AMENOREJA- HITNO POMOC!!!!!!!!!!!!!!

  • Začetnik teme ZABRINUTA
  • Datum pokretanja
dr:
Prvo cu da ti odrzim jedno predavanje,da li si ti devojko normalna.To cim si izgubila ciklus znaci da si iscrpela svoj organizam do maksimuma,i on je jadan morao da se odbrani prestankom menstruacije,ne bi li sprecio dalji gubitak.Nisi unosila meso,kao glavni izvor proteina.Stvarno si pametna!
Tvoja kicma i kosti trpe zbog izostanka ciklusa.
Imas 2 varijante,prvo da unosis puno mesa,mleka i mlecnih proizvoda i jaja.Ne moras da se prezderavas ali moras da to unosis i da u apoteci uzmes caj za regulisanje ciklusa.I da cekas da se organizam vrati u normalu.Druga varijanta je da odes kod ginekologa i da se hormonima izazove ponovo ciklus,sto se radi ako ti se ne pojavi jos koji mesec.Moj ti je savet da probas prvo prirodno,mada bih rekla da si ti prvo za jedne batine pa onda za pojacanu ishranu,Da si samo svesna sta si uradila svom telu ne bi ti palo na pamet da drzis tako rigoroznu dijetu i da skines 10kg za kratak period.
Kile se mogu skinuti i zdravijim nacinom.


Kako se zove caj koji spominjes za regulisanje ciklusa?
 
Ja sam prosla kroz to...drzala dijetu, posle 2 meseca izgubila menstruaciju, nisam je imala oko 2 god! Naravno, i dalje sam gubila na tezini(anorexia)...kasnije iako sam se vratila na pocetnu kilazu, trebalo je da prodje dosta vremena dok se organizam nije stabilizovao(hormoni itd). Nemoj nista naglo, iz iskustva znam da ti naglo vracanje tezine nece doneti nista dobro, cak moze da dodje do poremecaja, kao sto je slucaj sa naglim gubitkom. Kod mene situacija(poremecaj ishrane) traje vec 5 god. Kad odrzavam normalnu tezinu, sve je ok...kad se ugojim malo ne dobijem..kad smrsam puno ne dobijem...znaci sve umereno..polako, nista naglo. Pozdrav i srecno!
 
dr:
Bas tako,caj za regulisanje ciklusa.

Pitanje, savet ili vec kako za DR.
Imam 30god., od 12 god menstruaciju koja od samog pocetka nije redovna. Moja majka je isto tako imala neredovne menstruacije. Dve godine sam u braku i pokusavam da ostanem u drugom stanju. Pre par meseci bila sam u bolnici. Hormoni su mi u redu. HSG nisu mogli da mi rade posto sam alergicna na jod, pokusali su Laparaskopiju ali nije uspela. Spermogram mog muza je odlican. Oboje smo ne pusaci, nikada nismo probali drogu i nepijemo alkohol. Kada sam izlazila iz bolnice rekli su mi da malo smrsam (visina 163 i 75kg) pa da mi ponovo rade laparaskopiju. Razmisljam da odem kod privatnika posto sam razocarana radom u bolnici, kupicu caj koji ovde spominjes za regulaciju ciklusa. Menstruacije su mi kao sto rekoh neredovne.Nemam ciklus dva do tri meseca, pa onda jedna do dve su redovne traju oko 30 do 35 dana pa onda opet jedan do dva meseca se produzi ciklus. Volela bih da znam zasto se to desava i da li smem da pijem taj caj ako pokusavam da ostanem u drugom stanju?
Unapred hvala
 
Ne znam zasto ti nisu redovne menstruacije jer nije sprovedeno ispitivanje do kraja,moze biti vise razloga od problema sa jajnicima pa na dalje.To ti je velika oblast,sta bi sve moglo da bude.
Sto se tice caja,mozes ga uzimati bez ikakavog straha.To je biljni caj,proizvodi ga institut Josif Pancic,nema nikakvih prepreka zasto ga ne bi uzimala.Cim imas neredovne cikluse,verovatno ti izostaje i ovulacija.Znam dosta zena koje su regulisale svoje cikluse upravo tim cajem,od obilnih,preko bolnih do neredovnih ciklusa.
Nista te ne kosta da probas.Mozde ti samo pomoci,odmoci nece sigurno.
Pozdrav!
 
Jelena R:
dr:
Bas tako,caj za regulisanje ciklusa.

Pitanje, savet ili vec kako za DR.
Imam 30god., od 12 god menstruaciju koja od samog pocetka nije redovna. Moja majka je isto tako imala neredovne menstruacije. Dve godine sam u braku i pokusavam da ostanem u drugom stanju. Pre par meseci bila sam u bolnici. Hormoni su mi u redu. HSG nisu mogli da mi rade posto sam alergicna na jod, pokusali su Laparaskopiju ali nije uspela. Spermogram mog muza je odlican. Oboje smo ne pusaci, nikada nismo probali drogu i nepijemo alkohol. Kada sam izlazila iz bolnice rekli su mi da malo smrsam (visina 163 i 75kg) pa da mi ponovo rade laparaskopiju. Razmisljam da odem kod privatnika posto sam razocarana radom u bolnici, kupicu caj koji ovde spominjes za regulaciju ciklusa. Menstruacije su mi kao sto rekoh neredovne.Nemam ciklus dva do tri meseca, pa onda jedna do dve su redovne traju oko 30 do 35 dana pa onda opet jedan do dva meseca se produzi ciklus. Volela bih da znam zasto se to desava i da li smem da pijem taj caj ako pokusavam da ostanem u drugom stanju?
Unapred hvala

Ako si alergična na jod, može da ti stvara probleme jod kog ima u jestivoj soli oko pet puta više kao u prirodnoj zdravoj soli.
Dr zna više o tome, pa je zapitaj.
 
dr:
Ne znam zasto ti nisu redovne menstruacije jer nije sprovedeno ispitivanje do kraja,moze biti vise razloga od problema sa jajnicima pa na dalje.To ti je velika oblast,sta bi sve moglo da bude.
Sto se tice caja,mozes ga uzimati bez ikakavog straha.To je biljni caj,proizvodi ga institut Josif Pancic,nema nikakvih prepreka zasto ga ne bi uzimala.Cim imas neredovne cikluse,verovatno ti izostaje i ovulacija.Znam dosta zena koje su regulisale svoje cikluse upravo tim cajem,od obilnih,preko bolnih do neredovnih ciklusa.
Nista te ne kosta da probas.Mozde ti samo pomoci,odmoci nece sigurno.
Pozdrav!

Hvala DR i SOS
Zanima me jos jedna stvar. Posto su u bolnici hteli da mi rade HSG samo sa kontrasom koji se zove "Telebrix" u kojem se nalazi jod da li postoji neki drugi kontras i kako se zove sa kojim mogu da uradim HSG a da ne sadrzi jod.
 
Ne ali moze da ti se izvrsi priprema organizma tako da se ipak uradi sa jodom,mora se konsultovati alergolog koji ce te pomocu lekova pripremati par dana da ne dobijes alergiju.Novije generacije kontrastnih sredstava daju manje alergija.
Ne znam u kom obliku se manifestovala tvoja alergija,samo sa osipom ili je bilo i gusenja...U slucaju da je bio laksi oblik uz konsultaciju alergologa mozes se pripremiti tako sto ces dobijati glikokortikoide i antihistaminike 18,12,6 i 1 sat pre intervencije.Naravno sve to u bolnickim uslovima.
Iz kog grada si,zanima me cisto gde su ti radjena ispitivanja.Sto se tice tvoje zelje da odes kod privatnika,ipak zbog tvoje alergije na jod ipak bih ti savetovala da se drzis bolnice jer za ne daj boze oni imaju sve potrebna sredstva.
By the way,jod kontrastno sredstvo nema nikakve veze sa jodom iz soli,to su potpuno dve razlicite stvari.
 
Uzput, ja i ne pričam o jodu u kontrastnom sredstvu, koji je verovatno radioaktivan, ja samo kažem, da može jod, koji se dodaje jestivoj soli biti uzrokom nepostizanja trudnoče i to u dva smisla. Ako se konzumira jestiva so od 20 gr dnevno, što je negde prosečna potrošnja, to u telo se unosi pet puta veča količina joda, koja je potrebna organizmu i to jod u jednovalentnom stanju, a u prirodi jod u hemijskim spojevima ima više valencija, ili suprotno, kad se zbog vrlo slanog ukusa jestive soli ta svede na potrošnju od 4 do 5 gr dnevno ili manje, to prouzrokuje pomanjkanje svih elektrolita, pa nisu ph-i plazmi pravilni, ni ph sperme, ni ph ženske plazme.
Tako, dr u pravu si, radi se o potpuno dva različita joda.
A znaš sama , da se pomanjkanje joda leči sa davanjem desetoroputne dnevne doze deset dana, što bi u prvom slučaju značilo, das se lečimo preko jodovane jestive soli celi život.
 
dr:
Ne ali moze da ti se izvrsi priprema organizma tako da se ipak uradi sa jodom,mora se konsultovati alergolog koji ce te pomocu lekova pripremati par dana da ne dobijes alergiju.Novije generacije kontrastnih sredstava daju manje alergija.
Ne znam u kom obliku se manifestovala tvoja alergija,samo sa osipom ili je bilo i gusenja...U slucaju da je bio laksi oblik uz konsultaciju alergologa mozes se pripremiti tako sto ces dobijati glikokortikoide i antihistaminike 18,12,6 i 1 sat pre intervencije.Naravno sve to u bolnickim uslovima.
Iz kog grada si,zanima me cisto gde su ti radjena ispitivanja.Sto se tice tvoje zelje da odes kod privatnika,ipak zbog tvoje alergije na jod ipak bih ti savetovala da se drzis bolnice jer za ne daj boze oni imaju sve potrebna sredstva.
By the way,jod kontrastno sredstvo nema nikakve veze sa jodom iz soli,to su potpuno dve razlicite stvari.

Zivim u Beogradu. Kada sam otisla da ispitam sterilitet bila sam prvi put u bolnici. Znam da si ti lekar po profesiji i nemoj se uvrediti ali kada sam izlazila iz bolnice zarekla sam se da vise nikada necu tamo uci. Jos uvek imam nocne more. Osoblje bolnice, kao i sama atmosfera je nesto naj... sada cu se zaustaviti da ne bi rekla neke pogrdne stvari. U svakom slucaju to je bilo NAJRUZNIJE iskustvo u mom zivotu.
Razmisljam o klinici Papic ili Jevremovoj.Pa da vidim sta ce mi oni reci.
Inace kada su mi ubrizgali Telebrix mesto uboda na ruci je oteklo oko jedan ili dva santimetra i bilo je tvrdo.
Tako da ako ne mogu da radim HSG, videcu da uradim ponovo Laparaskopiju, ali kod privatnika. Ponavljam u bolnicu se sigurno necu vracati.
Puno pozdrava
 
dr:
Ne ali moze da ti se izvrsi priprema organizma tako da se ipak uradi sa jodom,mora se konsultovati alergolog koji ce te pomocu lekova pripremati par dana da ne dobijes alergiju.Novije generacije kontrastnih sredstava daju manje alergija.
Ne znam u kom obliku se manifestovala tvoja alergija,samo sa osipom ili je bilo i gusenja...U slucaju da je bio laksi oblik uz konsultaciju alergologa mozes se pripremiti tako sto ces dobijati glikokortikoide i antihistaminike 18,12,6 i 1 sat pre intervencije.Naravno sve to u bolnickim uslovima.
Iz kog grada si,zanima me cisto gde su ti radjena ispitivanja.Sto se tice tvoje zelje da odes kod privatnika,ipak zbog tvoje alergije na jod ipak bih ti savetovala da se drzis bolnice jer za ne daj boze oni imaju sve potrebna sredstva.
By the way,jod kontrastno sredstvo nema nikakve veze sa jodom iz soli,to su potpuno dve razlicite stvari.

Zivim u Beogradu. Kada sam otisla da ispitam sterilitet bila sam prvi put u bolnici. Znam da si ti lekar po profesiji i nemoj se uvrediti ali kada sam izlazila iz bolnice zarekla sam se da vise nikada necu tamo uci. Jos uvek imam nocne more. Osoblje bolnice, kao i sama atmosfera je nesto naj... sada cu se zaustaviti da ne bi rekla neke pogrdne stvari. U svakom slucaju to je bilo NAJRUZNIJE iskustvo u mom zivotu.
Razmisljam o klinici Papic ili Jevremovoj.Pa da vidim sta ce mi oni reci.
Inace kada su mi ubrizgali Telebrix mesto uboda na ruci je oteklo oko jedan ili dva santimetra i bilo je tvrdo.
Tako da ako ne mogu da radim HSG, videcu da uradim ponovo Laparaskopiju, ali kod privatnika. Ponavljam u bolnicu se sigurno necu vracati.
Puno pozdrava
 
dr:
Stvarno mi zao zbog tvog iskustva,zdravstvo nam je u ne u raspadu nego ne mogu da nadjem adekvatan izraz za to.U svakom slucaju gde god potrazis pomoc zelim ti da urodi plodom i da uskoro dobijes bebu.
Veliki pozdrav!

Puno hvala na lepim zeljama.
:D Upravo sam kupila caj za regulisanje ciklusa i jos jedan za sterilitet, bas u ulici Tadeusa Koscuskog, pa kad odem kuci pocecu da ih primenjujem, pa sta Bog da.
Htela sam da napisem, u stvari, posto sam videla da jos uvek ne radis da mi je zao zbog toga, ali mi je drago da si ovde i da ne samo meni nego i drugima tako lepo i sa velikim strpljenjem dajes odgovore i da ti u moje ime a mislim i njihova zelim puno srece i u poslu i u privatnom zivotu.
 
Hvala! :oops:Moja generacija je nekako upala u corsokak sa drzavom i sistemom ali valjda ce biti bolje.Ako ti je za utehu i lekari nekad dozive neprijatne situacije od svojih kolega kad su u pitanju njihovi clanovi porodice.Tad se prosto iznenadis jer ti je to kolega ali sta ces,Kukolja ima u svakom zitu.
Jedino sto smeta i meni i mojim kolegama sto posle takvih prica u koje sam sigurna da su tacne,imas utisak da moras da se pravdas,da branis profesiju i ako licno nisi nista kriv.Ima i dobrih ljudi i dobrih lekara,ja krecem od onoga da ne mozes da budes dobar lekar ako nisi dobar covek.Ti si verovatno naletela na lose ljude ali ne dizi ruke od borbe za svoje potomstvo i svoje zdravlje!
 
Draga,Dr meni se jos nije vratio menzis-jedem normalno,ugojila sam se 3 kg-ma sve po programu.
Jedino onaj caj ne mogu da podnesem koliko je odvratan...nesmem ni da ga sladim. Da li je sve uredu samnom? Kada ce mi se najkasnije vratiti menzis? Hoceli mi se vratiti menzis? Koliko pitanja-opet moja gnjavaza!
 
Dr? HELP! HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP HELP- :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Sta je maco,jos nisi dobila?
Ma polako,slusaj ti si u godinama kada devojkama i koje ne drze dijete zna da nestane na par meseci pa se pojavi,pa ponovo preskoci pa opet.I tako sve dok se hormonski status ne dovede u ravnotezu.
Dobices ti ponovo,ne brini.
Ne bi bilo lose da porazgovaras sa mamom da odete zajedno kod ginekologa,ili bar da odes kod pedijatra pa da te on uputi kod ginekologa,mislim da bi tvojoj mami taj redosled bio prihvatljiviji,zato sto si tako mlada.Da se uradi jedna analiza krvi i nivo hormona pa da se na osnovu toga vidi sta se desava sa tvojim hormonima,estrogenom i progesteronom.
Ali prvo se opusti,probaj da se lepo provedes za praznike pa kad prodju ovi praznici a ti mamu pod ruku ili ako ti je lakse samoj kod skolskog lekara...Samo glavu gore,nekada prodje i citava godina da se ponovo uspotavi normalan ciklus.
Bez nerviranja!
Srecna ti Nova Godina,eto ja cu ti pozeleti dobro zdravlje a za ostalo nek se pobrinu ostali. :D
 

Back
Top