Aparat za kafu

Može se spremiti esspreso.. Gorenje nije kao što je nekad bio ali sve zavisi od cijene i dužine garancije.
Za te pare nije loš ali ovaj je ubjedljivo bolji i kvalitetniji, svakako da je i skuplji.
Gorenje aparat za kafu ESCM15DBK
Jednostavan za korišćenje i lako se čisti, a kafu dobijete na samo jedan dodir. Ako treba mogu se dobiti dve šolje kafe, istovremeno.
Dijelovi se lako mogu odstraniti, te je nakon upotrebe potrebno jednostavno ukloniti ručke sa dvostrukim filterom od nerđajućeg čelika, ležište u kome se sakupljaju kapljice kafe, kao i rezervoar za vodu i isprati ih pod mlazom vode. To će biti sasvim dovoljno da vas za sledeći put sačeka čist aparat za kafu, spreman za naredno korišćenje.

To je što se tiče Gorenja..
 
Zanima me da li ocaj aparat za kafu https://www.market.metalac.com/aparati-za-espresso/gorenje-aparat-za-kafu-escm12mbk.html vredi para jer je prilicno jeftin ako ga je neko koristio , i da li u njemu moze i espreso da se spremi? Posto se ne spominje ali nisam sigurna po kom principu rade pa mozda i moze biko koja kafa?
nisam koristio taj aparat za kafu, ali svi oni funkcionisu na istom principu. za pripremu kafe koristi se mlevena espresso kafa, a aparat napravi visok pritisak (stoji u specifikaciji 15 bar) i prolaskom pare kroz mlevenu kafu izvlace se arome i ukuse iz kafe. ta dizna sa strane je za pravljenje pene od mleka za kapucino. ako odaberes dobru kafu i malo se izvestis u pravljenju, iako je jeftin uredjaj, verujem da ces sa njim moci da pravis dobar espresso/kapucino. ☕
 
Ne volim aparate koji rade sa mlevenom kafom. Nije to taj miris.
Topla preporuka je Krups EA8108, kosta oko 300 evra, a vredi svaki cent.
Neunistiv je, ima samociscenje, lak za upotrebu, nije preveliki....ima sigurno 4 godine kako radi kod mene, bez ikakvih problema.
 
Bolje joj je da ne kupuje aparat koji radi sa unapred mlevenom kafom, to je poenta, i preporucio sam joj jedan od najjeftinijih a odlicnih iz klase aparata koji rade sa celim zrnom.
Jer zrno znas kako izgleda, mirise, a ovo mleveno nemas pojma sta kupujes.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zanima me da li ocaj aparat za kafu https://www.market.metalac.com/aparati-za-espresso/gorenje-aparat-za-kafu-escm12mbk.html vredi para jer je prilicno jeftin ako ga je neko koristio , i da li u njemu moze i espreso da se spremi? Posto se ne spominje ali nisam sigurna po kom principu rade pa mozda i moze biko koja kafa?
Espreso je ono što to prvenstveno pravi. Verovatno si mislila na kapućino ili latte gde ide zapenušano mleko (kao šlag) a to ta mašina može da uradi (gurneš ovu cev desno u šolju sa mlekom i para napravi penu)

1705085228251.png
 
Espreso je ono što to prvenstveno pravi. Verovatno si mislila na kapućino ili latte gde ide zapenušano mleko (kao šlag) a to ta mašina može da uradi (gurneš ovu cev desno u šolju sa mlekom i para napravi penu)

Pogledajte prilog 1480570
E too msm mislila sam na espreso ali sa mlekom npr i da ima penu ako taj aparat koji je zelim to ima onda bih ga uzela i naravno da nije samo za kapsule ( jer su preskupe )
 
Bolje joj je da ne kupuje aparat koji radi sa unapred mlevenom kafom, to je poenta, i preporucio sam joj jedan od najjeftinijih a odlicnih iz klase aparata koji rade sa celim zrnom.
Jer zrno znas kako izgleda, mirise, a ovo mleveno nemas pojma sta kupujes.
U pravu si ali taj aparat nema u mom gradu ima neki drugi krups nzm dal moze ovaj https://www.market.metalac.com/aparati-za-espresso/krups-aparat-za-kafu-piccolo-xs-kp1a08.html
Ili ovaj https://www.market.metalac.com/aparati-za-espresso/krups-aparat-za-kafu-kp173b-dolce-gusto.html
Ne volim aparate koji rade sa mlevenom kafom. Nije to taj miris.
Topla preporuka je Krups EA8108, kosta oko 300 evra, a vredi svaki cent.
Neunistiv je, ima samociscenje, lak za upotrebu, nije preveliki....ima sigurno 4 godine kako radi kod mene, bez ikakvih problema.
 
Ne, to je klasika espreso mašina sa opcijom za penu od mleka (to možeš da koristiš i za kuvano vino)
Nisam skontala sad, znaci ovaj aparat sto ja hocu gorenje , moze da napravi espresso samo ali ne i penusavo mleko u njemu? Jel uopste moze da napravi espresso sa mlekom ili to moram posebno da dodajem
Ja sam probala espreso iz automata za kafu pise espreso sa mlekom ali ima malo neke pene sad nzm dal je to to
 

Ti su isto sa mlevenom kafom, ali u kapsulama.
Svodi se na isto kao i ovaj prvi u ponudi, s tim sto ovde mozes kupiti kapsule sa razlicitim ukusima, jacinom, itd, pa eksperimentisati.
 
Nisam skontala sad, znaci ovaj aparat sto ja hocu gorenje , moze da napravi espresso samo ali ne i penusavo mleko u njemu? Jel uopste moze da napravi espresso sa mlekom ili to moram posebno da dodajem
Ja sam probala espreso iz automata za kafu pise espreso sa mlekom ali ima malo neke pene sad nzm dal je to to
Koliko se ja razumem, iz ove dve slavine napred ide samo i isključivo kafa. Ova desna cev pušta paru, sipaš mleko u lonče, nabiješ ga na tu cev, para ti uzbućka i napravi penu od mleka, onda uzmeš kašiku pa staviš tu penu ručno na kafu, doliješ i tečno ako želiš još mleka.
 

Back
Top