Crna Gora - potpuno drugačiji pristup

Ja bih da pitam...
Skoro je sredina juna, a cilo crnogorsko primorje je raskopano. Svuda su radovi, od kada udjete u Herceg Novi, pa do Sv Stefana ( to mi je ruta bila ). Sv Stefan je zaključan, mještani mi kažu da je ovo druga godina kako ne radi...
Hotel Miločer se takodje renovira. U Bečićima i Budvi na sve strane gradilišta.
Rusa ko Kineza...kažu sve su pokupovali....

Pa sada vi meni odgovorite, kakav je to novi pristup? I šta će reći oni turisti što poljube vrata Sv Stafana...ili oni koji su platiti smještaj recimo u Bečićima u onom novom Splendid hotelu, kada je metar od ulaza gradilište, tj raskopane ceste?

Da li je normalno, da ručak u Budvi platim 20-30% više nego u Splitu?

Kakav je to novi pristup, i kakva je to strategija? I kakvu to ponudu i uslugu imate/mo, pa je toliko naplaćujete/mo?

( Samo da napomenem da sam Crnogorka, koja igrom slučaja živi u Splitu....čisto da ne dodje do zabune...)
 
Poslednja izmena:
Orahovac je tipično bokeljsko mjesto, veoma tiho i mirno. Ima manje šljunkovite i betonske plaže koje nisu ništa posebno, ali ipak pružaju odmor bez velike gužve ili briga oko parkinga, itd. Najbliže mjesto je Kotor, a sasvim blizu je i Perast. Takođe, Orahovac je jedno od rijetkih mjesta koje izobiluje suncem tokom cijeog dana.

turizamcg

Hvala na odgovoru
 
Zato sto je na toj temi sva negativa CG :rtfm:

Ja koliko vidim, ta se tema zove: 'Sve manje Srba dolazi na more u CG'....i ne vidim razlog, da tamo postam svoje pitanje, pogotovo zato, jer se tiče novog pristupa, kako ovde na ovoj temi piše (a i koliko vidim tamo se prepucavaju na nacionalnoj osnovi, od čega mi se riga ).
I ako je to moje navedeno negativa, ne znam onda šta je realnost. Pa ti probaj pozitivno da mi odgovoriš. Da ne bude negativno.

Mislim, da je sve šta sam rekla - realno. Činjenično stanje. Ovde nudite novi pristup. Pa bi tribali i vi biti realni, a ne iznositi ljudima bajke...

Ljudima triba istina.
 
Poslednja izmena:
Ja bih da pitam...
Skoro je sredina juna, a cilo crnogorsko primorje je raskopano. Svuda su radovi, od kada udjete u Herceg Novi, pa do Sv Stefana ( to mi je ruta bila ). Sv Stefan je zaključan, mještani mi kažu da je ovo druga godina kako ne radi...
Hotel Miločer se takodje renovira. U Bečićima i Budvi na sve strane gradilišta.
Rusa ko Kineza...kažu sve su pokupovali....

Pa sada vi meni odgovorite, kakav je to novi pristup? I šta će reći oni turisti što poljube vrata Sv Stafana...ili oni koji su platiti smještaj recimo u Bečićima u onom novom Splendid hotelu, kada je metar od ulaza gradilište, tj raskopane ceste?

Da li je normalno, da ručak u Budvi platim 20-30% više nego u Splitu?

Kakav je to novi pristup, i kakva je to strategija? I kakvu to ponudu i uslugu imate/mo, pa je toliko naplaćujete/mo?

( Samo da napomenem da sam Crnogorka, koja igrom slučaja živi u Splitu....čisto da ne dodje do zabune...)

Lyriza cao,
radovi u Crnoj Gori su dozvoljeni do 15 juna, kada i zvanicno treba da se obustave svi radovi... Medjutim, mi se ovdje neprestano pitamo zasto se preko cijele godine rade ovi putni pravci nekim totalno (crnogorskim) usporenim tempom, a onda se u 20 zadnjih dana sve zavrsava? To nikome nije jasno, ali ajde...

Inace, jun mjesec koji je tradicionalno jedan od najljepsih za ljetovanje u Crnoj Gori je zbog pomenutih radova totalno pokvaren, jer je u Budvi, i nekim drugim gradovima - pravo gradiliste bas kao sto si navela... sta reci na to? Oni turisti koji dodju kasnije, kada radovi budu gotovi, koristice blagodeti novih saobracajnica, a ovi koji su dosli sada - ispastace... Sve u svemu - nije dobro.

Sto se tice Svetog Stefana, tamo bi svakako poljubili vrata osim ako niste unaprijed rezervisali smjestaj. Sa druge strane, unutrasnjost Sv. Stefana se renovira, i trebalo je da se krene sa njegovom prodajom.. ali kada ce stvarno krenuti prodaja nismo sigurni.

Sto se Rusa tice (srpske i crnogorske brace pravoslavne, cuvara nasih i andjela) sa turisticke (i ekonomske strane) oni su odlicni gosti jer trose puno novca, potpuno su pomjerili koncepcije i razmisljanje lokalnog stanovnistva (inako naviklog da ne radi a uzima pare) tako da ce se to odraziti na opsti pravac u kome ce se turizam u cg razvijati.


turizamcg
 
Lyriza cao,
radovi u Crnoj Gori su dozvoljeni do 15 juna, kada i zvanicno treba da se obustave svi radovi... Medjutim, mi se ovdje neprestano pitamo zasto se preko cijele godine rade ovi putni pravci nekim totalno (crnogorskim) usporenim tempom, a onda se u 20 zadnjih dana sve zavrsava? To nikome nije jasno, ali ajde...

Inace, jun mjesec koji je tradicionalno jedan od najljepsih za ljetovanje u Crnoj Gori je zbog pomenutih radova totalno pokvaren, jer je u Budvi, i nekim drugim gradovima - pravo gradiliste bas kao sto si navela... sta reci na to? Oni turisti koji dodju kasnije, kada radovi budu gotovi, koristice blagodeti novih saobracajnica, a ovi koji su dosli sada - ispastace... Sve u svemu - nije dobro.

Sto se tice Svetog Stefana, tamo bi svakako poljubili vrata osim ako niste unaprijed rezervisali smjestaj. Sa druge strane, unutrasnjost Sv. Stefana se renovira, i trebalo je da se krene sa njegovom prodajom.. ali kada ce stvarno krenuti prodaja nismo sigurni.

Sto se Rusa tice (srpske i crnogorske brace pravoslavne, cuvara nasih i andjela) sa turisticke (i ekonomske strane) oni su odlicni gosti jer trose puno novca, potpuno su pomjerili koncepcije i razmisljanje lokalnog stanovnistva (inako naviklog da ne radi a uzima pare) tako da ce se to odraziti na opsti pravac u kome ce se turizam u cg razvijati.


turizamcg

Hvala na odgovoru :)

Pa čuj, po onome što sam vidila, mislim da su male šanse, da radove završe za ovu sezonu. I upravo je to razlog zbog kojeg sam se oglasila. Jer je to taj negativni stav koji je u našem mentalitetu, da se sve radi u zadnji čas. I kako sada generalno stoje stvari, kakvi su uslovi, usluga i ponuda, cjenu su previsoke.

U vezi Sv Stefana me nisi najbolje razumio, naravno da nisam želila tamo uzeti smještaj, već sam kao i većina ljudi koju sam srela, htila obići otočić. Dakle, prvo mi nije jasno zašto je on već drugu sezonu zatvoren, i kome se prodaje? Jer očigledno da nikoga ne zanima zašto je to tako, i zašto se ljudi razočarani vraćaju doma.

Što se Rusa tiče, neka kupuju ( ali da su naši zaštitnici i andjeli, ta mi je konstatacija malo šmišna, jer se isključivo radi o novcu i interesu - to je svakome jasno), i ok je da se nešto proda, ali mi nije racionalna tolika količina prodaje. Ja sam više za to, da se strateški prodaja vrši, da se zna šta je u intertesu da se proda, a šta ne. Triba se misliti na budućnost. I šta je sa koncesijom? Zar se i tako neke stvari ne mogu rješit?

Dakle, sve ovo što pišem, pišem iz razloga jer očajnički želim vidjeti taj neki novi kvalitetni pristup, o kome pričate. I iskreno se nadam da će tako i biti. Jer ne želim da se sramim, znaš kako kažu - krv nije voda.
 
Jedno jako vazno i jako HITNO pitanje!

Cula sam da ove godine maloletna lica nece moci da udju u Crnu Goru bez licne karte (buduci da nju vec i 14-ogodisnjak moze da izvadi) ili pratnje neke punoletne osobe. Za manje od nedelju dana putujem - svi u drustvu maloletni. Da li je, dakle, to istina? Da li mogu maloletna lica onda da udju u CG samo sa pasosem?

:dontunderstand:

:worth: znaci hitno...
 
Jerotije, ajd oladi. Može?
Svakako
g045.gif
samo da kazem da jos ima ljudi koji znaju da je napravljena samo ZASTAVA 101 i nemozes nikad da ih ubedis da postoji druga i bolja marka auta
s055.gif
jer su slepi kod ociju
e035.gif
ili pak emotivno vezani [kao ti za svoju postojbinu CG]
a045.gif
 
Jadan je balkan ( a i šire ) sa takvim mozgovima...
Iskreno mi je zao sto se nerviras ali realnost je realnost, svidelo se to nekom ili ne. Zao mi je i nerazumem zasto je zakljucana tema http://forum.krstarica.com/threads/206592 gde smo iznosili sve propuste u turizmu CG. A ja i Pendo smo mozgovi i nismo jadni. Jadni ste Vi koji ste dozvolili da se odvoji CG pa sad se hvatate za slamku nebi li privukli nekog turistu iz bogate Srbije da bi preziveli. Ali vreme ce uciniti a i pokazati svoje. Mozda Vam i procveta turizam na kukovo leto
a060.gif
 
Iskreno mi je zao sto se nerviras ali realnost je realnost, svidelo se to nekom ili ne. Zao mi je i nerazumem zasto je zakljucana tema http://forum.krstarica.com/threads/206592 gde smo iznosili sve propuste u turizmu CG. A ja i Pendo smo mozgovi i nismo jadni. Jadni ste Vi koji ste dozvolili da se odvoji CG pa sad se hvatate za slamku nebi li privukli nekog turistu iz bogate Srbije da bi preziveli. Ali vreme ce uciniti a i pokazati svoje. Mozda Vam i procveta turizam na kukovo leto
a060.gif

Pa eto, ti da imaš 'normalan' um, prvo bi pročito o čemu sam pisala. Pa onda o tome malo razmislio... Jer sam upravo pričala o propustima, a ne o lipim stvarima.

Ali ne, vi po difoltu skočite u vatru, i sva ta vaša raspravljanja su na nacionalnoj osnovi...i krajnje površna. A u to ne želim da me uvlačite.

Politika me ne zanima :) .
 

Back
Top