Beosong i Eurosong 2013.

U dubini duše, iako smo svi, pa i ja, naglas vikali da će Dule pobediti, sam znao da će Maretove 3 pobediti. Samo mi je žao Nevene, nakon dečjeg ESC i onako lepog nastupa i početka karijere, doživeće ovakvu blamažu sa ove dve. Bićemo gore plasirani nego sa Cipelom...

A tako se sve lepo poklopilo za Duleta, etno stil, tako je bilo sve stvoreno za pobedu... :(

E, moj Mare, e moja Prva televizijo. I posle recite ko truje našu decu, Pink sa Svilarem, koji na ovakva takmičenja makar šalje svoje najkvalitetnije što ima, ili Prva, Mare, Tucakovićka, sa sve nakaradnim simbolima i stajlinzima kao da su sa šipke sišle?!?

Pa njih 3 sa onoliko glasačkog tela naloženih klinki nisu imali ni pravo da učestvuju zajedno na ESC, tj. da učestvuju uopšte, tek nakon završenog takmičenja. E, moj Dule, šta si dočekao, ko da te pobedi! A ajde nek mi samo jedno neko kaže, da li je pravedno da se trio koji ima jako glasačko telo kao da je na izborima, takmiči sa Saškom?

Ovo je teška nepravda. Svi se moraju žaliti, na kraju će ispasti da je Maja bila u pravu. Mi smo stvarno stoka!!! :dash:

Preteske a neosnovano takve reci. Bitno je da nije povredjen sistem izbora koji je ustanovljen pre pocetka takmicenja. Meni je dovoljno sto su svi pristigli glasovi saopsteni i nemam nikakvu sumnju u regularnost. Za razliku od takmicenja za PGS gde se nista ne zna i gde "ziri" moze da radi kako mu se u kom trenutku ucini.

Ja se smejala, ali sad vidim da su se Majine prognoze obistinile. I više mi nije smešno...

Sta je to Maja rekla a da i mi ovde nismo prognozirali? Eno joj listinzi pa neka dokazuje ako ima dokaze. Bar je sve ovde transparentno.

znaci ljuljnula sam 5x36 dindzi u bunarbas mi je krivo sto ne ode Dule...

a ove tri, trt
nit smrde nit mirisu

mozda prodju polufinale

Ti imas puno pravo da se ljutis! Vecina ovih koji sada kritikuju verovatno nisu poslali ni jedan glas pa ispada da kritikuju druge sto ne ispunjavaju njihove zelje. ;)
 
Dobro, ali imajmo u vidu da kad postoje nameštaljke ovog tipa, i ovakve tablice glasova takođe budu frizirane, nije to Sveto pismo.

Mada je ne ulazim uopšte u to jer ako pođemo od tih teorija nijedno takmičenje ne treba gledati, ni sportsko ni neko ovakvo, ne može uvek da se pobedi.
Osim toga, kakav nam je muzički ukus naroda, mene ovo ne iznenađuje ni malo. Naprotiv, mislim da je baš prikladno da nas u ovom trenutku u pravom svetlu predstavi ovakva jedna numera.
 
Oj, ljudi, al' ste odvratni sa komentarima za Mariju. Pa nemam reci...

Pobednica pesmica je tralala. Sto ne mora nista da znaci. Nikad se ne zna na Evrosongu. Plus, ja sve mislim da smo onomad pobedili jer je vrlo brzo posle toga bilo sranje sa Kosovom. Znam da su pricali i da je Juga pobedila pred raspad. Ne znam, sve je to politika.

Samo mogao je Mare i bolju pesmu da posalje... Ne mora da bude zalopojka, ali nesto sto odgovara Mirninom i Neveninom glasu. Sara se tu ne uklapa - ne moze da peva koliko one, a i njena boja je drugacija. Njih dve se bas super uklapaju. Moglo je to bolje da se smisli.

Meni Svilar bio ok nocas. Saska losija nego sinoc. Razigrane devojcice su bolje pevale, ali ona plave ne ume da peva nikako (a ko joj je tata, ne kapiram).
 
Preteske a neosnovano takve reci. Bitno je da nije povredjen sistem izbora koji je ustanovljen pre pocetka takmicenja. Meni je dovoljno sto su svi pristigli glasovi saopsteni i nemam nikakvu sumnju u regularnost. Za razliku od takmicenja za PGS gde se nista ne zna i gde "ziri" moze da radi kako mu se u kom trenutku ucini.

Sta je to Maja rekla a da i mi ovde nismo prognozirali? Eno joj listinzi pa neka dokazuje ako ima dokaze. Bar je sve ovde transparentno.

Ti imas puno pravo da se ljutis! Vecina ovih koji sada kritikuju verovatno nisu poslali ni jedan glas pa ispada da kritikuju druge sto ne ispunjavaju njihove zelje. ;)
Pa dobro sad, možda jesu preteške, ali nisu neosnovane, jer u regularnost takmičenja apsolutno imam osnovu da sumnjam. S obzirom na iskustva iz prethodnih koje sam pratio. Siguran sam da ćeš se složiti sa tim, sećaš se šta se sve izdešavalo pre ne tako dugo vremena u PGS-u, kakve su promene pravila u zadnji čas rađene. Više me, zato, ne može ni šta više u životu, i u ovoj državi iznenaditi. Nisam zaista ni sanjao da ću da nakon Beosonga iskreno žalim zbog pobede trija iz PGS, ali, eto, nažalost, sve je moguće. Ali podržaću ih, posle svega, naravno, samo zbog Nevene, koja svojim glasom ovoj pesmi daje ikakvo naličje i bar malo draži. I želje da je ponovo odslušam. A ono što je glavna nepravda, na šta se moja reč i odnosila u citiranom postu, se odnosi na to da njih tri jednostavno nisu trebale da se zajedno pojave na BS-u, jer to stvarno prema drugima nije bilo nimalo fer. Ajde neki duo, mada ni to nije ok, ali trio, i to prvih 3 iz takmičenja koje je još sveže, i gotovo je pre samo 1,5 mesec... ne znam.

A za ovo tvoje zadnje: osećam se prozvanim, i mogu samo da kažem, da priznajem odgovornost za ovo, i da je trebaju uzeti i svi drugi koji su ove večeri svim srcem navijali za Duleta i podržali ga, ali ne i telefonom. Očigledno je da se baš zato dešavaju česte nepravde u takmičenjima i događa da nam klinke odlučuju o svemu. One glasaju, bore se za ono što podržavaju. Očigledno je da je svest u društvu o tome na jako niskom nivou...

Ono što je sigurno, je da sam na ESC već dobio svog favorita! Naravno, podržaću naše devojke, i pokušati da ignorišem Saru, i samo slušam Nevenu. Imaju moju podršku, jer će ipak, predstavljati našu zemlju. Ali, uz njih, kao glavni favorit, biće mi ovo:


Zašto mi nekad ne pošaljemo ovako nešto?
 
Meni se pobednička pesma ne dopada, jedina koja je nešto vredela od ovih petnaest (po mom mišljenju) je Dušanova. Podseća na stil Željka Joksimovića, mislim da bi nas predstavio na jedan fin i kulturan način, dečko bi verovatno pobrao simpatije i ostavio dobar utisak. Ovako ću svakako u toku našeg izvođenja prebaciti kanal u maju jer slušati ovo više od 2x nije: a)humano i b)zdravo po sluh.
 
Zato što nije dovoljno urbano za nas :hahaha:

Prelepa devojka i zanimljiva pesma, hvala na skretanju pažnje :-)

Za Living in a hope- da ne citiram :-)

E moja Ledži, kad si i ti protiv toliko ove pesme, a simpatišeš Saritu jako, šta više da kažemo... :lol:

Molim, e. sad ću još nečim da skrenem! :D


Pesma koja nije ušla u prvih veličanstvenih 15 koje smo imali prilike sa zadovoljstvom i čudnim osećajem u želucu da čujemo sinoć i večeras. Inače je pevaju ˇZvezde Grandaˇ, Ivana Pavković i Vanja Mijatović. Svakako jedne od retkih koje tamo vrede. Posebno ova prva, ali i druga. Fantastični glasovi, a sami procenite da li je ova pesma zaslužila ući u tih 15 najboljih, ja ovog puta ništa neću reći...

Samo mogu da kažem da je ovo još jedan dokaz da se Grand na ovom festivalu pokazao kao mnogo ˇdestruktivnijiˇ po naša čula i omladinu, od Prve.

P.S. Interesantan mi je jako ovaj listing glasova koji je @DZOS iznad postavio. Igor Terzija poslednji, sa 500 glasova, a krajem 2011. bio drugi u Prvom glasu?

Inače je po meni njegova pesma juče možda bila i najkvalitetnija.
 
Ja inače ne razumem pevanje na engleskom na Evroviziji, ali dobro.

U "moje" vreme (opet se osecam matoro!) svako je pevao na svom jeziku, a pobednik je onda pevao pobednicku pesmu na engleskom. Ja ne znam sto to ukinuse. Mislim da je ideja da se, kao, priblize pesme publici, ali, iskreno, ja bih radije da ne razumem pesmu nego da me neko muci sa uzasnim engleskim.
 
E moja Ledži, kad si i ti protiv toliko ove pesme, a simpatišeš Saritu jako, šta više da kažemo... :lol:

Molim, e. sad ću još nečim da skrenem! :D


Pesma koja nije ušla u prvih veličanstvenih 15 koje smo imali prilike sa zadovoljstvom i čudnim osećajem u želucu da čujemo sinoć i večeras. Inače je pevaju ˇZvezde Grandaˇ, Ivana Pavković i Vanja Mijatović. Svakako jedne od retkih koje tamo vrede. Posebno ova prva, ali i druga. Fantastični glasovi, a sami procenite da li je ova pesma zaslužila ući u tih 15 najboljih, ja ovog puta ništa neću reći...

Samo mogu da kažem da je ovo još jedan dokaz da se Grand na ovom festivalu pokazao kao mnogo ˇdestruktivnijiˇ po naša čula i omladinu, od Prve.

P.S. Interesantan mi je jako ovaj listing glasova koji je @DZOS iznad postavio. Igor Terzija poslednji, sa 500 glasova, a krajem 2011. bio drugi u Prvom glasu?

Inače je po meni njegova pesma juče možda bila i najkvalitetnija.

Pa šta napraviše od jadne Sarite :roll:

Činjenica je da je Grand samom sebi obezbedio reputaciju koju ima. Ali ja mislim da ne treba gledati ko je koga poslao na takmičenje nego slušati pre svega pesmu i samo pesmu. Ne kapiram ni ja zašto ovaj pesma nije prošla na Beosong a neke druge jesu. Ali to je svima ok jer se " zna " da iz Granda dolazi samo šund, dok nam je Prva donela super urbane cool face.Ma da, sigurno je tako :roll:

U nekoj emisiji na Prvoj, valjda Ekskluziv voditeljka je rekla : " Na takmičenju će narodnjačke boje braniti Dušan Svilar, koji sebe smatra pop pevačem ".
Očigledan je animozitet kome nema mesta tu gde se biraju pesma i pevač, a ne najbolja produkcija. To bi Aca Vučić nazvao monstruoznom kampanjom :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Bilo je par ok stvari, ali ja ne umem da procenim sta je najpogodnije za Evroviziju. Mi se kao narod dosta lozimo na "Lane moje" fazon, ali ne znam da li je to svetu i dalje zanimljivo kao sto je bilo pre 5 godina. One neke dens stvarcice... Ne znam, eto sada imamo takvu pesmu pa cemo videti. Klasicne festivalske balade su zesce staromodne. Ni to ne bi proslo.

Zao mi samo sto nije bilo rokera. Znam da ovo apsolutno nije rokersko takmicenje, ali sta znam. Malo bi razbilo monotoniju.
 
dobra je, ali uzasan engleski. bolje da je na danskom pevala
Pa nije bolje, jer je Danski ružan za uho. Nisu glupi skoro svi Baltički predstavnici a i uopšte iz zemalja Zapadne Evrope, što pevaju na engleskom. Jednostavno, em je prijatan za uši, em ga 90% ljudi razume. Ja kad čujem nekog iz Islanda, Norveške, Švedske, da peva na svom jeziku, uhhh... :lol: A, eto, npr. prošle godine sam se uverio da Estonija ima lep jezik. :)

Italija, Španija, Francuska, Grčka, mogu pevati na svojim jezicima, jer su jedni od najlepših ne samo u Evropi već i svetu. Nemci već klimavi... :lol:

A pesma Danske je stvarno p-r-e-d-i-v-n-a. Zvuk karakterističan za njihove krajeve (zna li neko možda koji je ovo instrument sličan fruli, da li neki nacionalni Danski, ili u stvari frula? :lol: ), glas predivan, a i ja sam primetio da je devojka preelepaa :D To sam bukvalno osećao kad sam gledao audio klip, i poželeo da nađem i live nastup :P A, i nastup i sve, sjajno. :)
 
Ja već rekoh, mislim da uopšte ne treba razmišljati ša će te godine prolaziti , već odabrati pesmu koja je u konkurenciji najbolja. Jer se kriterijumi menjaju iz godine u godinu, moda se uvek vraća, i to je krajnje nepredvidivo.
 

Back
Top