buve???

I ja bas kuburim sa buvama. Nasla sam na netu na je efektivan borax (a ujedno i prirodno sredstvo) pa sam dobro sve usisala, i posula boraxom. Vrlo je efektivno.
Jedino na psu jos uvek ima buva, veterinar nam je dao neko ulje sto se stavi na psa, ali izgleda da nedeluje pa cu danas kupiti sampon za buve i frontline i nadam se uz borax da cemo istrebiti buve.
Za dvoriste je jako efikasno a i prirodno sredstvo diatomaceous earth (samlevene skoljke). Taj prah ubije insekte fizicki posto su komadici skoljki ostri kao zilet i raspore insekta. Nije stetno za ljude, pse i macke cak niti da se pojede.
S tim planiram naprasiti dvoriste.

A da grizu, grizu itekako. Uglavnom po nogama i ostane crvena tacka koja posle svrbi.

Samo da napomenem da zivotni ciklus buve moze trajati i do 2 godine (ucaure se i cekaju pogodan trenutak) vazno je biti na oprezu i ponavljati preventivne mere s vremena na vreme.
 
Zanimljivo,
oduvek su mi govorili da u necistim kucama zive buve, a kada se to meni dogodilo zahvaljujuci jednoj macki, dozivela sam pravi sok zbog predrasuda. I zalivsi se svojim poznanicima , polako su se jedan po jedan otkrivali da su imali ista iskustva, ali da su od sramote cutali. Kreteni. Umesto da su me upozorili, sacekali su da i "komsiji crkne krava".
Kako bilo, posle vec pomenutih stvari, pomogao nam je Vajgon po ceni od 75 dinara koliko sada kosta, ali to sam vec napisala pa se nadam da ste resili problem.
Ono sto mi je bilo vrlo cudno je to da se buve nisu penjale po krevetima, stolicama, foteljama i sl, nego su bile samo po tepisima i to nisu birale. Bilo ih je i u vunenom debelom, ali i u plasticnom "kancelarijskom", ali samo po podu.
 
posto imam retrivera jos pre par godina sam izbacila sve tepihe iz kuce - lakse mi je za odrzavanje.caskom usisam njene dlake, a kad mi iz bazena koji joj stoji u dvoristu uleti mokra na parket - zoger caskom resi problem. i nema vise nervoze ni vike..i obozavamo se moj pas i ja.. al` nije to tema.

sem nje u dvoristu mi je mesanac koji je dosao sa ulice i ni za zivu glavu ne ulazi u kucu..i dve macke..
mesancu mira ne da gen lunje..malo malo pa istrci na ulicu..
psi se druze..setaju zajedno..provlace kroz grmlje u okolnoj sumici..neko mi je rekao da tu kupe buve zaboravljene od ulicnih lutalica..ne znam..

s vremena na vreme primetim buve na psima..valjda kad prestane dejstvo frontlajna..imam pse i mace dvadesetak godina..i NIKAD me ni jedna od tih buva nije ujela..

u cemu li je fazon?

mozda ne traze novo staniste dok imaju domacina kojeg ce da grickaju kad ogladne?

eto resenja postavljacici teme - nadji sebi novog ljubimca..
 
znam da imamo buve kada mačke počnu da obilaze prostoriju ne stajući na patos;)
već se samo šetaju po nameštaju...
obratite pažnju:p
 
Za sad su izbaceni tepisi, podovi oprani asepsolom,dobrano usisani, tavan naprasen vajgonom, lisce oraha svuda po kuci..i..nema ni jedne od juce popodne!!!
Cini mi se da cu morati da resim i dvoriste, ali, to je vec manji problem.
Hvala svima na savetima, a ja cu dalje izvestavati kako je proslo.
Tepihe cu verovatno naprasiti i poslati na pranje.
 
meni je najgore kad prochitam da ljudi drzhe kuchne ljubimce a ne vode brigu o njima
da je machka redovno vodjena kod veterinara na kontrole i da poprima sve shto treba da primi ona sve to prenese preko mlijeka na svoje machiche
ako vetj ima machiche kako to "na tavanu"?

ako drzhite zhivotinju ili kuchnog ljubimca vodite o njima brigu!

zashto machka nije kastrirana!?
 

Back
Top