Beograd je smrt za dzep svakog vozaca - auta trose i do 50% vise nego sto treba

Punto 1.2 trosi 8l plina u Bg, tako mi rece brat od tetke, koji svakog dana putuje od Borce do Cukarice na posao. Isto toliko trosi i Ford Focus 1.8 tdci, samo sto trosi dizel. Ono, jeste da bolje ide, ali ako se gleda sa strane finansija, Punto je mnogo ekonomicniji.

za beograd samo tako neki mali autici puntici , korsice i tako to.

Ove normalne limuzine i dzipovi to se nikako ne isplati...

Mada ja nisam napravio neku kilometrazu kad mi je bila ona abnormalna potrosnja - nekih 36 km .

Vratio sam se iz Beograda prosecna mi potrosnja bila 9 litara sve ukupno do kuce nazad.

Kad saberes podelis kazi 700 dinara na 100 km u parama.

To ti je kao da vozim nekog malog dizelasa koji trosi 4.5 litre dizela na 100 km.
 
evo ja cu to kazem, s320 cdi, bmw 530d i 535 d, ml270 cdi je rekorder medju njima, nezaostaju ni oni 220 cdi mnogo po takvim guzvama, oni mogu da trose od 2 do 4 l manje, na otvorenom je razlika izmedju njih samo litar, ako se vozi istom brzinom normalnom!
pa cak i svi mali dzipovi koji su automatici pa makar imali i 2000 kubika dizleli, landrover sa bmw motorem automati, hundai kie i neznam cega jos da se setim!
 
Punto 1.2 trosi 8l plina u Bg, tako mi rece brat od tetke, koji svakog dana putuje od Borce do Cukarice na posao. Isto toliko trosi i Ford Focus 1.8 tdci, samo sto trosi dizel. Ono, jeste da bolje ide, ali ako se gleda sa strane finansija, Punto je mnogo ekonomicniji.

moze, ali ako pici dovoljno dugo da se vozi na plin, i ako trazi auto put ili neke gde nema guzve, inace i on nece u krugu dvojke samo na plin, nego na kratke relacije se voze na benzin! fokus moze da srce i 10 ako se zimi vozi po 3 km stani kreni svaki dan, i ne samo on, i pasat ide isto, neznam zasto ali taj fokus srce vise nego mondeo, to mi niko neveruje! :D
meni je mondeo razlika prosli mesec i zadnjih deset dana razlika u potrosnji da nekazem skoro litar, koliko ce da ide zimus???
 
Молим те немој ме оставити у незнању буди другар па ми реци који то дизелаши троше 15 литара на 100 километара вожње па макар и кроз Београд? :eek:

mom rodjaku RAV4 kroz beograd trosi 12-13 litara po onim nenormalnim guzvama. Inace mu je potrosnja 8 litara dizela u gradskoj voznji zimi izadje i na 10.

tako kaze

- - - - - - - - - -

Recimo Lancia Thesis bez problema trosi 15 litara nafte, pricao mi covek (mehanicar) koji vozi istu.


Pa da . Generalno sve ove vece limuzine narocito sportske, i dzipovi sa motorima od 2000 kubika pa na vise....

Evo ja nikad ne bi verovao da auto sa 4 cilindra motorom srednje velicine moze da trosi po gradu 20 litara na 100 km, da nisam sam video al u Beogradu ko se vozi samo po centru je tako.
 
Poslednja izmena:
Е стварно је забрињавајуће што бмв 530 аутоматик троши 15 литара по Београду.


Recimo Lancia Thesis bez problema trosi 15 litara nafte, pricao mi covek (mehanicar) koji vozi istu.



Али је заборавио да ти каже да је њена фабрички декларисана потрошња по граду 12 литара. А то није мерено са нашин горивом и у реалним условима вожње на београдској газели.


Ниједан аутомобил у исправном стању (говорим о просечним аутомобилима који се возе у Србији) не троши 15 литара дизела у граду. Говорим о моторима 1.3 1.4 1.6 .18. 1.9 2.0

Дође Тихи и почне да лупа и ви се одма примите ваљда мисли да нико на форуму није возио аутомобил кроз Београд сем њега. :)
 
Poslednja izmena:
Pitam se samo gde mu je nestalo onih "cuvenih" 6,3L na 100 km kad je kacio sliku kako mu Honda malo trosi.
Znaci sad smo definitivno utvrdili da ljudi koji voze na relacijama kao Tihi nisu dovoljno kompetentni jer njihova potrosnja nije realna.
Realna potrosnja je potrosnja onih koji zive i voze u gradu.Meni je svaki auto vise trosio od ostalih jer ima kratke relacije i zadnjih par godina godisnje predjem plafon 5k km sto govori o tome da vozim po gradu. U tim uslovima meni RAV4 2.0 D4D trosi po bord kompjuteru iz poslednjih 980 km celih 7,9L koliko se sad nalazi na displeju i ja sam takvom potrosnjom prezadovoljan s obzirom da je SUV u pitanju. Novi Sad je drugi grad po broju stanovnika iza Beograda tako da mislim da je dovoljno merodavan za test potrosnje.
 
Понекад ми искрено буде жао људи који се за савет или помоћ обрате путем интернета на неком форуму кад видим каквих све глупости може човек да прочита. Отприлике би у овом случају добио савет да ако живи у Београду не купује аутомобил јер ће му исти трошити од 15 до 20 литара горива на 100 километара.
 
Pitam se samo gde mu je nestalo onih "cuvenih" 6,3L na 100 km kad je kacio sliku kako mu Honda malo trosi.
Znaci sad smo definitivno utvrdili da ljudi koji voze na relacijama kao Tihi nisu dovoljno kompetentni jer njihova potrosnja nije realna.
Realna potrosnja je potrosnja onih koji zive i voze u gradu.Meni je svaki auto vise trosio od ostalih jer ima kratke relacije i zadnjih par godina godisnje predjem plafon 5k km sto govori o tome da vozim po gradu. U tim uslovima meni RAV4 2.0 D4D trosi po bord kompjuteru iz poslednjih 980 km celih 7,9L koliko se sad nalazi na displeju i ja sam takvom potrosnjom prezadovoljan s obzirom da je SUV u pitanju. Novi Sad je drugi grad po broju stanovnika iza Beograda tako da mislim da je dovoljno merodavan za test potrosnje.

pa meni u gradu generalno trosi bilo kojem na svetu 12-13 litara. To su ovi normalni gradovi sa normalnim saobracajem.

8 litara dizela kosta 1224 dinara . Toliko odprilike isto kosta i 16 litara plina

Sto se tice Novog Sada, tamo je mnogo lakse voziti , imate siroke bulevare, uglavnom prave ulice, manji broj automobila na ulicama samim tim je i neuporedivo niza gradska potrosnja nego u haosu Beograda.
 
Naravno da je Beograd grad za sebe jer je prenapucan saobracajem ali veruj mi i da je Novi Sad postao zakrcen jer se ponekad ceka i po dve semafora da prodjes a petkom kad svi pobegnu sa posla oko 15h je neuobicajena guzva i ponekad sam srecan sto ne moram tad da vozim.
I mozda je voznja na dizel u ovom slucaju skuplja,mada je to mala razlika,ali je komfor drugaciji i skroz drugacija voznja u sta sam se uverio pre neki dan kad sam dovezao jedan auto 1,6 16 109 ks gde sam video prednosti dizelske voznje i kako ta kola daleko lepse povlace na malim obrtajima a o manjem koriscenju kvacila da ne pricam.
 
pa meni u gradu generalno trosi bilo kojem na svetu 12-13 litara. To su ovi normalni gradovi sa normalnim saobracajem.

8 litara dizela kosta 1224 dinara . Toliko odprilike isto kosta i 16 litara plina

Sto se tice Novog Sada, tamo je mnogo lakse voziti , imate siroke bulevare, uglavnom prave ulice, manji broj automobila na ulicama samim tim je i neuporedivo niza gradska potrosnja nego u haosu Beograda.


Прекини да лупеташ молим те. Не постоји потрошња ''по мени'' ни овде, а поготово не ''у било којем граду на свету''. Шта си ти умислио да си параметар раван мотору аутомобила па постоји потрошња мотора и потрошња по Тихом? :dontunderstand:

И које то широке булеваре има Нови Сад? Има 3-4 булевара. Помислиће неко да причаш о Паризу.
 
kume, razlika izmedju 220 cdi i 320 cdi je litar, takodje i izmedju 220 cdi i bmw 530 ralzika je litar, naravno ako se voze slicno, vozio sam 530 d koji trosi na otvorenom do 6 l medjugradska nosmalno, a vozio sam land rover dizle automatic onaj mali od 2000 kubika ako ne trosi i vise! sestaci to rasporede! i 2000 kubika dizel automatic po beogradu ima do OO potrosnju!
 
tacno . to mi navika jer pisem v6 v8 pa po navici i v4 a znam da se radi o rednom motoru . previd mada mi se ponavlja vec par puta.

- - - - - - - - - -



ma i dizelas ce da posrce 15 litara opet je na plin uvek najjeftinije kako god okrenes.

mnogo kume 15 litara , mnogo bas u slucaju velike zime kad hladan startuje i ne zagreje se do posla predje m auto 9 lit dizela al ne više
 
Evo zadnjih par nedelja se nalazim iz poslovnih razloga u Beogradu i merio sam potrosnju .

Ukupno mi auto trosi 16 litara na 100 km , gradske voznje po Beogradu , znaci Novi Beograd i ostali siri centar.

Tajmer za merenje sam resetovao kada sam stigao u BG.

Drugi tajmer sam resetovao juce i on meri samo potrosnju u krugu dvojke gde se nalazim.

A ako vozim samo u krugu dvojke potrosnja raste na neverovatnih 20 litara na 100 km.

Poredjenja radi , bilo gde u Srbiji da sam vozio u gradu potrosnja nikada ne preskace 12 litara prvenstveno jer nema toliko semafora, stani-kreni voznje, saobracajnih kolapsa i slicno.

Narocito danas i juce je svim vozacima velika potrosnja , jer je padala kisa , a kad padne kisa u Beogradu nastaje totalni saobracajni kolaps.

A meni delovalo neverovatno kad mi je rekao drugar koji vozi A5 3.2 TSI da kada je u Beogradu, daje i do 50 evra dnevno za gorivo!

Moja sreca je sto vozim na plin pa mi to amortizuje troskove..

Sve u svemu u Beogradu ko zivi ne isplati se voziti nijedan velik auto.

Beograd je smrt za dzep svakog vozaca.

Tako da ko zivi u BG-u trosi sigurno i do 3-4 puta vise novca mesecno na gorivo nego mi u manjim mestima, jer prvo auta trose 50% vise u gradskom rezimu voznje nego normalno plus prelaze duze i vece relacije.
а и имате плате неколико пута веће тако без кукања молићу
 
Ne znam kako ste pronašli tolike potrošnje. Ja da moram da kupim auto i ovo da čitam, dobro bih razmislio.
Evo vam iz prve ruke, vožnja po Beogradu

Opel Vectra (2004) 2.2 dizel - 8L
Honda Accord (2006) 2.0 benzin - 10-11L
VW Touareg (2006) 2.5 dizel - 16L
BMW X5 (2008) 3.0 dizel - 10.5-11.5L

auto putem? meni je x 5 trosio preko 9 na otvorenom!
 

Back
Top