Cene goriva-benzina i dizela

Tehnički gledano taj benzin koji se prodaje u srbiji je 30% lošiji od bilo kog iz zemalja u okruženju. Kako to postižu nemam pojma. Kada taj od 100 oktana (realno 95) preračunaš u srbiji je duplo skuplja vožnja nego u eu.

Samim time je i hrana tri puta skuplja nego u zemljama eu.
 
Od utorka (07.05) kod nas jeftinije gorivo!

1000004837.jpg


https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska...ws&itm_medium=Dnevnik&itm_campaign=Naslovnica
 
Tehnički gledano taj benzin koji se prodaje u srbiji je 30% lošiji od bilo kog iz zemalja u okruženju. Kako to postižu nemam pojma. Kada taj od 100 oktana (realno 95) preračunaš u srbiji je duplo skuplja vožnja nego u eu.

Samim time je i hrana tri puta skuplja nego u zemljama eu.
EU je sirok pojam ..Ja npr dajem za hranu oko 1000€ mesečno ja zena i jedno dete od 6g a gorivo placam 1,8€/l dizel
2€/benzin
 
Pa ti non stop pišeš kako je jeftino u EU a mislis na Hrvatsku koja je slepo crevo EU ..U EU je biološka kokos 20€ na ponudi 1l biološkog mleka 2€ itd .... Nzn od čega mislis da plaćaju ovaj rat u Ukrajini:)
Ne znam o čemu pričaš u hrvatskoj hrana duplo jeftinija nego u srbiji a u grčkoj troduplo jeftinija. Ti možeš da jedeš i prepeličje mleko što se mene tiče.
 
Ne znam o čemu pričaš u hrvatskoj hrana duplo jeftinija nego u srbiji a u grčkoj troduplo jeftinija. Ti možeš da jedeš i prepeličje mleko što se mene tiče.
Pretjeruješ. Kakvi duplo jeftinije. OK, nešto je jeftinije kod nas, ali ima i stvari koje su skuplje nego kod vas. Vjerojatno bi, kad bi se neka kolica ili mjesečni izdaci za hranu stavili na papir, ispalo da je kod nas nešto jeftinije, možda 10-15%, ali 50% sigurno ne.
 

Back
Top