Bosanski Hrvati se konačno probudili!

Apsolutno. Osim što bi nas podelilo (što je u svakom slučaju bolje od ovakvog zajedništva) ta bi promena smanjila državni aparat, samim tim i trošenje sredstava i u velikoj meri bi doprinela boljem funkcionisanju države.

Osim što bi zeleni bili u čabru. Faktički, morali bi biti extra fini da bi neko s njima ekonomski sarađivao da bi kao entitet na određenoj teritoriji preživeli. Verovatno bi ih lakše pri'Vatili Hrvati, kao svoje "cveće", ali nikako im se dobro ne piše.
 
Неће Хрвати ићи против интереса унитарне БиХ,односно неће ићи против интереса Ватикана и Немачке.

Ako misliš da se Vatikan i Nemačka (ili bilo ko drugi) boje komada zemlje u kojoj bi muslimani bili koliko toliko samostalni, to ne pije vode, jer BiH bi još uvek postojala.
A ako je ovo još jedna u nizu teorija katoličko-jevrejsko-kapitalističke zavere, to možeš da okačiš mačku o rep.
 
vidim ja da hocete da razhebete tu Bosnu posto-poto:lol::lol:
nameracili se, a ja se nesto ne potresam previse, nego mi zao onog cu-mu-na sto dolazi ovde, jadan, trazi piramide i korene Bosnjackog jezika pre Alaha, a vi to tako,
ne cenite
Federalizacija, sa sirokim ovlascenjima za sve tri republike, ako zele kakav takav napredak, inace ovako, nista!

Јединствена Босна-Босански језик-Пирамиде-Фараони

Овде нема уљеза, све спада у исту категорију.
Сра*а.
 
Ako misliš da se Vatikan i Nemačka (ili bilo ko drugi) boje komada zemlje u kojoj bi muslimani bili koliko toliko samostalni, to ne pije vode, jer BiH bi još uvek postojala.
A ako je ovo još jedna u nizu teorija katoličko-jevrejsko-kapitalističke zavere, to možeš da okačiš mačku o rep.

Ма какви муслимани!
Нису они њима проблем.

У питању је борба против Православља и акција на расрбљавању која траје,машала...
 
Vječite zavjere, širenje neprijateljstava i
podrivanje svega što donosi boljitku.

Imam osjećaj da su neki ovdje plaćeni za to :|:-|

Пази кад ти кажем да ће хрватско политичко руководство подржати ставове ОХР-а и западне дипломате.

ПС
Што мислиш колико сам плачен?:D
 
Ne želim ja ništa da razjebem. Bosna je moja koliko i hrvatska i muslimanska. Jednostavno svako treba da dobije svoje dvorište i da ga gleda. To bi trebao da bude ključ napretka. Nisam separatista, znam da bi to donelo više štete nego koristi.

Počneš sa "moja koliko i hrvatska" a završiš sa "moje dvorište i hrvatsko dvorište"?

To nije federacija već separacija
 
Počneš sa "moja koliko i hrvatska" a završiš sa "moje dvorište i hrvatsko dvorište"?

To nije federacija već separacija

U SAD-u svako ima svoje dvorište, a niko nije separatista. Tako je i u Nemačkoj, Austriji i mnogim evropskim i svetskim zemljama. Nema to veze sa separatizmom. Mene ljuti priča o 'njihovoj Bosni', Bosna je srpka. Ne vidim problem u tome, niti podlogu za tvoju primedbu.
 
Са једног другог сајта преносим део текста који је писао учесник Теодул - мислим да је тај лик био и учесник на овом пдф... :


Цитат:

Нешто нам се у последње време комшије нагињу «преко плота», чули да некоме цркава крава, па пре него што погледају у своју шталу завирују да није којим случајем наша.

Хрвати, шиптари и босански муслимани, као природни савезници ухватили су се у врло чудно коло у коме се веселе што је Србија, кажу, све мања и мања. Хрвати и босански муслимани природни су партнери по свом заједничком србском пореклу, по заједничкој крволочној историји а на крају крајева и по томе што им је темељ «нације» анти-србство. Ако би којим случајем нестало Срба, не би више било ни њих јер не би знали ни ко су, ни шта су а ни зашто су то што су.

Шиптари су се једноставно прикачили у тај «савез» јер су у њему видели шансу за остварење својих интереса. Када се буду сводили рачуни неће бити изнанеђење што се Шиптари праве невешти и неупућени. А не треба заборавити ни Арнауташе за које важи све што и за Хрвате и босанске муслимане.

Елем, свако мало из Хрватске и Босне крену приче о томе како се Србија «распала», како се свела, или ће се свести, на «београдски пашалук»; Срби гладни, Срби жедни,... Е када заврше са циком како им је супер (јер је Србији лоше) онда скокну до Србије по коју кобасицу да превале зиму. Нема шале бато, стигли еуропски стандарди, кобаје скупе, а о «шпеку» се и не мисли- тога има само код којег славонског шокца који је одавно престао да се узда у помоћ нове домовине.

У Босни је још трагикомичнија ситуација. Редовно се из федерације креће са лавежом о «геноцидној творевини» па када се утврди да је та творевина за неколико класа успешнија од федерације- креће басна о «киселом грожђу», односно о Косову и Метохији. Шатро, «брига нас бошњаке што живимо к`о Шиптари, што нас мањи ентитет шије у сваком погледу, битно је да Срби не могу палити свеће у Пећкој патријаршији». Ајде де, ако им је тако лепо па нек` им буде тако. Истина, колико копају око Сребренице тражећи непостојеће лешеве могли су већ пола Босне узорати па можда не би морали ни чекати на брашно из хуманитарне помоћи.

У последње време нешто нам је и та федерација постала разрока. Тј. некако се чудно гледају та два ока у босанској глави. Ово муслиманско као да нешто намигује на ово херцег-босанско, а ово друго никако да ухвати који је сигнал у питању, па све жмури од муке. Хоће Хрвати своја права, кажу угрожавају их Муслимани (са великим "м"). Ови први се буне што се ови други буне. Није Муслиманима јасно што се сад буне Хрвати кад ови тако лепо мисле и на њихове интересе. Е онда се досете- "што би ми бринули наше бриге, кад ево Србија још има проблем са Косовом, да не помињемо што се отцепила Црна Гора".

Када хоће да докажу како им је боље него Србији онда обавезно узму пример број један: «погледајте просечну плату» и пример број два: «каква се кола код нас возе». Не помињу: «погледајте просечне цене» а и о возном парку се ућуте кад виде да је кредит у Београду повољнији од оног у Загребу. Као очајничка мера узима се «туризам». Но, како је посредним деловањем великосрбскочетничкоагресорске завере свет остао глув и нем по питању пирамида у Високом, федерални босанци испадају из игре. Хрватима свака част, њихов туризам би могао хранити пола Источне Европе, само да им, авај, сви туристички ресурси нису у страним рукама.

Но, какве то има везе кад су опустошили више од трећине данашње НДХ па могу до миле воље да одлажу нуклеарни отпад свог Великог Брата а он ће им за то асфалтирати путеве. После ће они тим путем да се теше како нема везе што су беда и сиротиња као и други које тлаче велике силе, битно је да је "лијепа наша" етнички чиста, "а и путови су на љепши нег у Србији". И тако све док не крену по ону кобају па пређу границу. Дођу "домовински ветерани" у Србију, виде да је нит боље нит` горе, врате се кући, мирно поједу свој "шпек" па легну на бомбу, скоче у бунар или се обесе о кваку.
 
Покрајина са својим министарством унутрашњих послова, саобраћаја, пољопривреде, просвете, полицијом, Владом, Народном скупштином...
Može da ima šta hoće, nije država i kraj.
Оно на чему треба да се ради јесте да ентитетска граница остане етничка граница.
To naravno podrazumeva nova etnička čišćenja i onemogućavanje povratka ljudi svojim kućama. Ne shvataš da tu nešto nije u redu?
Neso,
nije poenta da se neko otcepi, vec da se konacno dovede sve na cistac
da se formiraju federalne jedinice,
zasto da Hrvati nemaju isto sto i Srbi :oops: i da se smanji taj golemi i tromi administrativni aparat
Da se prenese na najvisi nivo BIH ono najosnovine (recimo isto sto je imala i SCG, predsednika i/ili premijera, ministra vojnog, spoljnih, zastite nacionalnih i verskih prava) sve ostalo na federalnim jedinicama
kako danas izgleda BIH, ima 3 Elektro Privrede, 3 PTT, ima ministara kao sitnih svetaca, tih kantona i ostalih gluposti
Federalizacija na 3 republike sa najsirim ovlascenjima i onim minimumom na najvisem nivou
Federalizacija na 3 dela je suprotna Dejtonu. Promenu u tom smislu međunarodna zajednica neće odobriti prosto zato što bi im to u priličnoj meri komplikovalo život. Dalje, kao što je i GZ primetio, u toj prekompoziciji bi Srbi mogli biti na šteti.
 
To naravno podrazumeva nova etnička čišćenja i onemogućavanje povratka ljudi svojim kućama. Ne shvataš da tu nešto nije u redu?
.

Каква етничка чишћења када су данас оба ентитета готово етнички чиста.
И они који се врате, а то су већином старији људи, за пар година их неће бити.
 
HDZ 1990: Federalizacija po etničkom principu
J. Gudelj 10.11.2007 20:14

MOSTAR - Federalizam bi bio najbolje državno uređenje za višenacionalnu Bosnu i Hercegovinu.

Izjavio je ovo jučer u Mostaru zamjenik predsjednika HDZ 1990 Martin Raguž, predstavljajući članovima svoje stranke Platformu ustavnog rješenja BiH. Platformu, koja predstavlja svojevrsne smjernice budućeg djelovanja ove stranke, Raguž je predstavio na 1. saboru HDZ 1990.

On je naglasio kako etnički kriterij jeste i mora biti na prvom mjestu kada je federalizacija BiH u pitanju.

''BiH bi bila složena država od više federalnih jedinica. Broj jedinica ne može biti manji od tri. Federalne jedinice bi imale ovlasti koje nisu izričito u domenu savezne države: imale bi parlament, vladu, sudstvo i policiju. Parlament BiH bi imao dva doma - zastupnički i dom naroda koji bi bio zasnovan na načelu pariteta, a u kojem bi moralo biti više od sadašnjih 15 zastupnika'', precizirao je Raguž.

Naglasio je kako bi buduće federalne jedinice, umjesto sadašnjeg jednog predsjednika, imale tročlano predsjedništvo.

''Članovi Predsjedništva BiH birali bi se posredno u (državnom) parlamentu pri čemu treba osigurati mehanizam biranja koji jamči svakom narodu izbor njihovog legitimnog predstavnika. Predsjedništvo BiH bi imalo ingerencije nad vanjskom politikom i obranom'', naglasio je Raguž.

Prema prijedlogu HDZ 1990, državne institucije bi imale jasno definirane ovlasti koje bi bile neophodne za normalno funkcioniranje države i njezinu poziciju u međunarodnim odnosima. Naglašeno je kako bi Vrhovni i Ustavni sud bili najviše sudske instance na razini države.

''Ustavni sud bi imao po tri suca iz svakog naroda i jednog predstavnika nacionalnih manjina. Vrhovni sud bi imao ovlasti u postupcima po žalbama i izvanrednim pravnim lijekovima. Privremeno bi imao odjel za ratne zločine'', zaključio je Raguž.

http://www.nezavisne.com/vijesti.php?vijest=16772&meni=2


SNSD je već podržao nedavnu izjavu Bože Ljubića o stvaranju federalne BiH sa 3 entiteta, dok su je SDA i SBiH osporile.
Po mom mišljenju BiH jedino kao federacija može da ima neke izglede na duže staze.

moze u tri republike,Bosnjacina 70% a ostatak nek podijele srbi i hrvati izmedju sebe.
 
Каква етничка чишћења када су данас оба ентитета готово етнички чиста.
И они који се врате, а то су већином старији људи, за пар година их неће бити.
I ako su stariji imaju decu valjda, a i predviđeno je da se ljudi vraćaju na svoje. Prema tome, etnička granica se ne može poklapati s granicama entiteta.
 

Back
Top