ASPROVALTA

Bio sam u Asprovalti prosle godine preko neke agencije iz Nisa,mislim da je perla ili tako nbesto.Smestili su nas u pm negde bogu iza tregera.Morao sam 10 dana da iznajmljujem auto.sto se tice same Asprovalte t,j grada lep je,mnogo lepsi od pomenutog Stavrosa koji mi se uopste ne svidja.Obicno ribarsko mesto sa dve dugacke paralelne ulice u kojima vise tezgarosi koji prodaju peskire i razne druge gluposti.Mesto kao mesto nula totalna.Znaci Asprovalta je bolja samo pazite da vas ne smeste 5 km od grada u nekoj vukojebini!
 
Zdravo svima!
Putujemo 15.07 za grcku, od Beograda, sa kolima i dvoje male dece.Idemo za Nea Vrasnu, mestasce kod Asprovalte.
Ima li neko da je bio skoro i moze malo da mi opise put, na sta treba da pazim itd.Krenut cemo rano ujutro ,oko 3.
Posto prvi puta idem za Grcku,molim za savete u vezi puta i ako ima neko ko je letovao u asprovalti, da mi kaze, kakva je voda, mesto itd.
Uz to sve me zanima, u koju kolonu da se postrojimo(EU, ne EU),sa dva auta smo, jedni su hrvatski drzavljani, u drugom smo mi, srpski (sengenska viza)i austrijski.Auto jedan na srpske,drugi na austrijske tablice :confused:
Puno hvala unapred
nesigurna
JEDAN SAVET.KRENITE OKO PONOCI NIKAKO U TOM VREMENSKOM PERIODU.Treba vi sa sengenskom u eu.
 
Bio sam sa porodicom od 10.07.08.u Nea Vrasni pa do 20.07. a to je odmah pored Asprovalte(15 min lagane setnje).To su lepi gradici pa sam i ja po preporuci drugih otisao tamo.E sad dali sam ja baksuz ili je takva godina (a svi koji su dolazili tamo vise godina kazu da ovako nije bilo ranije),plazama i morem nisam zadovoljan.Plaze su prepune pikavaca,kostica breskvi,plasticnih casa i konzervi,a posto je i more bilo dosta nemirno(vise puta obaralo kupace i izazivalo suze kod odraslih a kamo li kod dece)to isto se nalazi i u moru.Nemam nista protiv makedonaca,ali njihovoj deci je more koristili i kao wc.Vetar je dosta jak tako da kad izadjemo iz vode imamo utisak da se smrzavamo.A sto se tice cena nije bas tako sjajno.Posto sam bas taze stigao trenutne cene su-giros 2,2e sok 3e pivo 2,5-3,5e pica 8-11e porcija ribe 25e porcija rostilja 4-12e itd...
 
da li je neko bio i u ASPROVALTI i u SARTIJU?????
moze li da uporedi ova dva mesta.... na sartiju sam bila, a sad nesto gledam asprovaltu...
da li bi to bilo "sa konja na magarca"??;)
 
Pre 2 godine letovala u Asprovalti u septembru i nisam nešto oduševljena
Plaža je peščana-sitan pesak .More je bilo mutno i nismo videli meduze mada kazu da hoce da ih bude.
Mesto je bas malo i nije za mlade koji vole da izlaze.Mi smo isli kolima pa smo obisli i Nea Vrasnu (jos manje mesto i vrlo slično) i Stavros-koji mi se uopšte ne dopada.
Cene u septembru su smešne.Već je neko naveo da postoji Lidl i mislim i Aldi koji je jako jeftin.
Mislim da nije loše za porodice sa malom decom jer je veliko i siroko šetalište odmah iznad plaže i nema automobila u tom delu.
 
1. Niko vam nece reci da se u Strumicki zaliv ulivaju dve reke i da ce vase kupanje u mirnom prozirnom moru zavisiti od "struja" koje ce doneti ledeno hladnu vodu i uciniti vasem kupanju kraj! Kad se pojave talasi i zamute vodu ,redovna-svakodnevna pojava, donesu toplu vodu te je kupanje moguce ako ne duva neki od svakodnevnih hladnih vetrova.
2. Nekada je more "dolazilo" do samih planina i Vrasna se nalazila u brdima a plaza je bila takva da je plicak bio stotinu metara dugacak, a onda su Grci nasuli zemlju i izgradili turisticka naselja gde je plicak do 2 m .To uopste nije zamerka , zbog talasa koji se pojave svako popodne ,za razliku od ranijih godina Grci uopste ne ravnaju plazu tako da plicaka NEMA,te sam jedno jutro izvukao stariju zenu koja je usla u more a nije mogla da izadje ,noga joj je upadala u pesak i nije mogla da prekoraci stepenik koji su napravili talasi.
3. U blizini je Stavros ,lucki grad , i kad pocne istovar robe a dune vetar zelim vam srecu.Grci su sami uvideli sta se desava pa su dozvolili istovar samo vikendom,pa ce te videti brodove kako danima cekaju na istovar.A vikendom se sjati gomila Grka te se more "pristojno" zamuti i bez njih.
4. Ako vam kazu da u Asprovalti imate prodavnice.....od njih 300 ..150...igracke....100....suveniri....30...prehrana...izvolite u shoping?
5.Grci -vecina neljubazna i gleda na nas Srbe ,drugih i nema, kao na stoku od koje treba uzeti pare.
6.Vratio sam se pre neki dan,bio 11 dana ,jedno pre podne bilo je lepo i zelim da se Srbi uce na tudjim greskama a ne na svojim.

p.s. Ako se bavite jutarnjom gimnastikom ili trcanjem uz more pokusajte da izbegnete napustene pse lutalice..
 
Izvinite sto i moderatori ponekad odu na godisnji odmor...:neutral:
elem...ja cu sad da obrisem svo ovo vase "pametovanje" a svaku sledecu prepirku kaznicu crvenim kartonom
Ko ne ume lepo da se ponasa ne mora ni da postuje na mom PDF-u
hvala na paznji :hvala:
 
enivej, asprovalta je baš pristojno i frendli mesto. ima odličan položaj i dosta sadržaja za bogat 20odnevni boravak. klima odlična, plaže i voda dobri. jedno fino mesto za našeg čoveka prosečne platežne moći koji bi malo da promeni buđavu crnu goru za nešto drugačije. ima bolje, naravno, ali ima i daleko lošije. meni lično se više svidja stavros zbog obilja hladovine i stalnog vetra koji sjajno rashladjuje u vrele dane.
kome se ne svidja asprovalta taj više ne treba da ide u grčku i neka uživa u sutomoru i dobrim vodama. toliko.
 
Za one koji idu prvi put nije na odmet reci i imati na umu ,da za razliku od nekih drugih mesta u Grcku , u Asprovaltu , Vrasnu i Stavros idu kud i kamo vishe bugara i rumunja srednje kupovne moci koji mogu dosta posmetati u nalazenju nekog boljeg i jeftinijeg smeshtaja bez rezervacije . Za neki prosecni smeshtaj u Aspravalti malo dalje od plaze recimo iznad glavnog puta ( levo prema Kavali ... ) i van shpica , ne bi trebalo biti problema .
Shpic je upravo ovih dana i isti lako moze biti produzen u glavama gazdi apartmana i soba jer je sezona neshto okasnila i ako ovi mozda sebi utuve da moraju da iskompenziraju losh start sezone .
 

Back
Top