Burek i Engleskinja

Inace,odavno nema da se kupi,bar kod mene ovde,ni dobrog bureka,ni hljeba,ni bilo kakvog peciva,u odnosu na nekada.
U pekari Carli jos uvek kifle lice na one od nekad -slane, sa krupnom morskom solju.
Pa kad dodjes sad u junu na beogradske lokalne izbore (na tvoje rezervno *prebivaliste*)...ove kifle su u ul. Brace Jugovica (pored zatvorenog bioskopa Balkan)...a i pogacice sa cvarcima

1712830323588.jpeg
 
Poslednja izmena:
U pekari Carli jos uvek kifle lice na one od nekad -slane, sa krupnom morskom solju.
Pa kad dodjes sad u junu na beogradske lokalne izbore (na tvoje rezervno *prebivaliste*) kifle su u ul. Brace Jugovica (pored zatvorenog bioskopa Balkan)...a i pogacice sa cvarcima

Pogledajte prilog 1529077
U Bg sam mnogo cesce nego jednom godisnje,za tvoju infornaciju.A tek zbog glasanja ne treba da idem nigdje,imam svoje glasacko mjesto i u RS,tako da svoje maliciozne komentare mozes da ostavis za svoju kucu.
Inace,kiflice djeluju odlicno.
 
Kako da ne pljujem kad su unistili hljeb i kifle,o bureku da i ne govorimo. :evil:
Ako hoces kvalitet, onda plati. Mora da se smanjuje kvalitet za masovnu proizvodnju ,da bi firme prezivele na slobodnom trzistu.

Ja to sto pravim sam nekoliko jela koje volim na svoj nacin, ne mogu nigde da kupim, jer se ekonomski ne isplati da firme prave ta jela na taj nacin kako ja volim.

Ono sto najvise volim, zasucem rukave pa moram sam. Osim ako nema odrzivo trziste za to.
 
Istina. Ne možeš da nađeš burek gde stavljaju dobar sir- to je bitno osim da ga ne zamaste. ( još nisam naletela na burek koji je premalo mastan, da li je to uopšte moguće)
Tako da...najbolji je burek s mesom. Čak izbacim većinu fila, dovoljno mi je samo da dobije tu aromu mesa sa dinstanim crnim lukom.

Pa burek i treba da je malo mastan i da se malo onako cedi, **** suv burek, ono bezveze je suv burek kao da jedeš samo koru, inače kad jedem burek volim onako da osetim fil i da zagrizem fil a ne samo testo.

Inače sa mesom možda jeste bolji ali baš retko gde ima dobar i sve ga je teže naći, iz razloga zato što je meso postalo dosta skupo (pogotovo junetina koja bi trebalo da ide po originalnom receptu) pa onda ili stavljaju meso slabijeg kvaliteta ili zakidaju količinski (ili i jedno i drugo) i stavljaju ono mrvicu jer gledaju da uštede, dok sa druge strane sir još nije tako skup pa na njemu ne moraju da štede toliko i mogu da ga stavljaju više.
 
Ako hoces kvalitet, onda plati. Mora da se smanjuje kvalitet za masovnu proizvodnju ,da bi firme prezivele na slobodnom trzistu.

Ja to sto pravim sam nekoliko jela koje volim na svoj nacin, ne mogu nigde da kupim, jer se ekonomski ne isplati da firme prave ta jela na taj nacin kako ja volim.

Ono sto najvise volim, zasucem rukave pa moram sam. Osim ako nema odrzivo trziste za to.
Ko je rekao da necu da platim?
Nema izbora...sve je lose.
 
Pa burek i treba da je malo mastan i da se malo onako cedi, **** suv burek, ono bezveze je suv burek kao da jedeš samo koru, inače kad jedem burek volim onako da osetim fil i da zagrizem fil a ne samo testo.

Inače sa mesom možda jeste bolji ali baš retko gde ima dobar i sve ga je teže naći, iz razloga zato što je meso postalo dosta skupo (pogotovo junetina koja bi trebalo da ide po originalnom receptu) pa onda ili stavljaju meso slabijeg kvaliteta ili zakidaju količinski (ili i jedno i drugo) i stavljaju ono mrvicu jer gledaju da uštede, dok sa druge strane sir još nije tako skup pa na njemu ne moraju da štede toliko i mogu da ga stavljaju više.
Ko je rekao da necu da platim?
Nema izbora...sve je lose.
najgore od svega je što umesto mesa stavljaju soju, to je ono što odbija ljude
 
Ako hoces kvalitet, onda plati. Mora da se smanjuje kvalitet za masovnu proizvodnju ,da bi firme prezivele na slobodnom trzistu.

Ja to sto pravim sam nekoliko jela koje volim na svoj nacin, ne mogu nigde da kupim, jer se ekonomski ne isplati da firme prave ta jela na taj nacin kako ja volim.

Ono sto najvise volim, zasucem rukave pa moram sam. Osim ako nema odrzivo trziste za to.
ne
nego u trci za što većim profitom , sve ide na uštrb kvaliteta
 
To znaci da ne postoji trziste za ono sto ti volis.

Kao sto sam ti rekao za hranu koju ja volim.

Tipa, ja volim da pravim ajvar, picu, gulas, na nacin na koji niko na svetu ne pravi, u bilo kom restoranu. Nema trziste za to.

I onda posto to mnogo volim, moram sam da napravim.
Samo mi reci jos kako je to trziste prije postojalo,a sad ne postoji?
Sad ljudi vise vole losiju hranu,a nekad su voljeli kvalitetniju?
Ili sta?
 
Samo mi reci jos kako je to trziste prije postojalo,a sad ne postoji?
Sad ljudi vise vole losiju hranu,a nekad su voljeli kvalitetniju?
Ili sta?
Tako sto ranije nije postojalo trziste, nego monopol Saveza Komunista i njihove ekonomije.

Jedna klanica i jedna mesara po okrugu koja ima monopol, jedan mlin, jedna mlekara, itd.

Tako je i moja pokojna cukunbaba mogla da ima firmu.
 

Back
Top