Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

Moja prijateljica je išla na homeopatski pregled koji se sastojao u tome da joj priključe elektrode i na osnovu nivoa naelektrisanja (ili namagnetisanja?) lekar ustanovi koji je organ oboleo i onda naelektriše kristale šećera (kuglice šećera) i ona ih pije. Određuju tako i na koju je hranu alergičan pacijent. Ona kaže da je to homeopatija, ja sam se zainteresovala, kopala po netu, ali nigde nisam pronašla takav način lečenja i dijagnostike u okviru homeopatije kakvim ga je ona opisala. Da li neko zna o kakvom se vidu lečenja radi ili je to homeopatija advanced? Hvala unapred!
 
Homeopatija ne leči bolest,već stanje.Mnogi,koji su bolesni,a i lakoverni,pre će potražiti pomoć neke skupe gatare ili vračare,a sumnjaju u moć lečenja homeopatijom.Taj lek se stavlja u vodu,znači lek postoji,a ne samo voda,kako neupućeni misle,s tim što se razblažava vodom,i sigurno može da vam poboljša zdrvstveno stanje.U ostalom omate i Stoletov broj pa ga konsultujte.
 
Voda svakao ne pamti, a to sto je 4/5 tela sazdano od vode nema nikakve veze sa konceptom 'pamcenja' vode. Kao sto nema ni kristalizacija vode. Nepobitno je dokazano jos krajem 20og veka, naucno dokazano i to bas od onih koji su zastupali teoriju 'pamcenja' vode, da ne postoji 'pamcenje' vode, tj. da voda 'ne pamti'. Prema tome o tome nema sta ni da diskutujemo, a tek o 'pamcenju' secera i lecenjem naelektrisanim kuglicama secera?!:shock: Boze blagi!
 
Ne znam dali akupunktura i kiroterapija (ili hiroterapija kako neki kazhu) spadaju u alternativnu medicinu, ali silom prilike sam i to probala zbog svoje bolesti. Dijagnozu ne znam, ne zhelim ni da je zapamtim, ali ukratko to je problem sa prshljenima, ishijalgija i diskus hernija (ili diskopatija...ne znam jeli to isto, ali stvarno toliko sam se napatila da sam izbrisala iz memorije i shta mi je).
Uglavnom...probala sve varijante koje su mi ponudili lekari, i fizikalnu terapiju kombinovanu sa tabletama (strashne tablete neke iskreno od kojih zheludac strada) i onda reshila da probam akupunkturu i onu kiroterapiju.
Lekar (inache ginekolog po struci) koji mi je radio akupunkturu nije bio zadovoljan sa mojim stanjem ni posle 10 tretmana (kao, trebalo je da bude dovoljno), a ispostavilo se da nisu dovoljno ni 20 tretmana, iako je u pochetku bilo: ma 10 tretmana i sve ce proci! Bilo je dobro, koliko je moglo biti godinu dana a onda se desilo OPET da se ukochim, ali najstrashnije na svet...kad sam zvala hitnu, rekla sam tojo doktorki koja je doshla: eutanazija molim Vas, ovo se ne mozhe izdrzhati! Ko zna koliko budala je ta zhena videla u svojoj karijeri, pa mi se samo nasmejala....ali verujte da sam samo zhelela da prestane sve to! Nisam mogla da pomerim telo uopshte, ni glavu, ni ruke, za noge da ne prichamo...15 dana!!!
"Kiroterapichar" po meni nije bio to shto treba, koshtao skupo a nije nishta uradio...eto, kako kazhe WW, to treba stvarno da se zna i da znamo koga trazhimo za pomoc! Ovog zadnjeg sam zvala kao "davljenik za slamku"..poshto sam vec bila umorna od silne terapije koje sam dobijala, a nisam hodala 15 dana...
Inache terapija koju sam primala je bila Diklofen+Tramadol <--- mislim da sam na ovo bila navuchena!!! Strashno! Nisam znala ni shta je dan shta je noc....
Kako god...ne znam dali mi je ishta od ovog pomoglo!
 
WW, naravno da jesam, i sve mislim da dalje (posle proshlogodishnjeg strashnog ukochenja) sam puno vishe pazila kako se ponasham prema svom zdravlju (kichmi), s tim shto sam produzhila da vezhbam yogu (pravila sam pauzu bash zbog te upale koja mi se ponovila dva puta u godinu dana) i da plivam dosta. Lek nisam popila iskreno od tada...
Shto se tiche akupunkture i kiroterapije, odluchila sam se na te vrste lechenja kao "zadnju shansu". Mozhda nekome zvuchi bezveze, ali ne dao Bog nikome ono shto sam dozhivela sa nepunih 30 godina.
Kad sam se doselila u Srbiju, prijateljica mi je rekla o nekoj zheni koja radi sa bioenergijom. E, rekla sam, sve sam probala, pa i to cu...i shta bude neka bude.
Kod te zhene idem josh uvek, od kad idem kod nje nisam (kuc-kuc) nijednom dobila pa makar i malu bol u kichmi, shta ona radi, ne znam, ali znam (dok nisam zatrudnela) da me je savijala bez dodira (bukvalno savijanje za koje bi trebalo da me neko drzhi...). Od kad sam trudna, drugachije to radi, ne znam kako, iskreno, ne pitam, ali dobro se osecam, bar shto se tiche kichme.
Hocu reci, ja sam to olako prihvatila kao "ajde, sve sam probala, pa i to cu"...i za sada meni izgleda kao najbolje reshenje.
 
Smatra se alternativom. Klasicna medicina nije ustanovila dovoljni broj naucnih studija koje bi potvrdile ili osporile benefite ovog 'vitamina' u lecenju karcinoma kod coveka. Naravno, ja sam za to da se sve eventualne metode za lecenje ove opake bolesti prouce do detalja. Sto se tice samog B17, da sam u situaciji da klasicna medicina digne ruke od mene, svakako bih ga probala......Nedavno sam gaimala u rukama, bio mi je potreban za tatu, ali kad sam ga dobila shvatila sam da tata ne moze da ga koristi zbog nekih kontraindikacija, pa sam ga poklonila jednom tipu sa foruma. Ne znam sta je bilo sa covekom, nije mi se javljao od tad; nadam se da je dobro.
 
u poslednjih mesec dana pocela sam da koristim proizvode firme aloe forevre livnig products. na drugom mestu sam pomenula da imam problem s crvenilom lica, klasicna medicina mi je samo pogorsala problem, posetila sam zvanicnog "strucnjaka", porilicno se razocarala i tako. moja rodjaka vec duze vreme je u pomenutom programu i preporucila mi je njihove proizvode. da budem iskrena, ne kao lek, vec kao dodatak ishrani, u jacanju organizma. uz obrazolzenje da jacajuci imunitet dajem snagu organizmu da se sam izbori s problemom. sto se tice proizvoda koje koristim to je aloe gel, vitamine a beta care( vitamini a i b), pijem caj i mazem lice njihovom zelenom (cista aloe) krema. da budem iskrena primetila sam poboljsanje, i to ne samo ja, vec i doc koja me vodi i njen komentar je bio samo nastavite da koristite isto sto i do sada! iskustva onih jkoji su u tom programu su jako pozitivna,iako se mnogi doc ne slazu s tim. pa sam odlucila ovde da se malo raspitam, i da cujem i misljenje strucnjaka, i onih koji su imali iskustva s tim. i ne znam da li je i to neki vid alternativne medicine, mada oni kazu da oni ne lece, i tvrde da samo hrane organizam vitaminima! unapred Vam hvala
 
Pre mesec dana sam pocela sina da vodim na homeoterapiju. Mali ima devete meseci i stalno se borimo sa bronhijalnim opstrukcijama. Jos sa mesec dana, na prvoj kontroli njegov pedijatar je to primetila i preporucila nam je da ga vodimo na pomenutu terapiju. Malko sam se rapitala i konacno prelomila i odvela ga...elem, na osnovu pregleda oka, tacno je videla koji je njegov problem, ja nisam morala nista da pricam. Inace, mali ima plave oci, sto je u stvari, predispozicija za genetsko nasledje bas tih slabih broinhija...Sad ga lecim samo tom terapijom, bez inhalacija, antibiotika...i totalno mu je promenjen rezim ishrane, izbaceno je kravlje mleko, govedina, teletina...ja se izvinjavam ako je ili reci vec o ovome, nisam citala sve...
 
Prevencija, alternativna i klasicna medicina - sve troje imaju mesta u tretmanu ljudi prema tome ne treba automatski iskljucivati alternativnu mnedicinu. Naravno, treba se civati sarlatana koji lece sve i svasta raznim napitcima (nisam za varijantu "lecim alergiju, plucne bolesti, kamen u bubregu, rak, sidu.....! - ipak treba biti ozbiljan), ali nikako nisam za automatsko odbacivanje alternativnih mogucnosti. Treba voditi racuna o tome KO je homeopata (homeopatija nije nimalo jednostavna ni laka i njom se ne moze baviti bas svako): osoba mora biti sertifikovana, sa zavrsenim obrazovanjem za praktikovanje homeopatije. Dalje, homeopatija zahteva izuzetno poznavanje klasicne medicine i nije neobicno sto su mahom svi nasi homeopate doktori klasicne medicine. Ideja da neko moze izucavati homeopatiju i njom se baviti a da do detalja nema saznanje o ljudskom telu i njegovom funcionisanju na celijskom, biohemijskom i fizioloskom nivou prosto je nepojmljiva bilo kome ko se ozbiljno bavi medicinskim naukama. Moja je maxima da sve ono sto ne moze da naskodi a mozda moze da pomogne - treba probati.
Moram jos da pomenem da NIJE TACNO da homeopatski lek ne moze da naskodi: PRAVILNO propisan i adekvatan homeopatski lek za neku osobu i njeno stanje NE MOZE da naskod. Ali neadekvatan homeopatski lek za odredjenog pacijenta ili stanje itekako moze da napravi pravo cudo problema, pa je i iz tog razloga neophodno ne leciti se homeopatski na svoju ruku ili ici kod nekog priucenog homeopate vec potraziti strucnu pomoc od nekoga ko zna sta radi.
Od nedavno je alternativna medicina a time i homeopatija dobila svoje mesto i na sceni naseg zdravstvenog sistema, mnogi se klasicni lekari bave i homeopatijom i kombinuju ili naizmenicno primenjuju ova dva tima pristupa pacijentu, sto mislim da moze da bude samo dobro, nikako lose.

Sto se mog licnog stava tice, ne verujem u homeopatiju iz najprostijeg moguceg razloga: cela se homeopatija temelji na tome da se lekovi razblazuju pri cemu ostaje 'memorijski otisak' u resetci vode (moleku;larnoj resetci vode), odnosno da voda 'pamti' (o cemu je vec bilo reci). Obzirom da je krajem proslog veka naucno dokazano od samih homeopata koji su hteli da dokazu bas ovu tvrdnju - da voda ipak 'ne pamti' odnosno da nije sposobna da prenosi elektromagnetne poruke, ne znam na cemu bih mogla da utemeljim delovanje homeopatskih lekova nakon tog saznanja sem na placebo efektu - autosugestivnom stavu pacijenta da ce mu, nakon sto mu klasicna medicina ne moze pomoci, od homeopatije biti bolje. Podrzavam ovo, uz konstataciju da 'sve sto ne moze d anaskodi a moze da pomogne - treba probati", pa sam tako i sama spremna da probam homeopatski da 'izlecim' svoje probleme sa zelucem odnosno gastritisom. Pronaci cu nekoga od homeopata u Bgdu i probacu pa cu vas obavestiti o ishodu. U medjuvremenu, svakog utorka na drugom programu oko 22h ide emisija koja se zove Alternativna medicina - veoma lepo uradjena ispituje mitove i istine o raznim oblicima alternative. Ko je zainteresovan za alternativu - toplo mu preporucujem da pogleda ovaj serijal.
 
Nisam ni ja verovala u homeopatiju, ali sam se odlucila na taj korak posto sam se malo vise raspitala i pricala sa ljudima kojima je homeopatija pomogla. I dalje imam rezerve, ali izguracemo sa terapijom pa cu da vidim kako ce da mu pomogne. Da, te kapi koje su mu prepisane, naglaseno mi je da moram da mu ih dajem po uputsvtu inace nece biti efekta, odnosno, moze da mu se pogorsa stanje. Takodje sam upozorena da se ne uplasim ako mu bude "losije" od terapije u pocetku jer homeopatija "leci iznutra ka spolja" ...sto bi trebalo da objasni ekcem po licu koji je dobio na samom pocetku terapije. Sad mi je malo bolje, bar po tom pitanju. Sto se tice spazma, pa i dalje krci dok dise, ne vidim jos nikakvo poboljsanje...
 

Back
Top