Anketa: Šta bi zasadili u bulevaru ?

Platane,da Bulevar ponovo bude ulica mog detinjstva, a Beograd sa TIM simbolom ponovo moj rodni grad!!!Ko hoce da sadi rotkvice, persun, paradajz, pa jos da ih CUPA po podrebi, nek se vrati u svoj zavicaj gde se to VEROVATNO radi!!!Ovo je velegrad!!!

ju, ju...:lol:

inace, ti...velegradi su zloglasni i po tome sto njihovo nesretno stanovnistvo
prvo strada...od glada u slucaju...kriza, kataklizmi...:mrgreen:
 
Paulovnija je odlicno drvo i za manje povrshine kao shto su dvorishta. Jako brzo raste ( za 3 god imacete pravo veliko drvo) ima malo redju kroshnju i ogromne listove. Koliko ja znam nema jak koren, pa se moze saditi blizu objekata i ograda. Naravno najlepsha je kad se okiti onim njenim ljubicastim cvetovima.
Neznam u kom rasadniku kod nas ima paulovnija? ako neko sazna neka javi obavezno. Ja sam je sejala pre mesec dana, nikle su ali su bash pre neki dan sve do jedne polegle. Vec sam predpostavljala da ce propasti jer su jako osetljive u tim stadijumima. Ako se ne skljokaju dok su tako male i prezive, kasnije ih je teshko utepati tako lako.
:bye:

Znam da se sigurno može kupiti preko Flore, 1100 din. oko pola metra visine, verovatno jednogodišnja biljka. Kažu da cveta tek treće ili četvrte godine.
 
Lipe ne treba saditi zato što imaju jak koren i s vremenom lome i podižu trotoar. Cvet pravi djubre.

Brest bi bio dobar izbor: podnosi našu klimu, otporan je na bolesti, dugovečno drvo lepe krošnje.


Moj bi predlog bio Liriodendron tulipifera

Ima ga u parkiću preko puta Skupštine.
Visoko drvo, dugovečno, prelepog cveta. Sadnica svega 1600 din.

liriodendron_tulipifera2.jpg


Liriodendron%20tulipifera.jpg

sta treba uraditi liriodendronu da "se natera" da procveta. imam jedan ispred kuce, star je 6 godina, prelep je, ali ne cveta. kad smo ga kupili u rasadniku su nam rekli da ce cvetati vec tog proleca.
 
Anketa

Koja vrsta drveta treba da bude zasađena u Bulevaru kralja Aleksandra?

Beli jasen
Javor
Poljski jasen
Sitnolisna lipa
Srebrnolisna lipa
Mleč
Klen
Poljski brest
Sibirski brest
Platan



Ovo sam slikao u PETAK oko 14 h kod LIONA u bulevaru.

Zasadila bih kesten, ili lipu. Ovo drugo zbog mirisa, a kesten zbog predivnog, susketavog lisca i plodova, koji su mi jos iz detinjstva sinonim za jesen. Istina-predstavljalo bi nocnu moru za gradsku cistocu...
 

Back
Top