ASUS tehnička podrška

niste ni gledali snimak a komentarišete
radi se o tome šta asus servis radi ljudima koji nešto pošalju na reklamaciju
i radi se o predmetima široke potrošnje a ne matičnim pločama
laptopovi, zezalice razne, itd....

Imam Asus ploču (Prime H770 Plus D4) i ekstra sam zadovoljan. Sve lepo radi. Mada nisam gejmer, overklokovanje me ne zanima.


koji ti je procesor zaboden u tu ploču?
a overklokovanje ti već sad urade u fabrici, ne moraš ti sam ništa!
i procesori i ploče dolaze može se slobodno reći već fabrički kloknuti malo
trka u brzini...
 
niste ni gledali snimak a komentarišete
radi se o tome šta asus servis radi ljudima koji nešto pošalju na reklamaciju
i radi se o predmetima široke potrošnje a ne matičnim pločama
laptopovi, zezalice razne, itd....

Ovakvih videa ima koliko hoćeš sa svim brendovima. Problem sa garancijskim popravkama je što nije lako utvrditi uzrok. Vrlo često i sami kupci nešto mute ili koriste uređaj na nepropisan način, crkne im i onda prijave reklamaciju. Na primer, crkne ti ekran a pre toga je 4 sata bio na suncu na 40 stepeni. To naravno ne spomeneš nego hoćeš pare nazad. Dakle ljudi se služe svim mogućim smicalicama da ućare popravku/zamenu, a sa druge strane i firme se koriste sličnim stvarima da izbegnu dodatni trošak. Tako da je to večna borba, ja više i ne obraćam pažnju na te pojedinačne slučajeve. Lično sve koristim sa pažnjom a kad imam problem, uvek mi izađu u susret.

koji ti je procesor zaboden u tu ploču?

i5-14500
 
Ovakvih videa ima koliko hoćeš sa svim brendovima. Problem sa garancijskim popravkama je što nije lako utvrditi uzrok. Vrlo često i sami kupci nešto mute ili koriste uređaj na nepropisan način, crkne im i onda prijave reklamaciju. Na primer, crkne ti ekran a pre toga je 4 sata bio na suncu na 40 stepeni. To naravno ne spomeneš nego hoćeš pare nazad. Dakle ljudi se služe svim mogućim smicalicama da ućare popravku/zamenu, a sa druge strane i firme se koriste sličnim stvarima da izbegnu dodatni trošak. Tako da je to večna borba, ja više i ne obraćam pažnju na te pojedinačne slučajeve. Lično sve koristim sa pažnjom a kad imam problem, uvek mi izađu u susret.



i5-14500

smicalicama se služe i jedni i drugi, i ima za skoro sva preduzeća i proizvodjače slažem se
ali opet, ono navedeno je istina...
a pitam za procesor je naponska na ploči i nije za jači procesor, 14600 najviše, zbog toga...sve u redu....
 
a pitam za procesor je naponska na ploči i nije za jači procesor, 14600 najviše, zbog toga...sve u redu....

14500 mi je super, baš sam zadovoljan. Nije bio nešto skup a ekstra lepo radi. Koristim ga za programiranje i standardne stvari (surf, video...).

Jedino što sam nezadovoljan je što mu je stock kuler slab. Ako sa nekim stress programom opteretim svih 12 jezgara, ode termperatura na 100 stepeni, tako radi 20 sekundi i obori mu brzinu. Dakle, ne može da ga ohladi. Naravno, taj slučaj nemam u realnom radu, nikad se ne optereti tako jako ali opet mi je bezveze što kuler nije jači. Ako neko zna preporuku za neki bolji, a da nije skup, i da ne moram da skidam celu ploču kako bi iza ploče montirao neke dodatke, spreman sam da saslušam predlog ;)
 
14500 mi je super, baš sam zadovoljan. Nije bio nešto skup a ekstra lepo radi. Koristim ga za programiranje i standardne stvari (surf, video...).

Jedino što sam nezadovoljan je što mu je stock kuler slab. Ako sa nekim stress programom opteretim svih 12 jezgara, ode termperatura na 100 stepeni, tako radi 20 sekundi i obori mu brzinu. Dakle, ne može da ga ohladi. Naravno, taj slučaj nemam u realnom radu, nikad se ne optereti tako jako ali opet mi je bezveze što kuler nije jači. Ako neko zna preporuku za neki bolji, a da nije skup, i da ne moram da skidam celu ploču kako bi iza ploče montirao neke dodatke, spreman sam da saslušam predlog ;)

može, ovo moraš da središ,

1. DISABLE ENABLE LIMITS
2. PL1 i PL2 da budu JEDNAKI i to na Watte koji su max za 14500, ona GORNJA VREDNOST
a to je kod tebe 154W
i oba da bude neograničeno, dakle sve vreme da bude 154/154w da ne bi bilo promena napona uopšte


isto to, al prepričano ovde

https://www.youtube.com/watch?v=HIubZYwBfPc&pp=ygUMYXN1cyBwbDEgcGwy

i ovde...
dakle ništa voltaže muda čuda SAMO ova 2 podešavanja, i naravno sync all core na auto obavezno
ima još al ovo je najbitnije...

https://www.youtube.com/watch?v=tcjkNSySzsg&t=715s&pp=ygUMYXN1cyBwbDEgcGwy

ovo kad proučiš i središ, preporodićeš se....nema potrebe da ide na 100C taj pa ni sa stok hladnjakom
a ide zato što....duga priča stvarno....al ide jer su PL1 i PL2 zeznuti
 
14500 mi je super, baš sam zadovoljan. Nije bio nešto skup a ekstra lepo radi. Koristim ga za programiranje i standardne stvari (surf, video...).

Jedino što sam nezadovoljan je što mu je stock kuler slab. Ako sa nekim stress programom opteretim svih 12 jezgara, ode termperatura na 100 stepeni, tako radi 20 sekundi i obori mu brzinu. Dakle, ne može da ga ohladi. Naravno, taj slučaj nemam u realnom radu, nikad se ne optereti tako jako ali opet mi je bezveze što kuler nije jači. Ako neko zna preporuku za neki bolji, a da nije skup, i da ne moram da skidam celu ploču kako bi iza ploče montirao neke dodatke, spreman sam da saslušam predlog ;)
slab je stock kuler..imam 13500 i radi odlicno na itx maticnu u nano kucistu sa kulerom thermaltake axp90-47..jedino sam narandzu ventilator zamjenio sa noctua zbog estetike...radi na 4.5ghz..taj 14500 mislim po difoultu je na 4.7 il 4.8ghz all cores, na single je 5ghz..uglavnom ti imas atx maticnu pa mozes i malo veci kuler phantom spirit 120..a nije skupo..

sto se tice asusa, imam trenutno 2 maticne, niki problem..i odranije uglavnom asus maticne..
 
servisi kod nas su posebna prica ne zbog loseg kvaliteta elektronike vec zbog uvoza za balkan svakakavog tresa koje velike firme nece da bace vec daju za budzasto... os kvalitetnu tehniku, idi preko madjara jer je tamo jos uvek roba za eu. i jeftinija, a i kvalitet garantovaniji.
 

Back
Top