BEZOBRAZLUK!!!

treba li da sakupimo jos para za nase jadne drzavne sluzbenike....mozda koji dinar da

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Kada je ova država uspela da preživi totalnu havariju svoje industrije, poljoprivrede, morala i svih referenci koji čine državu državom i da sada još uvek stoji na nekim nogama ali klimavim, preživeće i to što će jedan broj sposobnih ljudi i stručnjaka da napusti državnu administraciju.

Uostalom ako su tako sposobni odmah će naći posao negde u privredi a i red je da se upoznaju sa tim načinom poslovanja.

Gde bi ti u privtredi našao posao za lekare, sudije, zapisničare... ne ide to tako. Ne treba da sečemo granu na kojoj sedimo, već da je iskoristimo najbolje moguće.
ne menja se sistem tako što se ceo uništi, pa gradi iznova, već se zameni mozak sistema.
 
Gde bi ti u privtredi našao posao za lekare, sudije, zapisničare... ne ide to tako. Ne treba da sečemo granu na kojoj sedimo, već da je iskoristimo najbolje moguće.
ne menja se sistem tako što se ceo uništi, pa gradi iznova, već se zameni mozak sistema.

U pravu si,ali kaži mi koji mozak predlažeš za zamenu ovog ?
Tu je problem i to dosta veliki.
Siđe Kurta pa uzjaši Murta.
Slatka je vlast i moć,te promeni ponašanje svakog koji
sedne u udobnu fotelju,onda opet sve po starom.
 
Vrhunski bezobrazluk...A i dalje imaš situaciju da u ustanovama koje posluju po ''šalterskom principu'' u ''špicu'' potražnje za raznim rešenjima dozvolama i slično od 5 šaltera rade dva ili tri.Kakva demokratije i standardi,priče za malu decu:cool:

O ovom i da ne pričamo.
Kad sam otišla da završim nešto oko poreza,između ostalih
pitanja (kao da sam optuženik a u sudu) činovnik me upita
kako mi se zove baba.
Verujte da sam se toliko zbunila i tog trenutka nisam mogla setiti se imena rođene babe.
Do skoro je bilo važno srednje ime koje se odnosilo na oca.
Nečuveno...ali istinito.
 
O ovom i da ne pričamo.
Kad sam otišla da završim nešto oko poreza,između ostalih
pitanja (kao da sam optuženik a u sudu) činovnik me upita
kako mi se zove baba.
Verujte da sam se toliko zbunila i tog trenutka nisam mogla setiti se imena rođene babe.
Do skoro je bilo važno srednje ime koje se odnosilo na oca.
Nečuveno...ali istinito.
Ma pitaju neke detalje:eek:...U Kanadi gde je pola stanovništva tek sa broda sišlo izvadiš sva dokumenta za par sati bez velikog cimanja,al to je Kanada:cool:
 
U pravu si,ali kaži mi koji mozak predlažeš za zamenu ovog ?
Tu je problem i to dosta veliki.
Siđe Kurta pa uzjaši Murta.
Slatka je vlast i moć,te promeni ponašanje svakog koji
sedne u udobnu fotelju,onda opet sve po starom.

Vidiš, ja se sa tim stavom ne slažem. Tačno je da je trenutno stanje takvo kak oti opisuješ, mislili smo da idemo ka boljem kad smo skinuli SPS, ali kao što vidimo, daleko je ovo od boljeg.
Vlast jeste slatka, i zato treba doneti zakone koji će da ogriničavaju ljude na vlasti, ali još važnije, verovatno i najbitnije za funkcionisanje države, treba drastično menjati nešto oko pitanja izvršenja sudskih presuda. To izvršenje je našto najgore, sporost i nezainteresovanost koji vode ka korupciji.
Zato treba tražiti nove ljude, ne ove muvatore i lažove, nego kad se na snimku vidi da neko lažira sa karticama u skupštini, da zakonski odgovara za to, strožije od bilo koje druge krađe. I to istog momensta kad se snimak prikaže na TV.
 
Gde bi ti u privtredi našao posao za lekare, sudije, zapisničare... ne ide to tako. Ne treba da sečemo granu na kojoj sedimo, već da je iskoristimo najbolje moguće.
ne menja se sistem tako što se ceo uništi, pa gradi iznova, već se zameni mozak sistema.


Državni aparat nisu lekari.
Ti odlično znaš na koga mislim.

Znači od opštinskih vlasti zaključno sa ministarstvima i Vladom.

A mozak sistema menjamo sada svakih godinu dve a sve je gore i gore.

Znači ili mozak nevalja ili mi.
 
Državni aparat nisu lekari.
Ti odlično znaš na koga mislim.

Znači od opštinskih vlasti zaključno sa ministarstvima i Vladom.

A mozak sistema menjamo sada svakih godinu dve a sve je gore i gore.

Znači ili mozak nevalja ili mi.

Mislim da tu pomoć dobijaju svi zaposleni u državnim preduzećima, ali možda i grešim. Znam da dobijaju u opštinama, zavodima, institutima... dakle veliki spektar zanimanja i stuka, a tu je najviše onih sa manjim platama.
 
Mislim da tu pomoć dobijaju svi zaposleni u državnim preduzećima, ali možda i grešim. Znam da dobijaju u opštinama, zavodima, institutima... dakle veliki spektar zanimanja i stuka, a tu je najviše onih sa manjim platama.

Nepričamo o "pomoći" sada.

Zdravstvene i obrazovne ustanove, instituti i slično, vojska i policija treba samo da se depolitizuju i tu primenjivati taj sistem što ti zagovaraš.

Sav državni aparat mora kompletno u kantu za otpatke jer nevredi ničemu.

Znači sav personal najuriti, protiv kriminalaca povesti prekšajne i krivične postupke a ostalim koji nemaju prljave ruke zahvaliti se i poslati kući a ko hoće može i na biro.
 
Presipaju iz šupljeg u prazno.Pre desetak dana su mi umanjili platu skoro za pet soma,da bi skoro pročitao da će isti taj iznos da dele kao pomoć u julu,nije mi jasno šta muljaju sa tim parama,hm,možda neke sumnjive transakcije sa kursom evra?
 
Nepričamo o "pomoći" sada.

Zdravstvene i obrazovne ustanove, instituti i slično, vojska i policija treba samo da se depolitizuju i tu primenjivati taj sistem što ti zagovaraš.

Sav državni aparat mora kompletno u kantu za otpatke jer nevredi ničemu.

Znači sav personal najuriti, protiv kriminalaca povesti prekšajne i krivične postupke a ostalim koji nemaju prljave ruke zahvaliti se i poslati kući a ko hoće može i na biro.

Samo se to nikad neće desiti.
O ovome možemo samo sanjati.
 
u svakoj vladi je bilo propusta, ali mislim da je ovo dostiglo ne dno nego i ispod dna negde u provaliju
svi zapošljavaju samo članove svoje partije ako si apolitičan i ničiji član onda si zaista propao, nemaš posao nemaš izgleda da se zaposliš doživotno, izdržavaju te roditelji koji ili rade za neku bednu crkavicu ili su penzioneri i sve tako u krug a stalno nas bombarduju informacijama kako nam je bolje,
kako su obezbeđene pare za javne kuhinje i kako će nam biti još bolje ...itd... e sada šta ćemo mi i gde idemo i kako ćemo završiti to niko da nam kaže...

Dosta priče . Vreme je za akciju. Građanska neposlušnost je jedan od vidova borbe u okviru demokratskih institucija. Kad smo protestvovali protiv Miloševića Tadašnja opozicija je to tražila od nas;da neplaćamo struju,vodu,komunalije,TV pretplatu... Dugovanja za struju ni danas nemožemo da otplatimo,veća je kamata nego glavnica.Vode posle dva dana sunca i nemamo,a na RTS nemamo šta ni da vidimo.
 
Citam jucerasnji broj alo-a i nailazim na sledece


Prosto da covek ne poveruje koliko su se osilili.***** te narode sta radis vise?



Zbog apaticnih majmuna koji cekaju sve da dobiju na tacni!



Mislim da je nasa vlada jedinstvena u svetu....a sta vi mislite?

Za kraj pitanje.Treba li da sakupimo jos para za nase jadne drzavne sluzbenike....mozda koji dinar da damo instituciji?Sve siromasak do siromaska!:roll:

..uvek se vlast shlihtala chinovnicima jer ovi znaju da ne rade po uchinku vec sili gospodara .................:dash:
 
Dosta priče . Vreme je za akciju. Građanska neposlušnost je jedan od vidova borbe u okviru demokratskih institucija. Kad smo protestvovali protiv Miloševića Tadašnja opozicija je to tražila od nas;da neplaćamo struju,vodu,komunalije,TV pretplatu... Dugovanja za struju ni danas nemožemo da otplatimo,veća je kamata nego glavnica.Vode posle dva dana sunca i nemamo,a na RTS nemamo šta ni da vidimo.

I ja se slažem da treba da se upustimo u GRAĐANSKU NEPOSLUŠNOST ....
 
Samo se to nikad neće desiti.
O ovome možemo samo sanjati.


Svi oni koji su mislili na svoju budućnos su to morali da urade.
Ovde si pročitala da su to bili Poljaci a ja znam da su to isto uradili i Česi i Slovaci. Za Mađare, Rumune i Bugare neznam.

I nije urađeno jer nam je trenutna struktura političara ravna onim ciganskim mečkama sa vašara.
 
Poslednja izmena:
Mislim da tu pomoć dobijaju svi zaposleni u državnim preduzećima, ali možda i grešim. Znam da dobijaju u opštinama, zavodima, institutima... dakle veliki spektar zanimanja i stuka, a tu je najviše onih sa manjim platama.

A oni koji rade kod privatnika za male pare (najčešće plata ne prelazi 12,ooo din) ko šiša.
O njima niko ne razmišlja, krajnje ponižavajuće.
Vlast je trebala i na njih misliti, ali.....
Preduzetniku je trebalo narediti da učini isto kao što vlast čini za
zaposlene u državnom sektoru.
 
A oni koji rade kod privatnika za male pare (najčešće plata ne prelazi 12,ooo din) ko šiša.
O njima niko ne razmišlja, krajnje ponižavajuće.
Vlast je trebala i na njih misliti, ali.....
Preduzetniku je trebalo narediti da učini isto kao što vlast čini za
zaposlene u državnom sektoru.

Važi...kad se privatnici budu finansirali iz budžeta možda i daju....glupo je i porediti te dve stvari..
 
Važi...kad se privatnici budu finansirali iz budžeta možda i daju....glupo je i porediti te dve stvari..

I privatnici da dele novac
Mlađan Dinkić smatra da se regres za godišnji odmor zaposlenima u javnom sektoru mora isplatiti do početka jula. "Načelno smo takav dogovor i imali u vladi. Apelujem i na privatne poslodavce da, ukoliko su u mogućnosti, svojim zaposlenima isplate regres", naglašava Dinkić.
:cistinaocare:
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=06&dd=06&nav_id=436741
 
Citam jucerasnji broj alo-a i nailazim na sledece


Prosto da covek ne poveruje koliko su se osilili.***** te narode sta radis vise?



Zbog apaticnih majmuna koji cekaju sve da dobiju na tacni!



Mislim da je nasa vlada jedinstvena u svetu....a sta vi mislite?

Za kraj pitanje.Treba li da sakupimo jos para za nase jadne drzavne sluzbenike....mozda koji dinar da damo instituciji?Sve siromasak do siromaska!:roll:

Па....Ја сам за....
Моја супруга је државни службеник.....
:per: :per: :per:
 
Moguce......da ne znaju gde vise prvo da udare!:think:



Daj mi neki primer "ispod proseka" a da se radi o drzavnom sluzbeniku?
Pa kad poslanici mogu sto dvesto hiljada za kuliranje sto ne bi mogli i direktori?
Ja imam dosta poznanika u javnom sektoru i mogu ti reći da naprimer jedna radnica koja kuca ceo božji dan u ministarstvu poljoprivrede ima platu od 18000 dinara , isto tako i daktilografi u sudstvu nemaju veće plate , ili stalno zaposleni po opštinskim kancelarijama službenice i sekretarice nemaju više od 21000 dinara.
To što inspekcija i šefovi vade prosek sa platama iznad 40000 , i to imaju već 3-4 godine unatrag , a da ne pričamo o postavljenim šefovima u ministarstvima koji tuku i po 150000 plate ili postavljeni direktori u javnom sektoru koji tuku ohohohooo ....
 

Back
Top