Caffe "Kod čika Švarcija"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li je bolje da radim tegovima ili da radim trening sa svojom tezinom (sklekovi, zgibovi, propadanja...)? Pogotovo me interesuje u slucaju povecanja misicne mase....


SLUSAJ Nikad nije bolje raditi sa svojom tezinom....

ZASTO - Zato sto ima neko ko ima 80 kila npr od toga 10 kg misica i 70 kg sala vode i kostiju.....i sta taj moze da radi???????Odgovor - nista.....Nikad nece moci uraditi 5 zgiba i NIKAD nece uraditi masivna ledja.......Jos ako trci ima da syebe zglobove na nogama....

Kad radis samo sa svojom tezinom ne mozes da pocnes sa lakom tezinom pa da ides na sve teze i teze i da ti zadnja serija bude superserija.......TU NEMA NAPRETKA.....Ako hoces U NAJBOLJEM slucaju da radis sa svojom tezinom ima da imas onu menekensku geyevsku gradju - mala ledja i grudi i ruke a trbusnjaci najveci.....a vene ogromne......

TEGOVI tj teretana su bolji u MNOOOGO stvari ali jedna od njih je i mogucnost povecanja smanjenja opterecenja STO JE SUSTINSKA STVAR ZA POVECANJE CISTE MISICNE MASE dok kod rada sa svojom tezinom mozes samo da menjas broj ponavljanja i na taj nacin da se pretreniras tj da atrofiras misice tj da izgoris misice i da se smanjis.......

ZNACI TERETANA I TEGOVI ZA PRAVE MUSKARCE A SKLEKOVI I TRBUSNJACI ZA MANEKENSKU GEY GRADJU Svako nek odabere sta zeli da bude - Conan ili GEY Maneken
 
sklekovi,zgibovi i propadanje je vise za definiciju a tegovi ti trebaju za masu ..mene je isto to zanimalo,ali sam ipak nabavio bucice..



NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACN NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACN NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACN NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACNO NIJE TACN NIJE TACNO NIJE TACNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:
:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:

Jeli Marko od kad ti znas da dajes savete a do juce si mislio da su zgibovi za listove a kad jedes punjene sarme rastu ti bicepsi?????????????????


JA TE MoliM DA NE SIRIS DEZINFORMACIJE i da nepravilno pomazes drugim pocetnicima dovodeci ih u pogresno razmisljanje i nepravilno vezbanje

ZNACI OVO STO SI IZGOVORIO JE NAAAAAJJJJJJJVECAAA ZABLUDA KOJA POSTOJI U SPORTU UOPSTE
:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

"Sklekovi i zgibovi su za definiciju VISE a bendz i tegovi (misle na bucice male) su VISE za masu"

ili

"Ako radis sa ovom bucicom od 10kg od 15 do 20 ponavljanja to ti je za definiciju, a ako radis 8 pnavljanja to ti je za masu"

I ovo je visoko retardirana izjava koju misli 80% vezbaca i 99,9% ljudi koji bar 1% znaju sta su tegovi.............



Ovo su toliko velike gluposti da kad to procitam odmah dobijem ospice i predinfarktno stanje..................

:rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm::rtfm:
ZNA SE STA SE RADI ZA DEFINICIJU : AEROBNI kardiovaskulani TRENINZI.......
Naime misici sami po sebi su vec "definisani" i razdvojeni,i mi nemamo sta da ih definisemo i razdvajamo, jedini razlog zasto ih ne vidimo spolja je zato sto su prekriveni vodom i podkoznim mastnim naslagama ili SALOM.Znaci kada hocemo da se "IZDEFINISEMO" to nema nikakve veze sa misicima vec sa skidanjem sala i vode koji se nalaze preko misica.......
Znaci sklekovi,propadanja trbusnjaci,zgibovi,tegovi,sipke sprave - sve se to koristi za uvecanje misica,snagu izdrzljivost,eksplozivnost i ni za sta drugo......
A ako hocemo da "DEFINISEMO" te misice tj da skinemo salo koje je preko njih, onda moramo da radimo areobne treninge koji tope salo i izbacuju vodu - A TO SU - TRCANJE,PRESKAKNJE VIJACE,VOZNJA BICIKLA,AEROBIK TRCANJE UZ STEPENICE,PA CAK I BRZO PLIVANJE........

Samo tako se "definisu" misici a nikako sa tegovima,vezbama,sklekovima.......To je obicna zabluda velikog broja ljudi......

Kao sto je ISTO JEDNA OD VECIH ZABLUDA da ako radis trbusnjake svaki dan po 5000 da ce da ti se posle odredjenog vremena videti trbusnjaci......VELIKA GLUPOST.......
Trbusnjacima se samo ojacava musculus rektus abdominis ili trbusni misic i nista vise.....Mozes ti raditi od jednom i 200 trbusnjaka i imaces jak trbusni zid ali i 10 kila sala preko njih............
Da bi se trbusnjaci videli tj "Definisali" potrebno je istopiti salo sa stomaka - ZNACI AEROBNE AKTIVNOSTI A NE TRBUSNJACI............

To bi bilo sve za sada....I nemoj da vidim da neko opet napise tako neke NOTORNE GLUPOSTI i da ionako vec zbunjene pocetnike jos vise uveri u neke gluposti da dzabe rade pogresne stvari i da kad vide da nema rezultata da se obeshrabruju........



Ovo sto sam napisao DA ODSTAMPATE VI KOJI NISTE ZNALI,DA URAMITE U ZLATAN RAM I DA OKACITE NA SRED SOBE ,I DA SVAKI DAN TO CITATE KAO BIBLIJU.....

A meni mozete kupiti jedan WHEY bar od 2,25kg zasluzio sam bar..........

Pozdrav svima i pamet u glavu vezbanje tela je cista nauka,intelektualni posao vise nego fizicki (jer ako ne radis po zakonima nauke dzabe fizikalises nece biti rezultata)

JAO da je meni neko ovako objasnjavao kad sam pocinjao sad bi bio SVARCENEGER i snimao reklame za Whey proizvode i takmicio se sa Ronijem i Dzej Katlerom.....
 
Poslednja izmena:
jel postoje neki filmovi o bodybuildingu,ili emisije?

Naravno da postoje - trazi po googlu torrente - treninge Rony Coleman,Jay Cutler, i sl od ovih poznatih bodibildera skoro svaki je snimio sta sve "on radi"

Mada to ti jos ne bih preporucio na ovom stupnju tvog znanja.....

Zasto????

Zato sto u tim filmicima su nerealno prikazane neke scene pogotovo ishrana i suplementacija - jer sve je to marketing i bilderi uzimaju pare da u svome videu promovisu to i to i takve vezbe a ne RADE TO ZATO STO JE STVARNO TAKO......Evo primera - ja sam gledao neki video kako Roni Kolman jede neki proteine glupe i kao samo njih uzima oni su zasluzni zasto je on onakav,a ono najveca glupost on ta sraNjaa uopste i nije uzeo nikad u zivotu nego mu kompanija platila da ih jedanput kusne u video i da kaze to tako.....a to je daleko od istine

Dalje,ti videi i emisije su neupotrebljivi za tebe kao pocetnika pa cak i za mene jer ti svi bilderi su PRO i na steroidima su i to sto oni rade nikako ne znaci da i ti trebas da radis isto tako jer niti imas njihovu genetiku niti imas toliko para niti se bavis Bodibildingom profi niti uzimas steroide........Za takvu namenu treba bolje gledati emisiju BODIBILDING ZA POCETNIKE i AMATERE - takav video bi za tebe imao mnooogo vise koristi ali to je izuzetno tesko naci - jer se ljudi loze i mnogo se bolje prodaju ovi za PRO jer je vecina ljudi koji se bave Bodibildingom nazalost moram da kazem neobrazovana i glupa ko tocilo pa misle ako rade isto kao najbolji bilderi da ce i oni takvi da budu (a jedu bureke pice i punjene paprike + litar piva dnevno)Naravno od toga nema veze........
 
sto se tice bureka,pica punjenih paprika..to u opste ne postoji u mojoj ishrani..a ovo sto sam rekao za zgibove i sklekove i propadanje ..to nisam ja sam smislio..vec sam se raspitivao kod profi bildera(mislim nisu ko Coleman i Cutler,)ali veoma dobro izgledaju..zavrsili su dif i i na fakultetu su poladali za instruktora fitnesa ..mozda ni oni nisu svetci sto se tice bodybuildinga..ali se razumeju u svoju profesiju..nisi morao da se trudis da napises toliki tekst ,vec je bilo dovoljno da me ispravis..i mene je puno njih zbunjivalo ..ali to me nije obeshrabrilo,ako neko neko zacrta cilj ne odustaje posle prvog pada..
 
Nije valjda da ne ides u teretanu zbog svinjskog gripa :confused: ?

zapravo da!
ne samo a(h1n1), nego kada je sezona obichnog gripa izbegavam teretane.
jednostavno za vreme dijete mi je malo smanjen unos voca, a i odredjenog povrca, pijem ja multivitaminerale i vitC ali opet... imunitet je malo oslabljen, pa kad je prvi udar (to obichno traje 7-10 dana) preskochim treninge u teretani.
mozda je previshe paranoichno, ali ono... zashto bih rizikovao :)
 
sto se tice bureka,pica punjenih paprika..to u opste ne postoji u mojoj ishrani..a ovo sto sam rekao za zgibove i sklekove i propadanje ..to nisam ja sam smislio..vec sam se raspitivao kod profi bildera(mislim nisu ko Coleman i Cutler,)ali veoma dobro izgledaju..zavrsili su dif i i na fakultetu su poladali za instruktora fitnesa ..mozda ni oni nisu svetci sto se tice bodybuildinga..ali se razumeju u svoju profesiju..nisi morao da se trudis da napises toliki tekst ,vec je bilo dovoljno da me ispravis..i mene je puno njih zbunjivalo ..ali to me nije obeshrabrilo,ako neko neko zacrta cilj ne odustaje posle prvog pada..


Ma kakvi bre tvoji profi bilderi.......Ako ti je to rekao Milos Sarcev onda ok.......
To su bre sve sujetne propalice koje nisu uspele PRO pa pricaju tako pocetnicima da su pro i kao znaju svasta........

Ja sam vec napisao - NAZALOST U BODIBILDINGU IMA MNOOOOGO GLUUUUPIH I NEOBRAZOVANIH LJUDI jer pored nas obrazovanih mnooooogo glupih idiota se loze na misice i opasan look a Bodi B je cista nauka i pare nije kao drugi sportovi.....

A I TI DIFOVCI ZNAJU ZA SPORT kao sto LEKARI ZNAJU O ZDRAVLJU - ko sto je neko vec napisao na forumu pusti ti glupe lekare koji ti ken'aju sta je zdravo a sta ne a ovamo puse piju debeli su,celavi od stresa i lose ishrane imaju holesterol secer pritisak ali tebi znaju da ken'aju kako to ti ti ne treba.......
Tako i DIFOVCI svaka cast izuzecima ali da je on bio inteligentan i pametam otisao bi da studira filozofiju,matematiku,elektroniku ili fiziku a ne DIF....To sto kao voli sport nije nikakva odbrana volimo ga i mi ostali.....Ali oni su to upisali jer ruku na srce nista drugo nisu ni mogli a ajde onda da iskoriste ljubav prema sportu da bi imali fakultet posle ko anaj siroma sto studira nuklearnu fiziku i kvantnu mehaniku..........

DIFOVCI su tooooliko glupi ja znam dosta njih neki su mi i drugari.....i znaci u srednjoj su bli jedva dovoljni,neki od njih ne znaju ni da se izrazavaju,totalno su retardirani.....Najdeblja skripta(posto iz knjiga ne uce) im je 26 stranica......

Znaci ne slusaj te glupe difovce koji imaju IQ 70 i ne zna koji je glavni grad Nemacke,ne slusaj njega sta prica nije njemu profesija da zna o bodibildingu ( o tome i najmanje znaju) vec da baci deci loptu da tupkaju i da im pokaze kako se radi kolut napred......

Ja nikad nisam video DIFOVCA da ima bolje telo od nekog prosecnog vezbaca u teretani kao sto i nisam primetio da su lekari s'obzirom na profesiju nesto zdraviji od ostalih ljudi.........sto je sramota za njihovu profesiju.......

A ti sto dooobro izgledaju.......Ne mora da znaci da svako ko dobro izgleda da je pametan i pun pravog znanja pa je zbog svog znanja i pameti postao takav......mozda je uzimao steroide,mozda ima puuuno para za bacanje za suplemente mozda ima odlicnu genetiku........

Znam i ja neke idiote koji extra izgledaju,al krkaju steroide u doope,znaci glooopi su kao noc a kad bi oni rekli neki glupi savet nekom pocetniku taj bi odmah prihvatio zato STO TAJ NADUVENKO SA STEROIDIMA IZGLEDA KAO AUTORITET U NJIHOVIM OCIMA JER JE TAKO NADUVEN.....

Znaci nista ne znaci kako ko izgleda da je pametan i obrazovan i da sve radi kako treba.............


Prema tome taj koji ti je rekao to da je za definiciju sklek propadanje zgib i slicno je zesci idiot........Ja sam ti lepo napisao a ti veruj kome hoces........I to ce ti svako reci ko nije u zabludi i ko stvarno zna........ovo sam i ja nekad mislio pogresno zato sto te sa svih strana svi bombarduju sa predrasudama.......Vezbanje tela je ljudska delatnost koja je toooliko puna predrasuda da je to nemoguce......Od toga da ako dizes tegove da ce da ti se smanji keeta do toga da ako radis zgib to ti je za definiciju a ako radi mrtvo dizanje eeee to ti je za masu.....do toga da ako lezis po ceo dan na kaucu i jedes ko stoka i kupis onaj pojas na baterije sto pecka stomak da ces za 15 dana da budes kao onaj profesionalni bodi fitnes takmicar sa reklame za taj isti pojas......I onda ljudi kupe to i nose i nista i i dalje su u zabludi ne kazu ovo bre ne radi prevarili su me nego kaze nesto nije u redu samnom,jel vidis kako onaj lepo izgleda na reklami......

Nista se ti ne brini ne mrzi mene da kucam kad ima STVARNO ZAINTERESOVANIH,jer ja mnogo volim BB i smucilo mi se sto ima premnogo predrasuda u ovome cak i diskriminacije da smo bolesmi,opsednuti,da ljubimo biceps vise od devojke,da ne moze da nam se digne i sl gluposti.......
Zato sam u stanju da na svakom koraku branim ono sto radim od predrasuda i iskrivljenja istine,i to posebno da branim od nekih iskompleksiranih zgoljavih i odvratno gradjenih ljudi koji bi zeleli da budu kao mi a ne mogu i nemaju genetiku pa im onda preostaje samo da ken'aju i sprecavaju moguce vezbace da treniraju (jel znas koliko puta mi je neko rekao "sta ce ti to,za sta to radis,kako te ne mrzi,uzmi bolje igraj fudbal,zar zelis da budes kao mrcina ona ribe to mrze.......I ja mrzim sto ribe imaju celulit na doopetu pa sta da radim.....ako nekog volis moras ga prihvatitionakvog kakav je i kakve su njegove zelje,hobiji i pogled na svet)

A ti ne trazi savet od svakog,imas ovaj forum koji je odlican (sa par sitnih ali katastrofalnih izjava - kao npr kad je ona turbofolkasica pevaljka koja visi po kafanama i jedva zavrsila osnovnu skolu rekla da se ne mrsavi od vijace....a vijaca je najteza kardiovaskularna aktivnost i za odredjeno vreme najvise skida kalorije - jedino mozda sprint da joj parira po intenzitetu ali ne i po trajanju A ko izdrzi da preskace vijacu pola sata bez prestanka zance o cemu pricam,i nece mu trebati trcanje uopste)

Tolicko od mene za ovaj put................
 
Naravno da trebas da jedes pice, bureke, sarme, punjene paprike i ostalu kuvanu hranu.

Naravno da ne treba da jede.........

Pa ni sarmu pa ni punjenu papriku - STA JE TO - mleveno meso niske nutritivne vrednosti uvijeno u sarmu ili papriku i sve to zapeceno svinjskom mascu sa dodatom premasnom slaninom radi ukusa koja za 10 dana izaziva holesterol ........

Bolje umesto toga da pojede 100gr pirinca na vodi 200gr belog mesa isprzenog sa sto manje ulja,i ciniju salate svezeg kupusa ili paprike...............

Uh ogladne ja od ovog pisanja.......
 
i meni govore.."sta ce ti to,za sta to radis,kako te ne mrzi,uzmi bolje igraj fudbal,zar zelis da budes kao mrcina ona ribe to mrze...ali ja se jednostavno islkljucim kad to govore..slazem se sa svime s tobom ...samo te ne razumem kako da znam dali mi je genetika dobra..opisacu ti sebe pa ako mozes da me procenic..visok sam 185cm,tezak 84kg,imam veoma siroka ramena,obim ruke mi je (milim biceps i triceps zajedno)38cm,od struka ka ramenima se ledja prosiruju ono kao v..(samo imam malo salce oko struka ,ali polako se skida..i ako ne znas imam 14 godina..
 
i meni govore.."sta ce ti to,za sta to radis,kako te ne mrzi,uzmi bolje igraj fudbal,zar zelis da budes kao mrcina ona ribe to mrze...ali ja se jednostavno islkljucim kad to govore..slazem se sa svime s tobom ...samo te ne razumem kako da znam dali mi je genetika dobra..opisacu ti sebe pa ako mozes da me procenic..visok sam 185cm,tezak 84kg,imam veoma siroka ramena,obim ruke mi je (milim biceps i triceps zajedno)38cm,od struka ka ramenima se ledja prosiruju ono kao v..(samo imam malo salce oko struka ,ali polako se skida..i ako ne znas imam 14 godina..

Uuuuu odlicno,odlicno mozes svasta da napravis od sebe pa ako se potrudis cak i da se takmicis naturalno po Srbiji......Samo cepaj polako i po pravilima......tiha voda breg roni.....koristi obavezno kais za teze vezbe i izbegavaj da radis teske vezbe stojeci da ti se ne bi sabijali kicmeni prsljenovi tj da ne bi malo usporio rast i iskrivio kucmu jer ipak si ti jos uvek u razvoju........

Jos kad prodjes pubertet i kad ti se poveca testosteron kao odraslo coveku i jos malo ojacaju kosti imas da budes jos 4 puta bolji nego sad veruj mi.......samo polako....i guraj
 
zapravo da!
ne samo a(h1n1), nego kada je sezona obichnog gripa izbegavam teretane.
jednostavno za vreme dijete mi je malo smanjen unos voca, a i odredjenog povrca, pijem ja multivitaminerale i vitC ali opet... imunitet je malo oslabljen, pa kad je prvi udar (to obichno traje 7-10 dana) preskochim treninge u teretani.
mozda je previshe paranoichno, ali ono... zashto bih rizikovao :)
Nije paranoicno, posto si naveo da jedes menja voca i povrca. Taman odmor dobro dodje :mrgreen:
 
U pocetku mozda jer si noob, kasnije NE. Ako zelis biceps da ti poraste, moras konstatno koristiti vece tezine. Znaci radis 6 - 8 ponavljanja, sa 10kg za jedan trening, cim mozes 10 ponavljanja sa 10kg, to ti je znak da treba da povecas tezinu i da smanjis broj ponavljanja. Secam se kad sam isao u teretanu, neki su februara radili vezbe sa istim tezinama, istim ponavljanjem avgusta. To su uglavnom ljudi koji uvek isto izgledaju, nemaju napretka a idu 10 godina.
Ako zelis napredak, trening mora da bude progresivan. Stalno nove izazove da pruzas sebi.
 
bez obzira koji misic izgradjujete, potrebno je ispuniti par osnovnih uslova da bi misic napredovao i ostao na istom bez atrofije.
ishrana, trening i odmor, sve ostalo su budalastine.
bez suplemenata i kvalitetne ishrane nema izgradnje misica. takodje bez dovoljne tezine nema prave hemijske reakcije u misicima, i sve je to nista ako se ne spava minimum 10 sati.
kad su pomenuti trbusnjaci, pa i njih treba "nabaciti, a ne samo skinuti salo.
isto se izgradjuju kao i ostali misici, znaci izvodi se tako da se odradi jedna vezba od 5 serija sa 6-10 ponavljanja, ali ne na prazno, vec na grudi stavite teg kojim mozete da odradite od 6-10 ponavljanja i nista vise. cim mozes vise da dignes, dodaj kilazu.
ovo je primer za jednu od vise vezbi za trbusnjake.
dajem garanciju da za 2 meseca imacete plocice kao u prodavnici spanske keramike.
besplatno dajem savete.
igorbb22@mail.ru
Ovo za trbusnjake si 100% upravu. Radim vec 2 meseca trbusnjake a na grudima drzim bucicu od 5 kg i pogledajte kakve plocice imam:
 

Prilozi

  • trbusnjaci.jpg
    trbusnjaci.jpg
    29,3 KB · Pregleda: 18
ljudi, ljudi.. prichate neke pogreshne stvari, i onda ce neko ko se ne razume da stekne pogreshan utisak...
garantovati nekome za 2 meseca trbushnjake je otprilike kao i garantovati da ce svi na svetu lepo ziveti... a zapravo, deo (obichno manji) ce lepo ziveti, a ostali ce se muchiti...
odnosno neko ce uspeti da za 2 meseca ima lepo odradjene trbushne mishice, a neko ne.
House, predpostavljam da si ti vec imao 13-16% bf kada si krenuo da radish tbushnjake pa si samo josh malo smanjio taj procenat (poshto vidim da i dalje imash masnog tkiva) i istichu ti se trbushni mishici.
a shta ce neko ko ima 25-35% bf? taj ce da se muchi malo vishe od 2 meseca... odnosno, da bi to bilo kako treba, potrajace to i godinu dana i vishe, da se dovede u red.
a ovde dodje i prochita da si ti npr za 2 meseca napravio takve trbushnjake, i on ce se zaleti, pa posle 2 meseca kad vidi da maltene nema pomaka, ili ce se smoriti i odustati, ili ce krenuti sa nekim glupostima kao shto su odredjeni steroidi, ili ne do bog diuretici... itd...

Ako vec postavljate slike, napishite sve preduslove i uslove. Kad ste pocheli da trenirate, kakva ishrana, eventualno program treninga, suplementi, steriodi, odmor, pochetni obimi i bf...
Ovako je samo nepotrebno hvalisanje, poshto chisto sumnjam da ce se ovde neko diviti nechijim trbushnjacima...
 
E ok...pa da imace sam aktivan sportista i uspeo sam za 2 meseca da se sredim...
Krenuo sam pocetkom septembra sa ovim trbusnjacima sa tegom..
Sto se tice ishrane: 4 obroka dnevno, uravnotezeno meso, voce, povrce, sve osim slatkog, i jako slanih stvari...Ne koristim nikakvu hemiju...
Samo treba biti uporan! Ja sam kad sam tek pceo da radim, svaki dan posle treninga podizao majicu i gledao da li se nesto primecuje :zcepanje: dok nisam shvatio da moram biti uporan i da se moram truditi...
Radim razlicite vrste trbusnjaka, regularne, kose...uradim dnevno oko 5 serija po 8-10 ponavljanja...radim i sklekove i zgibove, sve zajedno...
Ipak ja mislim da su ovi moji trbusnjaci sjajni s obzirom na to da imam 14 godina...:D
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top