Brutalnost u Bibliji - zašto i kako?

I ti veruješ da ultimativno biće, ultimativna svest, čista ljubav svetlost, sve što postoji i što je ikad postojalo, a ti veruješ da boga boli glava i da je ljut i nervozan i da ima posao koji je 24/7? Nije da te vređam ili bilo koga ali verujem da te osobe koje veruju u ovo imaju IQ sobne muve.. To u bilbiji je napisano mastilom i to ljudskom rukom, bog to sigurno nije pisao.
Okej je da ne verujes u biblijskog boga nego gde si ti upoznao tog tvog boga svetlosti.Reci sto si bre cicija.
 
Pored tog opisa ratnog božanstva jednog naroda, postoji i niz
pogrešnih, doslovnih tumačenja Biblijskih priča. Ako se od samog
početka krene doslovno čitati, ona priča sa Adamom i Evom je
pravi cirkus. To nikakvog smisla nema kada se doslovno čita.
pa i pravoslavlje tumači doslovno o adamu i evi. samo što dodaju da su imali besstrasna tela.

Ђаво је наговорио Еву - преко змије - да убере забрањено воће са Дрвета познања добра и зла. Ева је поверовала овом Божјем противнику и клеветнику (ђавао значи - клеветник), да је он њен већи пријатељ него Бог и почела је да се храни храном пролазности и телесних задовољстава. Окусивши плод пролазних задовољстава, она је постала смртна. Понудивши то воће своме мужу Адаму, она је учинила грех убиства. Али и Адам је добровољно окусио од истог плода и учинио троструки грех: према Богу, према себи и према своме потомству. Падом у грех човек је изгубио моћ вечног живота; помрачио му се ум, потамнело срце а мудрост утонула у безумље и лудост.
http://arhiva.spc.rs/sr/izgon_iz_raja.html

eto eva koja ništa nije znala izabrala je ipak strast. u pravoslavlju kako crkva tumači strast je greh nad grehovima jer svi koji imaju telesnu strast mogu i da roknu nekog baš ko što je eva ubila adama dajući mu plod strasti.
 
I ti veruješ da ultimativno biće, ultimativna svest, čista ljubav svetlost, sve što postoji i što je ikad postojalo, a ti veruješ da boga boli glava i da je ljut i nervozan i da ima posao koji je 24/7? Nije da te vređam ili bilo koga ali verujem da te osobe koje veruju u ovo imaju IQ sobne muve.. To u bilbiji je napisano mastilom i to ljudskom rukom, bog to sigurno nije pisao.
pa ni direktori velikih kompanija ne pišu ali diktiraju sekretaricama i one to sve lepo zapisuju
 
grešiš, to ratno božanstvo je taj bog ljubavi u hrišćanstvu.
bog je iz ljubavi pobio ceo ljudski rod jer je shvatio da je pogrešio jer kaže "kajao" se što je stvorio čoveka. ali iz ljubavi je ostavio ipak jednog.
Tako je Bog iz ljubavi zbog pravednosti unistava nepopravljivo zlo
svako ko se pokaje i ostavi zlo ima zivot kod Boga
Dakle ko je kriv Bog ili ti ako se ne odvratis od zla?
Iz ljubavi prema covecanstvu Bog unistava zlo.
Dobro je unistava toi zlo a zlo je unistavati dobro sto zli rade.
Zlo i nema pravo da postoji.
 
Tako je Bog iz ljubavi zbog pravednosti unistava nepopravljivo zlo
svako ko se pokaje i ostavi zlo ima zivot kod Boga
Dakle ko je kriv Bog ili ti ako se ne odvratis od zla?
Iz ljubavi prema covecanstvu Bog unistava zlo.
Dobro je unistava toi zlo a zlo je unistavati dobro sto zli rade.
Zlo i nema pravo da postoji.
ajde jedno pitanje al bez te tvoje mantre da odgovoriš jer nevezano je za bibliju.
zašto u svim romanima, filmovima na kraju pobeđuje dobro a zlo biva uništeno?
 
da, to zvuči kao totalna katastrofa.. ali ja te priče ne čitam doslovno..
Dakle ti to sve tumacis kao da je simbolika ,jel tako ?
Recimo kad sretes onu pricu da je Mojsije dao neke zapovesti a tamo sretnes ono NE KRADI - ti tumacis da je to zapravo ...sta ja znam,mozda evo poziv za rekreaciju u slobodnom vremenu i tako redom... :D

...i umalo da zaboravim,hajde nek ti je srecom "povratak otpisanih",zelim ti sto manje posla na forumu i sto vise citanja Svetog Pisma..
 
ajde jedno pitanje al bez te tvoje mantre da odgovoriš jer nevezano je za bibliju.
zašto u svim romanima, filmovima na kraju pobeđuje dobro a zlo biva uništeno?
to nije mantra nego istina
tako ja razmisljam na temelju poznavanja Bozje reci

Bitna je istina

kakve veze imaju romani - fikcija u romanima moze sve
a dobro je jace od zla to svi znaju
Bog uvek pobedjuje zlo i unistice ga
valjda to ljudi znaju pa to i u romanima pisu
 
Dakle ti to sve tumacis kao da je simbolika ,jel tako ?
Recimo kad sretes onu pricu da je Mojsije dao neke zapovesti a tamo sretnes ono NE KRADI - ti tumacis da je to zapravo ...sta ja znam,mozda evo poziv za rekreaciju u slobodnom vremenu i tako redom... :D

...i umalo da zaboravim,hajde nek ti je srecom "povratak otpisanih",zelim ti sto manje posla na forumu i sto vise citanja Svetog Pisma..
Kada bi znao koliko se ponavljaš sa ovim pokušajima duhovitosti.. :roll: ko
pokvarena ploča.. Valjda je to najubedljiviji argument kojim su tebe fascinirali
i pridobili da čitaš kako ti oni kažu.
 
Dakle ti to sve tumacis kao da je simbolika ,jel tako ?
Recimo kad sretes onu pricu da je Mojsije dao neke zapovesti a tamo sretnes ono NE KRADI - ti tumacis da je to zapravo ...sta ja znam,mozda evo poziv za rekreaciju u slobodnom vremenu i tako redom... :D

...i umalo da zaboravim,hajde nek ti je srecom "povratak otpisanih",zelim ti sto manje posla na forumu i sto vise citanja Svetog Pisma..
Ma da to ne kradi i ne svedoci lazno mora da je neka simbolika :lol:
sta bi znacilo :think:
 
Ponovljeni zakon 24,1 Kada tko uzme ženu i s njome postupi kao muž, a potom na njoj otkrije što ružno te ona više ne nalazi milosti u njegovim očima i on joj napiše otpusno pismo, uruči joj ga i potjera je iz svoje kuće,
Matej 19,7Rekoše mu: zašto dakle Mojsije zapovijeda da se da knjiga raspusna, i da se pusti?
Matej 19,8Reče im: Mojsije je vama dopustio po tvrđi vašega srca puštati svoje žene; a iz početka nije bilo tako.

vidi:
u vreme mojsija, a i ranije, skoro od pocetka, posle adama i eve, mogao sam da imam kao muskarac zena koliko mi se prohtelo., jer sam jaci pol, i ko je mogao da mi kaze: NEMOJ?
niko!
ali Hristos ti kaze da od samog pocetkla nije bilo tako, vec da je to zato sto smo mi muskarci okoreli - i jaci, moglo nam se. E, pa kada je vec tako bilo, onda bar zeni da se da otpusna lista, neka ide, samo da ima papir, dokument da je otpustena, da nije sama pobegla od muza, vec da je dobila "pedalu", da ne misli neko da je prestupnica. Nije ona jadna kriva sto je muz pedalirao. Eto, tako je bilo.
 

Back
Top