Biković izbačen iz hit serije "White Lotus"

Sensei

Master
Moderator
Poruka
67.647
Nakon više dana špekulacija izazvanih osudom ukrajinskog Ministarstva kulture zbog davanja uloge Milošu Bikovuću u HBO seriji "White lotus", srpski glumac zamenjen je u toj seriji i neće biti deo treće sezone.

Biković je prava zvezda u Rusiji gde igra u najgledanijim filmovima i serijama, baš kao i u Srbiji. Pre tri godine dobio je rusko državljanstvo i predsednik Rusije, Vladimir Putin, lično ga je pohvalio za doprinos kulturi te zemlje. Bikoviću je dve godine ranije zabranjen ulazak u Ukrajinu zbog bezbednosnih razloga.


Miloš Biković se nakon odluke HBO da ne bude deo serije "Beli lotos" oglasio saopštenjem koje prenosimo u celosti.

"Odrastao sam u zemlji razorenoj ratom. Kada sam imao 11 godina, dane i noći sam provodio u skloništu, dok je bombardovana moja zemlja i moj rodni grad. Takvu pustoš nikad nikome ne bih poželeo.

Svakim danom je sve više sukoba svuda u celom svetu. Svaki od njih je različit. I svaki od njih je strašan. Voleo bih da svi oni prestanu i da pobedi princip ljubavi", napisao je glumac koji je pre samo nekoliko dana dobio prvo dete, sina Vasilija.

https://mondo.rs/Zabava/TV/a1885013/Bikovic-izbacen-iz-HBO-serije-White-lotus.html
1706944455011.png
 
Poslednja izmena:
"Danas se protiv mene vodi ciljana kampanja, koja kroz spoljni uticaj stvara ozbiljan presedan, bacajući senku na suštinu umetničke slobode. Rezultat takvog narativa je trijumf besmisla i poraz umetnosti.

Počastvovan sam što sam izabran da budem deo White Lotus-a, TV serije koju veoma uvažavam, i uz kolege koje izuzetno poštujem. Ipak, moje učešće u njoj nije moguće iz razloga koji su van domena kulture, i ja se neću poklanjati narativu koji ugrožava moj integritet.
 
Ништа ново ни изненађујуће.Америка се вратила и убрзано на томе ради у време Хуверовог харања простором културе и медија. Већина највећих америчких глумаца је била на његовим списковима. Довољно је поменути Марлон Бранда.Чињеница да је захтев потека0 из Украјине је у томе од минорног значаја.
 
Ништа ново ни изненађујуће.Америка се вратила и убрзано на томе ради у време Хуверовог харања простором културе и медија. Већина највећих америчких глумаца је била на његовим списковима. Довољно је поменути Марлон Бранда.Чињеница да је захтев потека0 из Украјине је у томе од минорног значаја.
Potekao malo sutra
Tamo se igra kako se sa zapada svira.
 
Неповратно је прошло време када су и Амреиканци били у стању да напрве филм " Руси долазе" који јеизвргао то време.
Како ствари стоје моја генерација свакако неће доживети повратак тог времена .
 
Nisu.
Direktno i neposredno.
Ima da pevaš kako mi pevamo ako misliš da jedeš na našem kazanu.

Ne rani svako kuče koje ga ujeda.
To samo u BJR Srbiji ima.

Није да ниси у праву. У сваком случају, не треба се уваљивати у непријатељско гнездо.
 
Неповратно је прошло време када су и Амреиканци били у стању да напрве филм " Руси долазе" који јеизвргао то време.
Како ствари стоје моја генерација свакако неће доживети повратак тог времена .
Kako stvari stoje bojim se da će naša generacija doživeti povratak Hrista Spasitelja
 

Back
Top