Beosong i Eurosong 2013.

Ja volim ovaj festival, ali ne razumem zašto ga ljudi shvataju toliko ozbiljno.
Razumem da je pre par godina imao velikog značaja ljudima koji su poverovali da je najbolja promocija naše zemlje, ali vremenom su valjda i oni shvatili da je Evrovizija samo jedna od alternativa.

Uglavnom, u finalu se našla pesma "Halo" koja je moj favorit. Od pesama koje se nisu plasirale izdvojio bih "Ružu od baruta".
 
Iskreno sam se uplasila kad sam cula pesme:lol:
Zar je to najbolje sto mi mozemo da ponudimo?:eek:
Odusevljena sam jedino sa Svilarom, glasajmo za njega, da se ne obrukamo.:super:
On je pristojan, pesmica je taman za ovu vrstu takmicenja, lep glas, kulturan nastup..:super:
 
Living ja mislim da si ti napisao sve ovo samo da bi rekao da Nevena peva bolje od Mirne.
Uuuu, jeeste. Ja ne mogu da živim dok to ne dokažem. :lol: Nemam ja više razloga da upoređujem njih dve. Od juče su to postale činjenice. ;)

Izvinjavam se fanovima, ali posle čitave buke oko PGS, sada vidimo da su potpuno prosečne. Ako se s ovim kostimima pojave na Eurosongu, sprdaće nam se ceo svet. Plus, niko ih ništa ne razume dok pevaju. Ja ih bar nisam razumela. One su pod ugovorom sa Prvom, zar ne? Mare bi da se provuče na staru slavu, a Sara na guzu. Blam.
Svilar jeste copy/paste Laneta, ali bolje i to nego skandalmejkeri.
Ma nisu one toliko loše koliko im je pesma užasna. Kostimi... dalekobilo. A Mare je stvarno pao na najniže grane ako sa ovom pesmom nakon 2007. ode na Eurosong. Ali dobro to sam već i znao kada sam video da mu Georgiev i Radovićka kreiraju mišljenje. A ja još jednom kažem, da garantujem u svakom smislu da će njima karijere krenuti nizbrdo ako večeras pobede. I svako ko njima bude želeo dobro i da ih u narednom periodu želi slušati, večeras neće glasati za njih.

Uuuuuu, studijska verzija Spasa je fantazija, sto je vise slusam, sve mi se vise svidja, posebno od 2:10, jer Evrovizijska pesma mora da ima taj dramaticni emotivni efekat (za moj ukus)

 
I ja sam danas baš pomislila, ne znam što uopšte mislim na to, kako bi bilo sasvim dovoljno da je Sara imala crvenu haljinu. Ovo je baš onako degutantno. I prostački, mislim, shvatili bismo mi poentu :roll: Ako je uopšte ima. :lol:
 
Jako je bolestan, nažalost, i to se prilično primetilo. Trebalo je malo bolje da pazi da mu se to ne desi, nema kod profesionalaca trte-mrte.
Ja vala nisam ni malo primetio, majke mi moje. Još kad je pustio glas na kraju, pa kako bi onda bilo da nije bolestan... :worth: Zaista, i ako je bio, na nastupu mu svaka čast. Sve što više slušam pesmu, sve mi je bolja. Naravno, da je neko drugi sa naše vrsne muzičke scene peva, ne bi ni blizu bila dobra kao sa Duletom, zaista mu je glas fenomenalan!

Do pobede!
 
:worth:

Stvarno, neverovatan je, oduševljen sam, bravo. Fantazija od glasa, ma, sada mu je i bolji, baš zato što je i zreliji. ;)

A, Maja ima prava da se ljuti i da sumnja u nameštaljku, svakako to ne bi bilo prvi put u Srbiji. A ima i pravo zato što je njena pesma bila sigurno za finale pre družine Winx vila, Moje 3, pa i Marije Mihajlović...

Budimo iskreni, iako ne za ESC, njena pesma je jako dobra. Čak štaviše, sjajna. Istina da ni ja ne volim ona njena zavijanja i zevanja, ali realno, bila je u TOP 5.
 
Za one koji nisu uspeli da shvate smisao teksta "Ljubav je svuda", evo (doduse "ukradenog") pojasnjenja:

Sara je đavo, Mirna je anđeo, a obe ubeđuju Nevenu da li postoji ljubav. Slušajte reči:
Mirna kaže:
''Ljubav, ljubav ne postoji kazu
lazu, nemoj da se bojis
kad on je tu
ljubav za zivot ceo i posle jos
sa njim znaj bice to''
Mirna (anđeo) tu priča kako ljubav postoji, dok joj Sara (đavo) odgovara:
''Pitacu te ja za godinu dana
kad te prevari na hiljadu strana
srce tvoje je tad ribama hrana, znaj''
A Nevena (koja ne zna da li da sluša anđela ili đavola) priča:
''Ja k'o da sam luda
malo hocu, malo necu da verujem
jer ne znam da sve
da ljubav je svuda
malo volim, malo ne volim
probala bih svasta sa njim
i mozda vesto jos nesto''
I na kraju se Mirna i Nevena svađaju, Sara (đavo) kaže:
''I cekala bi njega svaku noc do ujutru'', a Anđeo (Mirna) odgovara:
''on kuvace ti kafu dok si jos u krevetu'', sad Sara govori Neveni:
''veruj mi, veruj sestro ja ti cinim uslugu'', a ono na kraju kada kažu: ''la la la la la la la la'', to se Đavo i Anđeo svađaju pa jednoj drugoj to govore (kao znak da ne slušaju jednu drugu šta priča Neveni), a Nevena na kraju ponovo kaže:
''a k'o da sam luda
ljubav je svuda
da ljubav je svuda
malo volim, malo ne volim
probala bih svasta sa njim
i mozda vesto jos nesto''
 
Za one koji nisu uspeli da shvate smisao teksta "Ljubav je svuda", evo (doduse "ukradenog") pojasnjenja:

Sara je đavo, Mirna je anđeo, a obe ubeđuju Nevenu da li postoji ljubav. Slušajte reči:
Mirna kaže:
''Ljubav, ljubav ne postoji kazu
lazu, nemoj da se bojis
kad on je tu
ljubav za zivot ceo i posle jos
sa njim znaj bice to''
Mirna (anđeo) tu priča kako ljubav postoji, dok joj Sara (đavo) odgovara:
''Pitacu te ja za godinu dana
kad te prevari na hiljadu strana
srce tvoje je tad ribama hrana, znaj''
A Nevena (koja ne zna da li da sluša anđela ili đavola) priča:
''Ja k'o da sam luda
malo hocu, malo necu da verujem
jer ne znam da sve
da ljubav je svuda
malo volim, malo ne volim
probala bih svasta sa njim
i mozda vesto jos nesto''
I na kraju se Mirna i Nevena svađaju, Sara (đavo) kaže:
''I cekala bi njega svaku noc do ujutru'', a Anđeo (Mirna) odgovara:
''on kuvace ti kafu dok si jos u krevetu'', sad Sara govori Neveni:
''veruj mi, veruj sestro ja ti cinim uslugu'', a ono na kraju kada kažu: ''la la la la la la la la'', to se Đavo i Anđeo svađaju pa jednoj drugoj to govore (kao znak da ne slušaju jednu drugu šta priča Neveni), a Nevena na kraju ponovo kaže:
''a k'o da sam luda
ljubav je svuda
da ljubav je svuda
malo volim, malo ne volim
probala bih svasta sa njim
i mozda vesto jos nesto''

pa skontala sam i ja to
ideja uopste nije rdjava, naprotiv
samo je nekako nevesto sprovedena u delo, moglo je to malo suptilnije

a za Maju sam jos sinoc rekla da joj je pesma sjajna, samo da nije onog njenog teatralnog kreveljenja, bilo bi do yaya...

iskreno, ja sam je videla u finalu,
ali je srednja dizajnerska bila vise nego aktivna kad je rec o glasanju
 
Za one koji nisu uspeli da shvate smisao teksta "Ljubav je svuda", evo (doduse "ukradenog") pojasnjenja:

Sara je đavo, Mirna je anđeo, a obe ubeđuju Nevenu da li postoji ljubav. Slušajte reči:
Mirna kaže:
''Ljubav, ljubav ne postoji kazu
lazu, nemoj da se bojis
kad on je tu
ljubav za zivot ceo i posle jos
sa njim znaj bice to''
Mirna (anđeo) tu priča kako ljubav postoji, dok joj Sara (đavo) odgovara:
''Pitacu te ja za godinu dana
kad te prevari na hiljadu strana
srce tvoje je tad ribama hrana, znaj''
A Nevena (koja ne zna da li da sluša anđela ili đavola) priča:
''Ja k'o da sam luda
malo hocu, malo necu da verujem
jer ne znam da sve
da ljubav je svuda
malo volim, malo ne volim
probala bih svasta sa njim
i mozda vesto jos nesto''
I na kraju se Mirna i Nevena svađaju, Sara (đavo) kaže:
''I cekala bi njega svaku noc do ujutru'', a Anđeo (Mirna) odgovara:
''on kuvace ti kafu dok si jos u krevetu'', sad Sara govori Neveni:
''veruj mi, veruj sestro ja ti cinim uslugu'', a ono na kraju kada kažu: ''la la la la la la la la'', to se Đavo i Anđeo svađaju pa jednoj drugoj to govore (kao znak da ne slušaju jednu drugu šta priča Neveni), a Nevena na kraju ponovo kaže:
''a k'o da sam luda
ljubav je svuda
da ljubav je svuda
malo volim, malo ne volim
probala bih svasta sa njim
i mozda vesto jos nesto''

Ideja nije loša, ali je tekst užasno glup. Pa kad bi shvatili u čemu je zapravo fora Evropljani kad bi nas tamo predstavljale, kad smo jedva mi na srpskom skapirali... :lol:

Mirna pobednica, a Neveni podarena ˇglavna ulogaˇ u pesmi (iako bi ona npr. u toj priči bila baš podobna za ˇanđelaˇ ), hmm, pitam se, zašto? :mrgreen:

A kod lalalala su se svađale znači... sad kapiram zašto ih je Nevena onako gledala, zbunjeno i ćudljivo... :lol:
 

Back
Top