B92: Ubijen Ivo Pukanić & Postaje li Zagreb - Bejrut?

strasno je u tome sto su poginuli nevini, i to je ono sto mene najvise ljuti..
i sto se, namjerno, stvara psihoza straha i nesigurnosti...
u biti je mafijaski obracun, ako mafijom nazivamo one koji se bore za politicku prevlast, ne samo u Hrvatskoj nego i sire
i, izjava onog bradatoga, vec pomalo senilnog starcica, trebala bi se shvatiti ozbiljno "ili mi ili oni"; mogla bih se kladiti da cemo slijedecih par mjeseci biti postedeni njegovih viceva...
osvetoljubivi cangrizavi starcic bez odgovornosti...i sa velikom moci , ali sada ce se i njemu malo potresti gace...iako, strasno, jedna politicka opcija koja puzeci pokusava izvrsiti drzavni udar, proglasiti izvanredno stanje i onda dovidenja demokracijo...ciji ljudi su u obavjestajnoj sluzbi, tko je sprijecio Racana da "rasscisti sa kriminalom, cime je dobio izbore, tko je smjenio Osytovskog, jednog od najposobnoji tuzilaca uopce...gosp. nas predsjednik, ciji prijatelj je Petrac i Pukanovic...?koliko je ljudi ubijeno 2000-e do 2004, sto se ucinilo..., Kamarenko na celu obavjestajaca nije davao policiji podatke...a o javnom tuziocu da i ne govorim, a Faber koji pravi dilove (pokusao da pravi sa Zagorcem)..koliko dugo se rokaju medusobno , nek izvole, ali u centru Zagreba.i nevini da ginu..hej, kolumbija lässt grüßen
sumnjam da je Sanader dorastao situaciji, necim ga Mesic ucjenjuje (a za pretpostaviti je s cim), samo nadam se da mu je ubistvom jednog od boljih prijatelja, doslo iz vica u glavu da je i on samo potrosna roba...da, i mislim da je pukanic odgovor za Ivanu...

Kako to mislis da mu je doslo iz vica u glavu? Sto bi se Mesic sad trebao prepast i pustit Zagorca da ne propjeva samo da se situacija stabilizira?? Sad kad je pocelo neka i zavrsi. Ja osobno necu bit miran dok se ne izvedu akcije koje ce sve te smradove i kriminalce potrpat u zatvore na prisilni rad, pa da ih narod malo pita - DI SU PARE?! :) A Sanader.. mozda nas i iznenadi.. sjeti se tko je jedini imao moc izruciti generale i ostati ziv.
 
Nije isto....molicu lepo. Nas MISkovis je 24(zavidno visoko mesto zauzima) na listi tajkuncina istocne Evrope sa 2,6 milijarde(!!!!!!) dolara, pa tu je jos Peconi i jos neki gad....a kod njih "samo" Todoric...dakle nasih lopina ima vise...i mnogo su vise pokrali...ali im izgleda sve ide na ruku i malo ko se buni...pa su ovce na broju....a videcemo dokle tako...
 
Izgleda da je mafija i dalje jedan od glavnih igraca u drustvu, ne samo u Srbiji, vec i u Hrvatskoj. Ubistva, otmice, pljacke, reketiranje, ucenjivanje, jednom reci klasican organizovan kriminal. Sve im cveta. Otvore kafic ili diskoteku, pa malo ide pice i hrana, malo prostitucija, malo kokain- divota jedna. Svercuju sve sto se moze svercovati, prete kome kod hoce, unistavaju svakoga ko im zasmeta. Drze obezbedjenja na svim mogucim mestima, kupuju ljude u svim strukturama drustva, ubijaju najvise drzavne funkcionere bez imalo straha.
Postojanje mafije je neizbezno, ali zar je moguce da je drzava slabija od mafije? Zar je moguce da ne moze da se obracuna sa svim kriminalcima koji sa 4 razreda skole upravljaju drustvom i celim sistemom? Ipak, drzava ima legitimno pravo da najstroze postupi sa pripadnicima kriminala koristeci ako treba upravo njihove metode. Lepo je Djindjic jednom rekao: Svuda ima korova, ali se on na Balkanu i samim tim u Srbiji- zaliva.
 
Sta mi sa Krste sada treba da uradimo
po tom pitanju

Nista posebno, mozda da das svoje misljenje o snazi mafije, ali i snazi drzave? Kako ti se cini na primer, situacija da je puno istaknutih clanova zemunskog klana i dalje u bekstvu? Mislis li da bi Legija bio uhvacen da se nije sam predao? Kako je moguce da je mafija toliko jaka, jaca i od same drzave? Kako je moguce da je pola tajne sluzbe u funkciji tih kriminalaca?
 
Izgleda da je mafija i dalje jedan od glavnih igraca u drustvu, ne samo u Srbiji, vec i u Hrvatskoj. Ubistva, otmice, pljacke, reketiranje, ucenjivanje, jednom reci klasican organizovan kriminal. Sve im cveta. Otvore kafic ili diskoteku, pa malo ide pice i hrana, malo prostitucija, malo kokain- divota jedna. Svercuju sve sto se moze svercovati, prete kome kod hoce, unistavaju svakoga ko im zasmeta. Drze obezbedjenja na svim mogucim mestima, kupuju ljude u svim strukturama drustva, ubijaju najvise drzavne funkcionere bez imalo straha.
Postojanje mafije je neizbezno, ali zar je moguce da je drzava slabija od mafije? Zar je moguce da ne moze da se obracuna sa svim kriminalcima koji sa 4 razreda skole upravljaju drustvom i celim sistemom? Ipak, drzava ima legitimno pravo da najstroze postupi sa pripadnicima kriminala koristeci ako treba upravo njihove metode. Lepo je Djindjic jednom rekao: Svuda ima korova, ali se on na Balkanu i samim tim u Srbiji- zaliva.

Može al neće,što bi hapsili svoje finansijere?
 
Izgleda da je mafija i dalje jedan od glavnih igraca u drustvu, ne samo u Srbiji, vec i u Hrvatskoj. Ubistva, otmice, pljacke, reketiranje, ucenjivanje, jednom reci klasican organizovan kriminal. Sve im cveta. Otvore kafic ili diskoteku, pa malo ide pice i hrana, malo prostitucija, malo kokain- divota jedna. Svercuju sve sto se moze svercovati, prete kome kod hoce, unistavaju svakoga ko im zasmeta. Drze obezbedjenja na svim mogucim mestima, kupuju ljude u svim strukturama drustva, ubijaju najvise drzavne funkcionere bez imalo straha.
Postojanje mafije je neizbezno, ali zar je moguce da je drzava slabija od mafije? Zar je moguce da ne moze da se obracuna sa svim kriminalcima koji sa 4 razreda skole upravljaju drustvom i celim sistemom? Ipak, drzava ima legitimno pravo da najstroze postupi sa pripadnicima kriminala koristeci ako treba upravo njihove metode. Lepo je Djindjic jednom rekao: Svuda ima korova, ali se on na Balkanu i samim tim u Srbiji- zaliva.
А ја мислила да смо само ми Срби тако сирови и склони убијању новинара, деце неистомишљеника...кад они, гле и надасве културни 'рвати кренуше тим путем ( наравно, овде ћемо изузети она клања Срба која се не рачунају у некултуру и нецивилизованост).

Што се теме тиче, шта се очекује од друштва у коме је државни врх корумпиран?:think:

Док тај проблем не решимо, биће и мафије и неразрешених убистава и крађа.
Зато, чему ишчуђавање?:dontunderstand:
 
Svuda ima korova, ali se on na Balkanu i samim tim u Srbiji- zaliva.
Lepo receno , a mi , mali ljudi sa Krste , ne treba da se iscudujemo i opterecujemo sa tim, kao ni sa globalnim zagrevanjem...?!
Smatram da svako treba da krene od sadenja i gajenja cveca u svojoj basti...ali pun pogodak je tek kada se odredenim planom uredi ceo kraj...
 
Lepo receno , a mi , mali ljudi sa Krste , ne treba da se iscudujemo i opterecujemo sa tim, kao ni sa globalnim zagrevanjem...?!
Smatram da svako treba da krene od sadenja i gajenja cveca u svojoj basti...ali pun pogodak je tek kada se odredenim planom uredi ceo kraj...

E moj Labude, u pravu si... Veoma lepo rečeno.

Alo objasni ti to patriJotama, kojima je milije da pobiju neistomišljenike-sunarodnike, nego da nešto urade.
 
pa je...imamo odlicnu policiju u RH
umjesto da pruze policijsku zastitu covjeku koji ju trazi
u zamjenu za to sto vec..nudi (he he he...)
oni imaju preca posla - npr. da mlate klince/studnete po ulicama
o kako su kul...onako u uniformama, naoruzani do zuba...protiv opasne...djece... :confused:

e pa varaš se dVraga on je dobio policijsku zaštitu kad ju je tražio.
prije cca mjesec dana na njegov zahtjev su ga prestali štititi.

___________________________________________________________________________

>Nego domaćini kod nas neki novinari zazivaju "sablju" sad mene interesira koliko je ona bila uspješna?
jer se smirilo to rokanje i "overavanje" po ulicama .....?
ili se samo zamazalo oči i nastavilo po starom?
 

Back
Top