AKVARISTIKA

Japanke, najgracioznije su, u svakom trenutku ti akvarijum izgleda exsta, ima ih raznih od zlatnih do crnih, od buljavih (teleskom japanke) do normalnih i td.
DOBRO RAZMISLI PRE NEGO STO KUPIS AKVARIJUM DA LI SI SPREMAN ZA TOLIKU OBAVEZU ja sam bio zaludjen time jedno pola god a onda me smorilo ciscenje, pranje filtera i td.
 
TREBA MI HITNA POMOC!!!!!
Nesto mi u akvarijumu nije u redu!
Bile su mi bolesne ribice,Nitro me posavetovao i sve je bilo ok.Onda im je opet nesto zasmetalo,i to smo uspeli da resimo.Onda sam im promenila vodu,sve ocistila,oprala,nabavila nove drugare,biljke,sve dezinfikovala pre ubacivanja u akvarijum, da bi posle nedelju dana opet pocele da umiru.Samo sto sada ne primecujem nikakve anomalije na ribicama.Vesele su,normalno plivaju,jedu ok hranu,razmnozavaju se...Sve je kao u redu a nista nije u redu.Prvo mi je za 24h uginulo 8 gupika,pa sam izdvojila ostale gupike jer mi je to jedino bilo logicno i oba akvarijuma istretirala ektropulom kao prva pomoc.Sve le bilo u redu do danas kada su u glavnom akvarijumu umrle jos dve zenke(obicna moli i balon moli).U tom akvarijumu je i mrestilica puna beba kojima nista ne fali.Problem je u tome sto ne mogu da pronadjem nikakve znake bolesti.I ponasanje,i koza,i plivanje,i oblik,i voda...sve je u redu.Nerma znakova,samo odjednom umru.
Molim za bilo kakvu pomoc!Sto pre!
 
Ako tretiras ribice lekovima, treba proci dosta vremena da se bolest stabilizuje i da se lekovi koji su ostali u vodi potrude da ubiju raznorazne bakterije koje su tu ostale i posle zalecenja ribica. Zbog temperature od 26-28 *C bakterije su jos uvek aktivne i nesmes MENJATI VODU, niti UBACIVATE nove ribice. Znaci sve sto si uradila nista nisi uradila.

Da sam tamo sredili bi to vrlo brzo, lecim ribice koje su na daljinu cuejmo se telefonom ali neznas da mi objasnis bolest jer i sama neznas.

Nadji Genicijanum Violet to je preventiva koja je ne prevazidjena do danas. Ili mi na private daj adresu ja cu ti poslati ima je jako retko u prodaju ali ja je imam i poslacu ti.

pozzzz ...
 
damis03:
Da li neko gaji Africke ciklide
Gajim ih ja mada sam ja jos uvek nov u akvaristici mnogi su me savetovali da ih ne drzim za pocetak ali sam ja upak uspeo da odrzim akvarijum i napravim odlicne uslove za njih.Inace mogu da ti kazem da sam fasciniran africkim ciklidama i nebi ih menjo na druge.
 
pocetnik sam u akvaristici,imam japankicu jednu, jednu crnu buljavu,dve neonke japanka(zlatna) mi napada ovu crnu.zanima me koje se vrste ne smeju mesati ako neko moze da mi objasni da ne idem u neku radnju da pitam.
 
vec si napravio/la gresku,japanke koje su ribe hladnijih voda nikako ne mogu sa tropskim ribicama poput neonki zato sto je razlika u tempteraturi vode ogromna!dakle,zameni japanke za neke zivorotke ili izbaci neonke...dalje ti ne mogu pomoci posto ne znam koliko akvarijum ima litara,kakav filter koristis i jos neke detalje...
 
evo jos koji savet,najbolje je poceti sa ribama kao sto je gupi,moli,ksifo i slicne zovorotke koje se mogu kombinovati sa manjim jatom nekih manje agresivnih tetri ili sa neonkama,aq neka ne bude manji od 45l,dobra filtracija i naravno puno biljaka!biljke treba saditi u grupama i sto vise,pa cak i ako dodje do uvenuca ne treba se predavati!brzo u radnju po neko tecno djubrivo ili terset i tretirati po uputstvu!nekada se mora vise voditi racuna o biljkama nego o samim ribama,ali ako zelite da vam akvarijum bude lepsi...i ako zelite nesto da saznate,preko neta cete dobiti sve odgovore,to kazem zato sto trgovci najcesce nemaju veze sa akvaristikom.
 
evo imog akv.
Slika od pre mesec dana sada su biljke malo bujnije ;)
 

Prilozi

  • DSC01832.JPG
    DSC01832.JPG
    93,2 KB · Pregleda: 33
djavoizkrsa:
evo imog akv.
Slika od pre mesec dana sada su biljke malo bujnije ;)

cini mi se da sam te citao na nekom od akvaristickih foruma,ali nisam siguran...
kako god,aq ti je prilicno dobar...malo mi ono kamenje bode oci ali ok,vazno je da se tebi dopada ;)
btw,htedoh da pitam,da li neko zna gde u gradu mogu da se nabave jeftini mopani ili mangro panjevi?vec sam pitao u jednoj jako velikoj akvaristickoj radnji,ali cena je oko 2500 din.!pa ako neko zna nek' javi ;)
 

Back
Top