Agresivan pas

falco

Ističe se
Poruka
2.007
Zdravo.
Imam problem sa vucjakom koji je star oko 3 godine i koji je non stop pusten u dvoristu.
Sad su mi javili da je udavio jedno drugo kucence koje je imala porodica sa kojom delimo dvoriste. Ne napada ljude, ima obicaj da laje na druge pse, ali nista slicno se ranije nije dogodilo. Da se ne bi ponovilo (ili da ne bi postao jos agresivniji), da li postoji mogucnost da se bezbedno po druge kucice "socializuje", dresira ili sta vec?
 
ma tv kanal na kablovskoj..i na nat geo mislim da ide..nista onda youtube pa polako..bez ozbira sto ces dati nekom da ti dresira psa trebas znati sa tudjima isto..znaci ne gine ti to ucenje
 
ma tv kanal na kablovskoj..i na nat geo mislim da ide..nista onda youtube pa polako..bez ozbira sto ces dati nekom da ti dresira psa trebas znati sa tudjima isto..znaci ne gine ti to ucenje

Mislim da imamo. Slabo gledam tv. Sobzirom da studiram u drugom gradu, moracu da prepustim dresuru ocu. Znaci, moze da se smiri? Nije kasno?
 
Koliko bi trebalo dugo da se radi sa njim da bi se smirio? Pametan je i nije skroz "nevaspitan". Zna da ne sme na ulicu cak i kada smo mi ispred dvorista a kapija otvorena, zna da sedne, sta sme da uzme a sta ne,...
 
Zdravo.
Imam problem sa vucjakom koji je star oko 3 godine i koji je non stop pusten u dvoristu.
Sad su mi javili da je udavio jedno drugo kucence koje je imala porodica sa kojom delimo dvoriste. Ne napada ljude, ima obicaj da laje na druge pse, ali nista slicno se ranije nije dogodilo. Da se ne bi ponovilo (ili da ne bi postao jos agresivniji), da li postoji mogucnost da se bezbedno po druge kucice "socializuje", dresira ili sta vec?

Teško se to kod psa iskorenjuje.
To je njegova priroda.
Moraš biti na oprezu.
Uvek.
Da mu se drugi pas ili mačka ne nađe na putu.

Imam četvorogodišnjeg američkog staforda.
To je najveća maza koju sam do sada imao (koker,vučjak 4x,šarplaninac,zlatni retriver,
škotski ovčar...).
Prosto obožava ljude.Čak i sasvim nepoznate odmah prihvata.
Ali,bilo koji pas ili mačka u dvorištu....?
Obruši se kao tornado i kida....
Vičem,bijem,otimam....

Ma,ne oseća ništa i ne jebbe NATO pakt !
 
Teško se to kod psa iskorenjuje.
To je njegova priroda.
Moraš biti na oprezu.
Uvek.
Da mu se drugi pas ili mačka ne nađe na putu.

Imam četvorogodišnjeg američkog staforda.
To je najveća maza koju sam do sada imao (koker,vučjak 4x,šarplaninac,zlatni retriver,
škotski ovčar...).
Prosto obožava ljude.Čak i sasvim nepoznate odmah prihvata.
Ali,bilo koji pas ili mačka u dvorištu....?
Obruši se kao tornado i kida....
Vičem,bijem,otimam....

Ma,ne oseća ništa i ne jebbe NATO pakt !

Isti slucaj.
 
Teško se to kod psa iskorenjuje.
To je njegova priroda.
Moraš biti na oprezu.
Uvek.
Da mu se drugi pas ili mačka ne nađe na putu.

Imam četvorogodišnjeg američkog staforda.
To je najveća maza koju sam do sada imao (koker,vučjak 4x,šarplaninac,zlatni retriver,
škotski ovčar...).
Prosto obožava ljude.Čak i sasvim nepoznate odmah prihvata.
Ali,bilo koji pas ili mačka u dvorištu....?
Obruši se kao tornado i kida....
Vičem,bijem,otimam....

Ma,ne oseća ništa i ne jebbe NATO pakt !
tasko je kad nema strucnjaka
 
Da gledao sam par njegovih emisija i stvarno dovede psa u red. dal je namestajka ( mislim emisija ) u to necu da ulazim....

Na Nat. Geo pocinje novi ciklus, valjda jednom nedeljno, petkom u 21h ali nemojte me drzati za rec. Nije namestaljka, ovu sad kuju sto mi je apsolutno nenormalna dolutala na imanje sam "uradila" po njegovim principima, moje dete od 5,5 godina joj uzima hranu iz usta, moje dve macke ne dira, pse napada samo kad dozvolim ali zato komsije... :twisted: upravo onako kako ja hocu. A nisam profi dreser, samo veterinarski tehnicar i dugogodisnji kuckar.
 
Sad sam pogledao dve epizode (Bum Bum i sa vucjakom) i video sam gde moji prave greske. Covek stvarno zna da objasni kako treba sa psom.
Videcu sa svojima da to promene pa javljam ako uspe i i ako ne zaboravim. :)


Samo jos da mogu ovako lako da se prevaspitaju i ljudi. :/
 
Не треба сметнути са ума да се обука паса (немачки овчари имају радне испите) почиње у много млађем узрасту од три године.Такође та Дресура се не односи на проблем о коме се овде говори.Социјализацију си ,очигледно ,пропустио и не верујем да ћеш је лако успети да урадиш.Једна ствар која је сигурна нема никакве "дресуре" ако ти и твој пас нисте на обуци заједно.Ништа ти не вреди да он савршено слуша "дресера" али ти то то не знаш како да добијеш од свог пса.
Погледај те емисије и видећеш у чему је проблем ,али и да за њега постоји лек,само је питање времена,воље,и стрпљења,а то не може да обави нико други уместо тебе ,па ни твој отац.То је чест случај са псима који све време проводе у двориштима,а мало се крећу међу људима и другим псима.Још када су у питању расе које носе чување и одбрану територије као генетски код ,то не иде ни мало лако.
 
To sto je ubio drugo kucence,to je vasa krivica'ne vozi dok ne naucis da vozis'a,sto se tice daljega,uzmite ga pod svoje,nikakav dreser ti nece pomoci ako svoj stav ne pojasnis psu,TUCI GA NEMOJ,ALI MORA DA ZNA ZA KAZNU,NE MAZI GA ALI MORA DA ZNA ZA POHVALU!
 
Teško se to kod psa iskorenjuje.
To je njegova priroda.
Moraš biti na oprezu.
Uvek.
Da mu se drugi pas ili mačka ne nađe na putu.

Imam četvorogodišnjeg američkog staforda.
To je najveća maza koju sam do sada imao (koker,vučjak 4x,šarplaninac,zlatni retriver,
škotski ovčar...).
Prosto obožava ljude.Čak i sasvim nepoznate odmah prihvata.
Ali,bilo koji pas ili mačka u dvorištu....?
Obruši se kao tornado i kida....
Vičem,bijem,otimam....

Ma,ne oseća ništa i ne jebbe NATO pakt !

Da, tako je. U mom komšiluku je bilo par vučjaka te odlično znam kakvi su. I jednom bilo, nekad jutro, krenem na posao i nikoga ljudi na ulici, i odjednom se pojavio vučjak, pre ga nisam videla, najveći od svih pasa i ostalih vučjaka, i bio je strašaaaaan! U čeljustima mu je liptala krv i padala na zemlju, puno krvi, a on je normalno koračao, u mom pravcu, ku ku, sva sam se sledila od straha, nemam kud da se sakrijem ili zaklonim, šta bi to sa krvlju, odakle mu to, šta će biti sa mnom!!!!???? Nemam bre kud! Samo ja i vučjak!!! Ja stanem i fokusiram na njega pa šta bude, a on normalno koračao i prošo pored mene kao da nisam bila tu, gledam ga otpozadi, držim ga na oku, on produži pravo dalje ne osvrćući se na mene.....Ma njemu nije ništa, nego, mislim da je imao borbu ili udavio neku mačku! Grozota! Nikad se ne zna sa tim životinjama, imaju oni dobra i loša raspoloženja, i naravno da ume da budu agresivni kada su isprovocirani, kao ljudi.
 

Back
Top