Bezmasni bakini uštipci

Manga Hilux

Legenda
Moderator
Poruka
69.779

NEMASNI BAKINI UŠTIPCI..Ne upijaju ni gram ulja i jako su ukusni.​

ožujak 5, 2024 admin


92-2.jpg


Nije mi teško nedjeljom ujutro zamutiti tijesto i napraviti toplo pecivo za doručak: placke, uštipke…Ali mi je uvijek smetalo to što prilikom pečenja tijesto upije tako puno masnoće da mi pokvari gurmanski užitak. Dok nisam isprobala ovaj recept.
SASTOJCI:
1jaje
1/2 čaše kiselog vrhnja
1 čašatople vode
1 vrećica praška za pecivo
malo soli
brašna po potrebi
Priprema:
Zamijesiti tijesto od svih sastojaka, dodati brašna tako da tijesto bude mekano, kao za kore za pitu ili za pizzu.
Razviti valjkom na debljinu prsta, isjeći na pravokutnike i pržiti na vrućem ulju.
BONUS:
SLANCI SA SIROM….Fino i zarazno, jer kad ih počnete tamaniti , ne možete stati
61-3-678x381.jpg

Potrebno:
50 dag margarina
50 dag bijelog kravljeg sira
70 dag pšeničnog brašna
1/2 žličice praška za pecivo
sol
jaje
sezam, ribani sir trapist ili kim
Priprema:
U većoj posudi pomiješati brašno sa praškom za pecivo, malo posoliti, pa dodati margarin nasjeckan na sitne komadiće. Sve skupa dobro umijesiti u kompaktnu masu. Ako je ljepljivo i mekano (a to može zavisiti od sira) slobodno dodajte još malo brašna. Podijeliti tijesto u dvije kugle i razvaljati ga na debljinu od oko 1/2 cm.
Ako radite štapiće, kuglu treba razvaljati u pravokutnik, premazati razmućenim jajetom, posipati ravnomjerno sezamom ili sirom pa valjčićem za tijesto rezati uske trake (oko 1 cm). Kuglu od koje će se izrezivati također treba razvaljati i rezati modlicama oblike koje želite sve dok se sve tijesto ne potroši, i premazati ih prije pečenja razmućenim jajetom. Slagati u malim razmacima na lim za pečenje, na papir za pečenje, te peći u prethodno zagrijanoj pećnici na 180℃ oko 15 minuta.


https://www.facebook.com/share/bxSuJfMBbteoxYDh/?mibextid=oFDknk
 

Back
Top