BOBIJA RASTRGLI NAHUŠKANI PITOVI

According to a study done by CDC [4], APBTs account for the majority of fatalities in the US among all breeds. During the years 1979 - 1996, 60 people have been killed by APBTs. The breed with the next highest fatalities is the Rottweiler with 29.

Pa dobro sumnjam da neka pudlica ili pekinezer ( koji je inace agresivna rasa ili bolje reci prgava ) mogu da me izujedaju do smrti.
 
Mackic pit ce da uradi sve za svoga gazdu i zbog toga nastaju problemi.Pit je predivan pas u pravim rukama,ali ako budala krene da huska psa na druge pse ili jos gore ljude dobice psa koji je opasan za okolinu,i ovo ne vazi samo za pitove.I opet pit koji je odgajan na ovaj nacin moze uz profesnionalnu pomoc da postane fantastican ljubimac.A sto se tice volje,vraticu se na pocetak teksta,oni imaju nenormalnu zelju da udovlje vlasniku i sve sto cini vlasnika srecnim oni ce da urade,bilo to lose ili dobro.Psi uospte nisu krivi vec iskompleksirana budala koja je vlasnik.

@mackic to je i dalje pas ali naucen da bude takav kakav je od strane bolesnog mozga njegovog gazde..... Evo ti cist primer koji moze da ti potvrdi i mushu13
Goran iz Arc-a isto ima pita koji je izgubio borbu i bio prebacen preko ograde u azil Oaza... Goran ga je uzeo oporavio i promenio sad se slaze sa Banetom -goranovi drugim psom- cuva Novaka -goranovog sina- i ponasa se kao macka...... tako da sam protiv trovanja jer pas nije kriv

isto kao sto znamo da opravdamo psa sa ulice koji je ujeo coveka tipa mozda ga je nekad sutnuo... mozda ima traume od malena.... i slicno tako isto nadjite nacin pa opravdajte psa koji se od malih nogu trenira za borbe i uci da to tako treba!!!!!

takodje i od pudlice mozes napraviti agresivnog psa...
@etaoin lepo receno
 
Poslednja izmena:
isto kao sto znamo da opravdamo psa sa ulice koji je ujeo coveka tipa mozda ga je nekad sutnuo... mozda ima traume od malena.... i slicno tako isto nadjite nacin pa opravdajte psa koji se od malih nogu trenira za borbe i uci da to tako treba!!!!!

A zasto bi oprevdali psa koji je ujeo neko dete ili bilo kog coveka na ulici zato sto je "mozda" bio sutnut ili ima neke traume.

Po tom principu onda ako neki covek naudi ili ubije drugog coveka moze mu se progledati kroz prste posto je mozda taj covek dozivljavao neke neprijatnosti pa sad eto...
 
Cisto za info :arrow: Holandija je bila jedna od prvih zemalja koja je pre sedam godina uvela zabranu odredjenih rasa i prva koja ju je nedavno ukinula, jer se za prethodnih 7 godina broj incidenata koje ukljucju pse nije uopste promenjen. Nisu krive rase vec ljudi!

Direktno povezivanje fenotipa sa odredjenim nacinom ponasanja je RASIZAM! A zabrana odredjenog fenotipa fasizam!

Fenotip = izgled jedinke
 
According to a study done by CDC [4], APBTs account for the majority of fatalities in the US among all breeds. During the years 1979 - 1996, 60 people have been killed by APBTs. The breed with the next highest fatalities is the Rottweiler with 29.

Pa dobro sumnjam da neka pudlica ili pekinezer ( koji je inace agresivna rasa ili bolje reci prgava ) mogu da me izujedaju do smrti.

In 2005, incidents of gun murders, gun suicides, and unintentional shootings in Illinois killed 130 children and adolescents under age 19, a 9% decrease from the 2004 total of 143 in this age group. (1 USA drzava, 1 godina)

Ha svakog postradalog od psa dodje oko 30-tak ubijenih klinaca ispod 19 godina, samo u Ilinoisu godisnje. Jesu li pistolji zabranjeni? Nisu!


Svake godine, u sudarima na putevima strada u svetu skoro 1, 2 miliona osoba, a još nekoliko miliona biva povređeno. Povređivanje u sudarima na putevima je drugi vodeći uzrok smrtnosti u populaciji mladih od 5 do 25 godina, a i dalje se izdaju dozvole ,ne?

Da i ne spominjemo broj dece koji godisnje direktno strada od posledica roditeljskog nemara! Pa i dalje svi mogu imati decu.


Koliko su onda jaki argumenti za zabranu rase?
Minorni su. Ali oruzije i automobili su produkt ljudskog drustva, simboli napredka, pa ih stoga necemo prozivati, ali prljave zivotinje mozemo!
U pitanju je samo ljudski strah od zivotinja uopste, koji je upotrebljen za manipulaciju drugih i skretanje paznje sa pravih problema , a kao zrtve te ideje su izabrani pit i jos neke rase pasa u urbanim sredinama i ajkula, vuk i velike macke u divljini!
 
Poslednja izmena:
@mackic to je i dalje pas ali naucen da bude takav kakav je od strane bolesnog mozga njegovog gazde..... Evo ti cist primer koji moze da ti potvrdi i mushu13
Goran iz Arc-a isto ima pita koji je izgubio borbu i bio prebacen preko ograde u azil Oaza... Goran ga je uzeo oporavio i promenio sad se slaze sa Banetom -goranovi drugim psom- cuva Novaka -goranovog sina- i ponasa se kao macka...... tako da sam protiv trovanja jer pas nije kriv

isto kao sto znamo da opravdamo psa sa ulice koji je ujeo coveka tipa mozda ga je nekad sutnuo... mozda ima traume od malena.... i slicno tako isto nadjite nacin pa opravdajte psa koji se od malih nogu trenira za borbe i uci da to tako treba!!!!!

takodje i od pudlice mozes napraviti agresivnog psa...
@etaoin lepo receno


Znam nekoliko pitova i njihove vlasnike, znam i Gorana i njegove pitove koje je stvarno vaspitao fenomenalno, to sam vise puta spomenula ovde, ali nisam ja spomenula njih kao rasu nego njih kao pse. To su mogli da budu i sarplaninci ja bih svejedno isto predlozila. Ti ljudi su opasni a koriste te pse kao svoje oruzje, a ocigledno je da panduri nece uraditi nista po tom pitanju, panduri cak cesto i prisustvuju borbama pasa, te samim time ostavljanje raznih poruka je isto delotvorno kao i uraditi nista po tom pitanju.
Malo mi je cudno da ljudi pravdaju takve pse a napadaju samo vlasnike, jer sam ja u zivotu sretala zaista mnoge razne sto rasne sto mesance i mogu da tvrdim da zaista ima pasa koji su zli i vole da se kolju. Naravno da vlasnik podstice tu agresivnost, ali od mog psa ne bi niko mogao da napravi ubicu koji ce da kolje stenad i slabije pse, to odgovorno tvrdim da je nemoguce ikada izvesti, jer jednostavno nema taj karaker, on ne zeli to da uradi i mogu ja da ga mlatim i izgladnjujem nikada ali nikada nece udaviti nemocnog psa. Ja iskreno verujem da takvih pasa ima medju svim rasama, ali isto tako tvrdim da ima i ovih drgih kojima ne predstavlja nikakav problem da osakate ili zadave koga god treba. Ono sto je strasno je to sto se ti geni nastavljaju dalje zahvljujuci ljudima jer u prirodi takvi psi ne bi opstali jer preterana argesivnost kao i preterana plasljivost su put ka preranoj smrti. Dakle ovde imamo spoj takvih gena kod pasa kojima je to dozvoljeno cak i pozeljno, a sve je to opravdano recenicom -vlasnik je kriv-. Jeste kriv sto ga je pustio sa lanca, ali ponasanje psa zavisi ipak u mnogo vecoj meri od njega samog. Imala sam prilike da vidim kako se ponasaju psi bez vlasnika i svako od tih pasa ima svoj karakter koje bi covek mozda mogao da malo izmeni ali nikako iskoreni.
 
Kako znate da su,Bobija,ubili pitovi?jel to neko video,snimio?Koliko ja znam,ljudi koji spremaju pse za borbe na sve nacine izbegavaju kontakt sa drugim zivotinjama,namerno sam rekao zivotinjama,iz prostog razloga sto bi posle toga morali da lece svoje pse.I jos n
esto,kakvo krvavo drvece?Mozda je Bobija rastrgo copor lutalica?Mozda je bila neka zenka u teranju?
 
Cisto za info :arrow: Holandija je bila jedna od prvih zemalja koja je pre sedam godina uvela zabranu odredjenih rasa i prva koja ju je nedavno ukinula, jer se za prethodnih 7 godina broj incidenata koje ukljucju pse nije uopste promenjen. Nisu krive rase vec ljudi!

Direktno povezivanje fenotipa sa odredjenim nacinom ponasanja je RASIZAM! A zabrana odredjenog fenotipa fasizam!
Fenotip = izgled jedinke

:klap: Svaka ti se pozlatila! Pas je onakav kakvim ga čovek napravi!
 
Držanje pitova je već zabranjeno. Pas koji je okusio krv posle nekog vremena gubi osećaj za realnost i prestaje da bude pas, postaje nemoguće resocijalizovati ga. Neću dalje da se udubljujem, ne smem da se nerviram.

Goran iz Arc-a isto ima pita koji je izgubio borbu i bio prebacen preko ograde u azil Oaza... Goran ga je uzeo oporavio i promenio sad se slaze sa Banetom -goranovi drugim psom- cuva Novaka -goranovog sina- i ponasa se kao macka......hvala Jovani
 
Bas mi je zao:(.kad se vec spominju treninzi na stablima i kod mene u NS-u su se pojavili vlasnic koji mazo iznutricama stabla u parku pa pustaju pitove da kidaju.Prvo se pobunilo gradsko zelenilo a onda je policija posvetila vise paznje na te dogadjaje pa ce poceti istraga protiv vlasnika tih pasa.
 
Sta tvoj pas iskida nekoga a odgovara odgajivac a ne ti kao vlasnik??? Znas li ti sta lupas.
Jednostavno postoji par rasa pasa koji su jednostavno opasni a to su narocito stafordi i pit bulovi koji su genetski predopdredjeni da budu borbeni psi i on je to ma kako da ga vlasnik vaspita. Drze po nekim zemljama recimo u USA kao ljubimce i tigrove,lavove koji su umiljati ko male mace ali nikad se ne zna sta moze da im dune.
Jednostavno svako misli za sebe da on moze bez problema da odgaja bilo koju rasu a nema nacina da se utvrdi da li je to tacno ili ne dok se ne vidi u praksi.Samim tim lepo treba zabraniti te rase i nema bojazni oko toga vise.U ostalom imas tih rasa koliko hoces tako da nece se nesto mnogo osiromasiti izbor ako se zabrane 3-4.
Narocito u cobanskoj zemlji punoj seljacina kao sto je Srbija gde se psi kupuje ne zato sto taj neko zaista toliko voli zivotinje vec zato da bi mogao da se pokaze kada proseta svog opasnog psa po gradu.


Pit jeste stvaran za borbe ali to ne znaci da je ljudozder,isto vazi i za staforda.Kad se dva pita bore vlasnici moraju u toku borbe da pipaju,guraju pse da pokazu da pas nece na coveka,a mogu da garantujem za bilo kojeg naseg psa da bi slucjano ujeo.Svaki pit koji je pokazivao agresiju prema ljudima je bio odstranjivan iz uzgoja a tako je i dalje.Pit zauzima 2 mesto odma ispod B.Kolija po testovima uravnotezenosti sto samo govori koliko je to stalozen pas.Mackic to sto kazes da tvoj pas nikad ni po kojim uslovima ne bi napao stene ili coveka ne budi sigurna,jer svaki pas ima svoj karakter i tacku lomljenja istog kada stvari mogu otici na bolje(dresura) ili suprotno(agresija) ali pit sva zlostavljanja,huskanja pretvara u agresiju prema psima skoro nikad prema ljudima,ali nazalost ima i takvih ekstremnih primera.Takvi psi su iz zestokih incestnih parenja,drzani u najgorim uslovima i zlostavljani,uglavnom u rukama budala.Sto se tice toga da je pitu nemoguce izbiti agresiju prema psima,pa evo bas je ovde spomenut primer pita iz borbe koji je spasen i koji je sad divan ljubimac a takvih primera ima malo jer retko ko hoce da da drugu sansu psima sa takvom prosloscu.E da Torrente molim te ne nazivaj Srbiju takvim pogrdnim nazivima,u svakom zitu ima kukolja pa tako i kod nas.
 
Mackic to sto kazes da tvoj pas nikad ni po kojim uslovima ne bi napao stene ili coveka ne budi sigurna,jer svaki pas ima svoj karakter i tacku lomljenja istog

Pa sigurna sam ne sto nego milion posto jer poznajem svog psa. Vec cetiri godine se ne razdvajamo i znam ga u detalje. Ima retirvera koji imaju los karakter, znam nekoliko, cak su znali da ujedaju svoje vlasnike za prste u periodu vaspitanja, ali mog psa mogu stenci da maltretiraju koliko hoce on nece uzvratiti, a za ljude nisam ni rekla da im nece nista, laje kad se uplasi ali ne znam sta bi uradio kada bi mene neko napao a kada mu je neko sumnjiv obicno se sklanja. Mada sam svojim postom konkretno misila na problem agresivnih pasa prema drugim psima, jer je to meni takodje ugrozavanje okoline, ja svog psa volim kao clana porodice i da zivim pored nekog ko ima psa ubicu zaista bih se osecala ugrozenom. To sto neki ljudi misle da ako pas nece da napadne coveka a hoce psa nije neki problem, to je njihova stvar.
 
A kako se zna da su psa rastrgli pitovi???? Samo me to interesuje.
Kod mene u kraju ima copor divljih lutalica koji kad prodju ne ostavljaju nista za sobom,kolju i macke i pse i sve sto im naidje. Par puta su izujedali i ljude. Mozda se jednostavno desilo da je jedan takav copor dolutao i tu,posto oni nemaju stalno mesto boravka.
Evo bas pre neki dan su prosli kroz nas kraj,zadavili su 2 komsijske macke,jednu niciju i izvukli ispod ograde kuce i unakazili ga.
 
A kako se zna da su psa rastrgli pitovi???? Samo me to interesuje.
Kod mene u kraju ima copor divljih lutalica koji kad prodju ne ostavljaju nista za sobom,kolju i macke i pse i sve sto im naidje. Par puta su izujedali i ljude. Mozda se jednostavno desilo da je jedan takav copor dolutao i tu,posto oni nemaju stalno mesto boravka.
Evo bas pre neki dan su prosli kroz nas kraj,zadavili su 2 komsijske macke,jednu niciju i izvukli ispod ograde kuce i unakazili ga.

Koji je to kraj da dodjem sa ekipom da potamanim te zveri.
 
Dokle vise sa ovakvim temama, samo tragedija neka.
Ubio macku sa lopatom, pucao pacetu u glavu, sutno psa u glavu.
Vi tu nista ne mozete.
Ima li nekih veselijih tema? :dontunderstand:

E svaka cast za ovo sto si napisao. Da sam moderator zabranio bi te teme tj otvorio bi jednu lepljivu i nazvao recimo kutak za kukanje pa neka tu pisu o tim lopatama,o sinterima na Adi , o tome sto neko zavrnuo cesmu u nekom parku pa dzukele lutalice nemaju gde da piju vodu i sl. Svaka druga tema je u tom fazonu ovde.
 

Back
Top