Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Meni su potrebni savet i informacije. Dolazim u avgustu u Dobrotu na letovanje, ali bih izbegla kupanje u zalivu...ono sto me zanima je da li neko moze da mi preporuci plaze na otvorenom moru i prevoz do njih; znam da sa taksistima moze da se sklopi dogovor da vas svaki dan voze do neke plaze i da dodju po vas u vreme koje dogovorite (ne znam cifru); ne znam kakvo je stanje sa nekim mini busovima ili autobusima, niti znam da li postoje prevoz zalivom do plaza na otvorenom moru (ne mislim na izlete - samo prevoz :-) ) pa ako neko zna....
U napred hvala na svim korisnim savetima i informacijama.
 
Nidy:
Ciao ljudi,
uplatila sam ove godine 7 dana u Kotoru, u Dobroti, a nikad nisam bila u CG, pa probijam led,(stalno u Grckoj) pa me zanima kako je tamo, neke prakticne informacije, moze li se ici do Dubrovnika(cime, i koliko je karta?) Koje plaze su dobre?Kakve su cene? i sl.
Veeeeeeeeeeeeliki pozdrav
jele:
Ja sam malo pristrasna posto Kotor prosto obozavam, ali je on za mene najbolji grad u CG, a i sire. Ne moze da ti ne bude dobro. Stari grad je preteran, uvek ima raznoraznih desavanja, narocito uvece. Ako volis diskoteke, znam da ima jedna nova u samom starom gradu i za nju kazu da je svetska. Isto tako postoji brdo otvorenih sankova uz more, iduci od starog grada prema Dobroti i Svetom Stasiju i provod na istim je odlican. Preko dana funkcionisu kao otvoreni barovi gde se narod posle **** i okupa, a uvece pocinje neverovatna zurka. Sto se tice plaza, Kotor nije poznat po njima. Postoji gradska plaza koju obavezno izbegavaj, posto je prljava. Iduci prema Dobroti (uz more) nailazis na gomilu malih 'plazica' koje su betonske, ali ljudi se kupaju na njima. Ako imate kola, savetujem odlazak do Perasta, iznajmljivanje camca i turu do ostrvca Gospe od Skrpijela. Perast je mali ali jako lep. Takodje kolima mozete otici i do Krasica na otvoreni bar i plazu. I ako nemate kola, imaju redovne mini-bus linije do Perasta. Ne znam u kom periodu idete, ali recimo u julu (cini mi se 22) se odrzava Fasinada u Perastu - brodici idu oko ostrva oko kog gore baklje i bacaju kamenje oko ostrva. U samom Kotoru ti je nezaboravna Bokeljska noc 13.08. Dogadjaj je propracen vatrometom, defileom okicenih barki i onda ludom zurkom po trgovima u starom gradu.
Sto se tice obilaska Dubrovnika, znam da je turisticka agencija koja se nalazi na ulazu u stari grad, tj. na Trgu od Oruzja (svaki trg ima svoje ime), nudila jednodnevni izlet busom ili brodom. Cena se bas i ne secam.. Mislim da je brodom bilo oko 50Eura sa ruckom, a busom oko 20tak, nisam sigurna.
Nidy:
Hvala vam, ljudi!
a zanima me ima li vode uvek?
I kakav je to festival, filmski or??
:wink:
SANTINO:
Сагапо Nidy
ljubavnu poruku nikako nisam smela da izostavim:p
loonie:
Kakve su cene klope u Kotoru? Mislim na pijacu i prodavnice, voce, povrce, sveza riba?
evo svi ste ovde, nešto sam se z..kada sam prebacivala postove
sorry
 
pumps:
Idi na Plave Horizonte !
Najbolja plaza.
Imash RED TAXI - broj - 9719 zovi i mislim da je 1 Km = 0. 80 eur-a
Hvala, pumps :-). To je - pored Trstena, jedina plaza na otvorenom u blizini zaliva na kojoj sam bila, do duse, davno;-).Nisam bas ljubitelj 'plitkog' mora - pogotovo kada deca podignu sav onaj pesak, ali koliko se secam tamo imaju one stene sa strane - to je bilo nesto kao nudisticka plaza, zar ne? Nemas nikakvu info za brodice,ili to jednostavno ne postoji iz Dobrote, Kotora...? I da nemas mozda info kako stoje stvari sa rent-a-car-om,a vezano za vozacke dozvole ljudi iz Srbije-da li je potrebna medjunarodna etc.?
 
Ici taxi-em do plavih horizonata, je suludo....Mislim, onda je bolje uplatiti Mikonos ;)
Jakooo skupo...Crveni taxi je odlicna varijanta ali samo za kratke relacije.
Postoji minibus koji ide do plavih, ali ne znam kada i odakle....verovatno sa autobuske stanice.
Brodicem se ne moze tamo ici prakticno...samo teoretski...jer bi taj put trajaoooo....morala bi da izadjes iz celog zaliva , predjes Tivat pa okolo naokolo donde...Isla sam jednom do Zanjica tako, trajalo je nekih 3.5 sata....po ovoj vrucini , veruj mi , ne isplati se....
Postoje brodici koji voze u pravcu HN...ali to ti je vise varijanta izleta...da odes jedan dan...na ceo dan, jer i to je dug put ( brodicem)
Najbolja varijanta je ren-a -car, ako imas love...jer mislim da je to prilicno skupo ovde kod nas...ali ako to nije prob. sve ostalo je OK, ne treba medjunarodna.
Ustvari , najjednostavnije se stize do jaza....iz Kotora...kroz tunel , za jedno 15tak minutasi tamo, a busevi idu na svakih pola sata, sat...
Pozzz;)
 
turizamcg:
Ti što vas SPOPADAJU su takozvani ulični dileri soba. Kod njih ima sigurno mjesta, ali su cijene nepristojno veće nego da direktno radite sa vlasnicima kuća. Posebno ako je gužva. Inače, dileri su normalna stvar za Budvu a najviše ih je iz Bosne (?).

Policija još uvijek nema nalog da se obračuna sa njima (uostalom, nema policajca koji ne dobije koju kintu od njih da ih ostave na miru).

pozdrav, turizamcg.com

Turizam,
izvini ali moram da se umesam;)
Ljudi koji "SPOPADAJU" pokusavaju da prezive...i stoje na suncu po ceo dan ne bi li nasli nekoga i ne bi li zaradili koji dinar. ONi to ne rade sto im je dobro...vec zato sto su prinudjeni. Da im je omogucen pristojan zivot, ne bi sigurno stajali na ulici , izbegavali porez i sta ti ja znam. Oni se cesto osete ponizavajuce ....i ne znam zasto kazes da oni deru sa cenama, kada se upravo kod njih moze naci najjeftiniji lezaj.
Policija bi trebalo da se obracunava sa kriminalom koji ovde vlada, ali pravim kriminalom ( nemoj pogresno da me razumes, ima ga svugde i ne samo ovde...samo se u drugim zemljama bore protiv njega)....a ne da se " obracunava" sa ljudima koji kraj sa krajem jedva sastavljaju....Ovo se ne odnosi samo na ljude koji izdaju lezajeve, vec i na ljude koji od jutra do mraka rade na pijaci, a onda se pojave neki isfrustrirani inspektor da ga meltretira iz ovog ili onog razloga.

Red se mora znati, i tu se slazem....ali imamo mi ovde mnogoooo vecih problema....

Pozzz
 
HEBEHA:
Drago mi je sto ste zadovoljni.
Ako neko (ko jos nije otisao, naravno), zeli da vidi malo vise od mora, samo mi recite. Ja sm do kraja raspolozena da vam preporucim sa svim detaljima neka nova mjesta, koja imaju svoj draz i ljepotu.

Svaka cast onome ko je otvorio temu, bas su mi trebali "novi" utisci!

@mammy, nisi shvatila poentu teme...


ja bih volio da se cujemo, ajde na pp da ti dam msn, dok sam danas jos tu, da mi das par savjeta, te preporuka za smjestaj, hvala lijepa! veceras krecem za HERCEG NOVI1!
 
Turizam,
izvini ali moram da se umesam
Ljudi koji "SPOPADAJU" pokusavaju da prezive...i stoje na suncu po ceo dan ne bi li nasli nekoga i ne bi li zaradili koji dinar. ONi to ne rade sto im je dobro...vec zato sto su prinudjeni. Da im je omogucen pristojan zivot, ne bi sigurno stajali na ulici , izbegavali porez i sta ti ja znam. Oni se cesto osete ponizavajuce ....i ne znam zasto kazes da oni deru sa cenama, kada se upravo kod njih moze naci najjeftiniji lezaj.
Ici taxi-em do plavih horizonata, je suludo....Mislim, onda je bolje uplatiti Mikonos
Jakooo skupo...Crveni taxi je odlicna varijanta ali samo za kratke relacije.

Ovakvim komentarima i izražavanjem ravno osmogodišnjoj školi sigurno ne pomažeš nikome.Pusti ljude iz te struke i koji imaju provjerene informacije neka objasne.Tvoje pametovanje kako vidim na ovom forumu nije nikome pomoglo.
A ti loonie uzmi broj telefona tih ljudi gdje si rezervisala i sve će ti reći i objasniti i znaju puno više sigurno od đure mornara i sigurna si da su ti vijesti iz prve ruke.Oni su više nego iskreni .Vjeruj mi .da sam se vodila ovim komentarima sa ovog sajta pogotovo komentarima Đure Mornara vjeruj mi nikad nebih rezervisala smještaj u Crnoj Gori.Ili potraži savjet na diskusijama /Serbian caffe/ tamo su puno kulturniji i informacije su im svrshishodnije.
Sestra mi je prošle godine bila u Kotoru i znam da isu išli nekim busom do plaže Plavi Horizonti.Ako ne uspiješ naći informaciju javi pa ću je pitati.
 
SAMO TI PAZI NA TAČKU I ZAREZ TO TI JE OSNOVA DOBRE POSLOVNE KORESPODENCIJE
SAVAKA ČAST
ĐURU MORNARA ZA PREDSEDNIKA TO SVIJET JO NIJE VIDIO,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, EVO ĐURO,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,.................................--------------------------------- HOĆEŠ LI I ? AKO TI NEŠTO NIJE JASNO
 

Back
Top