Chow-chow

Crveni su ....valjda sto je moja ELLA bila u toj boji, dozivela lepe godine uz veliku ljubav, mnogo nege, mnogo posvecenosti,,,,i uvek samo jedan gazda..njega gledaju kao vodju copora.Nas dve smo se obozavale, zivela je 11 godina, umrla za sat vremena...a ja ostala bez reci, nema i bez ljubavi ...nikako da je prezalim.Napravila sam joj spomenik s plocom i natpisom, uvek pun cveca.
Koliko znam u beloj boji se mogu kupiti jedino u Americi i to za veliku lovu.
Moju ljubimicu nikad necu zaboraviti...prosle smo neke teske trenutke,,,a mnogo lepih, iako je tvrdoglava,,bila je prelepa ...do poslednjeg minuta.Nisam bila sigurna da je vise nema,tek posle pola sata sam pocela da placem, i nakon toga totalno se razbolela da sam bila u krevetu 3 nedelje, dok veterinar nije dosao do mene, moj dobar prijatelj, i pogledao me...bez reci...u smislu...ustaj....dala si joj sve i vise od toga, ovako nikome ne pomazes....a, ni ona ne bi volela da me vidi takvu...Uvek sam legla pored nje na tepih, milovala je po sapama, i rekla joj ..."ti si moja ljubav, ti si moje sve"...a reakcija...gleda me..i samo padne na tepih i hrce da ti usi otpadnu.Srce moje.
 
Crveni su ....valjda sto je moja ELLA bila u toj boji, dozivela lepe godine uz veliku ljubav, mnogo nege, mnogo posvecenosti,,,,i uvek samo jedan gazda..njega gledaju kao vodju copora.Nas dve smo se obozavale, zivela je 11 godina, umrla za sat vremena...a ja ostala bez reci, nema i bez ljubavi ...nikako da je prezalim.Napravila sam joj spomenik s plocom i natpisom, uvek pun cveca.
Koliko znam u beloj boji se mogu kupiti jedino u Americi i to za veliku lovu.
Moju ljubimicu nikad necu zaboraviti...prosle smo neke teske trenutke,,,a mnogo lepih, iako je tvrdoglava,,bila je prelepa ...do poslednjeg minuta.Nisam bila sigurna da je vise nema,tek posle pola sata sam pocela da placem, i nakon toga totalno se razbolela da sam bila u krevetu 3 nedelje, dok veterinar nije dosao do mene, moj dobar prijatelj, i pogledao me...bez reci...u smislu...ustaj....dala si joj sve i vise od toga, ovako nikome ne pomazes....a, ni ona ne bi volela da me vidi takvu...Uvek sam legla pored nje na tepih, milovala je po sapama, i rekla joj ..."ti si moja ljubav, ti si moje sve"...a reakcija...gleda me..i samo padne na tepih i hrce da ti usi otpadnu.Srce moje.

:sad2: Ovo ti ništa nije trebalo. Moja mrcina ima 13 godina i sve je kilaviji, ne smem da razmišljam na koliko ću dete morati da expedujem kod babe&dede kad on ode...
 
:sad2: Ovo ti ništa nije trebalo. Moja mrcina ima 13 godina i sve je kilaviji, ne smem da razmišljam na koliko ću dete morati da expedujem kod babe&dede kad on ode...

tacno, nije mi trebalo....i zato verujem nikada vise necu uzeti ovu rasu, mada i sadasnjeg Westia mnogo volim,ali tesko prezivljavam ovakve stvari...a, novog psa sam iziricito rekla da mi ne kupuju, jer mi je dosta svega,,,prosle godine je bilo....."sretan ti rodjendan..i tras u sake mali westie"....roditelji k'o roditelji....ajd' da me obraduju...moja ljubimica je ipak jos u mom srcu...:cmok:
 
to i jeste puno para, ali kad znas da ces imati vjernog prijatelja i nije puno!
postoje i od 2.000€, i moj prijatelj razmislja da ga kupi!:roll:

molim te gde ce tvoj prijatelj da kupi psa, mislim na grad za te pare,,chow-chow je od 500-1000 eura,i kod nas vise nema pravih primeraka, uglavnom su svi u srodstvu.Odlicna odgajivacnica je u Pancevu .."Cvetaspan", oni imaju prelepe chow-chow pse..i po normalnoj ceni.(mislim na nase uslove,,,uopste sta je kod nas normalno?)/
Pas je teski flegmatik, to je istina, pametni jesu, mada ne deluju tako, vrlo su leni, provode vreme spavajuci.Mislim da im nije mesto u Evropi, jedva prezivljavaju ovu ludu klimu,,,previse im je toplo.Dva puta godisnje se linjaju...to je ogroman posao, u martu -skidanje podlake-to je zbilja fizicki posao.Prave su mede....od malena do kraja zivota.Ne vole da se kupaju, ali to treba uraditi ,,,leti naravno,,,treba im dosta da se osuse.Tvrdoglavi su,to neizmerno...vole svakog clana porodice,ali samo jednog redovno.Moja Ella je recimo svo vreme plakala dok sam se ja tusirala, kad izadjem i pitam je "Sta je bilo?",,,prestane da place, legne i spava.Oni stalno spavaju.Dok su mladi vole setnju, niko od pasa ih ne zanima u parku ili bilo gde na ulici.Uglavnom ugadjaju sebi.
Nekako karakter covek moze da prihvati, ali ishrana je kod njih malo veci problem.Meso jednom nedeljno,obicno konjsko,,,ostalo da budu razne kombinacije kuvanog povrca..sir, jogurt, razne pahuljice...cim je greska u hrani...dobiju takvu alergiju da se iskidaju do krvi.Ja sam izludela dok nisam usla u sistem ishrane ovog psa.Oni su za mirne ljude.Na njih ne sme da se vice, batine ni slucajno.Mrzece vas vise od icega.Retko masu repom, iako te vole, to na drugi nacin pokazuju...Da ne davim....imam hiljadu podataka o ovoj rasi, ko zeli da je kupi, neka shvati to kao obavezu prema detetu, pa pola od toga.Bez uvrede.Zahtevni i lepi, ponosni i gordi,kosti za tzv. glabanje NE DIRATI...ujesce sigurno i to redovno...Ma ...oni su zakon.
 
ja sam sama uzela unu....posle Goldi(avatar) mi je bilo jako teshko i prazno,falila mi je ona,falio mi je pas.....i posle 4 godine i dalje boli,i dalje zelim da je poljubim i zagrlim i nikako da se pomirim sa tim da ne mogu da je dodirnem.......sada psa imam,ali goldi nemam
ali imala je divan zivot sa nama......
eh,sad sam se smorila opet...bolje da sam preskochila ovu temu.......steglo mi se nesto u grlu i boli me
 
ja sam sama uzela unu....posle Goldi(avatar) mi je bilo jako teshko i prazno,falila mi je ona,falio mi je pas.....i posle 4 godine i dalje boli,i dalje zelim da je poljubim i zagrlim i nikako da se pomirim sa tim da ne mogu da je dodirnem.......sada psa imam,ali goldi nemam
ali imala je divan zivot sa nama......
eh,sad sam se smorila opet...bolje da sam preskochila ovu temu.......steglo mi se nesto u grlu i boli me

ala boli...utesno je da se i drugi tako osecaju, a ne samo ja, jer me proglasise..:worth:
 
Pa lepo, chow je po karakteru po nekim pitanjima sličniji mačkama nego psima, čak na dosta mesta naslovi novinskih članaka o njima glase Misli da je lav isl. Njegovo ime na kineskom upravo to i znači-mali lav.
 
Da i ja sam imao prilike da procitam da je u nekim trenucima skoro kao macka. Procitao sam i da je jako uredan,da tako kazem odrzava licnu higijenu kao macka. Koliko je to tacno?
 
Sta mu to znaci? Nisam imao prilike da procitam tako nesto o chau chau da nije za osobe sa malom decom?

To je tacno sto si cuo, vrlo retko vole malu decu, odnosno ne vole je.Primer:prolaze deca iz skole i ono ulicom vriska i smeh se prolama,,,onako kako deca umeju,,,,Chow poludi od istih tih tonova,laje , uzas. Decu garant ne voli, moja kuja je jednog decaka i ujela u mom dvoristu pred nas recimo 10-tak, jer joj je trcao ispred nosa levo-desno i to je nerviralo.Ja sam ga opomenula da sedne, kuji kad je dosadilo digla se i ujela ga.Ja recimo nikada nisam u prisustvu moje kuje smela da pridjem nekome ko ima bebu u kolicima, druga stvar, najboljoj drugarici sam rekla zbog nje same..."Ti si uvek dobrodosla, ali dodji bez cerkice",strah me je bilo....strasno su ljubomorni da se vlasniku ne bi nesto desilo, ili da vlasnik ne bi zavoleo nekog drugog.Teskog su karaktera, ali treba s njima znati,,,ja sam uvek smela da pridjem i uzmem joj iz usta ono sto sam smatrala da joj ne treba,recimo neka stara zakopana kost, ali je preklopi nogom i ne dozvoljava da se to dira.Nije bilo problema,dogovorile smo se...ako se ovoj rasi dozvoli da pas bude gazda, a gazda povlasceni,,,,to je jedna situacija puna problema.Inace rade sta hoce,,,,i treba ih obuzdavati.:rtfm:
 
Da i ja sam imao prilike da procitam da je u nekim trenucima skoro kao macka. Procitao sam i da je jako uredan,da tako kazem odrzava licnu higijenu kao macka. Koliko je to tacno?

i to je tacno,,,vrlo su uredni, stalno se lickaju i uredjuju, a sto se tice kise...nece dozvoliti ni kapljica da ih pokvasi.Odmah ulaze u kucu, moja je barem zivela u kuci i ne izlaze dok nije suv beton.Zimi je suprotno ...zaspu na -12C i zatrpa ih sneg i tttttttoooooooooooo voooleeee.
 
Psi iz V FCI grupe su nešto posebno ali definitivno nisu za svakoga. Teba pre nego što nabaviš čaua da imaš dooobro iskustvo i čelične živce. I ne samo čaua, haski mog ujaka je morao da bude uspavan jer nisu umeli na pravi način da mu nametnu svoj autoritet, postao je extremno ujedljiv. A haskiji su za čaue male bebe.
 
Psi iz V FCI grupe su nešto posebno ali definitivno nisu za svakoga. Teba pre nego što nabaviš čaua da imaš dooobro iskustvo i čelične živce. I ne samo čaua, haski mog ujaka je morao da bude uspavan jer nisu umeli na pravi način da mu nametnu svoj autoritet, postao je extremno ujedljiv. A haskiji su za čaue male bebe.

tacno tako,,,,najteze je biti njima autoritet, i ne preporucujem ih u stilu....dobar je cuvar, voli decu,,pametan itd...kao kad na tv-u hvale ostale rase....ovo je zbilja jedan mali mrgud.Poreklom s Tibeta, a i navikli na tu klimu, nisu bili pre ovako lepi,,,,ali po legendi, su ih u velikim dinastijama kao sto je Mao i sl. stavljali figure, ogromne statue Cow-au ipred dvorova da ih cuvaju od zlih duhova, a kada neko umre od careva, u kovceg su pored njega stavljali male figurice chow-chow-a da ga cuva i na "onom svetu" od zlih duhova...jesu mrgudi ,,,ali su predivni.Stulast hod je najinteresantniji jer sesamo prednje noge savijaju u "kolenu", a zadnje ne...zato imaju stulast hod.Neka buduci vlasnici naoruzaju svoje umove strpljenjem,,,,i neka se mnogo trude...mnogo mnogo...tek tada ce dobiti kucnog ljubimca koji ih postuje i prati.U suprotnom, zbilja radi sta mu je volja.:P
 
zenke ne bi trebalo da prelaze tezinu od 28 kg, muski tu negde 30-32 kg.Njihovo ime znaci "pas koji voli da jede", alavom chow-chow-u ne treba dozvoliti da se ugoji jer ima kratke noge, koje moraju da "nose "tesko"" telo.Setnja, svaki dan oko 1 km, i to vise po travnjatom terenu zbog nogu.Samo pazi, sve im "treba", cim jedes oni su tu....i cips, i jabuka, i sve redom ...samo gledaju i nije to glad...nego eto....alavi su. Dnevna porcija treba da je oko 500 gr tezine,,,raznovrsnih namirnica, ne preko toga.Jedna moja koleginica s Palica je svaki dan davala svojoj kuji jednu Milka cokoladu i jedno Medeno srce....ups.....misli valjda sto je ona debela da i pas mora da bude takav.Nije joj kuja dozivela ni 5-tu godinu. Oni su vrlo osetljivi,,,i lako uginu, nazalost.Bolje kupiti literaturu, pa je dobro prouciti, pa onda kupiti chow-chow stene.Ako si ti komplikovana osoba, kupi slobodno stene, ali gde...napisah vec "Cvetaspan" iz Panceva, oni uvoze i osvezavaju "krv",kod njih nema kucica rodjenih u incestu.:klap:
 

Back
Top