Copa America Centenario 2016

Pa i Kristijano Ronaldo je mnogo puta puko sa Portugalom a verovatno će pući i sada, barem u polufinalu EURO a Mesi bi trebalo barem da čeka da predje 30 godina pa onda eventualno da se povuče. I Ronaldo i Mesi bi bolje igrali i manje grešili kada bi igrali za Španiju nego za ove reprezentacije jer fudbal je kolektivna igra a ne individualna koliko god da je neko dobar igrač...
 
Pa dobro to sa Brazilom je stvarno poseban slucaj i objektivno nije merilo, takodje tu je dosta i psihologija uticala, Brazil je na domacem terenu bio pod ogromnim pritiskom i onda kada su videli da ne ide bas sve po planu , onda su upal u neku vrstu soka i Nemci su to videli i iskoristili tu njihovu slabost i dali im prakticno 5 komada za 15 minuta.

Generalno ja mislim da i na tom SP u Brazilu se pokazalo da su juznoamericke ekipe trenutno bolje od evropskih, ali sta se desilo, Ekvadoru je falilo srece malo, a ove ostale je zreb zajebo, mislim vec u osmini finala su se susrele fenomenalna Kolumbija tada i fenomalni Urugvaj koji je u grupi pobedio Englesku i Italiju kao i domacin Brazil koji je vec u osmini finala naleteo na fenomelani Cile , ali uprkos sto je Cile bio bolja ekipa nesrecno su ispali na penale , e onda u cetvrtfinalu su opet igrali Brazil i Kolumbija gde Brazil kao domacin je "morao" da prodje dalje , a da ne spominjem recimo jos i onu kradju Holandjana protiv Meksika ili kako su Kostariku srecno prosli na penale, znaci u Brazilu komotno je moglo da se desi da imamo sve 4 juznoamericke ekipe u polufinalu.

Generalno kad poredis ekipe, recimo Cileanci imaju jednog Sanceza, Vidala, Vargasa, Argentinci imaju jednog Mesija, Iguania, Teveza, Di Mariu, Urugvajci imaju jednog Forlana, Suareza, Kavanija, Ekvador ima jednog Enera Valensiju, Antonija Valensiju, Dzefersona Montera, Nobou, Brazil ima jednog Nejmara, Kaku jos uvek, Ronaldinja ( sad gde i kako trenutno igra ne bi da ulazim) , Kolumbija ima jednog Dzejmsa Rodrigeza, Karlosa Baku........itd , dok generalno evropske ekipe bas i nemaju igrace tog kalibra koji prave tu razliku, imaju naravno veoma dobre igrace ali ne bas tog kalibra koji prave tu razliku, izuzetak su recimo Andrea Pirlo , David Silva, Luka Modric, Kristijano Ronaldo, Paje ali ipak sve je to u daleko manjoj meri nego sto ih imaju te juznoamericke ekipe.
 
Bio u prodavnicu i iza mene Mesi nasmejan sa cipsom. Pre toga gledao highlights i dodelu pehara Mesi cmizdri, suze roni krokodilske. :mrgreen:

Sergej: Mesi, uzmi cipsi.
Messi: Sto?
Sergej: Nisi sav svoj kad izgubis titulu. :mrgreen:

Fora sto Argentina nece ni to svetsko da osvoje u Rusiji, a mogu doci do polufinala ili finala. Kako bi Bekam trebao da place koji sa Albionima nije mako dalje od 1/4 finala, cak ni na EP nije igrao finale. Argentinci ucveljeni, sa ove zalizane, fensi frizure kao na splav da su posli. Svi placu kao posle maturske veceri uz pesmu "Rastajemo se mi". :mrgreen::mrgreen:
 
Ja verujem da ce se Mesi vrlo brzo predomisliti u vezi nastavka reprezrentativne karijere , cim se malo ohlade glave nakon ovog finala sa Cileom.

Inace s obzirom da Mesi ima vec 110, 120 nastupa za reprezrentaciju i ajmo reci da je jos uvek relativno mlad igrac sa 28,29 godina, ja mislim da bi on cak mozda mogao da postane i prvi fudbaler u istoriji koji bi dostigao "magicnu" cifru od 200 nastupa za nacionalni tim.
 
Ja verujem da ce se Mesi vrlo brzo predomisliti u vezi nastavka reprezrentativne karijere , cim se malo ohlade glave nakon ovog finala sa Cileom.

Inace s obzirom da Mesi ima vec 110, 120 nastupa za reprezrentaciju i ajmo reci da je jos uvek relativno mlad igrac sa 28,29 godina, ja mislim da bi on cak mozda mogao da postane i prvi fudbaler u istoriji koji bi dostigao "magicnu" cifru od 200 nastupa za nacionalni tim.

To je nemoguce. Mesi igra za Argentinu od svoje 18. godine , sto znaci da bi trebao da igra jos 10 godina za reprezentaciju - do svoje 38. god . . i to da ne bude povredjen ni nista .
 
Pa i Kristijano Ronaldo je mnogo puta puko sa Portugalom a verovatno će pući i sada, barem u polufinalu EURO a Mesi bi trebalo barem da čeka da predje 30 godina pa onda eventualno da se povuče. I Ronaldo i Mesi bi bolje igrali i manje grešili kada bi igrali za Španiju nego za ove reprezentacije jer fudbal je kolektivna igra a ne individualna koliko god da je neko dobar igrač...

To je neumesno poredjenje . Koga Ronaldo ima od saigraca ? NIKOG . Nanija , Kvarezmu i Pepea .

A Mesi ima sve same majstore fudbala za saigrace : Di Mariju , Aguera , Iguaina , . . ima i Maskerana , Lamelu , Pastorea , Teveza , Otamendija , Bilju . . .

Od 3 svetska morao je pobediti makar jedno . Od 4 kopa amerike makar jednu je morao osvojiti .

Lesika se naosvajao trofeja u klupskom fudbalu a zato u reprezentativnom nista . A na primer Maradona je suprotno - nikad nije bio sampion Evrope u klupskom fudbalu .

O Mesiju moze da se prica 3 dana . Jeste vrhunski svetski igrac i jedan od najboljih u istoriji fudbala ali veliko je pitanje da li bi on bio to sto jeste da nije imao za saigrace Cavija i Iniestu . Treba imati na umu to da su Cavi i Iniesta bili okosnica Spanije koja je osvojila svetsko prvenstvo i dva evropska , plus Buskec , Vilja , Pujol , Pike . . . . .
 
A mora se reći da je imao i malo nesreće. Tri finala i tri poraza zaredom, teško je biti normalan u toj situaciji. Pukneš, jer uvijek si ti kriv što nije i taj zadnji iskorak napravljen. Nitko drugi. Svakako, tko je gledao CA mogao je vidjeti dobrog i raspoloženog Messija, ali očito je, nešto tu fali za dogurati do kraja.
 
A mora se reći da je imao i malo nesreće. Tri finala i tri poraza zaredom, teško je biti normalan u toj situaciji. Pukneš, jer uvijek si ti kriv što nije i taj zadnji iskorak napravljen. Nitko drugi. Svakako, tko je gledao CA mogao je vidjeti dobrog i raspoloženog Messija, ali očito je, nešto tu fali za dogurati do kraja.

Fali ono malo sreće, eto šta fali. Još kad skontaš da Argentina nije uzeli ništa 23 godine a pritom su se svako malo našli u finalu barem nekog takmičenja. Prevelik je pritisak na ovim igračima jer Argentinci znaju dobro da kazne svoje igrače ako ne ostvare nešto. Zadnja 3 finala je Higuain promašio boga oca, prvo ono s Njemcima kada je mogao da uvali barem dva pa onda ono s Čileom pa onda ovo s Čileom.

Čuo sam da je argentinski fudbalski savez u rasulu, predsjenika zatvorili zbog korupcije pa je savez sada pod rukom FIFA-e. Igrači se mnogo protive tome pa postoji rat između igrača i saveza...
 
U jbt ko bi rekao nocas u Copa Libertadores ispade Boka Juniors od debitanta u ovom takmicenju ekvadorskog Independente del Valjea , prosto neverovatno, narocito kad se uzme u obzir da je Boka otvorila mec odlicno i brzo anulirala prednost iz prvog meca koji je izgubila 2:1 iako je i tad u gostima bila nesto bolji protivnik, ali eto Independiente ih je dobio 2:3 na cuvenoj Bombonjeri i sokirao fudbalsku javnost.

Zaista neverovatno, ali to je Juzna Amerika, zato i jeste Copa Libertadores mnogo zanimljivije takmicenje od recimo Lige sampiona.

Tako da nakon sto je odlicni Atletiko Nacional eliminisao Sao Paulo , ove godine umesto brazilsko argentinskog finala , gledace se ekvadorsko kolumbijsko finale.

Independiente del Valje i Atletiko Nacional ce ove godine odlucivati o novom samionu Juzne Amerike , tako da eto nakon duzeg vremena zavrsava se dominacija brazilskih i argentinskih klubova u ovom takmicenju , jos 2008. kada je LDU Kito osvojio ovo takmicenje se poslednji put desilo da osvoji titulu neka ekipa koja nije iz Brazila ili Argentine.
 

Back
Top