Алфа мушкарци: жене воле оне мушкарце који их не стављају на прво место у свом животу и лако их мењају.

Паркинг, продавница, станица,... Ал не нападају ме 1 на 1 или више њих на мене. Ударају на нешто што је моје... Кад нисам ту.

Причају иза леђа, добацују или ударе на кола.
 
Паркинг, продавница, станица,... Ал не нападају ме 1 на 1 или више њих на мене. Ударају на нешто што је моје... Кад нисам ту.

Причају иза леђа, добацују или ударе на кола.
Ista ekipa ili?
 
Ista ekipa ili?
Није иста екипа.

Суштина је да ако не идеш на та места, ти људи ти се појаве пре или касније. Појаве се у аутобусу, појаве се на одморишту, појаве се на мору,...

Стане на улазна врата, као гледа у телефон, шири се.
 
Није иста екипа.

Суштина је да ако не идеш на та места, ти људи ти се појаве пре или касније. Појаве се у аутобусу, појаве се на одморишту, појаве се на мору,...

Стане на улазна врата, као гледа у телефон, шири се.
I tako cesto ljudi ti isprecavaju da prodjes, dobacuju u busu?
Sta imas tetovirano na celu? :D
 
I tako cesto ljudi ti isprecavaju da prodjes, dobacuju u busu?
Sta imas tetovirano na celu? :D
Нисам рекао ми добацују у аутобусу...

Прођи мало кроз људе. Гледај како се понашају.
 
ma da da, evo ludim za onim koga boli uvo za mene
Na žalost, ima žena koje pokazuju taj obrazac da lude za nedostupnima. I otuda taj stav kao ludeće jer si nedostupan.

U osnovi, zrele žene nemaju taj problem. Žele dostupnog. Ali nešto drugo se tu meša. Žene vole jake ličnosti koje imaju svoj život nezavisno od njih. Ali vole da im one budu slabost. To je jako privlačno. 🙂
 
Ovdje se radi o terminološkom nesporazumu.

Nisu u pitanju "badže", neki štemeri ili bikeri ili lokalni ramboi iz prčvarnice u ambijentu alkoholnih isparavanja. Nije to pitanje.

Tu alfa priču su lansirali Amerikanci ima kojih 15+ godina.

Amerikanci imaju navadu da sve pojednostavljuju, a ta alfa priča je zapravo jedino - iako su ideolozi toga htjeli proširiti ju- oko sexa i kako da muškarci šonje ili papučari dođu do ženskih koje ih ignorirarju ili ako su oženjeni, onda ih žena davi i papučari su.

Stvar oko alfa ideologije nije samo za mlađe muškarce, nego od 15 do 80 godine, i nije samo fizička, nego se više radi o izgradnji karaktera. Ukratko, njihova bi poruka bila, kako su zamislili sve, da dečke koji su dosta zombiji ili uplašeni ili sramežljivi ili se boje, da poduzmu nešto da steknu samopouzdanja. Onda su im recepti bili da malo razviju mišiće, odu u teretanu, da ne idealiziraju ženske kao neke dive, da steknu materijalnu i statusnu snag kroz funkcionalno obrazovanje i postanu poželjni ženama i materijalno, i snagom karaktera i imanjem "ja".

Nisu to preporuke da idu u neke alko kožnjake i birtije i tamo se u barovima glupiraju pred komadima za jednokratnu ševu.

Također su tu bili i savjeti oženjenim ljudima u srednjim godinama, 40 do 60, ako ih žene zlostavljaju ili preziru, da ih stjeraju u red, da pokažu tko je gazda u kući i, a to je najvažnije, budući da je nemali dio bio ili razveden i materijalno uništen razvodom- da imaju odvojene račune od supruga i da se pravno osiguraju kako ne bi bili zgaženi ako dođe do razvoda.

Dakle- to je američka priča iz specifično njihove kulture, ali i idolizacije pop kulture, te pravnog sistema oko braka i razvoda, a namijenjena svim klasama, no u najvećoj mjeri ljudima koji rade kao službenici u korporativnom kapitalizmu koji ih cijedi i pretvara u polurobove.

Vrlo specifično.
 
Алфа мушкарци не читају књиге о женској психологији и неће ни да читају никакве постове на овом форуму- они једноставно живе и делују на зов природе.
Čak Noris?
Čak Noris ne čita postove na forumu, postovi čitaju njega....
 
Žene vole ženskaroše? Žene ne vole kad su na prvom mestu? Jel taj ko je pisao ovu listu nekad trpao zivu devojku ili je imao lutku?

Запитајте се и Ви да ли сте икада искусили несебичну женску льубав?

Или су то једноставно биле различите верзије брачне проституције, где се на мушкарца гледа као на извор новца?
 
ženska mitohondrijalna DNK je otišla u krivak, pretrpela je neko oštećenje
jer da su se žene ovako ponašale ikada u prošlosti ljudi, ili ne bi uopšte postali ljudi
ili bi nestali kad sebe....
žene danas svesno nagradjuju muškarce koji rade protiv dobiti zajednice i čovečanstva uopšte
žene vole te alfe, al te alfe su nekada predvodile pleme u odbrani, a nisu rasturali drogu da potruju omladinu

Očekivati da se kompletna slika sveta promeni, a da žene ostanu iste kao što su bile je nemoguće.

Vidim i ja da su žene pokušale dobiti nešto, da su dobile čak i više nego što su mislile da će ikad dobiti, kao i da sa obavezama dolazi i odgovornost. Mnoge su nesrećne, mnoge to nisu zamišljale ovako, a ako mene pitaš najviše mi je žao što se izgubio odnos džentlmena i dama, koji se po samoj aktivaciji ravnopravnosti (koja sve više gura na jednakost, a ne na ravnopravnost jer to se dobilo odavno) gubi.

No, pričati da su žene pretrpele oštećenje i da ne bi postali ljudi da su se ponašali ovako, malo je bezveze jer su se i muškarci pogubili, pretrpeli ozbiljna oštećenja.

Ne moram da idem daleko u prošlost u smislu plemena i ostalih stvari, kad uporediš samo Solunce (moram velikim slovom) i muškarce danas, Solunci bi ih se stideli. Oni idu Knezom i "prenkuju" ljude, oni ne prilaze devojkama, oni se ne trude da naprave mnogo, kilavi su većinom, ozbiljno mali procenat može da uradi 5 zgibova i 20 sklekova, što je poražavajuće.

To padne u depresiju jer nema BMW ili tome slično... A i odgovorno tvrdim da pola muškaraca danas ne bi preživelo ono što su naši očevi preživeli tokom 90-ih, inflacija, jada, bede, rata i to sve uz porodice i malu decu.

Tako da, pre nego što pljunete po ženama, pogledajte u ogledalo, ima i tu posla mnogo.
 
Da. Ali tak autoritet može biti i nešto što se njoj lučno dopada. Recimo neki član SNS pa makar bio i predsednik moćan - otpada. 😁
A šta fali SNS alfama?? Na primer, ovaj gospodin:
1715323556871.png

Žene su se tukle da budu deo njegovog Harema. :per:
 
Tako da, pre nego što pljunete po ženama, pogledajte u ogledalo, ima i tu posla mnogo.

žena je prva, od nje sve zavisi, ako nagradjuje dobro, društvo ide u dobro smeru
ako nagradjuje zlo, društvo ide u zlom smeru, nije to pljuvanje, to je istina.
 
Ovdje se radi o terminološkom nesporazumu.

Nisu u pitanju "badže", neki štemeri ili bikeri ili lokalni ramboi iz prčvarnice u ambijentu alkoholnih isparavanja. Nije to pitanje.

Tu alfa priču su lansirali Amerikanci ima kojih 15+ godina.

Amerikanci imaju navadu da sve pojednostavljuju, a ta alfa priča je zapravo jedino - iako su ideolozi toga htjeli proširiti ju- oko sexa i kako da muškarci šonje ili papučari dođu do ženskih koje ih ignorirarju ili ako su oženjeni, onda ih žena davi i papučari su.

Stvar oko alfa ideologije nije samo za mlađe muškarce, nego od 15 do 80 godine, i nije samo fizička, nego se više radi o izgradnji karaktera. Ukratko, njihova bi poruka bila, kako su zamislili sve, da dečke koji su dosta zombiji ili uplašeni ili sramežljivi ili se boje, da poduzmu nešto da steknu samopouzdanja. Onda su im recepti bili da malo razviju mišiće, odu u teretanu, da ne idealiziraju ženske kao neke dive, da steknu materijalnu i statusnu snag kroz funkcionalno obrazovanje i postanu poželjni ženama i materijalno, i snagom karaktera i imanjem "ja".

Nisu to preporuke da idu u neke alko kožnjake i birtije i tamo se u barovima glupiraju pred komadima za jednokratnu ševu.

Također su tu bili i savjeti oženjenim ljudima u srednjim godinama, 40 do 60, ako ih žene zlostavljaju ili preziru, da ih stjeraju u red, da pokažu tko je gazda u kući i, a to je najvažnije, budući da je nemali dio bio ili razveden i materijalno uništen razvodom- da imaju odvojene račune od supruga i da se pravno osiguraju kako ne bi bili zgaženi ako dođe do razvoda.

Dakle- to je američka priča iz specifično njihove kulture, ali i idolizacije pop kulture, te pravnog sistema oko braka i razvoda, a namijenjena svim klasama, no u najvećoj mjeri ljudima koji rade kao službenici u korporativnom kapitalizmu koji ih cijedi i pretvara u polurobove.

Vrlo specifično.
Pa upravo to idi u trtanu, vezbaj, stici pare samopuzdanje, budi musko, ih i tera u papucarluk i konzumerizam jer uz teretanu idu suplementi, odeca, moda, stil, imidz, znaci podredis ceo zivot da bi video golu pichku.
 
Tome je i ova mrznja prema muskarcima koja je svuda okolo doprinela i to da je tvoja seksualnost nesto strasno i gadno i zlo. I da si nedostojan ******. Ti si mali trol koji je napaljen ali nedostojan. A zene su neki elfovi koji imaju flautu medju nogama iz kojeg izlecu leptirici.
A istina je heheh.

Bajo, voli sebe. Uzivaj u svojoj kozi. Idi u trtanu zdravlja radi, mada ima zdravijih aktivnosti. I nemoj da ti niko prdi da nisi dovoljno dobar i da samo treba da nabijes misice, steknes para i samopouzdanja.
Imaj svoj mojo : sta ce lepo danas da se desi i ako ne sam cu napraviti.
 
Pa upravo to idi u trtanu, vezbaj, stici pare samopuzdanje, budi musko, ih i tera u papucarluk i konzumerizam jer uz teretanu idu suplementi, odeca, moda, stil, imidz, znaci podredis ceo zivot da bi video golu pichku.
Nije to tako jednostavno.

Alfa priča je ideologem manosfere, a ona je imala tri "proroka": Roissy in DC, (neću napisati njegovo pravo ime, porijeklom američki Nijemac), Roosh (Irano-Armenski Amerikanac) i Tucker (on je manja figura).

Sve je u biti počelo oko toga kako da sramežljivi i nesamopouzdani dečki steknu sigurnost oko ženskih. I onda je nabujalo kao tumor, no podijelilo se u dvije glavne struje: prva je bila opsesija sexom i oko toga 300 čuda, u biti nihilistički egzistencijalizam da se poentira ekstremno u se-na se-poda se. Druga je struja bila pozitivnija, no ona je išla da uključi sve Amerikance (iako realno bijelce), svih staleža i godišta, da steknu zdravi muški ego koji uključuje i odnose sa ženama, a da se otarase nesigurnosti, straha i sl. u cijelom životu, od posla i karijere do društvenih i međuljudskih odnosa.

Tucker je sad oženjen s 4 djece; Roosh se pokajao zbog svojijeh bludnijeh puta i postao kršćanin, prvo ruski, a onda armenski (ili obratno, zaboravio sam), dok je Roissy postao prorok bjelačkog nacionalizma i osoba s misijom (yebeš ševu).

Od svega toga je ostalo u široj kulturi par zdravorazumskih savjeta- radi da budeš zdrav, a ne utovljena svinja; probaj preko nekih metoda razviti samopouzdanje i karakter; nemoj idolizirati, ali i nemoj prezirati žene; i konačno- budi budan oko materijalnog statusa jer će te i supruga (ako si oženjen) i država oderati i baciti na prosjački štap ako im se ćejfne.

Tu je bilo svega, a poslije briljantnih Roissyevih početnih tekstova, čini se da je napustio blog pa su bile vidljive promjene u stilu, a bilo je i teorija da su dobar dio tih savjeta muškima napisale ženske koje su prijezirno "izdale svoju vrstu".

To je glavna priča, budi alfa znači probaj postati, nizom malih koraka, samopouzdana i samodostatna osoba.
 
Poslednja izmena:
to je žensko...
Grešiš, Antihejter.
Loki je muškarac, mladić.
Ne zanima me ( nas) njegovo seksualno opredelenje, nije žensko.
Kao tinejdžer je pisao o sebi i postavljao svoje slike na nekom drugom i mirnijem mestu.

Tako da grešiš
 
Nije to tako jednostavno.

Alfa priča je ideologem manosfere, a ona je imala tri "proroka": Roissy in DC, (neću napisati njegovo pravo ime, porijeklom američki Nijemac), Roosh (Irano-Armenski Amerikanac) i Tucker (on je manja figura).

Sve je u biti počelo oko toga kako da sramežljivi i nesamopouzdani dečki steknu sigurnost oko ženskih. I onda je nabujalo kao tumor, no podijelilo se u dvije glavne struje: prva je bila opsesija sexom i oko toga 300 čuda, u biti nihilistički egzistencijalizam da se poentira ekstremno u se-na se-poda se. Druga je struja bila pozitivnija, no ona je išla da uključi sve Amerikance (iako realno bijelce), svih staleža i godišta, da steknu zdravi muški ego koji uključuje i odnose sa ženama, a da se otarase nesigurnosti, straha i sl. u cijelom životu, od posla i karijere do društvenih i međuljudskih odnosa.

Tucker je sad oženjen s 4 djece; Roosh se pokajao zbog svojijeh bludnijeh puta i postao kršćanin, prvo ruski, a onda armenski (ili obratno, zaboravio sam), dok je Roissy postao prorok bjelačkog nacionalizma i osoba s misijom (yebeš ševu).

Od svega toga je ostalo u široj kulturi par zdravorazumskih savjeta- radi da budeš zdrav, a ne utovljena svinja; probaj preko nekih metoda razviti samopouzdanje i karakter; nemoj idolizirati, ali i nemoj prezirati žene; i konačno- budi budan oko materijalnog statusa jer će te i supruga (ako si oženjen) i država oderati i baciti na prosjački štap ako im se ćejfne.

Tu je bilo svega, a poslije briljantnih Roissyevih početnih tekstova, čini se da je napustio blog pa su bile vidljive promjene u stilu, a bilo je i teorija da su dobar dio tih savjeta muškima napisale ženske koje su prijezirno "izdale svoju vrstu".

To je glavna priča, budi alfa znači probaj postati, nizom malih koraka, samopouzdana i samodostatna osoba.
Mislim da ne treba da budes alfa i da je u tome upravo i klopka. Jer alfa sluzi tom poretku. Kao vodja on svoje daje na podase u sluzbi hijerarhije, poput srecnog gladijatora sto je preziveo borbu lavova pa mu bacaju cvece.
Drugo, alfe ne postoje. Ne medju ljudima. Medju gorilama da ali mi smo hijerarhijski blizi boniboima i simpanzama.
A nismo ni kao ti majmuni. Mi smo posebni majmuni. Agresivni jesmo, sisari jesmo ali smo i civilizovani. Dakle imamo jak poriv ka drustvenoj organizaciji i hijerarhiji. Alfe u tom smislu otpadaju, jer da bi bio alfa, treba prvo fizicki da si izrazito jak. Zatim da bahato grabis, a to znaci da trosis previse resora. Neko istrazivanje govori da zene podsvesno biraju agresivne za seks a civilizovane sa sposobnoscu raspodele resora za brak. I tu je caka. Jer to govori da je se vecina muskaraca prilagodila civilizovanom poretku i biraju da ne budu agresivni. Dok manji br njih ne i ponasaju se primatski. Zene s druge strane, brojke govore drugacije. Pogotovu rasturanjem tradicionalnog pristupa odnosima. Zato kazem da muskarac ama bas nista ne treba da radi po tom pitanju. Niti je odgovoran za svu tu zbrku. Pusti zene nek se bave svojom evolucijom.
 
I to je ono sto rade zapadnjaci, grese. Kritikuju, osvescuju, propade drustvo, propade civilizacija, razvodi, propade porodica, a onda instiktivno preuzimaju ulogu onoga sto upravo kritikuju i u cemu su uoravo pod lupom: Let me fix it, let me explain.
A ono sto je pravilo sa zenama, gotovo nepogresivo, je to da ako ona nece nesto, nema ubedjivanja, ako hoce da ode, ne zadrzavaj je ni posto, i ne trudi se da joj objasnjavas do tancina : tkz mansplan kod zapadnjaka.
Pusti ih same nek se sortiraju i oplemenjuju, jer cin preuzmes na sebe da popravljas tudje greske, samim time preuzimas i krivicu i ocekuju da se izvinjavas.
 
Grešiš, Antihejter.
Loki je muškarac, mladić.
Ne zanima me ( nas) njegovo seksualno opredelenje, nije žensko.
Kao tinejdžer je pisao o sebi i postavljao svoje slike na nekom drugom i mirnijem mestu.

Tako da grešiš
U tom slučaju se izvinjavam. Mislio sam da je to bivši moderator koji se zvao Loki mačak, ili Laki mačak, uglavnom nešto Laki, Loki, Lucky & mačak.
 
Hahahahahahahaha
Ladno si sačekala da odu svi sa kojima imaš problem (@LastDay , JA i još neki) pa sad misliš nastaviti po starom.
Znaš li zašto me TI konkretno nerviraš? Ne osuđujem ja tebe, niti zalazim u pitanje nečije seksualnosti, čak mi ne smeta ni to što pišeš u muškom rodu, nego me nervira što ti nekome daješ savete i previše si se uživeo u ulogu.
Vidiš li kako pišeš? Alo, vidiš li ti sebe? "Nisam alfa muškarac", druže, nisi uopšte muškarac, kako si sam rekao- ni po jednom grčkom slovu.

Džorže, to je žensko...
A veruj da me zabole da se udubljujem
 
Mislim da ne treba da budes alfa i da je u tome upravo i klopka. Jer alfa sluzi tom poretku. Kao vodja on svoje daje na podase u sluzbi hijerarhije, poput srecnog gladijatora sto je preziveo borbu lavova pa mu bacaju cvece.
Drugo, alfe ne postoje. Ne medju ljudima. Medju gorilama da ali mi smo hijerarhijski blizi boniboima i simpanzama.
A nismo ni kao ti majmuni. Mi smo posebni majmuni. Agresivni jesmo, sisari jesmo ali smo i civilizovani. Dakle imamo jak poriv ka drustvenoj organizaciji i hijerarhiji. Alfe u tom smislu otpadaju, jer da bi bio alfa, treba prvo fizicki da si izrazito jak. Zatim da bahato grabis, a to znaci da trosis previse resora. Neko istrazivanje govori da zene podsvesno biraju agresivne za seks a civilizovane sa sposobnoscu raspodele resora za brak. I tu je caka. Jer to govori da je se vecina muskaraca prilagodila civilizovanom poretku i biraju da ne budu agresivni. Dok manji br njih ne i ponasaju se primatski. Zene s druge strane, brojke govore drugacije. Pogotovu rasturanjem tradicionalnog pristupa odnosima. Zato kazem da muskarac ama bas nista ne treba da radi po tom pitanju. Niti je odgovoran za svu tu zbrku. Pusti zene nek se bave svojom evolucijom.
Znam, i to bila moja "drugarska kritika" koju sam napisao nekoliko puta kad bih naišao na te blogove.

Prvo- to je pseudoznanstveno jer vi koristite pojmove iz biologije koje nemaju veze s ljudima. No, valja reći da su imali poluodgovor jer grana/vrsta psihologije, evolucijska psihologija, koristi mnoge pojmove iz opisa ponašanja životinja na ljude (Nobelovac Konrad Lorentz, zatim ikona toga E.O. Wilson itd.)

Rekao sam bio da sam pristup nije loš, ali da se zoologija ne da mehanički preslikati na antropologiju.

Drugo- visok stupanj slabije obrazovanosti oko ponašanja žena i ne samo njih. Kad sam im bio napisao da ovo što tamburaju su razradili već starii pisci od Eshila, Shakespearea, Tolstoja do Freuda i da tu, u pogledu "ženskog mozga" nema nekih velikih misterija- oni bi bili šokirani. Među diskutantima je bilo i mlađih dečki, ali najviše ljudi u 30im, s karijerom, a i starijih i očito je bilo ne razumiju ništa. Inače je dosta njih koristilo razne blogove jednostavno da se izjadaju jer su cure šutirale iili žene opljačkale u razvodu nakon 25 godina braka.

Ako je od sve te buke i bijesa ostalo išta, to je da Amerikanci muškarci trebaju razvijati samodostatnost i karakter. Netko bi rekao da to svaka budala zna, no zbog niza zastranjenja u američkom pravnom sustavu i društvenim turbulencijama (#metoo)- to dobrom dijelu običnih ljudi nije jasno.

I tu je pozitiva tih priča, jer doslovno- one su nebuloza. U umekšanoj verziji, ljude, preko raznih pseudoteorija, uče pozitivnijem i razumnijem odnosu prema životu.

Ženske koje su dolazile na blogove su uglavnom izazivale i provocirale, no čini se da je dio autora blogova bio od žena s "muškim mozgom" kojima je bio pun kufer melodrama njihovih prijateljica i poznanica, pa su muškima davale insiderske informacije da se ne obaziru na te provokacije (Shit tests) i da idu svojim životnim putom, ne daščući za p.... kao da je to Mount Everest života.
 
Znam, i to bila moja "drugarska kritika" koju sam napisao nekoliko puta kad bih naišao na te blogove.

Prvo- to je pseudoznanstveno jer vi koristite pojmove iz biologije koje nemaju veze s ljudima. No, valja reći da su imali poluodgovor jer grana/vrsta psihologije, evolucijska psihologija, koristi mnoge pojmove iz opisa ponašanja životinja na ljude (Nobelovac Konrad Lorentz, zatim ikona toga E.O. Wilson itd.)

Rekao sam bio da sam pristup nije loš, ali da se zoologija ne da mehanički preslikati na antropologiju.

Drugo- visok stupanj slabije obrazovanosti oko ponašanja žena i ne samo njih. Kad sam im bio napisao da ovo što tamburaju su razradili već starii pisci od Eshila, Shakespearea, Tolstoja do Freuda i da tu, u pogledu "ženskog mozga" nema nekih velikih misterija- oni bi bili šokirani. Među diskutantima je bilo i mlađih dečki, ali najviše ljudi u 30im, s karijerom, a i starijih i očito je bilo ne razumiju ništa. Inače je dosta njih koristilo razne blogove jednostavno da se izjadaju jer su cure šutirale iili žene opljačkale u razvodu nakon 25 godina braka.

Ako je od sve te buke i bijesa ostalo išta, to je da Amerikanci muškarci trebaju razvijati samodostatnost i karakter. Netko bi rekao da to svaka budala zna, no zbog niza zastranjenja u američkom pravnom sustavu i društvenim turbulencijama (#metoo)- to dobrom dijelu običnih ljudi nije jasno.

I tu je pozitiva tih priča, jer doslovno- one su nebuloza. U umekšanoj verziji, ljude, preko raznih pseudoteorija, uče pozitivnijem i razumnijem odnosu prema životu.

Ženske koje su dolazile na blogove su uglavnom izazivale i provocirale, no čini se da je dio autora blogova bio od žena s "muškim mozgom" kojima je bio pun kufer melodrama njihovih prijateljica i poznanica, pa su muškima davale insiderske informacije da se ne obaziru na te provokacije (Shit tests) i da idu svojim životnim putom, ne daščući za p.... kao da je to Mount Everest života.
Oni su visokokonzumentsko drustvo. Mentalitet je takav. Konzumentsko drustvo istice lazan individualizam kroz identifikaciju kroz proizvode i samim time postaje paradoks. "Ja sam individua jer jedem obican korn fleks u odnosu na druge koji jedu sa ukusom visnje" . Nema bega. Sve je brend, niti pravog prostora za razvoj licnosti.. Zato imaju toliko potrebu za svrstavanjem i identifikacijom. Naravno dok stvari ne planu pa se onda organizuju u poprilicno jak i solidaran kolektiv. Primera radi najn ileven. Odjednom je proradio duh kolektiva i pomoci drugome. To je i jedan radio podkaster prokomentarisao sa: ne bih njujorcanima nista pomogao - kada je bio uragan katarina. Jer njujork je bukvalno mesto tog legla.
Ima tu cool ljudi, ljudi koji su ne nuzno filatropi, vec saosecajni. Ali..uvek se pitas dokle i koliko. Zato oni to sami treba da shvate. Jer isti takav kaze: yebes americke zene, odoh da trazim ruske ili filipinke. S jedne strane istice nekakvu gresku u etici kod americkih zena, s druge strane ide i kupuje zene po svetu.Zao mi je batice, tako to ne funkcionise.
 

Back
Top