Alternativna medicina: biljke, homeopatija, bioenergija, akupunktura itd

E sad si ubola sustinu.
Covek mora da UPRAVLJA svojim zivotom. Da uzme stvari u svoje ruke i ne ispusta ih. Tako je i kod lekara (koga obavezno moras sam da vodis kroz svoj slucaj), tako je i u drustvu, i na poslu.
Osecaj da kontrolises sebe i svoj zivot, da mozes da kazes "tako sam hteo" a ne "tako se desilo" je onaj magicni dodatak koga nijedan mikroskop ni skener ni rentgen na svetu ne moze videti, a cini razliku izmedju zivota i smrti.

Tacno je, rak je izleciv ali iskljucivo kog ljudi koji imaju takav mentalni sklop. Inace nece pomoci ni kombuha, ni lisavica, ni aloja (alal) vera, a ni vrhunski citostatik koji kosta po par hiljada evrica.

Stil zivota, kako kazes... ja dodajem dozivljaj zivota, percepcija.

"Ne dajte da vas zavedu" (Bertold Breht)... Ni nacelniku klinike ni travaru Borku. Ali cujte sta hoce da vam kazu.
 
Da li neko ima misljenje ili bilo kakvu informaciju o ovome:
Nekoliko Hrvata otputovalo je čak do Filipina kako bi im tamošnji liječnici bez anestezije, skalpela ili bilo kojeg drugog instrumenta iz tijela izvukli bolesno tkivo.

No, malo tko od ljudi koji su proživjeli to nevjerojatno iskustvo je spreman javno o tome govoriti, vjerojatno u strahu od reakcije okoline na tu vrstu alternativnog (na Zapadu još nepriznata) oblika liječenja.

Pod uvjetom potpune anonimnosti, jedan od njih progovorio je za Večernji list:

"Informacije o takvim zahvatima zasad se šire usmenom predajom. Zainteresirani obično stupe u kontakt s nekim tko je već bio na Filipinima, a on ih dalje, putem e-mail adresa, povezuje s liječnicima u Manili koji na taj jedinstveni način pomažu u liječenju tumora, ali i drugih teških bolesti. Na svoje sam oči, na videosnimci, vidio ženu kojoj su liječnici davali šest mjeseci života, a kojoj su u Manili rukama, iz trbuha, iščupali tumor veličine jabuke te joj spasili život."

Prije odlaska u Manilu potrebno je poslati detaljnije podatke o bolesti, pribaviti vizu te dobiti svojevrsno garantno pismo. U avion se sjeda u Beogradu, a iz njega leti za Frankfurt, Dubai i, napokon, u Manilu. Povratna karta stoji oko 1000 eura. Još je poprilici toliko potrebno za ostale troškove: dvotjedni smještaj, terapiju...

"Zahvati se obavljaju u urednoj i lijepo uređenoj ustanovi. No, nemoguće je riječima objasniti što ti ljudi ondje rade, na koji način liječe. Ne može ih se nazvati liječnicima. Ali, nije riječ ni o vračevima ni magičarima, nego o ljudima, kako sami tvrde, koji imaju moć od Boga da iscjeljuju i pomažu drugima. Oni golim rukama prelaze preko vašeg tijela i, kad napipaju tumor ili što tomu slično, odnosno bolesno tkivo, na tom mjestu prodiru kroz kožu i iščupaju ga van", kaže neimenovani izvor.

"Pacijenta pritom ništa ne boli niti poslije na tijelu ostane ožiljak, a krv curi kao kod 'prave' operacije, izvedene prema pravilima službene medicine", opisuje sugovornik te zaključuje da, kao i kod mnogih drugih stvari u životu, uspjeh uvelike ovisi i o tome koliko se u sve to vjeruje, piše Večernji list.

Hvala vam unapred!!!
 
Ne mogu nista da tvrdim, nisam video, ali evo sta moze da bude: filipinski Big Lale u odredjenom trenutku "iz rukava" vadi neku zivotinjsku iznutricu ili sl. Od presudnog je znacaja to sto se kaze da: "uspjeh uvelike ovisi i o tome koliko se u sve to vjeruje"... Dakle, autosugestija. To je jos jedan dokaz da covek ima moc da samog sebe razboli i samog sebe izleci. Samo je izgleda mnogo lakse poverovati drugom nego sebi...
 
Ooooooooooo svevisnji iscelitelju sa Filipina
klanjanje-1.gif
klanjanje-1.gif
:

Molim Vas, tresnite me toljagom po glavi!
 
Opa Zlacane ,otkud sad interesovanje ovog tipa.Ja ubedjen da si party braker na forumu nekretnina, a ono
ti resio da miniras i ove fine ljude koji stvarno nikog ne vredjaju.Jedno je sigurno ,tebi Vitafon nece pomoci
,mozda neki lazni kiroprakticar ,znas ono iz Ludih 70, kad ti zavrne glavu u najboljoj nameri.Pozdrav
svim ucesnicima foruma...

Vi ste Matejicu izgleda patoloski vezani za mene! Ova tema nije prodavanje magle, ili drugim recima - prodajem slikice stanova po 40000evra komad! Tako da se vratite u Vas domen i ne dosadjujte!

A ako Vas bas zanima sta cu ovde, ne brinite za moje zdravlje. Ono je, kuc-kuc-da ne ureknem, sasvim u redu. Raspitujem se za moju staru majku koja je skoro potpuno nepokretna pa trazim nacina da joj bar malo olaksam muke. Inace, ne vidim kako ja miniram ove ljude? Lepo sam postavio pitanje, pa ako neko zna da mi odgovori bio bih mu zahvalan. A Vi se Matejicu drzite bolje onih Vasih fantazija vezanih za prodavanje virtuelnih stanova. Za tu maglustinu, malo je onih koji ne znaju. Za one koji eventualno nisu do sada videli jedan od 1000 ponovljenih ISTIH oglasa doticnog gospodina, mogu da posete sledece linkove:

http://forum.krstarica.com/showthread.php?p=5335659#post5335659
http://forum.krstarica.com/threads/179167

Ajte, molim vas, kupite mu jednu od tih skica da ne mora vise covek da ponavlja oglas! Gospon misli da je Pikaso, pa da mu ne kvarimo iluziju. Nek zaradi koji evro. :D
 
Pozdrav svima!

Citajuci teme na ovom forumu primecujem da ovde ima dosta kompetentnih ljudi iz oblasti medicine, ali medju njima i nekih sa elitistickim pristupom tipa: sve sto nije iz domena "nase" (zapadnjacke) medicine je glupost i/ili prevara!? Zaista ne mogu da razumem ovakav stav.

Otac mi je pre nepunih mesec dana umro od raka bronhija. Lecili smo ga zadnjih 6 meseci[COLOR="Red"] najsavremenijim sredstvima koja se u Nisu mogu naci [/COLOR]("Gemzar" 4 ciklusa, zracenje). Da sada imam ova (sa)znanja uz mogucnost da vratim vreme unazad, lecio bih ga sasvim drugacije.

Kada je lecenje kancera u pitanju, ono sto me u najmanju ruku zbunje, a u pojedinim trenucima dovodi i do gneva je sledece cinjenicno stanje:

• Zvanicna medicina priznaje da ne zna kako da izleci rak, ali se sa oholoscu i arogancijom odnosi prema svemu ostalom sto pominje bilo kakvo poboljsanje ili ne daj boze izlecenje;
• Zvanicna medicina ne leci coveka, nego simptom;
• Zvanicna medicina lecenje kancera zasniva na zracenju i hemoterapiji (neselektivnom razaranju i zdravih i obolelih celija, po logici: bolesne celije su slabije pa ce biti unistene brze) - direktno priznanje da je lecenje ovom metodom trka izmedju ubijanja raka i ubijanja pacijenta;
• Zvanicna medicina je na zapadu a i kod nas sve vise biznis i to vrlo unosan; u Kaliforniji je, na primer, lobi "belih mantila" uspeo da izdejstvuje da je bilo koji drugi nacin lecenja raka osim hemoter./zracenjem/hirurski PROTIVZAKONIT!? Lekar ima pravo da odbije da leci pacijenta koji ne pristane na njegove "uslove lecenja"... kao da su polagali "hipokritovu"a ne Hipokratovu...

Razumem ja da je na pr. "Brojsova metoda" kontraindikovana u vecem broju slucajeva, ali zasto je toliko "bogohulno" uopste pitati lekara sta on misli o takvim konceptima koji u svakom slucaju imaju vise zdravorazumske logike od trovanja citostaticima?

Znam da ce se brzo naci neko ko ce me argumentima i "argumentima" opovrgavati, ali vas podsecam da pritom budete svesni da smo svi mi proizvod tog i takvog obrazovnog sistema i da je zamka u samom pristupu ucenja kod medicinara jos na studijama u tome sto zbog preobimnosti gradiva naviknu da stvari usvajaju kao takve, ne da o njima mnogo razmisljaju, pa kad ti profesori i literatura kazu kako stvari stoje, sta ti tu kao pojedinac imas vise da mislis i trazis nova resenja?

Od raka se umire i tacka. Sta tu neko laprda o izlecenjima, ko se to usudjuje da se izleci!!!?

Ili nisi shavatio ili su ti loše lekari objasnili ali- OD RAKA PLUĆA SE UMIRE (na žalost!)

A ovo crveno boldirano ti je čista glupost! Gemzar je (pored lekova iz grupe Taxana) standard u svetu za karcinom pluća.
 
Verovatno sam ovo vec napisao na ovoj temi,ali moram jos jednom napomenuti da znam nekoliko ljudi koji su verovatno zivotom platitli ili ga bar bitno skratili verovanjem u "cudotvornu alternativnu medicinu".
Mazali se kojecim,pili kojeta,magnetisali se,razmagnetisali se i na kraju-exitus letalis(smrtni ishod).:x:-(
A trebalo je samo prihvatiti predlog za hirursko lecenje i poziveti jos nekoliko kvalitetnih godina.
Ne,oni su izabrali drugi put-precicu do smrti.
Mnogi zameraju konvencionalnoj medicini,cesto nezadovoljavajuce rezultate.
Pri tom,niko ne obraca paznju na to da li su ovi "alternativni" bolji.A nisu.
 
10 godina sam se patio sa hronicnim conjuctivitisom.Lekari mi nisu mogli pomoci.Promenio sam drasticno nacin ishrane,nevezano sa mojim problemom,i gle,nestade mog conjuktivitisa.I evo godina dana kako ne upotrebljavam kapi i mogu da citam satima bez problema."Neka hrana bude vas lek,....",apsolutno je bio u pravu Hipokrat.Imam 60 godina i problem sa artritisom.Nisam mogao da cucnem od bola u kolenu.Znam da se nisam izlecio,ali sam uklonio otok i bol za 20 dana.Cime?Oblogom od gaveza.Poslednja knjiga koju sam procitao i koju toplo preporucujem:Balch:10 prirodnih lekova koji vam mogu spasiti zivot.Zelim vam dobro zdravlje.Skako.
 
Pročitala sam celu temu, i cca. 50% postova se odnosi na tradicionalna vs. zvanična medicina, a ne na ono na šta naslov upućuje. Ja ne bih ni da ih poredim, ni da ih suprotstavljam, jer ni jedna medicina ne funkioniše ukoliko mi sami ne preuzmemo odgovornost za svoje izlečenje.
Lično, biram alternativu - to je moj stav.
Tradicionalna ili tzv. alterantivna medicina, zauzima značajno mesto u izlečenju čoveka svugde u svetu, pa evo i kod nas, i to zvanično - sa sajta našeg min. zdravlja Pravilnik o tradic. med. http://www.zdravlje.sr.gov.yu/mz-admin/downloads/zakoni1/Pravilniik O Tradicionalnoj Medicini.pdf

Bilo bi sjajno da i na ovom cenjenom Forumu ova tema zauzme svoje mesto, i da se zaista čuju iskustva izlečenja čoveka i poboljšanja dobrobiti i celovitosti.
 
Kako je tema o Vitafonu zatvorena pokusacu da je ponovo aktiviram.
Korisnik sam Vitafon"a vec par meseci i i smatram da bi ,ukoliko mogucnosti postoje,trebalo da ga ima svaka porodica.Nije dzabe receno da je "kucni doktor" Imala sam problema sa bolovima u kicmi i vec posle
odredjenog broja terapija bol je nestao a raspolozenje se poboljsalo.Moj suprug ga je koristio za lecenje prostate i veoma je zadovoljan .Savetujem kupovinu svima koji to mogu sebi da priuste,ovo nije reklama,ovo je istina.
 
Da budem iskrena i meni koristi, medjutim ja imam opravdanje -cista fizika. Imam problem sa mokracnim putevima, ovo vibracijom deluje na kapilarne sile i smisleno je.
Ovi ostali sto se zale na reume i takve stvari.... zaista ne razumem princip dejstva?

ja licno imam problema sa mokracnom kanalima, pa bi te zamolila da mi objasnih na kom to principu vitafon djeluje? ili neko drugi ako moze da mi objasni?
dosta mi je stalnih upala i antibiotika a tek uvinog caja...:cry:
 
Molim vas, bilo koga ko zna (i ako treba moze da mi posalje na private)...
Dobila sam telefone dve zene, zapisala i dete je par dana kasnije najverovatnije bacilo taj papir. Prevrnula sam ceo stan i nista...

Elem, jedna zena se zove Desa i radi homeopatiju preko meridijana ruku (kuglice), negde u zoni Vrachara.
A druga daje preparate u vodenom rastvoru, preko Iris dijagnostike i negde je u zoni Zvezdinog stadiona - Banjica.

Stvarno mi je i hitno i bitno.
 

Back
Top