Beograd 1941

vidim da je King obrisao svoj komentar u kom se odusevio postavljenim slikama....pitam se otkud takva promena raspolozenja....

a vama kojima se slike ne svidjaju - pa nemojte ih cuvati na vasim kompjuterima i gotova stvar....
sto se tice mene, sta je autor hteo i koja mu je bila namera me savrseno zabole dup*e....meni je bitno da sam dosao do slika beograda iz tog vremena......

a vi ostali dizite paniku cim se pojavi neka slika nemackog tenka ili nemackog pesadinca....
 
Narode, slike koje su bile okacene imaju veliku istorijsku vrednost. U to vreme nije mogao svako da ima aparat zato sto je to bio veliki luksuz. Pogotovu nije moglo da se slika sta vam padne na pamet u toku okupacije. Zato su slike iz tog perioda veoma retke i vredne. Prikazuju razruseni Beograd u toku okupacije slikano sa zemlje. Nema mnogo takvih slika. Covek je bio dobronamerni entuzijasta. Niste trebali ovako da reagujete.
 
covek je slovenac i ne moze da ga sroci kao ti i ja...sta ste se popalili,ovo je istorijski dokument Beograda kakav je bio posle okupacije....zbog ovakvih ljudi i njihovih kolekcija mozemo da vidimo kako je to izgledalo nekada davno sto nam babe i dede pricaju i sta su oni proziveli

istorijski dokumenat su, po istoj logici, i srusene zgrade u centru beograda i mostovi u N.Sadu. Idi i probaj da uzivas gledajuci to uzivo?
Mislim da nebi mogao.Ove fotografije su nama samo fotografije, ali pitaj zive ljude koji su trpeli to na sebi u svom vremenu?
A sustina mog pposta nije u `busanju u prsa` i patriotizmu, vec u tome, kako sam eksplicitno naveo, da je komentar o uzivanju uz te sadrzae, za mene uvreda.Ko moze da uziva u njima, neka uziva, na dusu mu bilo.
 
vidim da je King obrisao svoj komentar u kom se odusevio postavljenim slikama....pitam se otkud takva promena raspolozenja....

a vama kojima se slike ne svidjaju - pa nemojte ih cuvati na vasim kompjuterima i gotova stvar....
sto se tice mene, sta je autor hteo i koja mu je bila namera me savrseno zabole dup*e....meni je bitno da sam dosao do slika beograda iz tog vremena......

a vi ostali dizite paniku cim se pojavi neka slika nemackog tenka ili nemackog pesadinca....

nisu to `slike Beograda iz tog vremena`, ali tvoj operativni sistem ne moze da obradi taj podatak i da ga pravilno klasifikuje. to su , `sa ponosom sacinjeni dokumenti ucinka mocne firerove avijacije koji su cuvani kao uspomena citav zivot i ostavljeni u nasledje svojoj porodici, da shvati kako su Nemci mocan narod`.
a ako me jos neko i pozove da uzivam u tim prizorima, onda je to uvreda.
tebi sam obere, jos pre dosta meseci,rekao da vodis racuna o lingvalnom aparatu.
 
Не претеруј, ово је ипак историјски документ.

Ако си толики патриота иди до првог Мекдоналдс ресторана и полупај им инвентар.
Бомбардовали Београд, а продају нам нездраву храну.

mogao si ti to i bolje..........
 
vidim da je King obrisao svoj komentar u kom se odusevio postavljenim slikama....pitam se otkud takva promena raspolozenja....

a vama kojima se slike ne svidjaju - pa nemojte ih cuvati na vasim kompjuterima i gotova stvar....
sto se tice mene, sta je autor hteo i koja mu je bila namera me savrseno zabole dup*e....meni je bitno da sam dosao do slika beograda iz tog vremena......

a vi ostali dizite paniku cim se pojavi neka slika nemackog tenka ili nemackog pesadinca....

King je lepo objasnio da je odusevljen starim slikama i da nije pogledao slike pri tom. Kasnije kada je pogledao slike bilo mu je jasno o cemu je rec. Volim stare slike ali reagujem na ljigave provokacije.
 
Moze da posalje slike razrusenog Maribora koji je, koliko se secam bio jedan od najvise bombardovanih jugoslovenskih gradova od strane Saveznika u WWII...
E pa nece on da postavlja te slike, jer je on strani placenik od mrskog nam NATO agresora!!! Hehehehehe koji ste vi likovi, mnogo ste se oko ovoga potresli u p.m. A King posebno.Prvo se odusevio, pa je nakon toga sve pojeo sto je rekao o slikama. A kasnije se vadi da slike nije ni pogledao!? kako se onda odusevio ako nije gledao?? Napali ste coveka samo zato sto je slovenac! Postavite slike razrusenog Maribora i Berlina i namirite savest!
 
E pa nece on da postavlja te slike, jer je on strani placenik od mrskog nam NATO agresora!!! Hehehehehe koji ste vi likovi, mnogo ste se oko ovoga potresli u p.m. A King posebno.Prvo se odusevio, pa je nakon toga sve pojeo sto je rekao o slikama. A kasnije se vadi da slike nije ni pogledao!? kako se onda odusevio ako nije gledao?? Napali ste coveka samo zato sto je slovenac! Postavite slike razrusenog Maribora i Berlina i namirite savest!

Nisam siguran da je ovo trebalo da napises uz quoteovanje mog posta...ja nemam nista protiv toga sto je covek postavio te slike (naprotiv, to su istorijski dokumenti), a Maribor sam naveo namerno da bi se videlo da su (ili barem jedan) gradovi i u Sloveniji stradali...
 
E pa nece on da postavlja te slike, jer je on strani placenik od mrskog nam NATO agresora!!! Hehehehehe koji ste vi likovi, mnogo ste se oko ovoga potresli u p.m. A King posebno.Prvo se odusevio, pa je nakon toga sve pojeo sto je rekao o slikama. A kasnije se vadi da slike nije ni pogledao!? kako se onda odusevio ako nije gledao?? Napali ste coveka samo zato sto je slovenac! Postavite slike razrusenog Maribora i Berlina i namirite savest!

Mislim da sam bio jasan ali ako treba ponovicu opet: Slike sam video samo u temi, onako sve zajedno, male. Super, jer imam slike nekih gradova radjene pre i tokom rata, skupljam ih. Kasnije sam nameravao da ih detaljno pogledam i tada sam ustanovio ( kao i ostali kojima je jasno o cemu je rec ) da je rec o ociglednoj provokaciji. Da je nekim slucajem neki Srbin ostavio ovde slike nekog razrusenog " bratskog " grada onda bi ste reagovali onako kako vam dolikuje. Svejedno, vi sad mozete ostaviti slike Beograda 1999 onako nevino kao sto je ovaj slovencic ( ako je slovenac uopste ) postavio. Ne znam sto se ja uopste perem, pogresio sam i to sam ispravio a tema je ostala.
 
Pozdrav,
nov sam na vašem forumu zato svima još jednom lep pozdrav iz slovenije.
Video sam ovu sekciju o avijaciji i vojski, pa želim sa vama podeliti jedan
foto album koje je došao juče u moje vlastništvo, dobrodošli bi komentari.
Album je bio vlast pilota iz 2. svetskog rata koji je letio 6.aprila na Beograd
i kasnije služijo vojsku na aerodromu Semlin, verovatno u blizini BG.
I još jedno pitnje: kako se zove Semlin danas na srpskom?
Dali je to Batajnica?

Uživajte u gledanju albuma:
Pozdrav
Saša

SLIKE SU BRISANE !!!

Pošto ne mogu da odgovorim na vaše postove direktno, ču iskoristiti priliku i napisati tu.
Sa ovim slikama nisam hteo nikoga provocirati još manje uvrediti, ide za istorijski dokument koji je vezan na vašu zemlju.
Ako ste vi to tako razumeli, ja vam se duboko ispričavam.
Iz tog razloga sam hteo, da saznam što više o slikama, zgradama, avionimam, aerodromu...
Pošto vi ne prihvačate historije iz drugog aspekta, sam slike maknuo jer neču, da stvaram bilo kakve etničke svađe.
Album je kupljen od kolege iz austrije koji ga je dobio direktno od udovice pilota, nikad nije bio javno prikazan.
To što ste me ovako napali nije fer, to je moje zadnje pisanje na ovom forumu.
Pozdrav svima!
slusaj,
prema prvobitnoj varijanti i kako si izneo stvari, ja sam kao uvredu to shvatio.
ovaj tvoj postupak i dopunski komentar me je uverio u istinitost tvoje tvrdnje da nisi imao nameru da vredjas.
Cenim da je tvoj postupak bio samo gest nepromisljenosti kako to moze da utice na nekoga ko je pretrpeo sve to. Shvatam zasto nemas mogucnosti da to shvatis, jer Slovenija i Slovenci nikada nisu tako nesto pretrpeli i ni u jednom ratu na ovim sugavim prostorima nisu lose prosli.
u svakom slucaju, moja je reakcija mozda bila peterana, obzirom da si me sada ubedio da nisi imao lose namere.
 
Mogu samo reci da zalim zbog svoje reakcije obzirom da kako rekoh, tema je izgledala provokativno. U prvi mah se pokazala novom i svezom ( za razliku gomile tema tipa " Ko je bolji Rusi ili Ameri ? ) a kasnije su me pokolebale sumnje mshone - ta i one slike cigana u ritama sa naslovom " Serbishe kulturen ", rusevinama grada i samog naziva Zemuna.
U Frankfurtu sam prosle godine kupio pored razglednica grada kakav je danas i razglednice sa slikama totalno unistenog centra grada od saveznickog bombardovanja. Da je nekim slucajem otvorena knjizara sa samo takvim razglednicama od strane Amerikanca nekog onda bi to bilo jako sumnjivo, cak i ocigledno.
Voleo bi cak da se neke slike vrate i da se dodaju slike nekih drugih mesta ako postoji mogucnost, cisto da ne bude samo Beograd tema u jednim od najtezih vremena u svojoj istoriji.
 
E bas ste likovi. Napali ste coveka koji nije mislio nista lose. Te slike su istorijski dokument. Mnogi ljudi su videli delove grada gde danas zive i kako su se ti delovi promenili ili ostali isti. Stariji ljudi su se na ovim slikama i prisetili tog nazalost ne svetlog dela nase istorije, ali ipak to je bilo za vreme njihovog detinjstva i tad nisu imali mobilne telefone i digitalne kamere da slikaju kao sto mi sada imamo tako da su njihove uspomene zaboravljene dok se ne pojavi nesto poput ovog albuma. Pa sta ako su nas nemci bombardovali, bombardovali su nas i americkanci a svi vi ste bili u mekdonaldsu, pijete koka kolu redovno, nosite nike patike i nista vam ne smeta. U nemackom gradu Kelnu se takodje prodaju razglednice sa slikama razrusenog grada, ne da bi se neko provocirao nego da se ne bi zaboravila istorija.

Na jednoj od slika se nalazi slika koja do sada nigde nije objavljenja, rep prototipa Zmaj R-1! Kad se vecina ljudi ovde ne razume u vazduhoplovstvo i vojsku i nije znalo sta je to nego brzo bolje uklonilo sliku, ne mora sad ni da je vidi. Ja sam svom srecom sacuvao ceo album a pozvao MCollector-a na drugi forum gde ga niko nece brisati i gde ga nece kritikovati sto je hteo da podeli zaboravljeni deo nase istorije sa nama.

Ajmo sad do vojnog muzeja na kalemegdanu da unistimo sve eksponate nemackog porekla. Koliko se secam tamo se i nalazi nemacka bomba od 500 kg (SC500) koja nije eksplodirala.Da je bacimo u Savu, sta ce nam u muzeju?

Ne znate vi nista...samo znate da se bunite...
 
beograd41aKopie3.jpg


beograd41aKopie-1.jpg


Beograd41Kopie3-1.jpg


Beograd41Kopie2-1.jpg


Beograd41Kopie4-1.jpg


beograd41aKopie2-1.jpg


Ako nekoga zanima...mogu da postavim jos 30 fotografije iz Aprila '41. Imam i VEOMA retke "Farbdias"...
 
Jevreji imaju jednu izreku.
" OPROSTICEMO ALI NIKADA NECEMO ZABORAVITI ".
Treba nama jos ovakvih slika jer imamo lose pamcenje, gomila srba je zaboravila i 1999 a kamoli 1941.
 
moj savet srbima je a pocnu da misle na 2009,2011,2035
a ne da se secaju onoga sto je bilo
za to postoji nauka,zove se istorija
a znate kolike su plate istoricarima
stoga srbi,malo vise u buducnost,manje u proslost
 
moj savet srbima je a pocnu da misle na 2009,2011,2035
a ne da se secaju onoga sto je bilo
za to postoji nauka,zove se istorija
a znate kolike su plate istoricarima
stoga srbi,malo vise u buducnost,manje u proslost

Ako si bio u vojsci nista te nisu naucili. Ako hoces da prezivis moras da gledas na sve strane ne samo napred, nego i nazad. Tako i Srbija treba da gleda napred ali i da se seca onog sto je bilo. Najbogatije zemlje sveta ( valjda se to racuna kao uspesnost) su te koje pomno cuvaju secanje na proslost, Ameri, Japanci, Francuzi, Nemci, o Britancima i da ne pricamo, samo mi Srbi treba da zaboravimo sve. Vama na volju ja necu da zaboravim nista, oprostio sam dobar deo, koliko sam mogao.
 

Back
Top