Bela kuga....

Citacu kasnije,reko' prvo da odgovorim na temu....

Rodila sam dva andjela....s tim sto priznajem da mi je trebao duzi period da se odlucim za drugu bebu...uticalo je vise razloga....prvenstveno strah,pa finansije....nije da se nije imalo,samo nisam zeljela da prvo dijete trpi zbog rodjenja drugog....zelim da im pruzim jedan normalan zivot....danas nije ko nekad....mi nismo bili zahtjevna djeca,nije bilo neke skupe mode pa ni hirova za tehniku ....kako nas je Tito ucio "nema razlike u odjevanju......":mrgreen:....normalno razlike je uvijek bilo,znalo se ko ima a ko ne....
Cinjenica je da se brzo zivi,godine prodjose u nekoj jurnjavi,trkom za novcem,poslom....prvenstveno ja sam djecu zapostavila ne bi li im pruzila sve....shvatila sam da to "sve" nema neko znacenje kao kad se skupimo porodicno,shvatila sam da im je najdragocenije to vrijeme provedeno zajedno....
Da se vratim na konkretno....zacrtali smo dvoje i tako je....ne mogu reci da ne zelim trece dijete,kad sam vidjela sestrica onakog lepotana,pa sve mi neka milina oko srca,rodi se u meni taj osjecaj....a opet ovako svjesno kazem NE....

Gledajuci i citajuci o siromasnim porodicama sa gomilom djece,kazem svi su ko lucici,a opet mi zao jer nemaju ono sto moja djeca imaju,a osnovno nemaju(u vecini slucaja)pravo djetinjstvo,vaspitanje,pogled na zivot,mogucnosti izbora....mozda grijesim ne znam....
'Ajd sad da se sjetim vremena kad sam bila mala.....moji imaju nas 4,ali vecina roditelja tada stalo je na jedno,dvoje.....cini mi se da danas vise znam mladjih koji imaju vise djece....koliko je nekad mladih otislo vani,njihovi potomci sigurno nece doci ovdje osnivati porodicu,pocev od moje sestricine,sta ce nju vuci da dodje u njenu domovinu....sestru mozda i hoce po stare dane,ali.....
U takvoj drzavi zivimo,ko moze i zna za bolje tamo ide,i to je normalno.....a posebno kad smo roditelji,djeca su nam prioritet......cemu moje da ucim?...o bratstvu i jedinstvu?....o iscekivanju boljeg zivota?....NE...........vec ih ucim da je svijet veliki i da ne treba sjedati zacauren iz nekih patriotskih i nostalgicnih osjecaja....ne "tjeram" ih odavde vec treba da znaju da imaju izbor.....

A majke koje ostave svoje cedo...mozda ima neka koju bih mogla razumjeti jer realno razni su razlozi,ne opravdavam,sve je pitanje na koji nacin i zasto.........a koliko je upravo slucaja cedomorstva...tu uvijek pitam ZASTO????.....ako vec ne smije,ne moze itd.....neka ga uvije u cebence i odnese u bolnicu,dom,pred necija vrata.....zar ono nema prava na zivot...............................................

Uh napisah dosta,a kao da nista nisam napisala...teske su ovo price,teski osjecaji.....

Upravo je ovo...ono što sam htela da čujem...znači vaši stavovi a ne napadi na to
kako ja nekom određujem mora li ili ne da rađa........:rtfm:

Dobro nam došla nazad Taska.........:zag::zag::cmok:
 
To može pričati i osoba koja nije upoznala svog npr. oca... ''Bolje što ga ne znam, znaš koliko se često dešava da otac siluje ćerku ili bije ženu...''
Mislim, meni su te priče spooky i za takve stvari su krivi isključivo roditelji... kako seješ tako ćeš i da žanješ!

hipotetički, da. ne sporim, ali ja pričam o sebi, ličnom doživljaju i ličnom iskustvu. Ne bih generalizovala da su krivi ISKLJUČIVO roditelji, ali to nije ni tema.
 
Tema je ok, mada si je postavila lose, opet dovodis decu u vezu sa zivotinjama (usput, tema koju pominjes u uvodnom postu nije o zivotinjama nego o tome da li si pristalica ili protivnik nosenja krzna). E sad...sto se tice bele kuge...kad pogledamo globalno pojava da mortalitet nadilazi natalitet javlja se samo u odredjenim delovima zemaljske kugle, onim koji se mogu smatrati mnogo lepisim i boljim za zivot (citaj bogatijim). Zasto je to? Pa mozda zato sto neke zene vise vole da rade, zarade puno para i kupuju sebi skupocene bunde nego da radjaju decu :lol::mrgreen::lol:
Sad bez sale, prvo ljudi su sebicniji nego pre, manje spremni na zrtvu, drugo u zemlji Srbiji zaista moras da se zestoko boris da steknes neke normalne preduslove za bebu, kao i u svemu, drzava se ne angazuje dovoljno da zenama olaksa polozaj.... Sigurna sam da ce se naci jos puno razloga zasto se deca ne radjaju u vecem broju.
S druge strane, cinjenica je da je ova nasa planeta postaje prenaseljena, i da ljudska populacija nezadrzivo raste, tako da nas prema nekim najnovijim podacima od novembra 2008 ima 6.7 milijardi primeraka, a procene su da ce ako se nastavi dosadasnji trend rasta, do 2042 biti oko 9 milijardi ljudi na planeti. Mnogo.

Sto se tice majki, tj. roditelja koji napustaju, cak i ubijaju svoju decu... u najkracim crtama, nemam zaista vremena da pisem nasiroko, reci cu da nije za svakog da bude roditelj. Toliko od mene :cao:
 
..ja jesam..sa 5 godina sam shvatila da se bebe prave iz smeshne i slatke ljubavi
mame i tate, da rastu dugo u maminom stomaku,
da se chekaju i vole pre nego shto ih mozesh videti...

..sa pet godina sam videla kako izgleda, mirishe i zvuchi chovek u svom zachetku,
koliko je vremena, volje i osmeha potrebno svakodnevno uloziti u njega..

..nikada nisam ni pomishljala da je to vreme ukradeno meni..
..bilo mi je fascinantno da sam i ja tako plakala, mrshtila se, gugutala i smejala se,
a sad sam tako velika.. :lol:
..bilo mi je drago da vidim na drugome kako sam ja zapochela svoj zivot..
..to vreme koje smo posvecivali tom chupavom drekavcu je bilo neshto najchudnije'
i najlepshe shto sam dozivela do polaska u shkolu..

..ponovili oni to opet, kad sam imala 10-11..vec vidjeno.. :lol:
..pustila sam seku da se ishchudjava i treperi od ponosa...

:klap::klap::klap::klap::klap::super::super:
 
razmisljala sam o drugom,nije da nisam,i u jednom momentu sam dosal u iskusenje,ali srecom odustala u tom momentu
kad pomislim:dve jakne,dve ekskurzije,dva domaca zadatka,dva puta pelene,zubi stresem se
neka hvala,cenim svoj komfor,deca bre,to kosta €€€ i vremena :lol:
 
Toliko su mi se smučili svi mogući dušebrižnici koji sa svih mogućih medija upozoravaju na belu kugu, posebno pre izbora da neću više da mislim o tome. Ne misle na to oni koji treba, ne misle ni oni kojima je navodno stalo do nataliteta a kao mogu nešto da učine. Baš me briga za belu kugu. To je jedina sebičnost koju mogu sebi da pripišem na tu temu.
Imam još par dana do porođaja, drugog. Šta mi je sve na pameti, kako se osećam, koliko nesigurnosti i neizvesnosti. Da li ću umati za osnovnu egzistenciju? Da li ću moći da obezbedim deci što bolje školovanje? Šta će biti ako bude..........
Odluka o rađanju pripada samo meni. U ovu državu nemam poverenja i mislim da ona nikoga ne može podstaći da rodi dete. Znači isključivo samo moja želja da imam više od jednog deteta.

:klap::klap:
Ми смо добили обојицу у време највеће кризе, и све смо успели да им обезбедимо, а љубави највише! Ено их у соби, заједно, нешто причају и смеју се!
А мени је срце пуно, због тога што њих имам,што имају један другог, а не зато што сам ,,борац против беле куге''.
 
Polako kuco, to dodje kad se najmanje nadaš, i okrene tvoj svet naglavačke :)

Volela bi da mi ovako malo plavo sa zelenim okicama okrene svet naopacke..i ja bih mu sav taj svet dala na dlanu...

imageswm6.jpg
 
Питање беле куге је пропаганда глупост која служи да повећа рејтинг неке убоге странке.
Наравно, деца немају никакве везе са овим горе написаним и свако ко жели да их има, имаће их. :mrgreen:
 
Питање беле куге је пропаганда глупост која служи да повећа рејтинг неке убоге странке.
Наравно, деца немају никакве везе са овим горе написаним и свако ко жели да их има, имаће их. :mrgreen:

Питање беле куге није ''пропагандна глупост'' него ЧИЊЕНИЦА!
А сад, како ће се то одразити на наше личне животне одлуке и гледишта - то је већ индивидуална ствар!
 
Питање беле куге није ''пропагандна глупост'' него ЧИЊЕНИЦА!
А сад, како ће се то одразити на наше личне животне одлуке и гледишта - то је већ индивидуална ствар!

Можда јесте чињеница, али пуким повећањем броја становника се не добија ништа.
Уосталом, јадна је та доминација ако се покушава постићи самим повећањем броја становника.

Права доминација је културна доминација, нешто од чега смо ми далеко хиљадама светлосних година.
 
Питање беле куге није ''пропагандна глупост'' него ЧИЊЕНИЦА!
А сад, како ће се то одразити на наше личне животне одлуке и гледишта - то је већ индивидуална ствар!

Naravno da je činjenica...od koje ne treba okretati glavu...i nisam ja na mesecu pa
da ne znam da ti država trebala da mnogo toga reši kako bi sve došlo na svoje mesto,
isto tako nisam ja niko ko će bilo kome nametati svoju volju.....ili šta već..samo mi
je nekako sve to tužno, malo ne shvatljivo da neko ne želi dete, da nama potrebu da
doživi tu ljubav i povezanost...da je karijera isped tog divnog bića...ali to sam ja...takva
kakva sam....

Inače poznajem dosta žena koje su se ostvarile i kao majke i profesionalno su daleko
dogurale...što znači da se i to može ako se hoće....niko ne kaže da je lako sve to
uklopiti ali ako je volje...a ona je potrebna za sve...onda se može.

Nekako mi ne ide u glavu da bi neko rađe imao ovo ili ono na uštrb deteta, mogu se
ja truditi da to shvatim..da probam da sagledam stvari sa više strana, ali ipak mi to
nekako ne polazi za rukom....jer znam da nikad ali nikad nisam zažalila što ih imam,
već samo što nisam bila u mogućnosti iz zdravstvenih razloga da na svet donesem
još jednu bar bebicu....malu slatku mirišljavu.
 
Naravno da je činjenica...od koje ne treba okretati glavu...i nisam ja na mesecu pa
da ne znam da ti država trebala da mnogo toga reši kako bi sve došlo na svoje mesto,
isto tako nisam ja niko ko će bilo kome nametati svoju volju.....ili šta već..samo mi
je nekako sve to tužno, malo ne shvatljivo da neko ne želi dete, da nama potrebu da
doživi tu ljubav i povezanost...
da je karijera isped tog divnog bića...ali to sam ja...takva
kakva sam....

Inače poznajem dosta žena koje su se ostvarile i kao majke i profesionalno su daleko
dogurale...što znači da se i to može ako se hoće....niko ne kaže da je lako sve to
uklopiti ali ako je volje...a ona je potrebna za sve...onda se može.

Nekako mi ne ide u glavu da bi neko rađe imao ovo ili ono na uštrb deteta, mogu se
ja truditi da to shvatim..da probam da sagledam stvari sa više strana, ali ipak mi to
nekako ne polazi za rukom....jer znam da nikad ali nikad nisam zažalila što ih imam,
već samo što nisam bila u mogućnosti iz zdravstvenih razloga da na svet donesem
još jednu bar bebicu....malu slatku mirišljavu.

Наравно да јесте то тужно, слажем се у потпуности, али свако управља својим животом.
Шта год кога испуњује...
 
Наравно да јесте то тужно, слажем се у потпуности, али свако управља својим животом.
Шта год кога испуњује...

Znam ja to i rekoh da se trudim da to i razumem.....svako treba da nađe svoju
sreću, a sreća je takođe relativna stvar kao i bogatstvo duha, ili dubina novčanika,
jer sve je prolazno i varljivo samo je ljubav dece večna......
 
Znam ja to i rekoh da se trudim da to i razumem.....svako treba da nađe svoju
sreću, a sreća je takođe relativna stvar kao i bogatstvo duha, ili dubina novčanika,
jer sve je prolazno i varljivo samo je ljubav dece večna......

Ајд' да не будем песимиста, ваљда ће и ти људи једном схватити исто. :mrgreen:
 

Back
Top