Besmisao Božijeg rata

Zanimljiv je primer dat u filmu Peti element, gde se zlo koje se približavalo
samo uvećavalo i ubrzavalo u pokušajima uništenja, dok je potpuno nestalo
tek pred energijom ljubavi.
Isus je reko okreni drugi obraz neprijatelju. A da li se moze okrenuti drugi obraz i sotoni?
Film je jedno pogotovu holivud a stvarnost je drugo. Problem je što zlo zna samo za silu a ljubav shvata kao slabost. U svemu tome je dobro što je zlo i u toj sili slabije orke su uvek slabije od zdravih ljudi.
Zelenski vs Putin ko je tu dobar a ko zao?
 
Film je jedno pogotovu holivud a stvarnost je drugo. Problem je što zlo zna samo za silu a ljubav shvata kao slabost. U svemu tome je dobro što je zlo i u toj sili slabije orke su uvek slabije od zdravih ljudi.
Samo čovek u svom neznanju može ljubav shvatati kao slabost.
Zato imaju problem da shvate šta znači to da je Bog ljubav i pridaju
mu osobine koje veze s ljubavlju nemaju.

Film jeste holivudski i zabavan je na razne načine, ali je osnovna
ideja tačna.
 
Samo čovek u svom neznanju može ljubav shvatati kao slabost.
Zato imaju problem da shvate šta znači to da je Bog ljubav i pridaju
mu osobine koje veze s ljubavlju nemaju.

Film jeste holivudski i zabavan je na razne načine, ali je osnovna
ideja tačna.
Ta osnovna ideja može da bude i zamka jer dok ti pališ i gasiš svetlo ono ti je već skratlo za glavu. Zato je tačno kad Isus kaže ko se mača lati od mača će poginuti...a ko će poginuti od mača ? Pa onaj koji je prvi potegao mač.
 
Ta osnovna ideja može da bude i zamka jer dok ti pališ i gasiš svetlo ono ti je već skratlo za glavu. Zato je tačno kad Isus kaže ko se mača lati od mača će poginuti...a ko će poginuti od mača ? Pa onaj koji je prvi potegao mač.
Ne kaže da će poginuti onaj ko se prvi lati mača. To si ti izmislio da bi
opravdao svoje teorije. Lepo piše da će poginuti onaj ko se mača lati.
 
Ne kaže da će poginuti onaj ko se prvi lati mača. To si ti izmislio da bi
opravdao svoje teorije. Lepo piše da će poginuti onaj ko se mača lati.
Dobro a razmisli ovako. Neko ti upadne u tvoj posed i hoće da te uništi...po tvojoj logici ti ćeš da odobriš njegov postupak i time se stavljaš na njegovu stranu a znaš da je to zlo. Šta je epilog?
 
Nema kontradikcije da Bog bude i Gospod koji se bori protiv nepravde i koji takodjee voli mir. To vazi i za ljude, koji su po prirodi miroljubivi, ali ce se boriti kada to vreme bude zahtevalo.
Господ је велик ратник; име му је Господ.
Псал. 83:18, Откр. 19:11
 
...evo odmah cu nakon sto nam ti izneses kredibilne dokaze u prilog tvoje tvrdnje u uvodnom postu. :kafa:
Judaizam:

I ako se pojavi car iz reda Davidovog doma, koji proučava Toru i
bavi se zapovestima poput svog oca Davida, prema pisanoj i usmenoj
Tori, i on će naterati ceo Izrael da je sledi i da ojača prodore u njenom
poštovanju, i vodiće Božje ratove, prema njemu se treba postupati
kao da je pomazanik. Ako je uspeo i sagradio sveti hram na njegovom
mestu i sabrao rasejane Izraela, ovo je zaista pomazanik, i on će
popraviti ceo svet da se zajedno klanja Gospodu, kao što je rečeno''
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Месија

Jehovini svedoci
Armagedon Božji rat

Pa onda pojedinačni slučajevi mesijanskih jevreja kakav je recimo
Miroljub Petrović ''Pod mač bato''... Naravno da nije jedini.

Adventisti
 
Šta tod na ovo da ti odgovorim Isus nije rekao ko se prvi lati mača
od mača će stradati.
Nije tako rekao jer može i jedan i drugi ali drugi je u samoodbrani tako da krivica pada na prvog. Isus je govorio u formi kada neko hoće da te ponižava dozvoli mu ali ako hoće da te uništi to ne smeš da dozvoliš. Čak ako neko želi sistematski to da uradi imaš pravo da ga sprečiš po svaku cenu
 
Jedino rešenje bi moglo biti razumevanje i ljubav,
a to od Boga dolazi.
ti si problem odlicno sagledala, ali resenje je drugo:

da se satre genocidas jhvh i apokalipsa-armagedon sa kojom zagovaraju rat, a pocev negde od andreja kesarijskog koji je nedvosmisleno zagovarao depopulaciju trecine sveta u tumacenju laznog otkrivenja - i tog andreja nazivaju svetiteljem cak! dakle, udri vraga, ne ostav' mu traga - to je resenje, a ja Adam sam zato i dosao da precizno nacrtam metu ovim likovima, nepomjaniku jhvh koga smo vec eliminisali iz nase biblije [naseg prevoda], i antihristu koga nikad nismo ni pustali na nase bogosluzenje, liturgiju

samo ovo trebamo sada da zavrsimo pa bilo ili ne bilo ww3 nuklearne kataklizme, "bolesti x" 20x strasnije od kovida i sl.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Judaizam:

I ako se pojavi car iz reda Davidovog doma, koji proučava Toru i
bavi se zapovestima poput svog oca Davida, prema pisanoj i usmenoj
Tori, i on će naterati ceo Izrael da je sledi i da ojača prodore u njenom
poštovanju, i vodiće Božje ratove, prema njemu se treba postupati
kao da je pomazanik. Ako je uspeo i sagradio sveti hram na njegovom
mestu i sabrao rasejane Izraela, ovo je zaista pomazanik, i on će
popraviti ceo svet da se zajedno klanja Gospodu, kao što je rečeno''
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Месија

Trazio sam kredibilne verske dokaze sto ce reci iz Svetog Pisma a ne da mi citiras wikipediju...
...sa druge strane,ako je to je tvoj izvor podataka o veri stoga nista cudno sto si totalno pomesala svi loncici...
https://sr.wikipedia.org/sr-el/Месија
Daj mi reci iskreno,jesi li procitala sadrzinu ovog linka ii si rutinski navela prvi link sto ti se otvorio na google-u pa sta bude nek bude ???????????
Jel treba da ti sad ja iznosim dokaze iz Alana Forda ?
https://wol.jw.org/sr-Latn/wol/d/r353/lp-sbo/2008241
Pa onda pojedinačni slučajevi mesijanskih jevreja kakav je recimo
Miroljub Petrović ''Pod mač bato''... Naravno da nije jedini.
Kakav bre mesijanski jevrejin,sta je tebi,jel imas ti uopste pojma sta prica taj...sharlatan i koji su njegovi verski stavovi ?
Sto mi nisi citirala Osamu Bin Ladena,cini mi se da je i on imao neke izjave koje bi mogla uklopiti u tvoju pricu.

Daj mi reci iskreno - upecala si se na naslov ove propovedi ili si pogledala citavi video ?
Ako je prva opcija slucaj onda je to to,nasa Jasna koju veoma dobro znamo ( citaj - i dalje trese zelene iz rukava) ali ako je druga opcija onda ce biti da imas veoma ozbiljnih problema sa razumevanjem onog sto realno vidis/cujes u tvom opkruzenju,ukljucujuci i sadrzine na youtubu.

Da bi i ja trenutno ispunio obecanje u skladu sa profilom tvojih "dokaza"evo par citata i od mene:

ALAN FORD biseri:

“Ako kaniš pobijediti ne smiješ izgubiti.”
Broj Jedan

“Tko izgubi dobitak, taj dobija gubitak.”
Grunf

“Boli me sve i još mnogo toga.”
Jeremija
 
Nisi tražio citate iz Biblije, jer se ja na Bibliju nisam ni pozivala.
Rekao si ovo

A ja sam ti dala dokaze da se Božiji rat i te kako pominje.
Za mene kao hriscanina kad se pomene bilo koja kategorija Bozjih svojina onda je jedini kredibilni dokaz o toj kategoriji ISKLJUCIVO Sveto Pismo !
A zasto ?
Pa zato sto je to sveta Knjiga koja je jedina takvog formata,sveobuhvatnog karaktera i swa veoma preciznim podatcima o tome sta Bog trazi od ljude i kako se sve to treba sprovoditi u praksu !
Pa ti sad nastavi da histerišeš i vređaš. Ko da nešto drugo i umeš.
Ne mozes nastavljati nekom radnjom ako je nikad nisi izvrsavao stoga nadam se da znas postupak - .sve to lepo okacis...ma znas vec gde,da se ne ponavljam.
 
Za mene kao hriscanina kad se pomene bilo koja kategorija Bozjih svojina onda je jedini kredibilni dokaz o toj kategoriji ISKLJUCIVO Sveto Pismo !
A zasto ?
Pa zato sto je to sveta Knjiga koja je jedina takvog formata,sveobuhvatnog karaktera i swa veoma preciznim podatcima o tome sta Bog trazi od ljude i kako se sve to treba sprovoditi u praksu !

Ne mozes nastavljati nekom radnjom ako je nikad nisi izvrsavao stoga nadam se da znas postupak - .sve to lepo okacis...ma znas vec gde,da se ne ponavljam.
Onda ne znam zašto čitaš poruke na forumu. Uzmi čitaj Bibliju.
Ili nađi nekoga iz tvoje bibliske realnosti pa komunicirajte bibliskim
citatima. Mene da se sa to maneš.

Tema je vrlo precizno postavljena, dokaze si dobio. Pa sad, ako
imaš nešto da kažeš na temu, reci, ako nećeš, ne moraš..
 
Neki sledbenici Alaha i skoro svi sledbenici jehove, zagovaraju
rat u njegovom doslovnom smislu. S tim, da se takvi Alahovi
sledbenici smatraju teroristima, dok se jehovini sledbenici
nekako provlače

Osim ako se ne radi o unutrašnjoj, duhovnoj borbi, ne vidim
zašto bi se bilo koji doslovni rat zvao Božijim. Kakve veze
Bog koji je stvaratelj i ljubav može imati sa uništavanjem i
ratom? Da ratujemo u tom fizičkom smislu, možemo i bez
njega. Njegova pomoć neophodna je samo u unutrašnjoj
duhovnoj borbi, jer to čovek sam ne može.

Mnogi su se ratovi vodili i skoro svuda u svetu postoje
zatvori koju su dupke puni ''zlih ljudi'', negde postoje i smrtne
kazne za zločince, pa opet ovaj svet nije postao ni mrvu
bolje mesto za život. Reklo bi se da biva samo još gore.
Što više zakona i kazni, to više prekršioca.
Reklo bi se onda ta taj put rešavanja problema nije
ispravan. Jedino rešenje bi moglo biti razumevanje i ljubav,
a to od Boga dolazi.
Ljubav najviše razara.
 
Onda ne znam zašto čitaš poruke na forumu. Uzmi čitaj Bibliju.
Ne znam zasto ti toliko tesko da shvatis da citam i jedno i drugo...a htela ti verovati ili ne - citam i druge stvari !
Ili nađi nekoga iz tvoje bibliske realnosti pa komunicirajte bibliskim
citatima. Mene da se sa to maneš.
E pa ne ide to tako,ako vec imas takve namere onda si lepo napravi blog i vozi Misko...
...ali kad si odlucila da otvoris temu onda budi spremna da cujes razmisljanja razlicita od tvojih.
Tema je vrlo precizno postavljena, dokaze si dobio. Pa sad, ako
imaš nešto da kažeš na temu, reci, ako nećeš, ne moraš..
Koliko je precizna videlo se od komentara koja si dobila...
...mozda nije lose da citas umesto da zamisljas nepostojeca stanja. :kafa:
 
Poslednja izmena:
Umiremo iz samilosti ne iz mržnje Božije...

No, čudni su putevi Božiji...

A živimo onako kako Bog zapoveda, odnosno kako živimo Božiju zapovest...

I Božja je Božja, a bogovi su bogovi, bili neuki da upecaju ribu ili veoma vešti pecaroši...
 
Neki sledbenici Alaha i skoro svi sledbenici jehove, zagovaraju
rat u njegovom doslovnom smislu. S tim, da se takvi Alahovi
sledbenici smatraju teroristima, dok se jehovini sledbenici
nekako provlače

Osim ako se ne radi o unutrašnjoj, duhovnoj borbi, ne vidim
zašto bi se bilo koji doslovni rat zvao Božijim. Kakve veze
Bog koji je stvaratelj i ljubav može imati sa uništavanjem i
ratom? Da ratujemo u tom fizičkom smislu, možemo i bez
njega. Njegova pomoć neophodna je samo u unutrašnjoj
duhovnoj borbi, jer to čovek sam ne može.

Mnogi su se ratovi vodili i skoro svuda u svetu postoje
zatvori koju su dupke puni ''zlih ljudi'', negde postoje i smrtne
kazne za zločince, pa opet ovaj svet nije postao ni mrvu
bolje mesto za život. Reklo bi se da biva samo još gore.
Što više zakona i kazni, to više prekršioca.
Reklo bi se onda ta taj put rešavanja problema nije
ispravan. Jedino rešenje bi moglo biti razumevanje i ljubav,
a to od Boga dolazi.
potreba za ratom je utkana u osnove tih religija....zlo koje treba uništiti je uvek drugi po definiciji onaj koji ne veruje na sti način....
 
вам вели Господ: Не бојте се и не плашите се тог мноштва великог, јер није ваш рат него Божји.

I jel treba da mu sudim sto je ratnik.Ja ljubav a on ratnik haha
 
potreba za ratom je utkana u osnove tih religija....zlo koje treba uništiti je uvek drugi po definiciji onaj koji ne veruje na sti način....
ma, jasna je jasno navela ko zagovara rat
Miroljub Petrović ''Pod mač bato''... Naravno da nije jedini.
znaci sekte, i sta ti hme sada mutis vodu?

mi hriscani imamo drugaciju metodologiju, a ona je sledeca:

razapnemo internet mrezu, pa ih sve nahvatamo, izvucemo na obalu, te probiramo, sta ide u djubre, a sta je jestivo od ulova - nema nikakvog rata, to su sve sekte i ranije jeretici genocidasi kao andrej kesarijski zamesili sa antihristovim laznim otkrivenjem

isto ti je i sa psenicom i kukoljem, ni tu nema nikakvog rata, psenucu meljemo bre, a kukolj sazizemo, nikakav rat ne vodimo mi ratari, zemljoradnici, stocari, ribari itd, pa uzmi lepo jevandjelje i otvori i videces da nista nisam ja izmislio, videti spojler ispod

  • PONOVNI DOLAZAK SINA ČOVEČIJEG, TJ. GOSPODA JE OČIGLEDAN SVIM PLEMENIMA NA ZEMLJI KOJA SU PROPLAKALA, ALI ON SABIRA PREKO ANDJELA IZABRANE SVOJE OD 4 VETRA (Matej 24,31; MARKO 13,27), JER SU KUKOLJ, TJ. SINOVE ZLA, SABLAZNI I BEZAKONJE IZ CARSTVA NJEGOVA (tj. falš doktrine i njihove tvorce) SABRALI RANIJE, PRE PŠENICE (Matej 13,30-39), NA KRAJU ONOGA, PRVOG VEKA (Matej 13,40, kada i Hristos u sve dane bi sa apostolima do kraja veka, Matej 28,20, jer obukavši se u silu s visine činjahu mnoga znamenja šireći jevandjelje i krštavajući), TE NA KRAJU NEKOG VEKA RAZLUČUJU ZLE OD PRAVEDNIH, I TO KAO ŠTO RIBARI IZVUKU MREŽU OD SVAKE VRSTE RIBE, PA NA OBALI ODVAJAJU DOBRE, A LOŠE IZBACUJU (Matej 13,48-49). DAKLE, TA DVA SABIRANJA SE RAZLIKUJU SUŠTINSKI, JER U PRVOM SE SABIRA SAMO KUKOLJ, TJ. SABLAZNI I ONI KOJI ČINE BEZAKONJE, KADA PRAVEDNICI BLISTAJU U CARSTVU BOŽIJEM, A U DRUGOM SE ODLUČUJU ZLI OD PRAVEDNIH KADA JE PRISUTAN I SIN ČOVEČIJI (Matej 25,32). MEDJUTIM, IZMEDJU TA DVA SABIRANJA (Matej 13,41 i 47), TJ. NEPOSREDNO ISPRED POREDJENJA CARSTVA NEBESKOG SA IZVLAČENJEM SVAKE VRSTE RIBE IZ MORA, NALAZE SE JOŠ DVA POREDJENJA CARSTVA NEBESKOG: ČOVEK KOJI NALAZI BLAGO SAKRIVENO U POLJU, I TRGOVAC DRAGOCEN BISER, TE OBOJICA PRODAJU SVE ŠTO IMAJU I KUPUJU SVAKI ŠTO JE PRONAŠAO.
    PO LAŽNOM OTKRIVENJU 14 ŽETVA SE UPRAVO ODVIJA KAD SE ISPUNI TRPLJENJE ONIH KOJI SU ODBILI ŽIG ZVERI, A KOJI JE OPŠTI USLOV KUPOPRODAJE SVIH DRUŠTVENO-SOCIJALNIH SLOJEVA.
    KAO JEVANDJEOSKO RAZUMEVANJE SVEGA TOGA (Matej 13,51) SVAKI KNJIŽEVNIK-PREPISIVAČ NAUČEN CARSTVU NEBESKOM DOKAZAO TO, TE ARGUMENTUJE NOVIM I STARIM (Matej 13,52) ZAVETOM, TJ. SABIRA ZAJEDNO SA GOSPODOM, JER AKO NIJE S NJIM I NE SABIRA, PROTIV NJEGA JE I RASIPA (Matej 12,30). Na drugoj strani pisac lažnog otkrivenja svoje "prorokovanje" pretpostavlja SZ svetim prorocima Božijim koje besomučno potire ili rabi, krade ili vadi i menja kontekst, a da se uopšte ne poziva na njih i sempluje izopačujući ili jednostavno negira Reč Gospodnju kao da su svi ludi pa nemaju SZ (i NZ) da provere; i na kraju, taj i takav plagijator i skrnavitelj da preti nekom za oduzimanje i/ili dodavenje. Još bolje, neće ništa ostati od lažnog otkrivenja.
  • ISTINA JEVANDJELJA (Matej 25,31-46) JE JASNA, GDE SE SVI NARODI SKUPLJAJU PRED SINOM ČOVEČIJIM KOJI JE SEO NA PRESTO SLAVE SVOJE I RAZLUČUJE POSTAVLJAJUĆI JEDNE SA DESNE, A DRUGE SA LEVE STRANE SEBI, TE SUDI I MERI PO ČISTO LJUDSKIM DELIMA I NEDELIMA (a ne doktrinarnim shvatanjima-učenjima, uključujući i Nasledstvo) OBEJU STRANA, JEDNIMA ŽIVOT VEČNI, A DRUGIMA MUKA VEČNA.
    TAKODJE, KAD SIN ČOVEČIJI, SEDNE NA PRESTO SLAVE SVOJE (Matej 19,28), TJ. GOSPOD KOJI APOSTOLIMA ZAVEŠTA CARSTVO BOŽIJE (Luka 22,29-30), SEDAJU I APOSTOLI NA 12 PRESTOLA I SUDE NAD 12 PLEMENA IZRAILJEVIH. Dakle, citati u Mateju 13, koji se odnose na žetvu ne mogu nikako biti kraj sveta, kako prevodi zapad ili reč vek(ili eon) tumači istok, jer bi se tada radilo o kraju više svetova. Reč Gospodnja o žetvi referiše o poslanju čak 70-orice, pa je i to bilo malo poslanika, jer je žetve bilo mnogo i onda (LUKA 10,1-2), jer su se već njive žutele za žetvu, a ne posle čak 4 meseca (4. Jevandjelje 4,35...). Ali ni danas ko stavi ruku na plug, pa se obazire nazad nije spreman za Carstvo Božije (Luka 9,62).
    • OSIJA 10,11-12 Jefrem je junica naučena, koja rado vrše; ali ću joj doći na lepi vrat; upregnuću Jefrema, Juda će orati (vidi AMOS 9,13), Jakov će povlačiti (vidi AMOS 7) Sejte pravdu, žećete milost; orite krčevinu, jer je vreme da tražite Gospoda, da bi došao i podaždio vam pravdom. (vidi JEREMIJA 4,3 itd)
    • AMOS 9,13 Evo idu dani, govori Gospod, kad će orač (vidi OSIJA 10,11) stizati žeteoca (vidi OSIJA 6,11) i koji gazi groždje sejača (vidi JEREMIJA 31,27), i gore će kapati slatkim vinom, a svi će se humovi rastapati (vidi JOIL 3,18)
    • OSIJA 6,11 I tebi je, Juda, pripravljena žetva, kad vratim roblje naroda svojega.
    • JEREMIJA 4,3 Jer ovako veli Gospod Judejcima i Jerusalimljanima: orite sebi krčevinu, i ne sejte u trnje. (RIMLJANIMA 2,38 Jer nije ono Judejac što je spolja...)
    Ratari, nastavak, i požurite, jer sud kao otrov raste po brazdama na njivi Božijoj (OSIJA 10,4), ali pazite, jer orač ne ore svaki dan da poseje niti brazdi i povlači njivu svoju (ISAIJA 28,24), no blago će biti onima koji seju pokraj svake vode, i puštaju volove i magarce (ISAIJA 32,20).
 

Back
Top