Amerika

nevena911

Početnik
Poruka
10
Pozdrav svima. Zelela bi da postavim pitanje. Ovako,moj otac je drzavljanin Amerike ,i zeleo bi da,ja suprug,i dete odemo i da zivimo tamo. Možete li mi reci koliko se cela viza od prilike? Hvala svima
 
to što ti je otac državljanin Amerike ne znači da ti možeš da dobiješ papire da živiš tamo.. možete dobiti turističku vizu ali opet je pitanje da li ćete je dobiti.. sa turističkom vizom ne dobijaš socijalni broj a on ti je najvažnija stvar u USA.. bez socijalnog broja te nema nigde tamo..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pozdrav svima. Zelela bi da postavim pitanje. Ovako,moj otac je drzavljanin Amerike ,i zeleo bi da,ja suprug,i dete odemo i da zivimo tamo. Možete li mi reci koliko se cela viza od prilike? Hvala svima
Imigrantska viza se čeka i po par godina.

Turistička se čeka do zakazivanja termina, a to može da bude i po par meseci, mada ima fora kako da se skrati vreme.

Ne znam za koju si ti aplicirala.
 
Pozdrav svima. Zelela bi da postavim pitanje. Ovako,moj otac je drzavljanin Amerike ,i zeleo bi da,ja suprug,i dete odemo i da zivimo tamo. Možete li mi reci koliko se cela viza od prilike? Hvala svima
Pretpostavljam da se radi o I-130 Petition for Alien Relative. Postoje razne grupe u koju mozes da potpadnes. Proces je veoma dug, moze da prodje i 10 godina. Imam odredjena iskustva sa procesom.
https://forum.krstarica.com/threads/iseljenicka-viza-za-ameriku-i-130.384734/
Pogledaj taj link, mika_hakkinen mi deluje kao neko ko poznaje tematiku.

Srecno
 
Ne znam i želim vam puno srece i da što pre dobijete vizu..ali mene je zgranuo podatak da se u 2023.g.
rešavaju i izdaju vize po zahtevima podnetim 2009.g.zato sam i reagovala sa ovim smajlijem :eek:
USCIS relativno brzo resava zahteve. Odobreni zahtevi se prosledjuju u National Visa Center gde cekaju u redu za izdavanje vize. Konkretno, broj viza za kategoriju F3 je limitiran na 23.400 godisnje. Kako je broj zahteva mnogo veci, tako je i vreme cekanja dugo.
 
Ovde imate link,
https://travel.state.gov/content/tr...tin/2024/visa-bulletin-for-december-2023.html

Ako dobro vidim, što se tiče meksičkih F3 viza, tek rade na zahtjevima predatim u 1998?
To su zahtjevi pisani otprilike kada su kod nas puštali kasandru i ljovisnu...

Family-
Sponsored
All Chargeability
Areas Except
Those Listed
CHINA-mainland
born
INDIAMEXICOPHILIPPINES
F101JAN1501JAN1501JAN1501MAY0101MAR12
F2A08FEB1908FEB1908FEB1901FEB1908FEB19
F2B22SEP1522SEP1522SEP1501MAY0222OCT11
F308JAN0908JAN0908JAN0922MAR9808JUN02
F422APR0722APR0708OCT0515SEP0022AUG02
 
Znam neke ljude sa fakulteta koji su tokom studija išli na Work and travel. Neko je ostao, neko se vratio. Dve su ostale koje su se udale za Latinose. Jedna je Isla u SAD sve četri godine studija na WT i posle završetka faksa opet se vratila tamo sa dečko, ostala i tamo su se venčali.
 
Znam neke ljude sa fakulteta koji su tokom studija išli na Work and travel. Neko je ostao, neko se vratio. Dve su ostale koje su se udale za Latinose. Jedna je Isla u SAD sve četri godine studija na WT i posle završetka faksa opet se vratila tamo sa dečko, ostala i tamo su se venčali.
Ma i ja znam koji su otisli a nemaju nigde nikoga,a ja treba 30 godina da cekam. Koja imam i oca u Americi itd da ne pricam sad ovde
 
Onda on zna najbolje.
Građanin je Amerike.

Jedan Amer danas vredi billion dolara...

Ako imaš sve što traže bez problema ćeš dobiti B1/B2 vizu...
Ima i taj nacin. Razvede se, ode u USA kao tursita i uda se za nekoga ko ima drzavljanstvo. Posle tri godine braka aplicira za drzavljanstvo, razvede se i opet moze da se uda za muza iz prvog braka. Naravno, treba pronaci nekoga ko je spreman da je ozeni uz novcanu naknadu i treba proci intervju kod imigracionog agenta.
 

Back
Top