Calibra vs. Golf III

Datscha:
Dobro Sikorsky.Imas ih sa 115,136,150,174 i 204 ks , kubikaza 2000 i 2500 cc . Nije losa varijanta ova sa 115 ks,8 ventila-manje trosi,jedna bregasta,manje razmisljanje za dalje,nije 'mnogo' velika razlika u brzini i ubrzanju u odnosu na onu sa 150ks 16v.A ne treba da das vise od 3100-3300 za 8v zavisi od stanja,mogu i jeftinije da se nadju
Dobro,uzimam ovu 115 ks,8 ventila.A koja je od 136 ks,koliko ventila?
 
Pricaj bre
mad.gif
 
Ljudi, postavili ste jako tesko pitanje. Uporedjivati dva automobila koja su potpuno suprotna. Calibra je sportski auto sa fenomenalnim izgledom, kako nekad, tako i danas. Orjentisana je vise ka sportski nastrojenim vozacima i ljudima koji vole sportke automobile. Golf je sasvim suprotno od toga. On predstavlja porodicni auto, auto koji je simbol nemackog kvaliteta i pouzdanosti u toj klasi. Licno, ranije sam dosta razmisljao o Calibri, ali me je previse ljudi uverilo da je to star auto na kome mnogo toga mora da se radi da bi se odrzavao u solidnom stanju ( pre svega mislim na limariju). Sto se tice golfa, prvi svoj susret sa njim sam imao kada sam vozio Mk2 1.6D. Solidan autic, pouzdan, dobro vuce, malo trosi,... da ne nabrajam dalje. E sad posto poredimo Golfa i cisto sportski auto, onda prelazim na drugi deo price. Drugo iskustvo sa golfom je bio Mk3 2.0 16v DOHC a.k.a. Golf 3 GTI. Posle toga, ja sam se zaljubio u taj auto. Veoma dobra kolicina snage, odlican odziv, vrlo dobro lezi na putu, i sto je najvaznije, za cepanje po krivinama se vrlo dobro pokazao. Ali, hajde da uzmemo cisto poredjenje najaceg modela iz oba tabora. Calibrin najaci motor ima negde oko 204KS i to je 2.0 Turbo sa pogonom na sva cetiri tocka. Golf Mk3 ima najaci motor zapremine 2.9 litara i to je model VR6 Synchro ( takodje pogon na sva cetiri tocka). Zvanicno je izmeren na 190KS. E sadtu se postavlja pitanje sta bi ste uzeli. Calibra je naravno jeftinije resenje. Pristojan auto, pristojna kubikaza i snaga i sportski izgled. Golf je vise vuk u ovcijoj kozi. Kada vidite takav neki VR6, pomislite "golf ko golf". To je u stvari nekima, kao i meni njegova privlacnost. Jedina mana mu je kubikaza, ali zato po svemu ostalom vrlo dobro parira kalibri koja je pravljena za izivljavanje. Jedini problem je malo skuplja registracija, ali zato znate sta dobijate. Sve u svemu, stvar licnog izbora i privlacnosti marke kola. Moj izbor bi definitivno bio VR6 Synchro i nadam se da cu ga uskoro testirati kada moj ortak zavrsi ubacivanje njegovog motora u svoju dvojku.
 
Aj malo da dignem temu iz pepela. ;) Kao sto vidite regovo sam se na krstaricu samo zbog ove teme. Ocu da kupim calibru. Znaci ne zanimaju me nikakva poredjenja sa drugim automobilima tipa ovo je bolje od ovog i sl, jer ocu calibru i to je to. 8) Smatram da je za te pare (3500-4000eur) ovo definitivno najbolji auto koji se kod nas moze kupiti! Takodje mislim da su price oko preskupog odrzavanja i menjaca od 2000eur cista glupost. Mislim ipak je to opel cija je osnova vectrin motor. Odrzavanje mozda jeste skuplje od odrzavanja nekog drugog opela slicnog godista, al o kojim ciframa mi pricamo?? 100eur razlike godisnje?? :roll: Ono sto me zanima jeste da neko ko je imao/ima calibru kaze svoja konkretna iskustva! Takodje me zanimaju razlike u odrzavanju npr. izmedju turbo i 16v motora???


Pozz!
 
Nadovezao bi se na pitanje DJUKA01. Zanima me konkretno ponasanje motora 2.0 16v (156ks), u osnosu sa 2.0 8v(124ks). Osmoventilca iz Omege imam pod haubom i prezadovoljan sam (za sad). U kombinaciji sa kratkim menjacem iz GT i Sprint Askone ovaj motor pravi cudo, ali kao sto rekoh za sad sam zadovoljan sa njim, narocito potrosnja mu je fenomenalna za tu snagu. Interesuje me da u skorije vreme prepakujem delove sa jednog 16v na moj blok. Cuo sam, sad vec legende, o GSI kadetu, koji je sa tim motorom svojevremeno do 100 bio bolji i od 325 kockice a kamoli od ostalih. Vozio sam jednog, ali mislim da nesto nije bilo u redu sa njim, jer je bio puno slabiji u poredjenju sa mojim 8v. Interesuje me i potrosnja, gradska-otvoreno a i takodje ako neko ima iskustva sa 2.0 turbo motorom i eventualno poredjenje sa prethodnima. Velike pohvale Datchi na realnim odgovorima, svaka cast i ostalima ali daleko je od realnosti u Srbiji kupovati nov auto koji nesto vredi i placati paprene cene novih delova. Primera radi, ja vozim Askonu '86 godiste a cale novog juga i to dvoje se ne mogu porediti: po udobnosti, stabilnosti, ne daj boze performansama, cak ni po potrosnji a kamoli odrzavanju. Voleo bih ja da vozim M6, ali znate, tesko se to kupi od para koje zaradite preko leta kad nemate predavanja na fakultetu. Unapred hvala!
 
Naravno da su to samo predrasude o kvarovima,odrzavanju.Pa koji se auto ne kvari sa 15god eksplatacije?Kalibra je bila jedan od najlepsih auta sa pocetka 90tih!Samo pazi za 4000e trebao bi da uzmes kalibru u savrsenom stanju...zadnje serije,klima,malo kilometra.Pozdrav
 
CAVKIC78:
PredatorBG11 neznam odakle ti ta infomacija da su Calibre iz zadnje serije 7000e ??Uostalom pogledaj malo mobile.de!!Za cene u Srbiji ipak nisam siguran!
Pa ja sam legendo i gledao mobile.de ne u suljpa...
Evo ti:
c3_24.JPG

Opel Calibra V6 Last Edition
EUR 6.600

Data:
second-hand vehicle, 91.000 km
125 kW (170 PS), petrol, Manual gearbox, Euro 3
Initial registration date: 04/97, MOT/Emission test - New, Air-Conditioning, grün-metallic, 2/3 Doors

Extras:
ABS, Central locking, Immobiliser, Leather interior, Alloy rims, Heated seats, Sunroof, Electric windows
 

Back
Top