bolonjeze stapovi i ribolov sa njima

Nisu oni predvidjeni za to, prvo jer nisu za stacionarni ribolov, kojim se pecaju ove ribe (samo ces dzabe ostetiti tanak blank na drzacu pri udaru vetra, krupne ribe), drugo za ove ribe se koriste deblji najloni, samim tim teze i vece masinice, koje mogu da ne stanu u halter bolonjeza, ili da ispadnu pod teretom zamaranja krupne ribe, trece kod nas je smesno mali izbor bolonjeza odgovarajucih tb, uglavnom su ispod 50gr, a treba ti 80-100gr, koji su opet debljeg blanka, tezi, debalansirani zesce... ne treba ti to u zivotu, kupi teleskop umesto dvodelca ili trodelac!
Eurostar je nekadasnji Silstar, koji je propao proslog MILENIJUMA, tako da su sanse da nadjes negde da kupis manje nego da dobijes 7 na lotou, moooozda bi nasao polovan ali tesko, ima mnogo boljih, modernijih... stapova koje mozes uzeti danas, znaci i tu ideju baci u stranu!
Pozdrav :cool:
 
taj sam nasao u italijanskoj radnji na internetu :D , a kao sto i kazes kod nas je izbor stapova jednak nuli,,ajd dobro dvojci od 100 heheehee... dobro su se pokazali maver stapovi od 4 i 5 metara za ovakvo pecanje,,ali je isto mali tb. pa se ima dosta muka prilikom vadjenja, posto nemas kontrolu nad ribom... ti maver stapovi su se mogli naci u Adi ali ih ni tamo vise nema,sto je najgore cak vise ni ne proizvode te stapove,pa se ne mogu ni naruciti,,a bili su oko 15E komad.....znaci ponovo traganje :dash:
 
aj malo da ozivimo temu.. Po meni najlepsa tehnika ribolova. Pecam najvise sa Browning Strong Evolution-om, 5.5m, masinica simano nexave na Dunavu, iako imam respektabilan arsenal mnogo laksih plovkaroskih stapova. Pecam u Novom Sadu. Pa kad na 0.16 dobijes protfisa od 2.5kg, lele majko, kao da si sta u struju ustekao.. :)

gde si video protfisa od 2,5 kg?

Pecam na Tisi i na Dunavu nekih 10 godina nisam imao ribu te vrste ni priblizne velicine.... uglavnom su do 700 grama tezine......
 

Back
Top