Akumulator ?

Данас је већа трка за профитом. Произвођачу није у интересу да му акумулатор траје 9,10 година, већ да траје до истека гаранције како би убрзо продао још један и зарадио. У ауто индустрији су велике зараде на ауто деловима.. Што би неко правио ауто да "вечно" траје. Која му је корист од тога? Да се хвали. Не.. Профит је битан. Дуле је купио акумулатор и трајао 9 година. Следећи пут ће купити 2 у 9 година.. Произвођач треба више да заради. Конкуренција је јака.
 
Verovatno ima istine ali bih ja to više povezao sa većim samopražnjenjem kod ovih novih rešetkastih nema drugog objašnjenja. I to sam svojevremeno primetio kada voziš isti auto 15 godina jbg osetiš takve stvari najbolje. Čak sam i jedan alternator menjao ( pukao ležaj) i uvek isto. Često sam dopunjavao akumulator svaka 3 meseca i nikada nije sastavljao duže od garancije. Moj najsmešniji potez je bio kada sam kupio blek horsšit koji je u garanciji crkao i novi odmah po isteku garancije.

I sa tromesečnim dopunjavanjima nijedan nije sastavio duže od 2-2,5 godina a bilo je tu svačega, blek horsa, varte, exide...

Exide mi se pokazao kao najgori, počev od prve ugradnje na novom automobilu do kupljenog u radnji. On je za mene potpisao krš licencu u rangu blek horsa.
 
Pa već te odrao za zamenu klema de ćeš više. Pipavo im je da zajebbavaju ljude da im alternator ne radi kako treba, to može svako da proveri običnim unimerom za 5 minuta. Žene verovatno mažu i kradu kako stignu.
 
Данас је већа трка за профитом. Произвођачу није у интересу да му акумулатор траје 9,10 година, већ да траје до истека гаранције како би убрзо продао још један и зарадио. У ауто индустрији су велике зараде на ауто деловима.. Што би неко правио ауто да "вечно" траје. Која му је корист од тога? Да се хвали. Не.. Профит је битан. Дуле је купио акумулатор и трајао 9 година. Следећи пут ће купити 2 у 9 година.. Произвођач треба више да заради. Конкуренција је јака.
Varta bogami traje tih 8-10g zavisno gde I kako se koriste ..Kineski traju par godina to je tako ali problem je kad se kupuje treba dati 2x vise za kvalitet a Kinez pored stoji za sicu .. I sam sam ponekad takav ..:mrgreen:
 
Varta bogami traje tih 8-10g zavisno gde I kako se koriste ..Kineski traju par godina to je tako ali problem je kad se kupuje treba dati 2x vise za kvalitet a Kinez pored stoji za sicu .. I sam sam ponekad takav ..:mrgreen:
Са Вартом имам лоша искуства. Или су ок, а мени увалили кинеску копију.😬
 
Kažem ja lepo rešetkaste ploče se raspadaju brzinom svetlosti. Ko malo bolje poznaje materiju zna o čemu pričam. Već prve godine aku znagnl oslabi a druguvodinu jedva pregura. Dopunjavajte svaka tri meseca jbg ima u lidlu i na kp da se kupe jeftini punjači hiljadu din.
 
Ne razumem. Kakve resetkaste ploce? Koliko znam resetkasti su separatori. Odvojne izolacione ploce. One koje se stavljaju izmedju pozitivnih i negativnih ploca. Da ne dodje do kontakta izmedju njih.
Dodaju se pozitivna i negativna resetka za prenos napona ( ako na njih mislis ).

Sem toga dodaje se na naponskim plocama tekstura. Koja deluje resetkasto. Tekstura je zarad povecanja povrsine ploce. Jer od povrsine zavisi kapacitet akumulatora.
Sad' je tu vec druga stvar. Za manji kapacitet stavljaju se ploce odredjene debljine. Ali ako bi se radio akumulator veceg kapaciteta u istom kucistu, onda je nuzan veci broj ploca. Kako bi mogli da smesti veci broj, moraju da smanje debljinu. Samim tim smanjenjem debljine skracuje se vek trajanja.
Tu se postavlja pitanje. Da li iste ploce, koje se koriste za akumulatore veceg kapaciteta, stavljaju u akumulatore manjeg kapaciteta. Ako je tako, a ne deblje da su, onda se svodi da je vek trajanja akumulatora manjeg kapaciteta isti ili slican kao i onih veceg.

Sem od nacina koriscenja, vek trajanja zavisi i od samog sastava ploca. Koliko imaju necistoca. Koliko je kiselina adekvatna i sa kojim jos primesama.

Jbg, mogu oni nastelovati tim primesama i necistocama vek trajanja skoro u dan koliko ce trajati.

Secam se kada je izgradjen srednjetalasni predajnik Radio Nisa. Posle neku godinu, vidim inzenjera, pokojnog Batu kako sprema elektronske cevi za predajnik. Pitam ga sta ce mu to? Kaze, ma pusti, ove nove crknu takoreci u sat koliko im pise vek trajanja. One ranije su po koju godinu jos mogle da traju. Pa biram od tih ranijih koja je u najboljem stanju da ponesem za zamenu.

Tako da, udrite brigu na veselje. Nije sve to novijeg datuma. Jos pocetkom proslog veka je formiran kartel "Phoebus", koji je imao za cilj smanjenje veka trajanja sijalica. Prva Edisonova je trajala oko 1500 sati. Do formiranja kartela, trajanje se podiglo na oko 2500 sati. A to proizvodjacima, Philips, Osram i drugima nije odgovaralo. Pa je nalozeno istrazivacima da smanje trajnost na 1000sati. Pa i dan danas na sijalicama pise, vek trajanja 1000 sati.
 
Kažem ja lepo rešetkaste ploče se raspadaju brzinom svetlosti. Ko malo bolje poznaje materiju zna o čemu pričam. Već prve godine aku znagnl oslabi a druguvodinu jedva pregura. Dopunjavajte svaka tri meseca jbg ima u lidlu i na kp da se kupe jeftini punjači hiljadu din.
Čuj, dopunjavajte, pa čemu služi alternator? Njega kontrolišite redovno, ima onih spravica za merenje napona. Ako je alternator ispravan nema problema. Ogromna većina problema potiče od nedovoljnog punjenja.
 
Rešetkaste ploče se brzo raspadaju i aku gubi svoje karakteristike, postaje mnogo slabiji i lošiji od onih od pre 100 godina. Zato ih treba povremeno dopuniti ako se većinom voze po gradu na malim relacijama PLUS FAROVI! Sad ću baš da probam taj režim na jednom autu i akumulatoru koji je počeo da zeza odma po isteku garancije pa da vidim dokle će. Inače mi nijedan ne izdrži duže od garancije.
 
4-5 godina su trajali oni trepča i blek hors pre 30 godina. Tek pred kraj što je u principu greška tj kasno smo dodavali destilovanu i dopunjavali povremeno. Držali u kući i slično pred sam kraj pa ćale kada ide na posao onako toplog ga mune i odma upali ujutro. Tako na gurku trajali bi i 7 godina.

Ovo danas baš osetiš da gubi kapacitet posle prve godine, na farovima, motanju volana itd. Hebala ih udarna snaga i štednja materijala.
 

Back
Top