Bekstvo od ljubavi

Ljudi koji beže od ljubavi samo neuspešno pokušavaju da se sačuvaju od strašne pošasti za koju podsvesno naslućuju da će ih ščepati. Naime, postaće robovi ljubavi. :heart:

Ne treba se tu nešto mnogo dvoumiti oko ljubavi, sve je tako jednostavno. Dok se ne zaljubimo, doživljavamo ljubav kao manjak slobode, a čim se zajubimo, promenimo mišljenje za 180 stepeni!
Istina je da razni ljudi imaju različito razvijenu sposobnost da vole i da prime ljubav, neki su bili jako povređeni, pa je to ostavilo traga na njima, ali većina je normalno sposobna za ljubav i priča ovo ili ono, zavisno od svoje trenutne situacije, a u stvari svi vape za ljubavlju, što je i normalno.
 
Neki ljudi beže od ljubavi jer imaju strah od vezivanja. Plaše se da budu povređeni, pa se radije odlučuju za samoću ili neprekidno menjanje partnera. Ili, što je još gore, smatraju da ne postoji prava ljubav i da su to priče za malu decu. To je čista samoodbana da bi opravdali sebe i svoje ponašanje.
Bolje je rizikovati i n e p i t a t i z a c e n u! :p
 
Lakse, retko kada je slicno a kamo li isto sto i bolje
Ja bih rizikovao da padnem opet na najdublje dno sako bih samo 1 dan znao da cu opet doziveti bezuslovnu ljubav jer 1 dan nje je vredan zivota.

znam!
vrh je kad dozivis bezuslovnu ljubav!
ali posle toga padas na takvo dno,da evo ja vec 2 godine pokusavam da se vratim u normalan zivot...
i posle svega ovoga kako ponovo rizikovati?
 
Pa ceo život je jedan veliki rizik, neprekidan tok dešavanja i promena. Ne smemo se začauriti i pobeći od realne slike života. Govorim iz sopstvenog iskustva. :(

Treba biti jak i hrabro "plivati" rekom života.

Otkud znaš? Možda te već sutra neko usreći? Ti ne možeš da znaš šta će biti sutra. U tome i jeste čar života...:)
 
Neki ljudi beže od ljubavi jer imaju strah od vezivanja. Plaše se da budu povređeni, pa se radije odlučuju za samoću ili neprekidno menjanje partnera. Ili, što je još gore, smatraju da ne postoji prava ljubav i da su to priče za malu decu. To je čista samoodbana da bi opravdali sebe i svoje ponašanje.
Bolje je rizikovati i n e p i t a t i z a c e n u! :p

A neki ljudi, koji nisu izbegli ljubav, pokušavaju da je uguše u sebi. I to je bekstvo - od samog sebe.
 
A neki ljudi, koji nisu izbegli ljubav, pokušavaju da je uguše u sebi. I to je bekstvo - od samog sebe.

Ja sam nekad, kad bih osetila da se zaljubljujem, ostavljala dečka po principu "bolje ja njega da preduhitrim da ne bih bila povređena". To me, naravno, nikud nije odvelo.
Shvatila sam da se treba suočiti sa sobom i svojim slabostima.
Pobedih samu sebe i sad sam zadovoljna. :)
 
Ljubav je upravo sloboda da voliš bez ropstva ljubomore, sujete, posesivnosti i sl., tako da razlog za bežanje nije nikako gubljenje slobode.

Ukoliko govorimo o pravoj ljubavi, kada ja tebe volim čak iako ti mene ne voliš, onda je čovek radostan kada ga strefi ljubav.

Sve ostalo je ropstvo, tako da je stvar izbora da li ćemo trpeti ili pobeći.
 
Prilično. Ali, izgleda, Kojica je prešla meru zamerke pa se ne uključuje. A tako željno očekujem njen post.
Kakve zamerke???
Ristobe, konstatovala sam da postoje ljudi koji beže od sebe kada osete ljubav. Činjenica je da postoje. Ili ti misliš da nema takvih?:)
Moja konstatacija nije, npr., definicija ljubavi pa da je osporavaš. Ona je diskutabilna u tom smislu da ljudi ovde mogu iznositi svoje pretpostavke ZAŠTO je to tako (pod uslovom da prihvataju moje mišljenje o postojanju ljudi koji beže od sebe kad osete ljubav).
I da - ne pričamo o isključivo duhovnoj ljubavi, niti o bilo kakvoj idealizovanoj, spiritualnoj vezi sa Bogom.
Reč je o ljubavi jednog ljudskog bića prema drugom; vrlo složenom, duhovno-telesnom odnosu, a u pozadini toga kriju se tajne ljudskih karaktera i mnogi drugi činioci koji potpadaju pod psihologiju, sociologiju i donekle filozofiju.
 
nista ja vas ne razumem..:confused:
bezuslovna ljubav..ja cu sve voleti,cak iako mene svi mrze..ljudi koji beze od ljubavi..
kanda mi ne zivimo na istoj planeti...:D
prvo, kakva je to besmislena konstrukcija-bezuslovna ljubav?
u sustini je ljubavi da je bezuslovna..ako je uslovna, nije ljubav...
drugo, sta to znaci ja cu sve voleti, cak iako mene svi mrze? ljubav iz inata? ili si toliko bolja i duhovnija od drugih koji mrze, dok si samo ti sposobna da volis?
iz usta isusa hrista, koji je jedan, cak i za mene koji nisam preveliki vernik, ta bi recenica imala smisao..ali cak i isusa nisu mrzeli svi..o ne..mnogi su ga voleli..
a iz usta obicnog coveka..koji je svakim svojim delom vezan za bica oko sebe, zvuci potpuno besmisleno..
i kakav je to covek kojeg mrze svi? a da nije jevrej u konc logoru? meni su zaista nezamislive te konstrukcije...jedino sto cujem je fraza...
trece..ljudi koji beze od ljubavi...
ajme ajme...
niko ne bezi od ljubavi..ponekad nam ljudi koje mozda volimo ne odgovaraju..jednostavno, ne bismo imali sa njima buducnost..i ostavimo ih, ne zato sto bezimo od ljubavi..nego jer zelimo za sebe nesto sto nam vise odgovara, nesto opustenije, mekse, lakse..ili mozda teze..ko zna....i pritom, ko je toliko sujetan da tvrdi da i to drugacije nece biti ispunjeno istom ljubalju kao i ono od cega se navodno bezi?
ako sam jasna...
osim toga, postoje periodi u zivotu kad nismo sposobni za ljubav..periodi tranzicije , kad se mozda lecimo od necega, kad u necem drugom vidimo prioritet..kad naprosto osecamo da ne mozemo da se posvetimo toj ljubavi onoliko koliko bi trebali, onoliko koliko znamo da zasluzuje...
 
Poslednja izmena:
Ти никад ниси видела особу која више личи на камен него на човека? :)

jao snago..lici na kamen..ali nije kamen...
pazi, ako je nko u nama sobom, i svojom licnoscu, probudio ljubav...on nije kamen..nikako..
to sto mozda nije spreman da radi na toj ljubavi, sto se te ljubavi mozda lako odrice..sto ne isunjava NASA OCEKIVANJA..ne znaci da je kamen...
razmisli malo...
a covek koji je zaista kamen...
on nema potrebu da bezi od ljubavi..jer njemu ljubav ne prilazi ni na puskomet..i ako se vezes za istinski hladnog coveka, to nije ljubav, vec patologija...
makar ja to tako vidim..
 
Физички није, психички итекако јесте :)

Ако неко једноставно не да да се у њему пробуди љубав, може да буде било каква личност пред њим, џабе... :)
 

Back
Top