Boga ima, ali je ZAO

ako nije bog sto mu se klanjaju?
То питај оне који му се клањају. :D

moja dusa mi govori, savest ,mi kazuje, priroda me uci i uverava da postoji,
Значи никада ти нико није рекао да бог постоји?
Први пут си за бога чуо од своје душе?
Интересантно...:D
 
Ako Bog postoji, onda jeste zao, a svrha naseg postojanja je odrzavanje Boga u zivotu, kako ne bi umro od dosade. :)

Ti zelis da verujes da je Bog ljubav, a dokazi da Bog je sve samo ne ljubav su svuda oko nas.

zasto mislis da je bog zao? koji su razlozi? mislis li da bi ti svet bolje uredila, stvorila robote koji ce da te slusaju, covek je slobodno bice ,gospodar planete zemlje, samo sto on to zloupotrebljava,
 
Hugo Chavez - iscitala sam tvoje argumente i nisu neki, zapravo ti si vise postavljao pitanja, drugi su odgovarali a onda si ti davao svoje komentare na njihove iskaze...Nisu losa ta pitanjca ali su odgovori lako vidljivi. Nista posebno.
 
То питај оне који му се клањају. :D


Значи никада ти нико није рекао да бог постоји?
Први пут си за бога чуо од своје душе?
Интересантно...:D

ako bi isli unazad kako kazes ,ovaj rekao onom, dosli bi do nekoga, koji je video silu boziju, ili do prve karike u lancu, a to je Bog ,koji se objavio ljudima
 
zasto mislis da je bog zao? koji su razlozi? mislis li da bi ti svet bolje uredila, stvorila robote koji ce da te slusaju, covek je slobodno bice ,gospodar planete zemlje, samo sto on to zloupotrebljava,

Zao je jer tolerise zlo.

Ako je svemoguc kako Crkva tvrdi onda moze da spreci zlo.

Ako moze a nece onda je zao a ako ne moze onda nije svemoguc ergo nije Bog.

Ne mozes da budes vegetarijanac i da jedes meso :lol:
 
ajd ovako...ako je covek izmislio djavola da bi demistifikovao zlo...ili imao kome da pripise barem losa dela...zasto ne bi i Boga? :confused:
Какво ти је то питање...:lol:

Не видим ништа лоше у томе што ће неко измислити свемоћно биће које га штити и које ће увек бити ту када му је потребно и... тд..
Само не разумем ту потребу да и друге уверава да то нешто постоји.
Да другима прети да ће патити у вечним мукама ако му не поверује.
да скратим набрајања... све до тачке где ће убити неверника...
 
zasto mislis da je bog zao? koji su razlozi? mislis li da bi ti svet bolje uredila, stvorila robote koji ce da te slusaju, covek je slobodno bice ,gospodar planete zemlje, samo sto on to zloupotrebljava,

Bolesni, gldani, zedni, zlostavljani, ubijani, muceni, prevare, ratovi.........

Ne bih ni uredjivala svet, jer ovakav kakva je ima i po nesto i lepo i dobro i bas zato ne mastam o nekakvom raju, vecnom zivotu i ostalim glupostima.

Bog ima potrebu da pored sebe ima robote, jer ako on postoji onda je nejgov plan vrlo jasan -da probere ono sto se moze kontrolisati, ono sto je slepo poslusno.

Ako mora sda postujes bilo kakve zapovesti i zakone- nisi slobodan, a jos gore je ako neko pokusa da ti nametne i sta treba da misls i akko mislis.

Bog je diktator, koji ne dozvoljava da se vrse izbori, sto je za svako demokratsko uredjenje uobicajeno.
 
Какво ти је то питање...:lol:

Не видим ништа лоше у томе што ће неко измислити свемоћно биће које га штити и које ће увек бити ту када му је потребно и... тд..
Само не разумем ту потребу да и друге уверава да то нешто постоји.
Да другима прети да ће патити у вечним мукама ако му не поверује.
да скратим набрајања... све до тачке где ће убити неверника...

Није у реду да овако уопштено и офрље дајеш некакве квалификације - наведи децидно у којој си вери у животу или у некој књизи видела ово болдовано ???
 
da postavili su njegove kipove ,onako za ukras?
Сећање на великог човека не може да шкоди никоме.
Ако је неко одлучио да га сматра богом и да му се клања, то је само још један у низу доказа да има људи са огормном потребом да бога измисле.
 
Какво ти је то питање...:lol:

Не видим ништа лоше у томе што ће неко измислити свемоћно биће које га штити и које ће увек бити ту када му је потребно и... тд..
Само не разумем ту потребу да и друге уверава да то нешто постоји.
Да другима прети да ће патити у вечним мукама ако му не поверује.
да скратим набрајања... све до тачке где ће убити неверника...

laz postaje najveca istina ako siroke mase poveruju u nju...ako neko drugacije razmislja ne znaci da je lud...samo...drugaciji...ali ne upada u kalup...kao onaj za bakin koljac...a posto je kalup "jaci" od testa...
ubi me bre ovo posno...sam na ranu mislim :neutral:
 
Није у реду да овако уопштено и офрље дајеш некакве квалификације - наведи децидно у којој си вери у животу или у некој књизи видела ово болдовано ???
Прво и друго видела овде на форуму.
Видео си и ти и то много више од мене, јер си овде дуже, зато ме не терај да тражим цитате.
Треће видела у црним хроникама и историјским књигама.

И некако ми се чини да морам да ти појасним... можда се и јесам непрецизно изразила...
Не разумем особу са таквим потребама. Не мислим да је сви верници имају.
 

Back
Top