Brijanje...

Stvar je navike ko sta koristi za brijanje,ali za mene je Gillette Mach3 u kombinaciji sa njihovim gelom ubedljivooooo najbolji i za brijanje i za izbrijavanje.Ali dobri stari sapun i cetka............ :grin:
 
Corto Malteze:
ma britva je keva :D

jebesh muskarca koji se ne zna obrijati britvom
smotati cigaru u one rijechke papirice bez lepka
i popiti po litra rakije :lol:
Corto, jesi li probao i jesi li uspeo da se obrijes britvom?
Ja jesam... probao.

Bilo je to u vreme kad sam zeleo da budem bas kul i maco momcina, pa sam zamolio oca da mi iz Rusije donese britvu, jer toga ovde nije bilo da se kupi. (Ili upravo dozivljavam dezavi, ili sam o ovome vec pricao na Forumu)
I tako je tata doneo britvu upakovanu u kartonsku kutijicu cija je povrsina licila na vestacku kozu i jos pride umotanu u masnu hartiju nauljenu masinskim uljem karakteristicnog mirisa. Rusi su tim uljem stitili sve sto je od metala... Od pistolja do kasicice za secer.
I lepo ti se ja nasapunjam Albus sapunom koristeci cetku od jazavceve dlake, pa krenem da se brijem... Nije islo, nikako. Britva je dlaku sekla sporadicno i neravnomerno, ali nije u tome bio glavni problem, jer bih to vec uvezbao. Stvar je u tome sto mi je drala kozu tako da je svako malo ostajao krvav trag.

Naravno, nisam bas olako odustao, pa sam pokusao da se tako obrijem jos nekoliko puta. I dalje nije islo.
Ne kazem da je sve to nemoguca misija, ali takav nacin brijanja jednostavno nije primeren danasnjem vremenu.

Britve koje vidjamo u berbernicama nisu prave britve. Posto sam svojevremeno uzivao u tome da sebi priustim pun tretman u salonu (jer zaista je uzivanje da te obrije, izmasira i namaze jeftinom kolonjskom vodom i pomadom pravi majstor), vrlo dobro znam da se tamo koristi samo nesto sto izgleda kao britva, a u to nesto se kao ulozak stavlja polovina obicnog zileta.
Cak i sa tim, mnogo ostrijim brijacem, veliko je umece dobro se obrijati. Kazu da berberi uce da briju tako sto tom britvom prelaze preko naduvanog balona. (E ovo sa balonom sam pominjao ovde, secam se. Ali u drugom kontekstu.)

A sto se ostale dve stavke tice, to sam savladao za medalju.
Dokazao sam se sa pola litre rakije poodavno, tako da sad ne moram da se junacim.
A verujem da sam sampion u rolanju rijeckim papiricima. Grickam ih i vlazim jezikom u isto vreme, tako da cigareta bude zalepljena bolje nego kad koristim papiric sa lepkom.

Ne dozvoljavam da me iko ebe zato sto nisam uspeo da se obrijem britvom.
 
a sta bi ste mi preporucili za prvo brijanje?da spomenem da mi je dlaka jos uvek meka,ali da je gusta i dosta duga...i po celoj faci... :mad: i da imam bubuljice,mada ne bi trebale da predstavljaju neki veci problem...
 
250392duki:
a sta bi ste mi preporucili za prvo brijanje?da spomenem da mi je dlaka jos uvek meka,ali da je gusta i dosta duga...i po celoj faci... :mad: i da imam bubuljice,mada ne bi trebale da predstavljaju neki veci problem...

Само немој електричним бријачем, мада и не може на меку браду колико знам. Бубуљице ће проћи временом, јесте да се сечеш у почетку редовно, али ће временом кожа да навикне. ;) И ја сам прошао кроз ту фазу.
 
E naleteo sam na netu na uputstvo za brijanje britvom to je neki manual na 30-tak strana i kazu da sve ove moderne tehnike brijanja nisu dobre za kozu i tako ta prica, pa me interesuje od vas koji se brijete britvom gde mogu u Beogradu da se kupe britve, naravno trebao mi i onaj kamen ili sta je vec za ostrenje i ona druga stvar (ne znam kako se prevodi, u filmovima berber vuce brzo gore dole britvu po traci), i nezaobilazna cetkica od jazavceve dlake!
 
Nasao sam neko uputstvo na netu od nekih 30-tak strana za brijanje britvom, tu se kritikuju ovi brijaci sa vise ostrica zato sto izazivaju bubuljice i urastanje dlaka, sad bih stvarno zeleo da probam da se obrijem britvom( ceo ceremonijal od ostrenja, brusenja, cetkice od jazavicije dlake :D ) pa me zanima gde u Beogradu moze da se kupi kvalitetna britva(po mogucnosti vec naostrena) sa svom pratecom opremom??? Jedno tri meseca kasapljenja u najavi :bye:
 
Nasao sam neko uputstvo na netu od nekih 30-tak strana za brijanje britvom, tu se kritikuju ovi brijaci sa vise ostrica zato sto izazivaju bubuljice i urastanje dlaka, sad bih stvarno zeleo da probam da se obrijem britvom( ceo ceremonijal od ostrenja, brusenja, cetkice od jazavicije dlake :D ) pa me zanima gde u Beogradu moze da se kupi kvalitetna britva(po mogucnosti vec naostrena) sa svom pratecom opremom??? Jedno tri meseca kasapljenja u najavi :bye:

то што ти хоћеш да купиш одавно се више не производи.
европска унија је забранила свим брицама овог света да користе оне четкице за бријање, веле скупљају се ту бактерије и остала ситна гамад.
а то што кажу да долази до урастања длака и сл., је зато што бритвом не можеш да се глатко избријеш, него онако површински, безвезе.
 
Corto, jesi li probao i jesi li uspeo da se obrijes britvom?
Ja jesam... probao.

Bilo je to u vreme kad sam zeleo da budem bas kul i maco momcina, pa sam zamolio oca da mi iz Rusije donese britvu, jer toga ovde nije bilo da se kupi. (Ili upravo dozivljavam dezavi, ili sam o ovome vec pricao na Forumu)
I tako je tata doneo britvu upakovanu u kartonsku kutijicu cija je povrsina licila na vestacku kozu i jos pride umotanu u masnu hartiju nauljenu masinskim uljem karakteristicnog mirisa. Rusi su tim uljem stitili sve sto je od metala... Od pistolja do kasicice za secer.
I lepo ti se ja nasapunjam Albus sapunom koristeci cetku od jazavceve dlake, pa krenem da se brijem... Nije islo, nikako. Britva je dlaku sekla sporadicno i neravnomerno, ali nije u tome bio glavni problem, jer bih to vec uvezbao. Stvar je u tome sto mi je drala kozu tako da je svako malo ostajao krvav trag.

Naravno, nisam bas olako odustao, pa sam pokusao da se tako obrijem jos nekoliko puta. I dalje nije islo.
Ne kazem da je sve to nemoguca misija, ali takav nacin brijanja jednostavno nije primeren danasnjem vremenu.

Britve koje vidjamo u berbernicama nisu prave britve. Posto sam svojevremeno uzivao u tome da sebi priustim pun tretman u salonu (jer zaista je uzivanje da te obrije, izmasira i namaze jeftinom kolonjskom vodom i pomadom pravi majstor), vrlo dobro znam da se tamo koristi samo nesto sto izgleda kao britva, a u to nesto se kao ulozak stavlja polovina obicnog zileta.
Cak i sa tim, mnogo ostrijim brijacem, veliko je umece dobro se obrijati. Kazu da berberi uce da briju tako sto tom britvom prelaze preko naduvanog balona. (E ovo sa balonom sam pominjao ovde, secam se. Ali u drugom kontekstu.)

A sto se ostale dve stavke tice, to sam savladao za medalju.
Dokazao sam se sa pola litre rakije poodavno, tako da sad ne moram da se junacim.
A verujem da sam sampion u rolanju rijeckim papiricima. Grickam ih i vlazim jezikom u isto vreme, tako da cigareta bude zalepljena bolje nego kad koristim papiric sa lepkom.

Ne dozvoljavam da me iko ebe zato sto nisam uspeo da se obrijem britvom.
juliane... kad me zhenish? :D
 
je li britva ono kao nozh? ili samo sechivo..?
skroz sam u konfuziji je li to sechivo ono chetvrtasto pa seche sa svih strana ili je to ono shto lichi na nozh ali se preklapa?
mislim.. u svakom sluchaju je razor.. samo sam u konfuziji je li traditional ili blade....
 
Pa ovo ti je britva -

straight-razor.jpg


to drugo na sta mislis se kod nas zove zilet, jasno, od gilette -

Derby_Extra_Razor_Blade.jpg
 
Brijao sam se Žiletom, sada koristim "Braun"-ovu (naravno, kineske proizvodnje :lol:) električnu mašinicu. Žilet je bolji, kao i uostalo0m bilo koje ručno sredstvo. Ali s obzirom da moram da se brijam svaki dan zbog prirode posla, brijanje mi je žestoko doqrčilo i gledam da to bude što pre, sa što manje ceremonija (pena, ispiranje)...
 

Back
Top