Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Meni su reputacije bile super stvarcica da se nekome obratim kratko, da prokomentarišem podržim, osporim...
Ovo lajkovanje iliti "podržavanje" me totalno zbunjuje.
"Podržim" nečiji post spontano, a onda shvatim da bih trebala još nekoliko okolnih jer se i sa njima slažem ili su mi interesantni.
A onda shvatim da ću na taj način da "podržim" sve postove koje trenutno čitam
A to onda gubi svaki smisao.
I tako...

Sad ću sve da vas "podržim", ali ubuduće neću time da se opterećujem :D
 
Sećam se da su ga hvalili ovde.


Čitaš i ne misliš o broju strana. A interesantno je. Jedino se brinem kako ću da držim toliku knjigu. Moraću pre toga u teretanu da ojačam.
Ja sam Knausgoru prišla potpuno opušteno. Ako mi se svidi - čitam, ako ne - odustajem. I čitam dok me drži. Jedan tom, dva... a eto počela sam četvrti i krivo mi što ne mogu odmah potpuno da mu se posvetim.
Svakom čitanju tako treba pristupiti :D
 
Da li je šesti dio izašao na srpskom? Knjiga je ogromna, na engleskom je izašlo 1160 strana. Skoro kao čitav Rat i mir.
Prevodilac koji je na engleski preveo prvih pet knjiga nije sam mogao da izađe na kraj sa šestom, pa je podijelio posao s jednim kolegom.

Na nemackom ima sto strana vise=1276 nego je neka fina hartija, malo providna, bilo bi naravno bolje
da su knjigu izdali kao dve knjige. I ovaj je nemacki prevodilac za sestu morao da uzme nekog kalfu pa ih je
sada dvojica u predgovoru. Inace, ova sesta knjiga moze da se cita tako sto ce se citalac usredsrediti na
radnju i zivot Knausgörda, a slobodno moze delove koji nemaju veze sa njegovom zivotom, a tu je
i dobrih 600 stranica knjige da ostavi za kasnije.
 
Logično bi bilo da se šesta knjiga podijeli u dva toma, ali vjerovatno su pisac i izdavač željeli da sačuvaju fizički integritet, da ne izgleda kao da postoji sedam knjiga.
Kako bilo, elektronska knjiga je pravo rješenje u ovom slučaju.
 
Misliš, on je to tako unapred smislio da ima šest knjiga? Ionako mu delovi ne prate knjige. Cetvrta knjiga je peti deo. Mislim da je već druga knjiga bila treći deo.
Ali se verovatno ne treba previše truditi da se shvati "šta je pisac hteo da kaže"
 
Misliš, on je to tako unapred smislio da ima šest knjiga? Ionako mu delovi ne prate knjige. Cetvrta knjiga je peti deo. Mislim da je već druga knjiga bila treći deo.
Ali se verovatno ne treba previše truditi da se shvati "šta je pisac hteo da kaže"
Tačno je to što kažeš, ti dijelovi su zbunjujući. Kako god, pretpostavljam da je bilo nekog dobrog razloga da se svih hiljadu i kusur strana utrpa u jedan tom.
 
Meni se dosta svidelo Samoubistvo bar tada. Doduse tad sam bas bila na vrhuncu obozavanja te tematike :lol:

Mnogo dramite oko tih reputacija :lol:
Ja obično volim te uvrnute teme i likove, ali ili nije bio trenutak ili ovaj pisac nije za mene :D

Ne dramim, nedostaju mi :zsmrcka:

Evo ne znam ni kako da ubacim one moje smajlije, ne znam da uključim onu neku opciju kako da pratim još neke teme osim ove...
Nervira me ovaj novi izgled pa to ti je.
Mislila sam da mi samo treba vreme da se prilagodim, ali jok :nono3:
 
Počnem da čitam krimić "Ruska ljubavnica" nekog engleskog pisca.
Ma stalno me nešto iznervira u tim krimićima, a hoću da pročitam neki.
Ovde me iznervira u momentu rečenica:"Vazduh je mirisao na jeftin benzin, na meso sa roštilja i požudu".

Nervira me što u tim krimićima uvek mora da je taj neki polusvet, prostitucija...
Znam ja da su u tim krugovima najvoše moguća ubistva i kriminalni zapleti, ali kako je Agata pisala dobre krimiće gde se radnja dešava međ običnim svetom.

Ovde me je naročito iznerviralo ovo "jeftin benzin". Zna li neko kako to miriše jeftin a kako skup benzin.
Zašti se u Rusiji ovog doba troši jeftin a kod gospodina u Engleskoj skup benzin.
Ma daj bre batali me čoveče gluposti, ja te čitati neću :nono3:
 
Počnem da čitam krimić "Ruska ljubavnica" nekog engleskog pisca.
Ma stalno me nešto iznervira u tim krimićima, a hoću da pročitam neki.
Ovde me iznervira u momentu rečenica:"Vazduh je mirisao na jeftin benzin, na meso sa roštilja i požudu".

Nervira me što u tim krimićima uvek mora da je taj neki polusvet, prostitucija...
Znam ja da su u tim krugovima najvoše moguća ubistva i kriminalni zapleti, ali kako je Agata pisala dobre krimiće gde se radnja dešava međ običnim svetom.

Ovde me je naročito iznerviralo ovo "jeftin benzin". Zna li neko kako to miriše jeftin a kako skup benzin.
Zašti se u Rusiji ovog doba troši jeftin a kod gospodina u Engleskoj skup benzin.
Ma daj bre batali me čoveče gluposti, ja te čitati neću :nono3:

Benzin uvek mirise isto, ali je recimo benzin u Rusiji skoro dzabe, mozda zbog cene lepo mirise,
a ovi u Engleskoj ga placaju isto kao i mi u Srbiji ili neki Olandjani, Englezi,
Taj miris jeftinog benzina za mene bi bio neki dizel smrad u smislu kad auspuh ispusta neke oblake
smrada od dizela.
 
:poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon::poklon:

Krasuljku srecan rodjendan.

Screenshot_2020-02-02-14-41-24-1.png


Sad sam videla.
 
Benzin uvek mirise isto, ali je recimo benzin u Rusiji skoro dzabe, mozda zbog cene lepo mirise,
a ovi u Engleskoj ga placaju isto kao i mi u Srbiji ili neki Olandjani, Englezi,
Taj miris jeftinog benzina za mene bi bio neki dizel smrad u smislu kad auspuh ispusta neke oblake
smrada od dizela.
Da, i ja sam se posle setila tog mirisa. Nekada smo imali taj dizel i jeste to jači, karakterističan miris.
Ali ja sam knjigu batalila i gotovo :D
 
Ja sam Rajki čestotala rodjendan, ali evo još jednom :cmok::cmok::cmok:

I ja sam :) ali evo i ovde da joj pozelim srecan rodjendan i sve najbolje :cvet:

@lamar
kad si pomenula reputacije (sad cu mozda i ja biti dosadna) i meni jako nedostaju..Uvek si u njima mogao da das neki komentar osobi a da samo to ona moze da vidi i imale su zbog toga neki smisao - bilo da su bile pozitivne ili negativne
uglavnom bi bila po koja rec ili odredjeni smajli...Ovo podrzavam (i ostale opcije) mi je nekako bezveze, neodredjeno...ne znam kako bi to opisala.
 
I ja sam :) ali evo i ovde da joj pozelim srecan rodjendan i sve najbolje :cvet:

@lamar
kad si pomenula reputacije (sad cu mozda i ja biti dosadna) i meni jako nedostaju..Uvek si u njima mogao da das neki komentar osobi a da samo to ona moze da vidi i imale su zbog toga neki smisao - bilo da su bile pozitivne ili negativne
uglavnom bi bila po koja rec ili odredjeni smajli...Ovo podrzavam (i ostale opcije) mi je nekako bezveze, neodredjeno...ne znam kako bi to opisala.

Evo , ja sam te podrzala:D
I meni nedostaju jer napises rec, dve, ovako bih morala da pisem nesto obavezujuce pa onda ti kao moras da mi odgovaras,
a ne volim nikakva obavezujuca pisanija..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top