Beograd više neće biti isti - Tunel kod Ekonomskog fakulteta i nov most

prijatelju moj nemam ti ja veze sa politikom.
postavio sam ti prosto pitanje.

zasto bi drzava resavala stambena pitanja gradjana?

zasto gomila ljudi dize kredite da kupe stan ili idu u rentu kad mogu od drzave da dobiju stan kao ti iz pecine ?
zasto bi oni bili povlasceni?
 
Poslednja izmena od moderatora:
prijatelju moj nemam ti ja veze sa politikom.
postavio sam ti prosto pitanje.

zasto bi drzava resavala stambena pitanja gradjana?

zasto gomila ljudi dize kredite da kupe stan ili idu u rentu kad mogu od drzave da dobiju stan kao ti iz pecine ?
zasto bi oni bili povlasceni?
možda ne mogu da dignu kredit pošto otac radi za 200 eura a majka ne radi..

sramota je da neko u 2024 toj živi u pećini! sramota za državu!
ja znam da vas naprednjačku stoku ničeg nije sramota ali razmisli malo
 
možda ne mogu da dignu kredit pošto otac radi za 200 eura a majka ne radi..

sramota je da neko u 2024 toj živi u pećini! sramota za državu!
ja znam da vas naprednjačku stoku ničeg nije sramota ali razmisli malo

prvo ruzno je u nedostatku argumenata nekog politicki etiketirati ali sam navikao
do sad sam bio zuti, cetnik, naprednjak, ustasa, partizan i svako kome se ne svidi sta mu kazem mi nadje sta sam i od kojih sam :D

a zasto tu zive?
u tekstu apsolutno nista nije napisano kako su dosli dotle.

pazi..ni on ni ona nisu tikve bez korena
negde su rodjeni, negde su ziveli
gde su ziveli, gde su proveli detinjstvo?

ima gomila pitanja koja dovodi do njihovog trenutnog stanja.

oni dobijaju socijalnu pomoc znaci drzava im pruza pomoc.

sad ja tebe pitam

da li drzava treba da da stan svakom ko ga nema vec ga rentira?
ako je tvoj odgvor ne zasto bi onda ovi dobili?
jer zive u pecini
pa ajmo onda svi u pecine da nam drzava da stan da ne trosimo pare svakog meseca na kredite ili rente.

oni su povlasceni jer su nesposobni da sami zaradjuju?
onda kad bi im uzeli decu i dali nekoj hraniteljskoj porodici rekli bi da drzava odvaja decu od roditelja
aj saberi se

nije na drzavi da resava stambena pitanja gradjana.

a na stranu sta toliko prave decu..brate troje dece a nemaju uslove ni sami da zive

i umesto gloopog i smesnog etiketrianja probaj bar jednom da smisleno odgovoris na moja pitanja.
podsecas me na vucica.
pitaju ga jedno a on odgovara neku svoju pricu koja nema veze sa pitanjem
tako i ti sad..ja ti postavim konkretno pitanje a ti "naprednjacka stoko kako vas nije sramota"
znaci odgovor ti je u istom rangu kao kad pitaju vucica a on kaze "a djilas sta je radio"
 
Poslednja izmena:
Неће бити код Панчевца излаз већ ближе, мислим код бивше Дунав станице.
Између Поенкареове и Вилиних вода... Па ок, ту се може наћи довољно простора.

Можда би било паметно да направе излаз код кружног тога у Поенкареовој, да му додају четврти крак (мада би то значило рушење старе железничке зграде).
 
prvo ruzno je u nedostatku argumenata nekog politicki etiketirati ali sam navikao
do sad sam bio zuti, cetnik, naprednjak, ustasa, partizan i svako kome se ne svidi sta mu kazem mi nadje sta sam i od kojih sam :D

a zasto tu zive?
u tekstu apsolutno nista nije napisano kako su dosli dotle.

pazi..ni on ni ona nisu tikve bez korena
negde su rodjeni, negde su ziveli
gde su ziveli, gde su proveli detinjstvo?

ima gomila pitanja koja dovodi do njihovog trenutnog stanja.

oni dobijaju socijalnu pomoc znaci drzava im pruza pomoc.

sad ja tebe pitam

da li drzava treba da da stan svakom ko ga nema vec ga rentira?
ako je tvoj odgvor ne zasto bi onda ovi dobili?
jer zive u pecini
pa ajmo onda svi u pecine da nam drzava da stan da ne trosimo pare svakog meseca na kredite ili rente.

oni su povlasceni jer su nesposobni da sami zaradjuju?
onda kad bi im uzeli decu i dali nekoj hraniteljskoj porodici rekli bi da drzava odvaja decu od roditelja
aj saberi se

nije na drzavi da resava stambena pitanja gradjana.

a na stranu sta toliko prave decu..brate troje dece a nemaju uslove ni sami da zive

i umesto gloopog i smesnog etiketrianja probaj bar jednom da smisleno odgovoris na moja pitanja.
podsecas me na vucica.
pitaju ga jedno a on odgovara neku svoju pricu koja nema veze sa pitanjem
tako i ti sad..ja ti postavim konkretno pitanje a ti "naprednjacka stoko kako vas nije sramota"
znaci odgovor ti je u istom rangu kao kad pitaju vucica a on kaze "a djilas sta je radio"
Vidi, u Skandinaviji, ako nemaš para da iznajmiš stan, država ti plaća dok se neu zaposliš. Ako nemaš škole, država ti plaća neki kurs ili zanat, pa se onda zaposliš i plaćaš stan. Pritom plaćaš i poreze na tu zaradu+razne i tako doprinosiš državi, samim tim i drugim članovima društva. Umesto da ceo život provedeš u lošim uslovima, van sistema.
Ali oni su hladni, racionalni Severnjaci, nemaju duše kao mi.
 
ne znam samo kako misle da naprave taj tunel
tu je stena.

jos je tito sedamdesetih hteo da napravi tu tunel i posle par metara busenja se odustalo.

a znamo dobro kako se tad kvalitetnije i bolje radilo pa kad oni nisu mogli.
Ti si gradjevinac pa "znas" da se tad kvalitetnije i bolje gradilo nego danas? Danas se grade mostovi koji ce pasti za 10 godina, kopaju tuneli koji se urusiti za 150-tak godina?

Konkretno, tih '70-tih nije postojala oprema i tehnologija koja postoji danas, krtica za kopanje tunela je bila cudo tehnologije koje je jugoslovenskim gradjevinskim firmama bilo nedostupna a danas se vec naveliko koristi i u Srbiji ( trenutno buse takvom tehnologijom tunel ispod Fruske Gore takodje kroz stensku masu).

Meni je kod tog tunela jedinina nepoznanica regulacija saobracaja u trenutno bitnim Karadjordjevoj i Gavrila Principa ulici ali pretposavljam da ce od tog novog mosta saobracajnica preko Karadjordjeve ulaziti u taj tunel preko nekog vijadukta. Tako bi se ostavio nesmetan prolaz saobracaju Karadjordjevom i G.Principa sa eventualnim rampama iz Karadjordjeve za pristup tom vijaduktu. Sa druge strane u bivsoj 29.novembra bi to bilo lakse resiti, recimo negde izmedju Cvijiceve i Botanicke baste bi tunelska cev mogla direktno da izadje na tu ulicu.
 
Између Поенкареове и Вилиних вода... Па ок, ту се може наћи довољно простора.

Можда би било паметно да направе излаз код кружног тога у Поенкареовој, да му додају четврти крак (мада би то значило рушење старе железничке зграде).
Nije poenta da tako "daleko" naprave ulaz/izlaz iz te tunelske cevi, daleko od Cvijiceve/D.Tucovica koja je saobracajni vazna ulica, veza jugoistok-severozapad Beograda. Ako bi izlaz/ulaz iz tunela bio suvise daleko, cak tamo prema Karaburmi veliki % saobracaj bi se morao vracati ka Cvijicevoj i il.27.marta jer ne idu svi koji koriste danasnjui Bul.D.Stefana za prilaz Pancevackom mostu ili Visnjickoj banji i Mirijevu.

Sa tehnicke strane sto vise ulicom 29.novembra idete ka Dunavu to je teren nizi i tunel bi morao da u srednjem delu ima nizu kotu (sama pitanja cevi bi morala da ima oblik parabole sa trbuhom nadole) sto bi znatno podiglo cenu projekta.
 
Aha, znaci isao si u zgradu gde se izucavala matematika i mehanika na osnovackom nivou :D

Ozbiljno, tehnologija materijala je znatno uznapredovala u odnosu na ono sto je SFRJ imala. Danas se ugradjuju materijali koji imaju znatno bolje tehnicke karakteristike nego tad, pocevsi od cementa, opeke, celika, fasadnih materijala, stolarije itd. U Srbiji se zivi u zabludi da je nekad bilo bolje, nije, pa i u gradjevinarstvu. OK, mozete naleteti na investitora koji ugradjuje trecerazredni materijal, gde se steka na kolicinama, gde rade priuceni majstori. 1985 recimo nisu radili priuceni Crnotravci ili Bosanci, ljudi cesto bez zanata i znanja? Pa tako kad sam ja jos tih godina (2-3 godine kasnije) isao na studentsku praksu imao sam cesto ono "Sine, sta pise ovde na projektu, nisam poneo naocari" i to od poslovodja, VKV majstora. Ni tehnicari nisu bili mnogo bolji, na gradilistima je radio i Kurta i Murta. Ucilo se kroz uzaludan broj pokusaja i na iskustvo sa prethodnih gradilista.
 

Back
Top