Cestitka Kandicki povodom dodele nagrade....

no_problem:
Па зар није поведена расправа о томе да се Јасеновац избрише из листе злочина, а покренула је управо горе поменута госпођа, са својим другарицама Бисерко и Вучо? Петре црни Петре кратко ти је памћење

bice da si gadno istripovao....;)
 
Lacibg:
Pošto "zvaničnih brojki" ima svakakvih ja pomenuh maximalne.
Svakako da je i ono što je prethodilo totalno različito, al eto, dovoljno je
videti cifre i shvatiti koliko "pregalačkog" vremena je bilo potrebno ...

Ali pošto Srbi nisu važan narod to onda po matematičkoj logici ide :
Srebrnica > Jasenovac

za jasenovac je sramota ta igra sa brojevima, proslo je 60 godina i opet je oscilacija pola miliona zrtava???
a slicne stvari se sad dogadjaju sa srebrenicom???
pa koristi ko kako hoce????
inace to nije isto ....
 
Петре, ја лепо кажем да овде нема много добрих саговорника и ти си баш то доказао. Слабо пратиш догађања око себе, али пре рецимо годину дана, Наташа Кандић је изнела идеју о томе да је Јасеновац застарео те да се више не може убрајати у злочине.
 
no_problem:
Петре, ја лепо кажем да овде нема много добрих саговорника и ти си баш то доказао. Слабо пратиш догађања око себе, али пре рецимо годину дана, Наташа Кандић је изнела идеју о томе да је Јасеновац застарео те да се више не може убрајати у злочине.

kakva god bila natasha kandic, takvu izjavu nije mogla da da,narochito u kontextu na koji ti mislish.

a inache cenim tvoje mishljenje. jako ;)
 
King David:
Ja cu da ti kazem cega da se setis.
Seti se izjave Stjepana Mesica u vezi broja nastradalih u Jasenovcu. Nije bilo tako davno, verujem da ces se setiti.

ne znam vishe o kojoj je brojci prichao. znam da njihova istoriografija uglavnom negira broj od 700 000 i kaze da je preuvelichan.
ja kao pravi patriyota,naravno..cvrstvo se drzim nashe brojke;)
...i sta je to rekla kandicka? bash zaboraviti jasenovac? :confused:
 
Честитке и свака част госпођи Кандић на додељеној награди, коначно је ваљда и оно мало малоумника који су прихватали њене ставове сада коначно схватили ко за кога ради... Дабогда завршила са свим усташама у паклу... :evil: :evil: :evil:
 
no_problem:
Петре, ја лепо кажем да овде нема много добрих саговорника и ти си баш то доказао. Слабо пратиш догађања око себе, али пре рецимо годину дана, Наташа Кандић је изнела идеју о томе да је Јасеновац застарео те да се више не може убрајати у злочине.

Само не знам одакле јој идеја, кад је у целом свету општеприхваћено да ратни злочин никад не застарева. Ево и Турке дан - данас цимају за неке доле што као побише у првом светском рату, и сад као неће да их приме у ЕУ, док не признају злочине. Тако да апсолутно не може да се игнорише оно што је било у другом светском рату...
 
Sta je to priznanje naspram nominacije za Nobelovu nagradu, Karle del Ponte i Martija Ahtisarija?!
Jadnik i on je sam zatecen, pa je izjavio: Ja nikad nisam ni na lutriji dobio!
E, pa dosad nikad nije imao posla sa Srbima, i to postade oprobani recept za dodelu kojekakvih nagrada, samo udri na njih, zakini im, ukini im, otmi.........
Mi postadosmo kao neki rezervat, onako kao neke retke "zveri" pa ko god sta "odstreli" eto njemu nagrade :shock:
 
~Petar~:
ne znam vishe o kojoj je brojci prichao. znam da njihova istoriografija uglavnom negira broj od 700 000 i kaze da je preuvelichan.
ja kao pravi patriyota,naravno..cvrstvo se drzim nashe brojke;)
...i sta je to rekla kandicka? bash zaboraviti jasenovac? :confused:

Treba kao u Francuskoj, doneti zakon, po kome je zabranjeno negiranje genocida nad Srbima u NDH-ziji. Stremimo Evropi, ne?
 
~Petar~:
treba
samo josh da se sloze oko tacnog broja, i sve ok.
ozbiljno me zanima sa kojom je cifrom izashao mesic

Mislim da je govorio o 60 tisuca....pri tom se jos i ogradio, rekavsi da su stradali Srbi, Hrvati, Romi, Zidovi...znaci, premanjegovom tumacenju, to je bilo stratiste svih naroda -podjednako...i to u NDH???

A, brojka koju je pomenuo...no comment!
 
King David:
Mislim da je govorio o 60 tisuca....pri tom se jos i ogradio, rekavsi da su stradali Srbi, Hrvati, Romi, Zidovi...znaci, premanjegovom tumacenju, to je bilo stratiste svih naroda -podjednako...i to u NDH???

A, brojka koju je pomenuo...no comment!

sumnjam da je mesic rekao bash 60 hiljada..ne znam,lik je obicno imao skroz normalne stavove o ndh,fasizmu u hrvatskoj...a i sam je bio u partizanima za vreme rata..slushao sam da je pljuvao od ndh do tompsona, zato mi ta cifra deluje sad chudno..od njega
 
~Petar~:
sumnjam da je mesic rekao bash 60 hiljada..ne znam,lik je obicno imao skroz normalne stavove o ndh,fasizmu u hrvatskoj...a i sam je bio u partizanima za vreme rata..slushao sam da je pljuvao od ndh do tompsona, zato mi ta cifra deluje sad chudno..od njega

I Tudjman je bio u Partizanima pa je kasnije negirao ne samo zlocine u NDH vec Holokaust generalno.
 
~Petar~:
sumnjam da je mesic rekao bash 60 hiljada..ne znam,lik je obicno imao skroz normalne stavove o ndh,fasizmu u hrvatskoj...a i sam je bio u partizanima za vreme rata..slushao sam da je pljuvao od ndh do tompsona, zato mi ta cifra deluje sad chudno..od njega

60 ili 70 hiljada, nisam siguran, ali nije pominjao brojkui znad 100 hiljada....iako je bio partizan...i fin neki covek, verovatno, ali, izgleda je citao "Bespuca povjesne zbilje" dok je bio u HDZ, do 1994-te,pa mu se urezalo u secanje.

Btw, sta je trazio u HDZ jedan korektni partizan? :roll:
 

Back
Top