ALS - ostecenje motornog neurona

Molim te pomozi da..ja sam 18 mjeseci vec u muci ..i dijagnoze nigdje, aa ti si bas prosao puno toga, i markere neka sam vidio da spominjes .nadam se da mozemo razmjeniti poruke..mozemo i tu
als definitivno nije. ovo što navodiš je već tipičniji simptom za nešto, ali za als - ne!.
isto tako, rečunaj da liječnici ne znaju ništa o većini neurodegenerativnih bolesti. čak im ni imena nisu dali. da sam slušao kojekakve ljiećnike, davno bih skončao. bojim se da ćeš morat i dalje sam.
privatno se ne dopisujem.
sretno!
 
ali definitivno ne. ovo što navodiš je već tipičniji simptom za nešto, ali za sve - ne!.
također, uzmite u obzir da liječnici ne znaju ništa o većini neurodegenerativnih bolesti. čak im nisu dali ni imena. da sam slušala kojekakve iscjelitelje, davno bih završila. Bojim se da ćeš i dalje morati biti sama.
Privatno se ne dopisujem.
sretno!
P cemu sibpovezao da nije als..na svim sam forumima svijeta..ima ljudi koji nakon 4 godine dobiju dijagnozu als..postujem tvoje misljenje naravno..volio bih da si u pravu..kako sinti inace ..poslije svih ovih godina ako nije preintimno pitanje
 
ali definitivno ne. ovo što navodiš je već tipičniji simptom za nešto, ali za sve - ne!.
također, uzmite u obzir da liječnici ne znaju ništa o većini neurodegenerativnih bolesti. čak im nisu dali ni imena. da sam slušala kojekakve iscjelitelje, davno bih završila. Bojim se da ćeš i dalje morati biti sama.
Privatno se ne dopisujem.
sretno!
Pocelo je sve grcenjem prsta na desnoj ruci..kasnije nespretnost u sakama..fascikulacije stopala i listovi..sad po cijelom tijelu..podrigivanje i stucanje..slabosti gleznjeva, koljena..kukova..ramena..desne sake ..atrofije oko sglobova ii i hipotrofija malih misica saka..tesko disanje na nos vec godinama.. 18 mjeseci od onseta..mogu na pete i prste..6 urednih emng pregleda rebro hrvoje bilic..ljubljana koritnik..split 3 puta..samo radikulopathia l5 s 1 i neuralna lezija stopala..ali se u godunu dana nije pogorsala..isti nalaz..ck normalna..svi napazi drugi normalni..skljocanje i pucanje svih zglobova..progresivno ide na gore lagano..refleksi normalni uvijek iako definitivno imam jake reakcije i trzam se na sve zivo..osjecam da se raspada..dijagnoze nema..s obzirom da bas imam izrazene slabosti i atrofije..emng bi vec trebao pokazato nekakve stvari ako je als nadam se..
 
Sve je počelo trzanjem prsta na desnoj ruci..kasnije nespretnost u kukovima..fascikulacije u stopalima i listovima..sada po cijelom tijelu..podrigivanje i mucanje..slabost u gležnjevima, koljenima.. kukovi..ramena..desni kuk ..atrofija oko zglobova ii i hipotrofija malih mišića vreće.. teško disanje na nos godinama.. 18 mjeseci od početka.. mogu hodati na petama i prstima .. 6 redovitih emng pregleda rebra, hrvoje bilic.. ljubljana koritnik.. split 3 puta.. samo radikulopatija l5 sa 1 i neuralna lezija stopala..ali nije se pogoršalo u godinu dana..isto nalaz..ck normalan..svi ostali simptomi normalni..škljocanje i pucketanje svih zglobova..progresivno se polako pogoršava..refleksi uvijek normalni mada definitivno imam jake reakcije i trzam se na sve živo..osjećam da pada osim..nema dijagnoze..s obzirom da stvarno imam izrazenu slabost i atrofiju..emng bi vec trebao pokazati neke stvari ako je al nadam se..
Nspretnost u sakama ne kukovima
 
oko godinu dana (06/16) prije dijagnoze mi je rečeno na emng da je sve ok.
pravi problemi kasnije počinju. u ljeto '17 ne mogu prepješačiti 1 km, dolazim kući kao da me netko prebio. napravio sam mri mozga i kičme i sve je ok. interpretatorica mri, smrtno ozbiljna, reče mi da se javim neurologu i. mikuli (sada pokojni) u sv. katarinu. ja sav sretan što mi nije ništa, malu za ruku i na more.
kada sam se vratio sa mora, emng je bio koma. svi mišići! prestao sam raditi 6/18.
kod tebe je, kako pišeš - " imam slabosti doslovce po cijelom tijelu, desna saka..obje ruke..noge..i neke atrofije... "

na ovakav problem bi ti emng urlao!

atrofija nastaje kada mišić se ne pokreće nervom. nije als, ali nije ni peace of cake. SADA NIJE ALS, NO MOGUĆE JE DA SE RAZVIJE U ALS.
zašto misliš da je neurološki problem? a metabolika? dvije različite zgrade. neurološka manifestacija metaboličkih problema. možeš im umrijeti na stolu na emng, na pamet im neće pasti ništa osim neurologije.
 
cca godinu dana (16.06.) prije dijagnoze rekli su mi na emng da je sve ok.
pravi problemi počinju kasnije. ljeto '17 ne mogu hodati 1 km, dođem kući kao da me netko tukao. Napravila sam MR mozga i kralježnice i sve je ok. MR prevoditelj, smrtno ozbiljan, rekao mi je da se obratim neurologu i. Mikuli (danas pokojni) u sv. Catherine. Sav sam sretan što sam dobro, idem na more.
kad sam se vratio s mora emng je bio u komi. svi mišići! Prestao sam raditi 18.6.
kod tebe, kako pišeš - "imam slabost doslovno u cijelom tijelu, desna jakna...obje ruke...noge...i nešto atrofije..."

ti bi emng vrištao na ovakav problem!

atrofija nastaje kada mišić nije aktiviran živcem. nije als, ali nije ni za kraj. SADA NIJE ALS, ALI JE MOGUĆE RAZVITI SE U ALS.
zašto misliš da je to neurološki problem? i metabolički? dvije različite zgrade. neurološke manifestacije metaboličkih problema. možeš umrijeti na njihovom emng stolu, ništa osim neurologije im neće pasti na pamet.
 
cca godinu dana (16.06.) prije dijagnoze rekli su mi na emng da je sve ok.
pravi problemi počinju kasnije. ljeto '17 ne mogu hodati 1 km, dođem kući kao da me netko tukao. Napravila sam MR mozga i kralježnice i sve je ok. MR prevoditelj, smrtno ozbiljan, rekao mi je da se obratim neurologu i. Mikuli (danas pokojni) u sv. Catherine. Sav sam sretan što sam dobro, idem na more.
kad sam se vratio s mora emng je bio u komi. svi mišići! Prestao sam raditi 18.6.
kod tebe, kako pišeš - "imam slabost doslovno u cijelom tijelu, desna jakna...obje ruke...noge...i nešto atrofije..."

ti bi emng vrištao na ovakav problem!

atrofija nastaje kada mišić nije aktiviran živcem. nije als, ali nije ni za kraj. SADA NIJE ALS, ALI JE MOGUĆE RAZVITI SE U ALS.
zašto misliš da je to neurološki problem? i metabolički? dvije različite zgrade. neurološke manifestacije metaboličkih problema. možeš umrijeti na njihovom emng stolu, ništa osim neurologije im neće pasti na pamet.
Neuroloski ..ne znam zasto mislim, jer sve sto se do sada radilo je uredno a ja laganom progresijom propadam..nijedna stvar se nine popravila otkada je sve krenulo. Metabolicki..napravio sam strasan sok organizmu kada sam prije 3 godine odjednom izbacio iz prehrane gluten..i secere i mijecno..i izgubio 20 kg u par mjeseci..dali je to sta pokrenulo ne znam ..u splitu je bolnica za nista, nesposobni su..sve sam privatno placao i rjesavao osimm rebra..na rebru i ervina i hrvoje 2 puta sa mnom ..nista ne vide lose..dr koritnik als specijalist kaze da bi potpis stavio da nije als..imam doduse neke vidne senzacije. Preslikavaju mi se slike ..to nema veze s als..prilozit cu slike toga sta ja vidim kao ozbiljne atrofije ..neurolozi ne..
 

Prilozi

  • 20230814_002749.jpg
    20230814_002749.jpg
    84,8 KB · Pregleda: 33
  • 20230814_002756.jpg
    20230814_002756.jpg
    98,8 KB · Pregleda: 33
slike nisu baš ok, ali ne znam kako je prije bilo.
a svi neurolozi - zaboli njih što jeste u stvari. što jest, sam si istražuj, jer "nisu oni plaćeni za to".
ako malo bolje pogledaš, indolencija, neznanje, bolni falus, ignorancija i sl. su meni razvili als.
been there, done that.
ne traži zdravlje u bolnici, niti pravdu na sudu.
ako u 18 mjeseci nije bilo ništa bolje, gdje je onda kraj?
 
Ma jasno je meni da neurolozi ne.mogu pomoci tu nista..jedva da i dijagnozu mogu postaviti, nr trazim ja kod njih zdravlje..ali barem dijagnozu. Nisam razumio na sta mislis ako nije bilo bolje gdje je kraj? Doktori tvrde da se za 18 mjeseci moralo nrsto dogoditi da se iskazu ozbiljniji problrmi..ja sr ne slazem. Mene muci sta nista me ide na bolje, radio sam isokineticko testiranje misica .kod svake skupine misica je disbalans flrksori i ekstenzori 30..40 posto..smijr biti do 10..al razlog svemuntome nitko ne daje..tu doslovce cekas da pocne nesto otkazivati jrr bez klinicke slabosti..prljavog emng..nrma dijagnoze..znam zenu iz slovenije..5 godina od simmptma pocrtnog, ne moze vise do wc..jedva guta i dise..nema jos dijagnozu, samo usmenu od umitovljene neurologinje..koja jr rekla kad.jr vidjela jezik i fascikulacije da ima als
 
evo, da pokrenemo postupak/rezimiramo:
ovo sada nije als, no kuda će se razviti to stanje, ne zna nitko. nije dobro. ako si još funkcionalan, poduzmi sve moguće da zaustaviš ovaj bezdan (ovom riječju sam ti i odgovorio na pitanje " Nisam razumio na sta mislis ako nije bilo bolje gdje je kraj?").
ne traži odgovor na pitanje "hm... je li als, ili nije?"
možda je riječ o nekom od većine neuroloških oboljenja kojemu nema ni imena, kamoli šifre u mkb.
bojim se da si zapeo na isti način kao i ja. možda ne na isti kamen, ali...
jedino si sam možeš pomoći. kada (i ako) dođe dijagnoza, bitno manje šanse su ti za recovery.
sretno!
 
Pozdrav. Nisam uspio da nadjem odjeljak gdje mogu da kucam poruke. Ovako.

Prije 3 godine drug mi je rekao da cudno hodam na lijevu nogu. Nisam osjecao nikakvu slabost osim sto sam je zabacivao dok hodam, umjereno. Prosle godine sam osjetio slabost ne pretjeranu, hod se blafo pogorsao, ne mnogo znacajno, skoro da nije. Atrofirao mi je misic sa strane u potkoljenicu i list lijeve noge. Stopalo prema sebi do pola podižem, na tu nogu nmg da hodam na petu. Na prstima je sve u redu. Javio sam se neurologu. Dao mi je da uradim niz pretraga: emng donjih ekstremiteta ,tiroidni status, vitamin b12 i D, ct ls djela kičme.

Prenosim u cjelosti emng nalaz, kao i ct ls djela kicme i ct vratnog djela kicme Pogledajte prilog 1307839
Pogledajte prilog 1307840Pogledajte prilog 1307841


Odradio sam nalaze javio se doktoru sa nalazima, predložila mi je da legnem u bolnicu 10 dana da bi ubrzali neke pretrage, zbog toga sto je nasla slabost i kocenja u lijevoj ruci i saci. Tamo mi je odradjen CT gave i vratnog djela kicme. Nakon toga mi je uradjena lumbalna punkcija, nalaz je okej. Uradjen je MR glave i vratnog djela kicme. Oba su okej, s time da je ct vrata pokazao neke promjene a radiolog na MR to nije opisao. U prilogu cu vam postaviti nalaze. Sumnjali su na MS ali nisu nasli dokaz u mozgu i cervikalnom dijelu. Nalaz B12 vit mi je dobar, ali nalaz vitamina D je u deficitu i iznosi 22 (poredjenja radi 50>dovoljno, 30-50 nedovoljno <30 deficit).


Javljam se jer me strah od ALS. Od kad sam izasao iz bolnice, prvih 5 dana mi je bilo okej, cak mislim da mi je hod na toj nozi bio poboljsan. Onda sam uzeo da citam o simptomima, sto je greska svakoga ko to cini iskreno, ali djavo ne da mira. Pao sam u anksiozno panicno stanje i poceo da osjecam facikulacije u obije noge setajuci, pa kapci igraju cesto. U stanju spavanja nemam nikakvih problema, samo kad sam napet tj u ovim trenutcima poigravaju mi misici ali nista jako. Slabost ruke se u toku dana javi pa nestane isto kao i kocenje prstiju. Inace bolujem od celijakije, cijeli zivot se nisam pridzavao dijete, alo sam od zadnjih 15 dana na bez glutensku ishranu.
Inače kod celijakičara je česta pojava fascikulacija.

Da li mi može ko otprilike reći po ovim nalazima postoji li sumnja na ALS?

Pozdrav. Nisam uspio da nadjem odjeljak gdje mogu da kucam poruke. Ovako.

Prije 3 godine drug mi je rekao da cudno hodam na lijevu nogu. Nisam osjecao nikakvu slabost osim sto sam je zabacivao dok hodam, umjereno. Prosle godine sam osjetio slabost ne pretjeranu, hod se blafo pogorsao, ne mnogo znacajno, skoro da nije. Atrofirao mi je misic sa strane u potkoljenicu i list lijeve noge. Stopalo prema sebi do pola podižem, na tu nogu nmg da hodam na petu. Na prstima je sve u redu. Javio sam se neurologu. Dao mi je da uradim niz pretraga: emng donjih ekstremiteta ,tiroidni status, vitamin b12 i D, ct ls djela kičme.

Prenosim u cjelosti emng nalaz, kao i ct ls djela kicme i ct vratnog djela kicme Pogledajte prilog 1307839
Pogledajte prilog 1307840Pogledajte prilog 1307841


Odradio sam nalaze javio se doktoru sa nalazima, predložila mi je da legnem u bolnicu 10 dana da bi ubrzali neke pretrage, zbog toga sto je nasla slabost i kocenja u lijevoj ruci i saci. Tamo mi je odradjen CT gave i vratnog djela kicme. Nakon toga mi je uradjena lumbalna punkcija, nalaz je okej. Uradjen je MR glave i vratnog djela kicme. Oba su okej, s time da je ct vrata pokazao neke promjene a radiolog na MR to nije opisao. U prilogu cu vam postaviti nalaze. Sumnjali su na MS ali nisu nasli dokaz u mozgu i cervikalnom dijelu. Nalaz B12 vit mi je dobar, ali nalaz vitamina D je u deficitu i iznosi 22 (poredjenja radi 50>dovoljno, 30-50 nedovoljno <30 deficit).


Javljam se jer me strah od ALS. Od kad sam izasao iz bolnice, prvih 5 dana mi je bilo okej, cak mislim da mi je hod na toj nozi bio poboljsan. Onda sam uzeo da citam o simptomima, sto je greska svakoga ko to cini iskreno, ali djavo ne da mira. Pao sam u anksiozno panicno stanje i poceo da osjecam facikulacije u obije noge setajuci, pa kapci igraju cesto. U stanju spavanja nemam nikakvih problema, samo kad sam napet tj u ovim trenutcima poigravaju mi misici ali nista jako. Slabost ruke se u toku dana javi pa nestane isto kao i kocenje prstiju. Inace bolujem od celijakije, cijeli zivot se nisam pridzavao dijete, alo sam od zadnjih 15 dana na bez glutensku ishranu.
Inače kod celijakičara je česta pojava fascikulacija.

Da li mi može ko otprilike reći po ovim nalazima postoji li sumnja na ALS?
Kakva je kod tebe situacija..da li si dobio kakvu dijagnozu
 
U familiji mog supruga je bilo nekoliko slčajeva ALS-a. Jedna od dve rođene teteke (očeve rođene sestre) i ćerka od tetke koja je imala ALS. Svi su imali ovu bolest u ranim četrdesetim godinama. Moj muž ima 60 godina. 2019 godine je imao težak prelo desne ruke i u krevetu ležao tri meseca i posle počinju problemi sa grčevima u butinama, prvenstveno u levoj, kao posledica kočenja u preponama. Tako smo stigli do dijagnoze Spinalna mišićna atrofija (non specifcata) kod dr Stević. Još uvek nije nastavio ispitivanja koja mu je doktorka predložila. Mada na jednom jedinom EMNGU koji je uradio je konstantovana radikulopatija, zbog problema u donjem delu kičme. MR glave i kičmenog stuba je redan. Krvna slika uredna izuzev kreatin kinaze koja je bila visoka. Zbog tih grčeva uvek ima oswećaj da u nogama tj butinama ima jaku upalu. Sad već teže hoda i brzo se umara. Da li su sve ovo ipak simptomi ALSa?
 
Kokosoara, hvala na odgovoru. Svi moramo da se držimo i koliko možemo da budemo jaki. I oboleli i porodica.
Još jednom da pitam da li neko od obolelih ima familijarni ALS tj. da li je još neko u njegovoj porodici oboleo od ove opake bolesti?
Familijarni als je nesto drugo..to je kad se u obitelji ponavllja als, genetski uvjetovan..a da li netko u obitelji ima ne znam, slabo itko vise pise na ovom forumu..ja nemam jos dijagnozu iako se bojim da sam na putu..ako ima netko neka vam se javi
 
Pozdrav,svima na forumu.Imam jedno pitanje za Jetro1.
Ja se preko dve godine borim sa ovim stvarima.Prvo je bila sumnja na MS,to se vuklo i tada su odustali od toga,iako mi je likvor bio pozitivan,nasli su oligalne trake u likvoru,serum uredan.Pa su se bazirali na CADASIL,zbog neke bijele mase,sta ja znam i tu sam izgubio mjesece dok sam dobio te nalaze..Prije 10 mjeseci zavrsavam kod Dr.Stevic,koja me salje na EMNG,koji je bio uredan.Ali njoj nije bio jasan moj nalaz likvora Kaze da joj se moji simptomi ne podudaraju sa tim likvorom.Trazi da ponovo radim punkciju,i uradio.sam.Cekam nalaz.
Pitanje?
Sta ce mi likvor dokazati,da li imaju te trake ili nemaju?Sta ce njoj to reci?Jer je insistirala na ponavljanju lumbalne punkcije.
Inace ja sam iz Banja Luke.Vodi me dr.Dominovic,ciji je mentor bila Stevic.
P.S.Tu je hrpa nalaza cetiri magneta...i svasta nesto za ovaj period.
Hvala unaprijed,ako mozes odgovoriti.
 
Bojim se da su svi prepusteni sebi..eventualno u sloveniji..kakvi su vama bili pocetni simptomi..dijagnozu su vam dali emng pretragom pretpostavljam..
Hvala na pitanju i kontaktu.
Prvo sam primetio da "vučem" levu nogu( pogotovo kad je bilo hladnije vreme),potom prsti leve šake nisu funcionisali kao pre( usporeni) a stisak je bio malo slabiji. Potom sam dva meseca kasnije pao,nisam se spotakao-nesrećan splet okolnosti,slomio čašicu levog kolena...ležao u gipsu 6 nedelja pa onda fizikalna 3 nedelje,neznajući šta ću kasnije saznati( kažu to je bila inicijalna kapisla za sledeća dešavanja)..Kasnijim pregledima ( sve kao i ostali)od magneta,ct-a,lumpalne,krvi itd itd..dr.Stević konstatuje ALS..Da,prilikom ležanja u gipsu,imao sam jake grčeve leve podkolenice i stopala,toliko da sam u predelu kolena slomio i gips! Danas dosta teško hodam,bez štapa nikako,veoma nestabilno i sporo...Za sada normalno jedem i dišem,a primetili smo da usporeno govorim i ponekad neke slogove "progutam". Od lekova ( Riluetek itd) ne pijem,neću...koristim vitamine A10,B12, uz ishranu dnevno 30 gr.proteina zamešano u vodi,Shilajit smolu ( uveče i ujutro)...Trudim se da se krećem što više dok ne osetim umor,radim ćučnjeve,ustajanje iz fotelje ili stolice bez podrške po 10 puta,dva puta dnevno...Prumetio sam u zadnjih mesec dana da sam na momente izgubio ravnotežu ( prilikom hodanja). I opet imam grčeve u nozi a sad i u desnoj ( ali ne kao one),podrhtavanje mišića obe šake...Izvinjavam se na opširnosti,ali...Pregled sa novom spirometrijom mi je "zakazan" u aprilu,ali mislim da ću pokušati kod dr.Stević privatno otići ranije.
Još jednom,hvala na kontaktu.
Žalosno je da ne postoji aktivno udruźenje ...postoji ali vidim da nema nekakvih zbivanja..
 
Pozdrav,svima na forumu.Imam jedno pitanje za Jetro1.
Ja se preko dve godine borim sa ovim stvarima.Prvo je bila sumnja na MS,to se vuklo i tada su odustali od toga,iako mi je likvor bio pozitivan,nasli su oligalne trake u likvoru,serum uredan.Pa su se bazirali na CADASIL,zbog neke bijele mase,sta ja znam i tu sam izgubio mjesece dok sam dobio te nalaze..Prije 10 mjeseci zavrsavam kod Dr.Stevic,koja me salje na EMNG,koji je bio uredan.Ali njoj nije bio jasan moj nalaz likvora Kaze da joj se moji simptomi ne podudaraju sa tim likvorom.Trazi da ponovo radim punkciju,i uradio.sam.Cekam nalaz.
Pitanje?
Sta ce mi likvor dokazati,da li imaju te trake ili nemaju?Sta ce njoj to reci?Jer je insistirala na ponavljanju lumbalne punkcije.
Inace ja sam iz Banja Luke.Vodi me dr.Dominovic,ciji je mentor bila Stevic.
P.S.Tu je hrpa nalaza cetiri magneta...i svasta nesto za ovaj period.
Hvala unaprijed,ako mozes odgovoriti.
pozdrav,
dosta oskudan je tvoj opis problema sa likvorom pa neću lupetati. molim te nalaz aploudaj. likvor MORA biti čist, proziran... ukoko nije, sve je dalje nagađanje i bilo kakva dijagnoza je na staklenim nogama. nego... neuroborelioza nije? samo pitam...
 
oko godinu dana (06/16) prije dijagnoze mi je rečeno na emng da je sve ok.
pravi problemi kasnije počinju. u ljeto '17 ne mogu prepješačiti 1 km, dolazim kući kao da me netko prebio. napravio sam mri mozga i kičme i sve je ok. interpretatorica mri, smrtno ozbiljna, reče mi da se javim neurologu i. mikuli (sada pokojni) u sv. katarinu. ja sav sretan što mi nije ništa, malu za ruku i na more.
kada sam se vratio sa mora, emng je bio koma. svi mišići! prestao sam raditi 6/18.
kod tebe je, kako pišeš - " imam slabosti doslovce po cijelom tijelu, desna saka..obje ruke..noge..i neke atrofije... "

na ovakav problem bi ti emng urlao!

atrofija nastaje kada mišić se ne pokreće nervom. nije als, ali nije ni peace of cake. SADA NIJE ALS, NO MOGUĆE JE DA SE RAZVIJE U ALS.
zašto misliš da je neurološki problem? a metabolika? dvije različite zgrade. neurološka manifestacija metaboličkih problema. možeš im umrijeti na stolu na emng, na pamet im neće pasti ništa osim neurologije.
Iz nekog razlloga moj emng ne urla..iili jos nije vrijeme da zaurla, ne znam..makar vec godinu i pol simptoma
 
Moram da se obratim iskusnim forumasima i postavim par pitanja:
Pre otprilike dva meseca sam osetio neko trnjenje i strujanje u levoj butini(sa unutrasnje strane),nakon par dana video sam da mi na tom mestu poigravaju nervi.Ukucao u Google i imao sta da vidim!!!
Nakon nedelju dana te "sitne fascikulacije" se sire po listu leve(te iste) noge, a u isto vreme i na list desne noge.Svo to vreme imam poigravanje misica i na rukama,gluteusima,vratu,ledjima(ali retko, ili par puta dnevno), dok su na nogama te fasc. konstantne.I evo upravo na tim mestima osecam neku slabost(u kolenima, u levom zglobu stopala).Inace su mi i refleksi kolena podjednako pojacani(kada ih udarim, noge bas poskoce).
Inace sam imao stresne situacije zadnjih mesec,dva i smrsao sam 10 kg.
Kada radim vezbe svaki zglob mi pucketa,kada duze hodam leva noga(gde su prvo pocele fasc.) kao da je od gume,klecaju mi kolena...
Otisao sam kod neurologa, rekao mu za Als, on uradio neka klasicna ispitivanja i rekao da mi je sve to od Stresa-anksioznosti(i pojacani refleksi na kolenima,i slabost,tremor...)i prepisao vitamine i lekove za smirenje.
I pitam, imam sve znakove als-a:Slabost upravo tu gde imam fascikulacije,oslabeo sam,sitne fascikulacije u nogama ne prestaju!!!,kao da imam neku knedlu u grlu!
Takodje, kada drzim noge i ruke duze u istim polozaju one kao da utrnu,kao da je nema(posebno leva), a ujutru kada lezim u krevetu nekada mi se ruke i noge cimnu-trgnu same od sebe!!!a zadnjih par dana me bude nesnosni bolovi u donjem delu ledja?!
I sada se pitam, dali je moguce da als tako brzo napreduje i pokazuje sve simptome.Do pre mesec dana nikakva slabost, a sada imam osecaj da mi je leva noga toliko teska,gumena da kao da me dani dele od otkazivanja noge!!!
Inace sam rodjen 1977 god.
Koju ste dijagnozu vi dobili
 

Back
Top