Čeku: Nezavisnost i garancije

Kira Neris

Primećen član
Poruka
663
Na konferenciji za novinare u Podgorici, posle razgovora sa premijerom Crne Gore Milom Đukanovićem, Agim Čeku je rekao da očekuje da će status Kosova biti rešen do kraja godine i da će njegovo sprovođenje nadgledati međunarodne zajednica.

"U našoj viziji Kosovo će biti demokratska, moderna, multietnična, sekularna i stabilna zemlja evropskih integracija, koja će živeti u miru sa svim susedima i doprinositi dobrim odnosima u regionu", rekao je Čeku, ocenivši da je to jedino odrzivo rešenje.

"Srbi će sami upravljati teritorijama na kojima budu živeli i neće imati argumente za suprotne tvrdnje. Kosovo je njihova kuća, njihova zemlja i ja sam njihov premijer i kao takav osećam se odgovornim za sve njih", poručio je premijer Kosova.

Upitan da li je spreman da podnese ostavku, jer ga kosovski Srbi, zbog optužbe za ratne zločine, smatraju za prepreku njihovom povratku, on je rekao da će to učiniti u slučaju da se zaista i dokaže da je to tačno.

Đukanović je rekao da je za Crnu Goru prihvaljivo svako rešenje statusa Kosova koje dogovore Beograd, Priština i međunarodna zajednica i založio se za što brže definisanje statusa Kosova, navodeći da će od kvaliteta tog rešenja zavisiti kvalitet odnosa i ukupna stabilnost u regionu.

On je ocenio da su oštri protesti dela crnogorske opozicije i srpskih zvaničnika zbog dolaska Čekua "inercija stare ksenofobične i autistične svesti koja je razne narode i ljude proglašavala neprijateljima".

Posetom Čekua, Crna Gora nije nanela štetu Srbiji koja ostaje partner Crne Gore u najvećem interesu, zaključio je Đukanović.

Dvojica premijera saglasila su se Kosovo i Crna Gora mogu da sarađuju u oblasti saobraćaja, infrastructure, otvaranju novih graničnih prelaza i zajedničkoj borbi protiv terorizma.
 
Мило Ђукановић је срамота и за саму помисао на демократију.

Не знам да ли сте обавештени да У ЦРНОЈ ГОРИ НИЈЕ БИЛО ДОЗВОЉЕНО, ТЈ. НИЈЕ БИЛО ОМОГУЋЕНО ДА ДРЖАВЉАНИ СРБИЈЕ (КОЈИХ НИЈЕ МАЛИ БРОЈ)
ГЛАСАЈУ О РЕФЕРЕНДУМУ ЗА НОВИ УСТАВ СРБИЈЕ ! А Срба у ЦГ није мали број!
Срамота!


п.с. Важно је да ШУРУЈЕ СА ОПТУЖЕНИКОМ ЗА РАТНЕ ЗЛОЧИНЕ ЧЕКУОМ !
 
eremita:
Мило Ђукановић је срамота и за саму помисао на демократију.

Не знам да ли сте обавештени да У ЦРНОЈ ГОРИ НИЈЕ БИЛО ДОЗВОЉЕНО, ТЈ. НИЈЕ БИЛО ОМОГУЋЕНО ДА ДРЖАВЉАНИ СРБИЈЕ (КОЈИХ НИЈЕ МАЛИ БРОЈ)
ГЛАСАЈУ О РЕФЕРЕНДУМУ ЗА НОВИ УСТАВ СРБИЈЕ ! А Срба у ЦГ није мали број!
Срамота!


п.с. Важно је да ШУРУЈЕ СА ОПТУЖЕНИКОМ ЗА РАТНЕ ЗЛОЧИНЕ ЧЕКУОМ !

Pa ne mogu Srbi u Crnoj Gori biti državljani i Srbije i Crne Gore,barem dok se ne donese takav međudržavni sporazum,tako da moraju da se odluče..

p.s. Kad može da se šuruje sa Ratkom,Radovanom i Vojislavom,može i sa Agimom.. 8-)
 
Kira Neris:
Pa ne mogu Srbi u Crnoj Gori biti državljani i Srbije i Crne Gore,barem dok se ne donese takav međudržavni sporazum,tako da moraju da se odluče..

p.s. Kad može da se šuruje sa Ratkom,Radovanom i Vojislavom,može i sa Agimom.. 8-)

Срам те било, ПА СРБИ МОГУ ДА ГЛАСАЈУ БИЛО ГДЕ У ИНОСТРАНСТВУ А НЕ МОГУ У СМРДЉИВОЈ ЦРНОЈ ГОРИ ???
 
eremita:
Мило Ђукановић је срамота и за саму помисао на демократију.

Не знам да ли сте обавештени да У ЦРНОЈ ГОРИ НИЈЕ БИЛО ДОЗВОЉЕНО, ТЈ. НИЈЕ БИЛО ОМОГУЋЕНО ДА ДРЖАВЉАНИ СРБИЈЕ (КОЈИХ НИЈЕ МАЛИ БРОЈ)
ГЛАСАЈУ О РЕФЕРЕНДУМУ ЗА НОВИ УСТАВ СРБИЈЕ ! А Срба у ЦГ није мали број!
Срамота!


п.с. Важно је да ШУРУЈЕ СА ОПТУЖЕНИКОМ ЗА РАТНЕ ЗЛОЧИНЕ ЧЕКУОМ !
ima li Srbija otvoreno neko DKP-a u Crnoj Gori?
Ako ima onda je krivica naseg DKP sto glasanje nije organizovano a ako nema onda je krivica nase vlade sto jos uvek nije otvorila DKP.
 
kira madjarice (iako sam ubedjen da si ti u stvari siptar), baljezgas suvise o nekakvim pravima "vojvodjana" ali te je siptarski temperament odavno razotkrio i pokazao sta su tvoje istinske namere. Ti, canak i kostres( uskoro penzionisani predsednik skupstine) zajedno mozete preko vikenda vozom do budimpeste, jer znamo da Srbija nije vasa domovina. Bice nam svima lakse :arrow:
 
_Milanche_:
ima li Srbija otvoreno neko DKP-a u Crnoj Gori?
Ako ima onda je krivica naseg DKP sto glasanje nije organizovano a ako nema onda je krivica nase vlade sto jos uvek nije otvorila DKP.

Ово што си написао НИЈЕ одговор! Човече, заболе ме за КРИВИЦУ и чија је кривица - ја само покушавам ментално поремећеним особама објасним неке ствари.

Да ли знате КОЛИКО СРБА ИМА У СЛОВЕНИЈИ ? Да ли имате одговор зашто није дозвољено Србима у Словенији да гласају ?

Да ли знате КОЛИКО ИМА СТОТИНА ХИЉАДА ЉУДИ НА ПРИВРЕМЕНОМ РАДУ У ИНОСТРАНСТВУ??? Али се и поред тога налазе на овдашњим неажурираним списковима што захтев за 50% плус 1 веома увећава, тј. доказује да је ЗА гласало далеко више гласача, негде око 60%. А спискови који су употребљени су они спискови КОЈИ СУ КОРИШЋЕНИ ЗА ИЗБОР ПРЕДСЕДНИКА РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ БОРИСА ТАДИЋА! Тада се ови дежурни сплачинари НИСУ БУНИЛИ ! Дакле, или нека неки морони запуше своје помијаре - или нека се заиста организује ПРАВИ РЕФЕРЕНДУМ - тек ће онда да испуше ! 8-)
 
A shta je on to toliqo pametno uradio?
Plasira choveq svoju propagandu.
Nek pricha na Srpskom na sred neqe ulice u Prishtini bez obezbedjenja....ne bi disao ni minut,ne bi ni poznali da im je premijer vec bi bio zaqlan.
Toliqo o uspehu propagande qoju zeli da plasira.
 
pa jes na to mu ispadne... bilo bi ono ko sa bliskog istoka kad razvlace leševe po ulici ko zivotinje. podseti me to na onaj vic kad je baja vikao .. ja sam srbin.. ispod jelačića i oni mu ga dali.. e sad došo hrčak u bg i kod konja se dere ko magarac...ja sam hrvat... a priđe mu baja i kaze ko ti kriv što nisi srbin :)
 

Back
Top