Belgijski ovčar - Malinoa

hehe,ma kakvi da ga krate,da pushtjamo malinoe...:) sve je super,i bash je bilo brzo,fala vi svima na informaciji,ovaj forum je tjudo :) a donamileva treba da dobije platu za sve ovo shto pishe :) al to nema veze sa temom.Shto se tiche standarda mislim da je malo otishao na gore,bar nezvanichno,traze se veci psi i nije im mana chak i kad premashe taj standard koji se pominje ovde.I da ponovim....ko zeli psa koji se naucen rodio i koji samo sto ne prica sa vama, psa koji ume da voli i da se raduje kao covek to je praci izbor.
PS San svakog psa je da bar pet minuta bude malinoa.
Jes` ovo negde pokupila ili si to ti konstatovala ? :)
 
Inace, baja je jedno čudilo, štetnik neviđenih razmera, sve što čovek može da zamisli da je neuništivo uz Baju nije. Ratzumem ja i mladost i pubertet što bi se u filmu reklo, ali da uništi u potpunosti čekić i vrata od garaže nisam očekivala. Kad je mnogo hladno on spava u kućici koju mu stavimo u garažu,a li pošto je sin svoje majke kućicu je davno prejjjjebao-n ajpre su stradali elementi krova pa sve ostalo. Kako u garaži stoji i neki alat, kosilica za travu je ostala bez kabla, kotao za grejkanje napadan je kao ljuti neprijatelj. Garaža namizgleda kao da se očekuje popalava-sve je podignuto jako visokom, samo što ne počnemo da vešamo na kuke sa plafona bušilice i busilice i sl. Četke, četkice metle i sl ne postojke. Uborbi sa tim okrutnim neprijateljima, Baja je izašao kao pobednik. Kulminacija je bila kada je iz kolica onih majstorskih nekakao ni sama me znam kako uspeo da neoborivši kolica izvadi džak sa cementom i razbuca ga na sve strane, a pošto je izgleda bio u stvaralačkom zanosu i džak sa tresetom za cveće je pokleknuo pod Bajinim zubima.
Sa druge strane, postoji ozbiljna opasnost da nmu otpadne rep jer isti nije predviđen da trpi onolike amplitude kao Baja veselo maše. Uskoro ću postaviti nove slike

Neverovatan je....:):):):)
P.S.:Jedva cekam da vidim slike....:);):)
 
hehe,ma kakvi da ga krate,da pushtjamo malinoe...:) sve je super,i bash je bilo brzo,fala vi svima na informaciji,ovaj forum je tjudo :) a donamileva treba da dobije platu za sve ovo shto pishe :) al to nema veze sa temom.Shto se tiche standarda mislim da je malo otishao na gore,bar nezvanichno,traze se veci psi i nije im mana chak i kad premashe taj standard koji se pominje ovde.I da ponovim....ko zeli psa koji se naucen rodio i koji samo sto ne prica sa vama, psa koji ume da voli i da se raduje kao covek to je praci izbor.
PS San svakog psa je da bar pet minuta bude malinoa.
Jes` ovo negde pokupila ili si to ti konstatovala ? :)

Konstatovala i stojim iza svake reci ( ponosito kano klisurine.... mlađe generacije možda i ne razumeju stihove pesme uz koju smo morali da odrastamo)
 
[/B]
Konstatovala i stojim iza svake reci ( ponosito kano klisurine.... mlađe generacije možda i ne razumeju stihove pesme uz koju smo morali da odrastamo)

Proklet bio izdajica svoje domovine! Uh, ja ispadoh starija generacija.
Baja pravi sou kao haski mog ujaka kad je bio mali. Cela kuca nam je bila pojedena ili bar oglodana. Ali Baja je vec promenio zube? Nama je Dingo to radi sa nekih 4 meseca. Samo visak energije, nista drugo. Imate li neko drvo u dvoristu? Mozda da mu okacis nesto, pa da vezba skakanje.
 
Ma ima . Ma i u garaži postoje 3 kubika drva, ali zanimljivija je drška od čekića.
promenio je sve zube i probaću jedmnom da ga slikam kad se nakezi.
Inače Dona ne dira ništa od drveća i cveća u dvorištu što je već bilo kada smo je uzeli. Ali sve novo što pokušavamo da zasadimo biva iskpano u sekundi. A Baja je pravi sin svoje majke, ne sme da zaostane tako da smo posle četvrtog izjedenog otirača od istih odustali. Problem je što ga nikad ne uhvatomo na delu, tj nedelu, tako da naknadno kažnjavanje nema svrhu. Uostalom, kad sam jednom popiiiizdela jej mi je skroz nov kupaći ostim koji je pao sa terase u dvorište izgrizao boreći se sa nbjim kao sa najljućim protivnikom, strčala u dvorište i počela da cvičem, Dona je na vreme namirisala opasnost i štuknula, a on - ja vičem a on pruža mi šapu, ja se savijem da ga lupim po duuupetu, a on skoči i liže mi obraz. I šta ću. odustanem.
Inače sve igračke koje se u pet šopu prodaju za pse rastrrgnute su. Ali to i može da se očekuje kad se setim da su i Baja i ostalih 8 štenaca sa 3 nedelje jurili u Donini činiju u uzimali njeneu hranu, čak i granule.
 
Jedno možda glup pitanbje, ali ja stvarno ne znam, šta znale one oznake iza naziva teme, ona kao spajalica i još nešto što ne umem da imenujem. Onaj znak za štikliranje je valjda za lepljive teme ali ovo nemam pojma

Spajalica znaci da je zakacen neki fajl (slika, ili nesto drugo) na temi, a koliko vidim stoji i kanta za djubre sto znaci da su neke poruke na temi obrisane.
 
Generalo mogu da se grubo podele na pse čuvare i na tragače pošto se katrakterišu izuzetnim njuhom.
Dona je recimo pas čuvar, dok je mužijak sa kojim je parena (BAain otac) obučen za nalaženje mina. Inače, malinoi su odlični i za pronalaženje droge, svojevremeno je jedan primerak od strane kolumbijskih narko kartela ucenjen na 300000 dolara.
Moja sestra takođe ima malinoa koji iskreno nije takav čuvar kao ovi moji ali zato najobičniju tenisku lopticu kada sakriju u ormar u dva kofera pri čemu pas to naravno ne vidi i kažu joj da nađe lopticu, ona najpre na brzinu prođe kroz dvorište do kuće, prati miris, dođe na odgovarajući sprat i njuška i pronađe je . Kad stane ispred ormara ili već gde sakriju lopticu (u fotelju, veš mašinu i sl.) ona laje, grebe i ne smkiruje se dok ne izvadi lopticu.
ZA sve je isto da su jako vezani za jednu porodicu, da obožavaju njihovu decu ali da naročiti poštuju samo jednu osobu-alfa mužijaka. Uz malinoa u dvorištu, slobodno možete izaći na večeru i ostaviti decu bez straha da će im se nešto desiti
 
Većina dresera se slaže da su bolji čuvari ženke, a urođeno im je to da čuvaju.
Obukom se postiže da pas napada na ruku ili već kako.
Recimo moja deca Baji postave na štapu za pecanje vezanu neku igracku a da bi to dohvatio on mora da preskoci nesto visine 60 cm i on to ladno uradi. To je sve kroz igru, jer ako mi kazem da to preskoci on me ne tretira previse. Istina probala sam to samo dva puta.
Donu smo doveli sa godinu dana i ona je odmah naucila ko se clanovi porodice i gde su granice dvorista, a nista nije ucena.
 
uzmi bilo kog belgijanca i necesh se pokajati,shto se tiche odgajivachnice...ja sam svog psa uzeo u pomenutoj sanydays odgajivachnici i ne da se nisam pokajao nego se svima hvalim kakvog psa imam :)a chesti i izvodim ``cirkuske tachke`` pred ljudima u nameri da se pohvalim kakvog psa imam :) i sve shto zna nauchila je samo kroz igru,nishta,ali bash nishta na silu,jednostavno su takvi,neko reche rodjeni naucheni :)
 
Medju njima je dugo bilo ukrstanja tako da tu ne bi trebalo da ima neke drasticne razlike. Ali opet, kao radni se najvise koriste malinoe, valjda zbog najlakseg odrzavanja dlake, pa moze da se desi da su se neke osobine kod njih iskristalisale. A ima jos jedna interesantna belgijska rasa-flandrijski buvije (Bouvier des Flandres), lici na malo "primitivnijeg" snaucera. Inace je govedar ali ne verujem ni da je on los cuvar. Uopste, uvek sam pre za originalnu verziju nego za ugladjenu, popularnu, izlozbenu. A sto kaze Donamileva, i kod malinoa imas radnu i cuvarsku liniju pa ti je to sve jako diskutabilno. Ali po meni su najbolji cuvari oni u paru-mali kao alarm i veliki kao strasilo.
 

Back
Top