AIDS

ide mi na ... cela ta fama i prica oko side u medijima ko da smo crna Afrika pa da je svaki treci zarazen :roll: mislim ne treba to precutkivati i zabadati glavu u pesak ali ne postoji nikakav razlog da se toliko o tome trubi u medijima , retardirana stoka jos ide i dotle da se za taj dan(tj. sutra) i neke zurke parave gde se kao dele kurtoni i nose one crvene trakice , cak i TV voditelji imaju ta sranja na reverima tog dana ili ih stave na cosak ekrana , kao da nas pdsecaju na sidu ebala ih ona .
ne mislim ja da je bolest nevazna i da zarazene treba izolovati ali je jako debilno toliku paznju posvecivati nekoj bolesti kojom je zarazeno sve zajedno mozda 2,3 iljade stanovnika ,a od koje je umrlo oko 500 od kada se pojavila
a kanceru ili srcanim bolestima od kojih godisnje umre desetine hiljada gradjana Srbije se posvecuje mnogo manje paznje iako su 100 puta veca opasnost ,mislim nisam jos video da se prave zurke i partiji za borbu protiv raka ili meningitisa ,srca ili ebem li ga cega jos:roll: ,a to je mnogo veca opasnost od side
dakle šta je tebi
što si toliko zapenio :confused:
i zašto ljude nazivaš retardiranom stokom?
aids je bolest od koje oboljevaju mladi ljudi
i potpuno je nebitno koliko je ljudi obolelo
bitno je da taj broj ne raste a to se može postići samo prevencijom
i jeste
uticajem na razvoj svesti o aids-u utiče se i na smanjenje rizičnog ponašanja
a to je bitno i za ostale bolesti
i nisi u pravu da se pažnja ne posvećuje karcinomu
naročito dojke
gde god se okrenem vidim njihovu ružičastu tračicu
ali tebe to verovatno ne zanima pa i ne primećuješ
a karcinom pluća?
sa svake trafike te gledaju kutije cigareta
na kojima piše "pušenje je opasno po zdravlje"
ni za srčane bolesti nisi u pravu
ali opet to pogađa stariju populaciju
i ti nisi ciljna grupa

'ajde malo smanji doživljaj
molim te
 
ide mi na ... cela ta fama i prica oko side u medijima ko da smo crna Afrika pa da je svaki treci zarazen :roll: mislim ne treba to precutkivati i zabadati glavu u pesak ali ne postoji nikakav razlog da se toliko o tome trubi u medijima , retardirana stoka jos ide i dotle da se za taj dan(tj. sutra) i neke zurke parave gde se kao dele kurtoni i nose one crvene trakice , cak i TV voditelji imaju ta sranja na reverima tog dana ili ih stave na cosak ekrana , kao da nas pdsecaju na sidu ebala ih ona .
ne mislim ja da je bolest nevazna i da zarazene treba izolovati ali je jako debilno toliku paznju posvecivati nekoj bolesti kojom je zarazeno sve zajedno mozda 2,3 iljade stanovnika ,a od koje je umrlo oko 500 od kada se pojavila
a kanceru ili srcanim bolestima od kojih godisnje umre desetine hiljada gradjana Srbije se posvecuje mnogo manje paznje iako su 100 puta veca opasnost ,mislim nisam jos video da se prave zurke i partiji za borbu protiv raka ili meningitisa ,srca ili ebem li ga cega jos:roll: ,a to je mnogo veca opasnost od side

 
znate sta, posto vidim da je retko ko shvatio..
mozemo mi ovde da pisemo i o karcinomima i o raznim hendikepima, i o epilepsiji. ali to onda nije za ovaj pdf.
u ovoj temi se pise o sidi jer prenovima seksualnim opstenjem. otuda na ovom pdf-u.
ako zelite o problemima sa srcanim zaliscima, nadam se d anecete ovde:)
 
znate sta, posto vidim da je retko ko shvatio..
mozemo mi ovde da pisemo i o karcinomima i o raznim hendikepima, i o epilepsiji. ali to onda nije za ovaj pdf.
u ovoj temi se pise o sidi jer prenovima seksualnim opstenjem. otuda na ovom pdf-u.
ako zelite o problemima sa srcanim zaliscima, nadam se d anecete ovde:)

zasto li se mudri ljudi, na daleko vide ?
:cmok:
 
Bustura
Poruke: 1.249
Re: kondom uvek ili ne,i gde ejakulirate?

--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
Original postavio Vila Promaja
Jel ima neko još neku ideju zašto je spirala bolja od prezervativa ?!



Sto se tice pitanja.Kondom koristim skoro uvek,sem kada sam siguran u partnera da je zdrav.Ejakulacija zavisi po pravilo od poze.Lice mi je ok,ali posto sam maza i posle sexa se obicno ljubim do neizmoglosti mazim i umiljavam,bas i nisam odusevljen cinjenicom da svojom spermom razmazujem svoje lice.Ali nekazem da nikada nisam to i cinio.Nisam gadljiv na sebe i desavalo se mnogo puta da se moja sperma nadje i u mojim ustima kao i ustima moje partnerke.






Jezivo i zabrinjavajuce razmisljanje "sem kada sam siguran u partnera da je zdrav".
Ovo su nazalost potencionalni prenosioci virusa.
Pa kako mozes biti siguran u partnera da li je zdrav? Sta, rekao ti je? :roll::roll:
Ne mogu da verujem...

Postoji takozvani period "prozora" Window period , gde ni test Elisa ili neki noviji NE mogu jos da detektuju virus a on je vec u krvi i moze i dalje da se prenese.
Period prozora oznacava interval u kome inficirana osoba jos nema detektabilan nivo anti-HIV antitela u krvi i to moze potrajati do 3 meseca.
 
Postoji takozvani period "prozora" Window period , gde ni test Elisa ili neki noviji NE mogu jos da detektuju virus a on je vec u krvi i moze i dalje da se prenese.
Period prozora oznacava interval u kome inficirana osoba jos nema detektabilan nivo anti-HIV antitela u krvi i to moze potrajati do 3 meseca.
pa može pcr da detektuje
virusni genom, ne antitela
 
dakle šta je tebi
što si toliko zapenio :confused:
i zašto ljude nazivaš retardiranom stokom?
aids je bolest od koje oboljevaju mladi ljudi
i potpuno je nebitno koliko je ljudi obolelo
bitno je da taj broj ne raste a to se može postići samo prevencijom
i jeste
uticajem na razvoj svesti o aids-u utiče se i na smanjenje rizičnog ponašanja
a to je bitno i za ostale bolesti
i nisi u pravu da se pažnja ne posvećuje karcinomu
naročito dojke
gde god se okrenem vidim njihovu ružičastu tračicu
ali tebe to verovatno ne zanima pa i ne primećuješ
a karcinom pluća?
sa svake trafike te gledaju kutije cigareta
na kojima piše "pušenje je opasno po zdravlje"
ni za srčane bolesti nisi u pravu
ali opet to pogađa stariju populaciju
i ti nisi ciljna grupa

'ajde malo smanji doživljaj
molim te
oboleva mnogo vise mladih ljudi od hepa nego od side pa nisam video da se nesto tome mnogo posvecuje paznja , iako je ista ciljna grupa -****** ,narkomani i baksuzi koje zakaci ,a jos ih ima mnogo vise nego sidasa
 
svejedno mi je
i nisam spreman da pomognem

THIS IS SPARTA!

doc45f0ae100e6f7701611907.jpg
 
mislim da su i to ljudi kao i mi...i da mo\da nisu oni krivi što imaju aids... možda su rodjeni sa tim...
znam načine prenošenja, dobro sam informisama, pa tako i znam da mogu da se družim sa zaraženom osobom...i da neću umreti!
 
Kako se samo ljudi nemarno odnose prema ovom problemu.
Pa, koliko samo HIV pozitivnih ima na ovom podforumu a nisu ni svesni toga,
uzas :roll::roll::roll:



Pretposavka je zasnovana na cinjenicama, a cinjenice na delimicnom pretresu tema sa ovog podforuma, u kojima ako je samo delic istine u odgovorima,
preovladava visoko rizicno i neodgovorno ponasanje i prema sebi i prema svojim pertnerima.
 
Ljubav i sex... Ajde da sjebemo drzavu koja je ovaj virus napravila. :evil: Zashto bre niko nije ljut shto je sida odnela toliko zivota i trecinu populacije Afrike? :evil:
@tema: Naravno da ne bih diskriminisao hiv pozitivnu osobu, i naravno da bih joj pomogao ako bih imao priliku ( iskreno, do sada mi niko iz okruzenja nije rekao da ima sidu, niti sam ja chuo to za nekoga ), mislim, na ostale nachine pomogao, poshto za bolest nema pomoci josh uvek. :( Ipak, postignut je znachajan napredak. :ok: Prochitajte ovo: http://www.abc.net.au/news/stories/2007/06/29/1966051.htm
 
Ја сам помагао једном у завршном стадијуму.
Умро је човек пре неколико месеци.
Најбољи вид превенције јесте употреба кондома.
 
Sutra je dan borbe protivu zloglasne bolesti AIDS
Kako gledate na HIV zarazene i da li ste spremni da pomognete tim osobama ?

srecom ne poznajem nijednu osobu koja boluje od te opake bolesti tako da ne znam kako bih se ponasala da neko ko mi je blizak oboli od Aids-a, vjerovatno bih pokusala da pruzim ruku prijateljstva i da budem moralna podrska toj osobi. hm, dalje ne znam sta bih rekla na ovu temu.
 
mislim da je istina negde na sredini.
treba im pomagati, naravno, ali se istovremeno i zastititi koliko je moguce.
nemam predrasude kada je druzenje u pitanju. takvi ljudi ne treba da se osecaju odbacenim ili izolovanim. kada cujem da se tako nesto dogadja, prosto ne mogu da poverujem, jer me potseca na osnovnu, kad deca nisu htela sa nekim da se druze samo zato sto je pegav nizak debeo i sl.
treba se unapred upoznati sa rizicima, i ponasati se u skladu sa saznanjima.

da li neko zna nesto o dostignucima dr.todorovica kada je lecenje side u pitanju??
 

Back
Top