Balika Vadhu-Mala Nevesta

I sta je bilo? Gauri u drugom stanju. Anandi u suzama, slomljena, razocarana. Ovo je bio tezak udarac za nju, kao i ostale clanove porodice Devi.
Majka Kalijani je pristala da brine o Gauri, kako bi imala zdravu i kontrolisanu trudnocu.
Ipak, cini se da Gehna i Sumitra nisu narocito odusevljene ovom novoscu, kao ni Bajron i Vasant.
Jagdis kao po obicaju sonja nad sonjama, ovo sto je ucinio Anandi je, krajnji neprofesionalizam.

Sugnin svekar besan na Anandi, kao i ostalo selo. Ima li sta gore, pored drugih nesreca koje su zadesile Anandi? Mozda je to sudbina, neka batali Jagdisa, koji ne vredi ni pisljiva boba.
Koliko sam razumeo, Anandi je uciteljica u Dzajtsaru. Neka tim zvanjem dokaze drugima, pogotovo pokondirenom Jagdisu da nije glupa, nepismena i "domacica", kako ju je on nazivao.

Kada su Jagdisa maltretirali prvog dana na faksu i skinuli ga do gaca, ko mu je bio rame za plakanje? Anandi.
Ko mu je radio domace zadatke i vadio kod ostalih clanova porodice? Anandi.
Za kim je kao decak plakao sto je vise nema? Anandi.

Kako god da okrene, Anandi mu je bila vredna i svetla tacka u njegovom vec i onako crnom zivotu.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Midslim da me svakim danom sxerija Balika Vadhu odusevljava najvise mi se dopada to sto svaki problem rjesavaju seljani i to stari ljudi. Mislim da ne moze nijedna zena uciniti neko sramotno djelo a da to predstavnici sela ne primjete. Mislim da se to treba uvesti i u Srbiji jer kad bi to bilo onda ne bi bbilo zlostavljanja i gledanja svojeg posla u ime toga da niko nema prava krsiti privatnost porodice. Svidja mi se sto je Anandi postala sarapandj i sto je oan jedna stvarno pametna cura. Sve u svemu Pink je napravio dobar izbot sa serijom i ta relacija sa Indijom je dobra ne samo radi Cigana nego i upoznavanja sa kulturom Indije. Inace, kod mene neki Cigani prate seriju i stvarno shvataju ljudi da nije sramota biti Ciganin niti nije sramota znati svoje porijeklo. Da je pravde svi Cigani svijeta bi dobili Indijsko drzavljanstvo.
 
Pomalo virnem sa majkom u seriju.
Nije loša, ali ta Anandi mi se ne sviđa. Tačnije, ne sviđa mi se koncepcija serije u kojoj je glavna junakinja dobra kao hleb, i poniženjem se uzvisuje, nekako, neprirodno je, tuđe, strano.

Niti jedno njeno razmišljanje nije grešno, svetačko je, prepobožno, preneprirodno.Neljudski.

To me od serije odbija.
 
:lol:
Nemam stvarno nista protiv muslimana,al zar nije glupo toliko se zamajavati nekom religijom koja je zapravo izmisljena od strane masona kako bi drzali masu pod kontrolom :)
Jel ti mozes da gledas neku seriju a da ne razmisljas o islamu?

Ovo nisu Muslimani vec HINDUSI.
Hinduizam nema veze sa Islamom, gotovo nikakve osim sto su Veliki Moguli( citaj, Mongoli raseljeni po Centralnoj Aziji) doneli Islam u Indiju pa je ista poprimila neke kulturoloske odlike islamskih zemalja.
Ideoloski Hinduizam NEMA VEZE ni sa Islamom ni sa Hriscanstvom i usko je povezan sa Budizmom.
Ti raseljeni Mongoli takodje nisu bili Muslimani ali su Islam poprimili osvajanjem Centralne Azije koja je u to vreme vazila za najnapredniji i jedan od najbogatijih regiona sveta.
 
Posto dosta vidim znas o hinduizmu,zanima me da li kod njih postoji prodaja u smislu da prodata devojcica postane njihova robinja,svojevremeno se neko jako potrudio da dobijem Bharvat-ghitu,taj neko mi je par god. kasnije poklonio grivu,druagarica me upozorila,objasnila da se to daje robovima,da zeli da budem njegov rob,napravio se blesav naravno,navodno je video na ulici i svidelo mu se kako izgleda,navodno nije znao sta je to ,zavrsilo se tako sto smo je bacili u reku,nije ni vazno,bilo je davno i sve je deo mnogo vece i odvratnije price,samo me zanima da li kod njih postoji varijanta prodaje devojcica za seksualne robinje

Indija pa i sam Hinduizam se u praksi DOSTA razlikuju od regioan do regiona.
U nekim regionima se Muskarci zene devojcicama a u nekim Zene decacima. U juznoj indiji je do skora vladao jedan vid matrijarhata a
postoje regije gde je uobicajeno da zena ima 2,3 ili vise muzeva pa cak i da ih moze kupiti na pijaci.
Na severu je uticaj Islama bio jaci i tamo je suprotno.
Meni se vise dopada jug Indije od Severa jer je manje saren i kicerast, vise lici na zapadnu Evropu a sever mi se svidja samo zato jer se do skora tamo mogla kupiti mlada devojka ili cak devojcica, mladja od 16 godina.
Moze se uci u brak sa njom s tim sto se za stupanje u sexualne odnose ceka da devojka postane punoletna, ne znam koliko je to kod njih.
Do tada je samo zvanicno zena muskarca koji ju je ozenio.
 
Mislim da je i ovo jedan od indijskih klasika i mislim da vrijedi paznje da se prati. Ovo je inace prva serija u Srbiji sa kojom je zapocela serija indijskih sapunica. Meni je nekako sretna serija i volim Anandi sto je pametna i nekako je serija poucna. Svidja mi se tradicija koju imaju i lijepi su kostimi a jos ljepse zene i muskarci.
 
Joj sto mi je zao Jagdisa sto mu se Anandi udaje. Bas se otarasio gauri i rekao je da se vraca svojima i Anandi a sada ima sto da vidi. Anandi se udaje za drugog covjeka. Samo fenomalno su okitili kucu bas povodom njene udaje. Stvarno to se cini samo svojoj kcerci. Jagdisova familija je izasla fer prema Anandi.
 
godina-prodje.jpg
 

Back
Top