Ambicija

Guede

Buraz
Poruka
11.277
Malo ko ima toliki broj dobrih citata kao sto ih imaju Vajld i Šo ... bar meni njihove izjave odzvanjaju nekim posebnim tonom. Ovog prvog vezana za temu glasi : Ambicija je posljednje utociste gubitnika.

Koje je vase misljenje o ambiciji, sta mislite o Vajldovoj izjavi ?
 
u pravu je čovek
nešto mi ne idu te ambicjie...misim imao sam ih jedno vreme i to što se tiče života, neke planove, ideje...al mi ništa nije ostvareno pa sam se valjda predao, prepustio...ubedačio

a što se posla tiče, tu tek nemam ambicjie...i za računati je da će čovek vremenom da legne na rudu...ali kod mene obrnuto...što sam stariji sve to mi je odvratnije
 
Možda nije dobro prevedeno ,jer je ambicija unutrašnja reakcija na kompleks inferiori!
Po tom je ishodište niskih rastom,hendikepiranih,ružnih...Ali koji imaju kefalo!I solidan libido (energiju!):lol:
 
Ima i prevod gdje je posljednje utociste neuspjeha, mada kontekst je isti.

Mada ja mislim ako ima ambicija i ima tu mogucnost utocista za neuspjeh, ona nije nuzno samo to
 
U pravu je So.Ako gledamo zivot idealisticki.......Ljudski i pravilno
Al Corba je davno vec definis"o i tu stvar......:zcepanje:

"ebiga treba biti drzak kad te kulturno od"ebu......I onda ti pređe u naviku.I vrata se otvaraju bez kucanja......:zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Sve dok nama dominira UM dotle su i volja i ambicija značajno prepoznatljivi. Njih podjednako forsira UM pod nebrojeno drugih maski koje počinjemo prepoznavati kao dete školjke sa prvim odlaskom na more.
Dete sakuplja školjke a mi citate sve dok ne shvatimo da toga ima kao zrna peska na obalama mora. Tek tada shvatamo da je more (Voda) To koje je važnije od peska tj školjki na obalama.
Kada u životu shvatimo da je čista Svest, odnosnio Duh (Živa Voda), važniji od uma, polako se okrećemo pravim vrednostima; Tada nam nisu važni citati, nisu važna tuđa mišljenja ni stavovi već jedino ono što kroz nas traži svoj izražaj i svoju realizaciju a to nije ništa drugo do li Ono što suštinski jesmo - Biće, Bitak, Duša - jer kao takvi nemamo ograničenja i nismo izdeljeni već smo svest koja traži svoju visoku realizaciju - iskazivanje svoje transcedentnosti ili svoje neograničenosti kao što je i Sami Kreator - ma kako Ga zvali.
Tada jedina naša ambicija je ne-ambicija, da budemo ono što jesmo i izražavamo se na vlastiti način po svojim postulatimo kada postajemo uzroci svojih odluka, dela i životnog toka. Tada smo naizgled isti kao i pre iako iznutra potpuno različiti.
 
Ambicija nije loša sama po sebi. Ako vam se ne svidja koren reči zamenite je stremljenjem.
Pitanje je gde usmeravamo svoje misli energiju vreme ljubav strast, jbt zašto ovo treba pisati :)
Kad su neki životinje žrtvovali pred božanstvima radili su to tako da se duh te životinje u sledećem životu rodi u čovečijem telu.
Ambicija, stremljenje mora da postoji inače smo biljke, tj i one je imaju.
Budisti kažu da treba biti bez želja ali šta onda, gde dalje, to nisu napisali jer to se ne piše.
Brišu se želje čisti se um da bi se teren pripremio za nešto drugo, i to je ambicija jel
Ostati bez želja i ambicija a nemati pravac i inerciju je gud baj.
Ok Vajld je govorio o majmunima koji se pentraju ali što bi morali da budemo revoltirani kao on, i kao prvo što bi uopšte
gledao majmuna, biram svoje društvo.
Ok Vajld je u pravu ali šta to znači biti u pravu?
¸Znači odabrati stranu, a upravo je to ono što treba nemati pre nego nemati ambiciju.
 
Poslednja izmena:
Malo ko ima toliki broj dobrih citata kao sto ih imaju Vajld i Šo ... bar meni njihove izjave odzvanjaju nekim posebnim tonom. Ovog prvog vezana za temu glasi : Ambicija je posljednje utociste gubitnika.

Koje je vase misljenje o ambiciji, sta mislite o Vajldovoj izjavi ?

lakat neosetljiv na bilo sta...ko kad majka koja se laktala ceo zivot proba njime dal je voda mlaka da okupa bebu, pa kad je mete bebana vrisne do neba jer se oshuri ko prase
 
Malo ko ima toliki broj dobrih citata kao sto ih imaju Vajld i Šo ... bar meni njihove izjave odzvanjaju nekim posebnim tonom. Ovog prvog vezana za temu glasi : Ambicija je posljednje utociste gubitnika.

Koje je vase misljenje o ambiciji, sta mislite o Vajldovoj izjavi ?

ambicija je oruzje netalentovanih... ko je genije yebe mu se za sve.
 
Pre nego se o nečemu raspravlja, treba videti šta se pod tim podrazumeva.
Evo šta piše na Wikipediji:
Ambicija je težnja za isticanjem, za uspehom, priznanjem ili slavom. Ona može biti podsticajna i konstruktivna, ako je u skladu sa mogućnostima individue i ako nije uperena protiv drugih ljudi. Ambicija postaje nezdrava i destruktivna kada je u neskladu sa sposobnostima pojedinca, kada je nerealna, bezobzirna i udružena sa sujetom, mitomanijom i samoljubivošću.

Mislim da je ovo sasvim dovoljno.

Šta je loše u ambiciji da se dođe do nekog naučnog otkrića, da se svoja deca ispravno vaspitaju, da obezbedite sebi i svojoj porodici dobre uslove za život?
Ali ambicije mogu biti i destruktivne.
Prema tome...
 
Srbi isto koriste i izraz 'alavost'.

Ne samo za hranu, vec i u ovom kontekstu.

U engleskom npr. izraz 'hungry' koji oznacava isto to (ne samo za hranu), nema ni priblizno tako negativan kontekst kao 'alavost' u srpskom, kada se koristi u kontekstu ambicije.
 
Srbi isto koriste i izraz 'alavost'.

Ne samo za hranu, vec i u ovom kontekstu.

U engleskom npr. izraz 'hungry' koji oznacava isto to (ne samo za hranu), nema ni priblizno tako negativan kontekst kao 'alavost' u srpskom, kada se koristi u kontekstu ambicije.
Ambiciju više vežemo za nešto pozitivno, za uspješne ljude koji ostvaruju neke velike ciljeve u društvu, uglavnom na moralno ispravne načine sa istaknutom ličnom sposobnošću, alavost se više veže za to kada srbi kradu, kada su oportunisti, političari, kada se uvaljuju na pozicije preko stranke a pritom nesposobni i sl.
 

Back
Top