Buš vs. Keri

"THE DAILY MIRROR": KAKO 59.017.382 COVJEKA MOGU BITI TAKO GLUPA?

LONDON - Sadrzina skoro svih vodecih londonskih dnevnika mogla bi se u cetvrtak ujutro, manje-vise, svesti na ishod americkih predsjednickih izbora i - reklame.
Naslovom "Jos cetiri godine" na udarnim stranicama Times, Guardian i Independent najavljuju niz tekstova o izbornoj pobjedi Georgea W. Busha. Fotografije koje prate spomenuti naslov su, medjutim, razlicite.
Times objavljuje snimak razdragane Laure Bush koja mase dok njen muz, u pozadini, vojnicki otpozdravlja. Independent, medjutim, objavljuje niz fotografija medju kojima i zatvorenika u Guantanamo Bayu, maltretiranja Iracana u zatvoru Abu Ghraib i americkog vojnika u Iraku da bi na kraju uslijedio snimak nasmijanog Georgea Busha koji pokazuje palac gore.
Daily Mirror se bavi sabiranjem glasova koje je Bush dobio i bez uvijanja se pita: "Kako 59.017.382 covjeka mogu biti tako glupa?"
Nastupilo je vrijeme strepnje, pise u Independentu. Amerika je glasala za Busha i svijet mora zivjeti sa posljedicama te odluke. Bushova pobjeda, dodaje list, gorko je razocarenje za toliko mnogo Amerikanaca koji su predano zalegli da dodje do promjene i milione u svijetu koji su se nadali da ce u Bijelu kucu uci napredniji predsjednik.
 
laa-laa:
Samo da kazem da je izvjesno da je pobjedi Busha u drzavi Ohio presudilo vise od 200 000 glasova Srba. Fakticki, Srbi su bili onaj teg kaoji je prevagnuo... Sta kazete na to?

Boze mili svakoj li ste rijeci pritoka, eto sad ste i predsjednika Amerike izabrali, qq koliko ste smijesni... :D :D :D
 
Liberal:
laa-laa:
Samo da kazem da je izvjesno da je pobjedi Busha u drzavi Ohio presudilo vise od 200 000 glasova Srba. Fakticki, Srbi su bili onaj teg kaoji je prevagnuo... Sta kazete na to?

Boze mili svakoj li ste rijeci pritoka, eto sad ste i predsjednika Amerike izabrali, qq koliko ste smijesni... :D :D :D
A sta trazis ovde,medju nama ,ako smo smesni...?...Placen da sijes mrznju....ili sta?
....takvi kao ti su se i ranije pojavljivali....Iz aviona se vidi po kom sablonu radis....prodana guzico....
 
Nexus 6:
pa nisu skroz...
bar oni sto su glasali za Kerija...

:lol:

Ti ti mislis da je Keri pametan? Ti mislis da se Bush nesto pita? Ili bilo koji drugi predsednik Amerike? :lol: Ala smo naivni!

Drago mi je da su Republikanci pobedili. Americki narod je pokazao da je pametniji i konzervativniji nego sto je opsteprihvaceno shvatanje u svetu.
 
Liberal:
laa-laa:
Samo da kazem da je izvjesno da je pobjedi Busha u drzavi Ohio presudilo vise od 200 000 glasova Srba. Fakticki, Srbi su bili onaj teg kaoji je prevagnuo... Sta kazete na to?

Boze mili svakoj li ste rijeci pritoka, eto sad ste i predsjednika Amerike izabrali, qq koliko ste smijesni... :D :D :D

A vi (deo Crnogoraca tzv. liberali), shaka kmpleksasha, niste smesni sto vam je jedini problem i glavna zivotna preokupacija da pokusavate dokazati da niste Srbi?
 
bianca:
Nexus 6:
pa nisu skroz...
bar oni sto su glasali za Kerija...

:lol:

Ti ti mislis da je Keri pametan? Ti mislis da se Bush nesto pita? Ili bilo koji drugi predsednik Amerike? :lol: Ala smo naivni!

Drago mi je da su Republikanci pobedili. Americki narod je pokazao da je pametniji i konzervativniji nego sto je opsteprihvaceno shvatanje u svetu.

ne, ne mislim da je Keri pametan...kao sto ni ti ne mislis da je Bush pametan...
ali ono sto on predstavlja je, po meni, pametnije od onoga sto Bush predstavlja...
i kao sto ne bih glasao za konzervativce (radikale) kod nas, tako ne bih voleo da ih vidim na vlasti bilo gde u svetu...
pogotovo ne u Americi gde mogu svoje zatucane i zastarele ideje da sire celim svetom...
 
U Ohaju Srbi napravili odlucujucu razliku :roll: Onaj ko ovo misli stvarno nije normalan


Inace,ne samo da je Bus pobedio nego su republikanci dobili nikad vecu vecinu u senatu i kongresu.To je lose za Ameriku...mnogo lose...
 
Цар Душан:
Да сам амер гласао бих за Керија јер мрзим Буша и његову империјалистичку политику,али пошто нисам гласао бих управо за Буша...

Joj Dule, care, pa nije samo Bus imperijalista vec je cela njihova politika takva (americka). To sto oni prebacuju jedni drugima i pricaju u predizbornoj kampanji, to je za same amerikance. Spoljna politika im je ista i svi ce je sprovoditi.

Nesto sam primetio: kada dodju "demokrate", spoljna politika (imperijalisticka) se usmerava ka Evropi, a kad dodju "republikanci", onda prema Arapima.

Znaci glasa se (i ulaze novac u kampanji, forsira se kandidat, pretenduje se ka njemu... ne vode predsednici uopste politiku vec neke izakulisne organizacije) koja je politika aktuelna tj. sta je njima tada potrebno, gde je potrebna vojska?!
 
Eh, kad bi znao sad bih ti rekao.

Ne znam bas nesto ali taj program su pisali Bzezinski... yebi ga, ne znam kako bese ali nije kao kod nas. Jednostavno sve jedno ko bude dosao, oni ipak istu spoljnu politiku vode.
 
Nexus 6:
Kazanova:
ne vode predsednici uopste politiku vec neke izakulisne organizacije

koje organizacije?

Савет за међународне односе, пре свих. Овде су се, вероватно, умешали и масони, премда је отац Џорџа Буша - масон, као и друштво "Мртвачка глава" чији је Џорџ Буш Јуниор члан.
 
Kazanova:
Eh, kad bi znao sad bih ti rekao.

Ne znam bas nesto ali taj program su pisali Bzezinski... yebi ga, ne znam kako bese ali nije kao kod nas. Jednostavno sve jedno ko bude dosao, oni ipak istu spoljnu politiku vode.

E kad pomenu Bzezinskog (kako li se vec zove), on je jedan od najjacih kreatora bitnih politickih svetskih desavanja u poslednjih 20-30 godina. Ali ne mogu nikako da upratim ko su ljudi oko njega, njegovi ljudi... Najuspesnije sredstvo za rad su im "ljudska prava". Interesuje me vise, ali tesko je naci podatke.
 

Back
Top