Agencije za izdavanje stanova - prevare

treptrep

Početnik
Poruka
12
Otvaram ovu temu jer zelim da upozorim sve one koji traze stan da niposto ne idu u agencije!

Mladja sestra vec nekoliko dana trazi stan za nas dve, da bi mene postedela jer sam u velikim obavezama. Na Halo oglasima videla je sliku stana 2.0, centra grada, luksuzno opremljen, 180eu. Upozorila sam je da je to sigurno neka prevara, i mislila sam da ce biti pametnija, ali... Prvo sto sam cula kada me je pozvala bilo je kako jeca. Vlasnik je, navodno, stan izdao preko agencije, ona je pozvala, otisla u agenciju, tamo dala 30eu + 1000din, postpisala neki ugovor, dobila spisak od 50ak stanova i broj telefona tih u tom stanu koji je nju konkretno interesovao. Naravno, tamo je dosla i zatekla stan duplo manje kvadrature, otvorila joj je devojka koja je bila kao iznenadjena sto je ona ocekivala nesto drugacije. Kada mi je sve to ispricala, otisla sam u tu agenciju i pokusala da vratim novac, ali su se ovi prevaranti naravno zastitili time sto su potpisali ugovor u kome stoji da "ne odgovaraju za izgled stana". Sve se zavrsilo zucnom raspravom izmedju mene i vlasnice, u kojom sam ja pretila trznisnom inspekcijom, a ona time da me je snimila laptopom i da ce me prijaviti jer je uznemiravam. Naravno da nisam zelela ni da pogledam te druge stanove, jer mogu da se opkladim da je najmanje polovina tih nepostojeca. To je opste poznato, osim ponekom naivku kao sto je moja sestra. A na takvima ona i zaradjuje.

Zanima me da li vredi da dodjem sa tom inspekcijom i da li bi njoj mogla da se pise neka prijava na osnovu toga sto ne proverava stanove koje nudi svojim klijentima? Ili se borim protiv vetrenjaca...

Uopste se ne radi o tih 40eu. Svako ko je trazio stan zna koliko rupetina se izdaje po Beogradu, i ko zna koliko ce ova jos ljudi navuci na tu pricu.:poludeo:
 
Ma bas me briga i da je snimila, ona nema nikakvog osnova da mene prijavi jer sam ja sve vreme mirno sedela. Nego, mene brine to sto je taj ugovor sklopljen i sto mislim da bi zbog toga ona mogla da se izvuce. Namazani su oni, znaju kako da opstanu. Jedina mi je satisfakcija sto se troje ljudi koje su cekali ispred vraitli kuci jer sam im ja to ispricala. I sto sam to njoj rekla, poludela je :D lopuza!
 
Pa šta da ti kažem. Moraš se jednom ispeći da bi znala da je vatra vruća. Satisfakcija ti je bez veze, doći će novih troje.

E sad, ne znam šta tačno piše u ugovoru, ali mislim da svakako imaš osnova za prijavu, što tržišnoj, što agenciji za zaštitu potrošača. Ne mogu oni tebi da nude jedno, a prodaju sasvim drugo. To je čista prevara. S toga ja lično mislim da imaš pravo da jednostrano raskineš ugovor i uzmeš novac nazad.
 
ne mogu da verujem da neko jos uvek naseda na prevare ovakvih agencija za izn.stanova.
toliko je bilo upozorenja i preko stampe,a i bezbroj je tema na forumima.
cuvajte se ljudi,i ne nasedajte i ne potpisujte nikakve `ugovore`.oni vam daju nekakav spisak stanova,a to prepisu iz novina.
 
E sad, ne znam šta tačno piše u ugovoru, ali mislim da svakako imaš osnova za prijavu, što tržišnoj, što agenciji za zaštitu potrošača. Ne mogu oni tebi da nude jedno, a prodaju sasvim drugo. To je čista prevara. S toga ja lično mislim da imaš pravo da jednostrano raskineš ugovor i uzmeš novac nazad.

ne znam ni ja sta pise,ali cisto sumnjam da imaju osnova za tuzbu bilo kome na osnovu tog vajnog ugovora.
ti prevaranti nisu tako glupi da skockaju ugovor koji ih ne stiti.verovatno u ugovoru stoji da ce im dati ponudu stanova za iznajmljivanje sa br.telefona,i da oni ne snose odgovornost ako im stan po nekom osnovu ne odgovara ili je izdat.
jedan moj poznanik se povratio u agenciju,i kad mu nisu vratili novac demolirao im kancelariju i slomio kompjutere.odmah je dosla policija,bio je kaze u zatvoru zbog toga,ali mu je puno srce :)
 
Pa ni ja ne mogu da verujem da je sestra nasela... Mladja je, naivnija, sta znam. Napisala sam u prvom postu da u ugovoru pise da ne odgovaraju za izgled stana. Bas zato sam i pitala, da li mogu da pozovem inspekciju, dam im tu listu i da oni nadju brdo nepostojecih stanova i na osnovu toga pisu prijavu. Ne moze se ona stalno pozivati na vlasnika, jedno je da vlasnik napise da je stan u dobrom stanju a da te doceka rupa, a potpuno drugo da napise da je stan 50kv, a on u stvari duplo manji, i da okaci slike iz ko zna kog stana. Pa nijednom vlasniku to ne odgovara, ko ce mu tako uzeti stan, niko nije lud da tako nesto uradi! Dakle, jedini ko ima interes da kaci lazne slike je agencija... Ma i ja sam imala zelju da razbucam al necu sebi da pravim gluposti, a i agencija je toliko bedno opremljena da bi sa mojih 40eu pokrili sve troskove i preko :)
 
И да покрене процес, нема шансе да те дира за узнемиравање. Ти си дошла да се са њом суочиш поводом преваре (њеног посла) на њено радно место. То не може бити дефиниција узнемиравања. Било би узнемиравање да си јој сваки дан долазила или да си је сексуално узнемиравала и сл. То што она нема мирну савест не значи да си ти изазвала ту узнемиреност. И треба да се нервира што вара људе, па да заврши као чест гост неуролога и психијатара.

Најгоре за шта могу да те туже би било вређање, ако си тако нешто упутила и сл. И ту би могла да се вадиш на противтежу оног што они раде људима. Такође вреди размотрити да ли је њихово снимање разговора (видео?) легално и употребљиво на суду. Ако немају упозорење да је објекат под видео назором, могу за снимање кривично да одговарају само тако. А као што Паганко рече, то је чисти блеф.

Пријави их, не чекај. То што не одговарају за "изглед стана" ми не делује као да не одговарају и за квадратуру (поготово ако је она у уговору). А и ако су заштићени уговором, пријави их ти. Можда ће их натерати да промене песму или да нестану.
 
Poslednja izmena:
...Da bi poštedeli druge od lošeg iskustva koje ste imali! Što se stanara tiče, neka za njih neko ko je imao takva iskustva otvori thread, ja za sada imam samo ovu perspektivu :)

pišite, da znamo koga i čega da se čuvamo, jer znamo da kad dođete sa agentom za nekretnine (ili sami, svejedno), svi su nasmejani i otvoreni za priču, sve može, ispunjavaće svoje obaveze, a čim potpišete ugovor i date depozit, kreće z* !!


Evo počeću:
NE IDITE u stan iza Megatrenda u Klare Cetkin ulici, kod lika koji se predstavlja kao vlasnik firme za brodogradnju iz Crne Gore. Dužan je ko Grčka, dolazili su mu pozivi za sud, komšije ga jure za razne troškove a on se krije... šta reći kad već godinu dana beži od čistačice za bednih 10 evra. Stan svoj ceni vrlo, vrlo mnogo, a ponaša se kao da ga je izdao za dž. Ne računajte ni na kakve popravke, sve ćete sami morati da platite, a biće ih, jer mu je tehnika uglancana, a iznutra propala. Ako ga zovete, odbija pozive,jer je u tripu da vam nešto treba. onda mu pustite poruku da mu je stiglo pismo, on se odmah javlja. Najjače od svega je ipak ugovor koji je sklepao, sa klauzulom plaćanja od godinu dana obavezno - sa napomenom da ako se iselite u tom roku, morate da nastavite da plaćate stanarinu :hahaha: To mu nije dovoljno samo jednom, već i npr. drugu godinu vašeg stanovanja, dolazi sa istom pričom! Ako odbijete, novi ugovor ima otkazni rok od minimum 2 meseca, i nema otkazivanja stana zimi i leti :rtfm: Stan od 50 kvm (doduše, baš lep) je 380 evra, koje on naziva "bednim parama" - što je vrlo zanimljivo, obzirom da se nije udostojio da kućnom savetu da 20 e za krečenje ulaza. I povrh svega, traži 2 depozita unapred (za to smo ga odbili uspešno) i osiguranje nepokretnosti na teret stanara (to smo izdejstvovali da bude pola-pola, obz. da smo u tom trenutku bili u hitnoj situaciji). Sve što mu tražite dobija se sa dozom ironije i komentarima tipa "opet me ti cimaš oko sitnica.." (pokvarena veš mašina) i "pa platite vi taj vodokotlić, šta vam je 1500 din"...
ništa lepše nego reći mu :bye:
 
Poslednja izmena:
a mozemo i da pohvalimo savesne stanodavce?
mi smo 5g stanovali u Risankoj ulici,stan od 70m2=300e +troskovi...stan je star,nije ulagano,ali je sasvim pristojan.sve kvarove je gazda popravljao/placao.prosto sam ga jurila da mu dam kiriju (da je ne bih cuvala kod sebe)...jedan fenomenalan covek+zgodan
 
Neverovatno da još uvek opstaju takve agencije, mene su prevarili na sličan način još pre 10ak godina...I još se ništa nije uradilo na zatvaranju istih.
isti slucaj i sa nama.bas sam se i ja pitala,zar je moguce da jos uvek opstaju,i da jos uvek uspevaju nekoga da prevare,obzirom da se svuda pise o njihovim prevarama.bilo je i u dnevnoj stampi.siroti brucosi se najvise zalete.
kad vec pomenuh brucose,takodje mi nije jasno da jos uvek ima ljudi koji se upecaju na oglas koji ide preko dnevne stampe i nedeljnika,za jednu modnu agenciju koja svake godine negde krajem septembra cini mi se organizuje velike kastinge za nova lica..pricao mi decko koji se `upecao` na njihovo poznato ime,na vrlo ubedljive reci...kaze tada ih bilo oko 500 uglavnom brucosa na kastingu,i gle cuda skoro svi budu primljeni posle `rigorozne` selekcije.
kasnije bajagi potpises ugovor sa njima,iskesiras im 300maraka (tada,verujem da su sada euroi :lol: ) dobijes par velikih lepih slika....i to je to.
racunica im je stvarno prosta i vrlo jasna.
a sve te vajne agencije koje se bave razlicitim delatnostima i jedini motiv im je da na prevaru lako dodju do novca,imaju jednu parolu `dok je ovaca,bice i sisanja`



a obzirom da mi zakone imamo,ali se oni ne postuju....otud lako i opstaju prevaranti
 
Ne znam zasto Vam treba agencija da bi nasli stan ?
Ja vec decenijama izdajem neke garsonjere i nikad mi nebi palo napamet da dam nekoj agenciji da mi posreduje. Jednostavno dam oglas u novinama, zalepim na banderi ili razglasim prijateljima i uvek izdam. Kad dam oglas u novinama onda me zovu i neke agencije, ponude mi da posreduju i ja to normalno odyebem. Necu ni da razgovaram sa njima, jednostavno "dovidjenja i prijatno".
Odakle Vam ideja da placate agencijama ?
Ako Vam treba stan odvojte dan ili dva i zapucajte po Beogradu u razgledanje. Nema sanse da ne nadjete nesto po Vasem ukusu i mogucnostima.

Ali uvek stoji ona stara izreka dok je ovaca bice i sisanja :per:
 
Мене су тако заврнули пре неких 10-так година, али чим сам схватио о чему се ради, бануо сам тамо и рекао да ако не извади 3000 динара у рок одмах почињем да ломим инвентар, и то крећем од рачунара. Кренула је да зове некога, питала шта да ради, овај јој је ваљда рекао да извади паре, те је она то одмах и урадила..
 

Back
Top