Bolje je praktično se oženiti-udati nego tražiti ljubav za brak

Velikan neki je rekao: Brak je prepoloviti svoja prava i privilegije, a udvostručiti obaveze i odgovornost. Nešto u tom stilu. Nije da nije u pravu!
Well... on second thought, možda mi i ne valja da uopšte kanim da se udajem. :eek:
Nemoj tako razmisljati,treba da se udas i daj boze da naletis na pravog i da sa njim budes do kraja zivota.Nije brak bas uvek sladak,ali kao sta stari kazu "Posle svadje sve je lepse".Bitan je kompromis i da se medusobno dobro razumete.ne mozes ni da shvatis kako brzo prodje zajednicki zivot.Ima veoma lepih i radosnih stvari u braku.
 
seks nije greh, brak je greh. seks je slobodna strasna radnja dva bica a brak je njihov ugovorni zatvor. da bi im u tom zatvoru bilo lepo izmisljena su deca da se zatvorenici igraju i posmatrajuci njihovu slobodu shvate koliko su izgubili potpisom a deca tim istim potpisom profitirala. ako se u braku zatvorenici nerviraju i svadjaju iz prostog razloga sto su u zatvoru a nemaju mooda da pobegnu iz tog alkatraza nesrece deca im budu nakaradna ali postanu otresita i drcna ne sljiveci nikog kasnije u zivotu ni za crno ispod nokta. ako su se pak zatvorenici pomirili sa sudbinom da ce da skoncaju u corci koju su dobrovoljno izabrali deca im ostanu pomalo tupava i tu pogubnu viziju kvazi srece svojih roditelja primene i na sebe u kasnijem zivotu.
originalno ko i uvek 😁
ali pitanjce. pišeš sex nije greh, no da li jeste ako nema ljubavi, posebne emocije? van teme, znam.
 
originalno ko i uvek 😁
ali pitanjce. pišeš sex nije greh, no da li jeste ako nema ljubavi, posebne emocije? van teme, znam.
zeni je cast u ocima, a ne medju nogama.

a sto se tice originalnosti....tzv. "stabilne" licnosti su smorne u 3pm jer su lisene ezoterijske duhovnosti. da bi je imali moraju da budu umetnicki nestabilne. nestabilne licnosti su zanimljive jer inspirisu onog negativnog junaka u nama koga svi krijemo a volimo ga vise od svega. otprilike kao kada zene kriju svoju strast.
 
Nemoj tako razmisljati,treba da se udas i daj boze da naletis na pravog i da sa njim budes do kraja zivota.Nije brak bas uvek sladak,ali kao sta stari kazu "Posle svadje sve je lepse".Bitan je kompromis i da se medusobno dobro razumete.ne mozes ni da shvatis kako brzo prodje zajednicki zivot.Ima veoma lepih i radosnih stvari u braku.
ima naravno, jer ne bi se ljudi vezivali. ali posle nekoliko godina braka polako iskristalizuju oboje stvarnost ili iluziju zasto su se zvanicno vezali. retki su slucajevi da je beton koji je taj brak gradio, postaje sve tvrdji i jaci kao svaka armatura sa godinama. i ne jednom, rekoh za ovih 18 godina ovde gde sam na ljisu pisao, samo dva otvorena duha i muskarac i zena koji jedno drugom dopustaju apsolutnu slobodu, mogu graditi stabilnu gradjevinu te institucije.

a svi znamo kako kod najveceg broja ljudi taj brak lici i na sta se izmetne najblaze receno.
 
a kako traziti...:lol:

ljubav se ne trazi, jer smo svi blokirani bolje receno zateceni prvim utiskom ili istinom ili lazi koje jedno drugom serviramo o sebi, pa nas suprotna strana posmatra kao debila ako smo iskreni, a sto je default za mnogo zena koje to ic ne vole, ili pak sa divljenjem ako ih mazemo gde masa zena pada na to kao stuka na durdubak.

uvek sam voleo da se vidim na kafi sa zenom na koju sam posebno slab posle sexa sa nekom drugom zenom. to je jedini nacin da u sebi iskristalizujes distancu i ostanes na neki nacin hladan zadrzavajuci pritom esenciju emocije onoga sta osecas prema njoj. do danas samo sam jednu upoznao koja je ista kao ja jer je imala jak muski princip, ali nazalost bila je emotivno okovana takvim gvozdjem da ni vojska psihologa ne bi mogla da je otvore.

cela ova tema je prilicno mucna posto svako od nas nalazi elemente prepoznatljivosti iz sopstvenih zivota. ali nekima ovde koji misle da su sudije tudjih iskustava, se to ne svidja jer se u takvim istinama i te kako prepoznaju.
 
Velikan neki je rekao: Brak je prepoloviti svoja prava i privilegije, a udvostručiti obaveze i odgovornost. Nešto u tom stilu. Nije da nije u pravu!
Well... on second thought, možda mi i ne valja da uopšte kanim da se udajem. :eek:
Lose je rekao, ili je rekao u skladu sa kulturom svog vremena u kojem je brak bilo nesto sto se mora, sto se podrazumeva, i sto vuce odredjena pravila.
A sve to danas, u kulturi danasnjeg vremena vise ne vazi.
A mi zivimo danas, ne zivimo u 19. veku, zar ne?

Brak treba da te cini srecnom. Ako nije tako, cemu onda?
Brak nije obaveza, pa da se mora, to je stvar izbora. A zasto bi neko birao nesto sto ga cini nesrecnim?

Tako se i partner za brak treba birati - da bude neko sa kime se osecamo lepo, lako, bez cimanja.
 
Gledam kuda ide ovaj svet i kontam da je mnogo bolje oženiti se - udati praktično nego čekati neku bajkovitu ljubav.

Bolje da zasnuješ porodicu kako tako, izrodiš decu, a ljubav ćeš da nađeš, dal kod partnera, dal negde na drugom mestu. Zar ne?

Pogledajte prilog 1475998
zato sto je to cist marketing i propaganda na kojoj su se obogatili mnogi prodajuci fore sirotinji..to su sve prolazna osecanja....ali kolko filmova , muzike ,knjiga , igracaka , zlata ,dijamanata i ostalih industrija je zaradilo na prodavanju magle glupavoj sirotinji....
 
"ne možeš starog psa da naučiš novim trikovima"

Svi koju su prešli 20-25 godina starosti su već izgubljen slučaj. Nekima, cenim retkima, je uspelo da se upare a drugi su potpali pod doktrinu onih koji hoće da unište nukleus društva - porodicu

Porodica ne postoji bez poroda. Ako se ne snađeš da imaš svoj, onda ćeš da gajiš nečije tuđe dete, o svom trošku.
Djece ima i previse u svijetu ,kako to moze biti cilj ?. Cilj je lijep zivot,na koji nacin to treba sam da odredis.
 
Djece ima i previse u svijetu ,kako to moze biti cilj ?. Cilj je lijep zivot,na koji nacin to treba sam da odredis.
Mnogi ljudi žele mnoge stvari, zato što je društvo odredilo da to tako "treba", da moraš sve to da postigneš, a nekome jednostavno nije suđeno, a kad nije, mislim da treba pronaći smisao u nečem drugom što te ispunjava, jer sve prođe za sekund
 
Mnogi ljudi žele mnoge stvari, zato što je društvo odredilo da to tako "treba", da moraš sve to da postigneš, a nekome jednostavno nije suđeno, a kad nije, mislim da treba pronaći smisao u nečem drugom što te ispunjava, jer sve prođe za sekund
Ja licno nisam izabrao da imam djecu jer bi to sve moje snove upropastilo. To je stvar izbora.
 
Ja licno nisam izabrao da imam djecu jer bi to sve moje snove upropastilo. To je stvar izbora.
To je tvoje pravo, svako treba da živi onako kako želi, čemu brak i porodica ako to ne želiš ili brak sa nekim samo da bi bio u braku, užas! Ako se ikada udam, to će biti iz ljubavi, prave ljubavi bez kič svadbe sa 1000 zvanica
 

Back
Top